Προς το περιεχόμενο

iPhone 5S με αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος και σε σαμπανιζέ χρώμα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οκ λογικά αυτά που λες, όμως η google δεν έχει σε καμιά περίπτωση πιο μακροχρόνια υποστήριξη , το 3gs θέλει πολύ για να το φτάσει και στο nexus s δε φάνηκε να προσπαθεί καν..

 

στο μόνο που υπερτερεί είναι στο ότι δε δίνει εξίσου ανάπηρα και κουτσουρεμένα updates όπως η apple.

όσο υποστηρίζει υποστηρίζει πιο σωστά

Ναι, αν εισαι day 1 adopter, λαμβανεις καλη υποστηριξη (εστω και με πετσοκομενα updates, τι να κανουμε). Αυτο συνεπαγεται να δωσεις μια 800αρα ομως, πολυ πανω απο τον ανταγωνισμο με τον οποιο συγκρινεις. Εξισου early adopter απο nexus, πληρωνεις 350 (τοσο δεν ειχε στο gstore?) και λαμβανεις την ιδια υποστηριξη με iphone (2 χρονια) σε κατω απο τα μισα χρηματα, με ΟΛΟΚΛΗΡΑ updates (και το τονιζω αυτο, γιατι αλλο ειναι να αλλαζουμε το φοντο απο ios5 σε ios6 και να το ονομαζουμε update) και με την δυνατοτητα να μεταβεις σε οτι os θελεις με root και χωρις τα παρατραγουδα του να σερνεται το κινητο και να κραταει η μπαταρια 13 λεπτα (βλεπε iphone3g)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για εμενα ειναι το ιδιο. Δεν μου περισσευουν. Ακουγα κι εγω για υποστηριξη της Google στις nexus συσκευες και το πηρα. Λεγανε ολοι θα παιρνω τα updates την ιδια μερα και τσιμπησα. Το πηρα χθες. Και σημερα δεν εχω updates. Απαραδεκτο. Να κλεισει η Google και η Samsung. 0 μερες υποστηριξη

Aμ το αλλο...εδωσα 200€ για ενα Lumia 800 για δευτερο κινητο και ΟΥΤΕ αυτο θα παρει αναβαθμιση. Με κοροιδεψανε κι αυτοι. Απατεωνες. 0 μερες υποστηριξη σαν την apple κι αυτοι

Εχεις υποστηριξη.

 

Θα παιρνεις την τελευταια εκδοση χαρτων, πληκτρολογιου, chrome, gmail,calendar, music player κλπ για καιρο, γιατι πολυ απλα η google εχει εξαιρετικο συστημα αναβαθμισης των βασικων εφαρμογων του λειτουργικου.

 

Αντιθετα στο ios, ακομα κ για το πιο απλο πραγμα(τελευταια εκδοση πληκτρολογιου, χαρτων,browser, email client κλπ) πρεπει να εισαι στο τελευταιο λειτουργικο.

Για αυτο ακομα δεν εχουμε στο ios ευχρηστο fullscreen browsing, email με gestures κλπ

κ περιμενουμε το ios 7.

 

Mην σκεφτεσαι με την δυσχρηστη λογικη του ios7.

 

 

How Google updated Android without releasing version 4.3

 

 

 

Balky carriers and slow OEMs step aside: Google is defragging Android

 

Versions don't matter, because Google now controls the platform behind the platform

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι. Πολυ αμφιβαλλω αν το 5S παρει αλλη αναβαθμιση περαν της 7.

Ασε τις τουμπες και πες μου. Αγορασα προχτες το i4 brand new γιατι ακουσα οτι τα iphone εχουν φοβερη υποστηριξη. Τι update θα παρω? 0? Σουπερ υποστηριξη. Εστω οτι το πηρα περισυ. Τι πηρα? Πετσοκομενο ε? Προπερσι? Παλι λειπαν τα major features? Μαλιστα. ΣΟΥΠΕΡ ΓΟΥΑΟΥ υποστηριξη...τραγελαφος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρεις για ενα χρονο ολες τις αναβαθμισεις της εκδοσης 7. Εγω που πηρα το Nexus S και το Lumia 800 τι θα παρω?

Ολες τις αναβαθμισεις σε browsers,χαρτες,πληκτρολογιο,music player,calendar, gmail client  για πολυ καιρο.

 

Αυτο δεν παιζει στο ios, που θα πρεπει να περιμενεις νεα εκδοση λογισμικου κ να ελπιζεις να υποστηριζεται η συσκευη σου, απλα για να παρεις ακομα κ το πιο απλο feature(συγχρονο browser με ευχρηστο fullscreen, ευχρηστο αναβαθμισμενο πληκτρολογιο, τελευταια εκδοση χαρτων κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες τις αναβαθμισεις σε browsers,χαρτες,πληκτρολογιο,music player,calendar, gmail client  για πολυ καιρο.

Κι εγω θα παρω iOS 8 και iOS 9 (πηρα κι ενα 4αρι μαζι με τα Nexus και Lumia)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ, αλλά ποιος είπε ότι το iphone4 δεν υποστηρίζεται;;;

Το ios7 που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το παίρνει κανονικά, οπότε μιλάμε για τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα υποστήριξη, πέραν των 3,5 χρόνων που ήδη έχει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρεις για ενα χρονο ολες τις αναβαθμισεις της εκδοσης 7. Εγω που πηρα το Nexus S και το Lumia 800 τι θα παρω?

7.5 και ολες τις αναβαθμισεις του :) (full, οχι πετσοκομενες). Κοιταξε οταν καταλγουμε στο συμπερασμα οτι το lumia 800, ο κυριολεκτικα οχετος υποστηριξης, που εφαγε το κραξιμο του αιωνα εχει καλυτερη υποστηριξη απο το i4 καπου αρχιζουν και γινονται τραγικα τα πραματα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω θα παρω iOS 8 και iOS 9 (πηρα κι ενα 4αρι μαζι με τα Nexus και Lumia)

Οχι αλλες ανακριβειες για να υποστηριξεις την σαθρα επιχειρηματολογια σου..

 

Επισης, συγκρινεις ενα ακριβοτερο τηλεφωνο με ενα φθηνοτερο.

 

Γιατι δεν το συγκρινεις με κινητο παρομοιας τιμης με το iphone 4, οπως το nexus 4 των 320€??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα επειδή δεν υπάρχουν καινούργια features εκτός του 64bit λειτουργικού και του Α7 επεξεργαστή στο καινούργιο 5S πιάσαμε τις ενημερώσεις να διαφωνούμε. Απλή διαπίστωση κάνω επειδή διαβάζω, δεν παίρνω θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλες ανακριβειες για να υποστηριξεις την σαθρα επιχειρηματολογια σου..

 

Επισης, συγκρινεις ενα πολυ ακριβοτερο τηλεφωνο με ενα φθηνοτερο.

 

Γιατι δεν το συγκρινεις με κινητο παρομοιας τιμης με το iphone 4, οπως το nexus 4 των 320€??

Στα trolloεπιχειρηματα απανταμε με trollοεπιχειρηματα διοτι αυτο αρμοζει στο επιπεδο τους  ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες τις αναβαθμισεις σε browsers,χαρτες,πληκτρολογιο,music player,calendar, gmail client  για πολυ καιρο.

 

αυτό όντως είναι αρκετά έξυπνος τρόπος να αντιμετωπίσουν τη μη υποστήριξη των εταιρειών γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οχι,χρησιμοποιω μοτιβο,και κανω και σχεδιακια! :P Αλλα δεν καταλαβα αυτο που σε παρεξενεψε...δηλαδη μεχρι τωρα εσεις τους κωδικους τους εχετε γραμμενους σε σκονακι,και τους βγαζετε απο την τσεπη να τους πληκτρολογησετε;περιμενατε το FingerPrint να σας σωσει; :lol: OK!

 

Κάτσε βρε γιατί θα με τρελάνεις! Σου δίνεται η δυνατότητα αντί να πληκτρολογείς 8 αριθμούς, να ακουμπας απλά το δάχτυλό σου και να ξεκλειδώνει και το θεωρείς κάτι μη βολικό??? Που ακόμη και με 4 νούμερα pin lock όταν είχα, τα νεύρα μου είχαν γίνει κουρέλια με τις τόσες φορές που στη διάρκεια μιας ημέρας έπρεπε να ξεκλειδώσω τη συσκευή. Για να μην αναφέρω τον κωδικό μου στο apple id που είναι εντελώς αρρωστημένος και πολλές φορές δεν τον πετυχαίνω με τη μία για μια αγορά από το app store.

 

Είπαμε να σχολιάσουμε αρνητικά τις ελλείψεις κλπ αλλά όχι και κάτι που θα μας διευκολύνει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε βρε γιατί θα με τρελάνεις! Σου δίνεται η δυνατότητα αντί να πληκτρολογείς 8 αριθμούς, να ακουμπας απλά το δάχτυλό σου και να ξεκλειδώνει και το θεωρείς κάτι μη βολικό??? Που ακόμη και με 4 νούμερα pin lock όταν είχα, τα νεύρα μου είχαν γίνει κουρέλια με τις τόσες φορές που στη διάρκεια μιας ημέρας έπρεπε να ξεκλειδώσω τη συσκευή. Για να μην αναφέρω τον κωδικό μου στο apple id που είναι εντελώς αρρωστημένος και πολλές φορές δεν τον πετυχαίνω με τη μία για μια αγορά από το app store.

 

Είπαμε να σχολιάσουμε αρνητικά τις ελλείψεις κλπ αλλά όχι και κάτι που θα μας διευκολύνει! 

Πρωτον ΔΕΝ διαβαζεις τα σχολια μου απ'οτι φαινεται,διοτι θα καταλαβαινες οτι ΔΕΝ "γουσταρω" προσωπικα δεδομενα να πανε δεξια και αριστερα.Αυτο για το FingerPrint.

Kαι τελος,με αυτα που περιγραφεις,καταλαβα ενα πραγμα."Γερασες" φιλε,και να αρχισεις να τρως πολυ ψαρακι.Βοηθαει στην μνημη. :lol:

Το τελευταιο,σου το λεω αστειευομενος.Προσωπικα,στο andoid μου εχω μοτιβο,ΚΑΙ ΕΝΑΝ κωδικο για google λογαριασμο.Αρα,που το δυσκολο;Tην Apple περιμενα τοσα χρονια;

Παιζε sudoko. ^_^

 

Για να μην αναφέρω τον κωδικό μου στο apple id που είναι εντελώς αρρωστημένος και πολλές φορές δεν τον πετυχαίνω με τη μία για μια αγορά από το app store.

 

Noμιζω οτι καταλαβαινεις οτι το προβλημα σου,εσυ το δημιουργεις.Εαν εβαλες 20 ψηφια κωδικο,και'γω δεν ξερω τι να περιεχει μεσα,λες και θα σου το ανοιξει η NSA B) αυτο δεν αφορα το fingerprint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι κάποιος χρήστης iOS έχει παράπονο για τα Updates. Υποστηρίζονται και παλιές συσκευές όπως το iPhone 4. Το θέμα είναι ότι βαραίνει πολύ το iOS και τρέχει χειρότερα η συσκευή ακόμα και σε εφαρμογές τρίτων όπως παιχνίδια. Αυτό είναι το απαράδεκτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...