Προς το περιεχόμενο

Τι είναι το Footage ;


larisanew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

εχω ακουσει για ενα βιντεο που βγαζουνε καποιες καμερες "footage", και εχω την d7000, και εχω δει οτι βγαζει footage βιντεο...

Εχω δει οτι βγαινει .....καλυτερο να πω....σαν αναπεξεργαστο να το πω...

Τι ειναι αυτο ρε παιδια, και πως μπορω να το κανω εγω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το footage είναι κάποιο κομμάτι βίντεο που το τραβάς για τον συγκεκριμένο λόγο του να το χρησιμοποιήσεις σαν «πλάνο αρχείου» σε κάποια δουλειά σου,για αυτό και είναι στην μέγιστη ποιότητα αφού άνετα μπορείς να την μειώσεις αν δεν χρειάζεται μεγάλη ποιότητα η δουλειά σου αλλά ποτέ δεν μπορείς να την αυξήσεις αν θες να κάνεις hd δουλειά π.χ.

Δες στο εγχειρίδιο,λογικά θα αναφέρουν αν μπορείς να γράψεις ασυμπίεστο βίντεο που θα είναι και η μέγιστη ποιότητα που μπορεί να βγάλει η κάμερα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστό.

Άλλωστε, με την ονομασία αυτή προσδιορίζεται και το υλικό που παράγουν εταιρείες του είδους, όπως πχ η Digital Juice, και χρησιμοποιείται στα ερασιτεχνικά και επαγγαλματικά βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πως μπορω να το κανω αυτο;

Δεν λεει καπου στο εγχειριδιο κατι τετοιο...ενω στα youtube εχουνε ανεβασει παρα πολλοι footage βιντεακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πως μπορω να το κανω αυτο;

Δες σε τι μορφές μπορεί να γράψει η κάμερα σου και διάλεξε την ποιο ποιοτική.

Από εκεί και πέρα εξαρτάτε καθαρά από το πόσο επαγγελματικά μπορείς να φωτίσεις και να τραβήξεις την σκηνή που θες.

 

Αν ψάχνεις για ρύθμιση footage στην κάμερα για να τα κάνει όλα μόνη της,δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σε καμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...