Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρε χωρος στον σερβερ υπαρχει..αλλα εξαρχης ειχα σκεφτει την φαση να βαλουμε 2-3-4 ειδη οσο το δυνατον ολοκληρωμενα.

 

και καποια αξιολογα οσον αφορα ποιοτητα , ιστορικοτητα , κλπ κλπ

 

Αν ειναι να βαλουμε τα παντα ολα..θα γινει λιγο μαλακια...γιατι ενταξει χωρος υπαρχει αλλα θα γινει πολυ χαος.

Ξερεις ποσα κομιξ υπαρχουν?Παμπολλα...να τα μαζεψουμε ολα?ξερωγω..λιγο μαλακια μου ακουγεται...

 

για μενα απο θεμα ποιοτητας ειναι αστεριξ,λουκυ λουκ....εβαλα και αρκα που ειναι γαματο απο θεμα χιουμορ..και βαλαμε και τα κομιξ επειδη θαναι δυσευρετα τωρα που σταματησε να βγαινουν.

 

Απο κει και περα...θεωρω οτι πρεπει να κρατησω και καποιες μεγαλες κυκλοφοριες απο μικυ και ντοναλντ και τετοια...που αξιζουν να υπαρχουν.

 

Οσο για τα υπολοιπα τι να πω..προσωπικα δεν με ενθουσιαζουν να τα χω ολα ο,τι κυκλοφορει....και ειδικα μερικα τευχη απο καθε ειδος....

 

Επισης καποια στιγμη θα τα ριξω στο dropbox μου υπο την μορφη zip...που χω 50γιγα για 2 χρονια...ωστε να αποδεσμευσω τον σερβερ απο την δουλεια αυτην....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά δεν το κατέχω το θέμα αλλά με torrent δεν θα ήταν πιο εύκολο για όλους;

Μπορεί να φαίνεται έτσι επειδή έχουμε ψιλοσυνηθίσει τα τορρεντ, αλλά όχι, με ftp είναι απίστευτα πιο εύκολο και πιο γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν το κατέχω το θέμα αλλά με torrent δεν θα ήταν πιο εύκολο για όλους;

 

προφανως αν seed-αρει κοσμος...αλλα λιγο που το δοκιμασαμε στην αρχη δεν τραβηξε.

 

ο σερβερ ειναι ανοιχτος 24/7 και τραβας με 1.5mb/sec σταθερα ο,τι και να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πραγματικά μπράβο για την απόφαση να μαζέψετε τεύχη σε σέρβερ, ειδικά τώρα που δε θα υπάρχουν στα περίπτερα αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος για να μάθουν οι επόμενοι τη μαγεία των κόμιξ.. Θα μπορούσα να έχω κι εγώ το μαγικό λινκ;  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εμενα ειναι στο μεγιστο 1.1  mb/s  εκει κλειδωνει το ρουτερ δλδ  αν και εχω (ως) 24 . 

 

 το ftp  δεν το  ξερα αλλα το συνηθισα ευκολα . ουτε τα cbr ηξερα αλλα τα μαθα . ( οχι τωρα  πριν ) 

 

 

 

 επισης μιας και το θεμα ξεκινησε με το κλεισιμο των περιοδικων της ντισνευ  ,  ο αρκας-λουκυ λουκ - αστεριξ μου  φαινονται παντελως ασχετα . δεν ξερω αισθηση μου . δεν τα διαβασα ποτε και δεν ηταν του γουστου μου . 

 

  

   τα κομιξ τα χα βρει  σε μια ιστοσελιδα που ουτε που θυμαμαι , εδω ειναι  σαφως πιο οργανωμενα . επισης η συλλογη (don rosa stories 1/2 , donald duck adventures / uncle scrooge pack 1-10, ελληνικο ντοναλντ ειναι εκπληκτικη ! 

 

λειπουν τα κλασσικα βεβαια . επισης τα  Walt disney comics and stories .   620 cbr ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικα εγραψα 1.5mb/sec που σημαινει 1.5mbYTES/sec , αν ηθελα να γραψω mbit , θα εγραφα mbit!

 

Οσες φορες εχω δοκιμασει να κατεβασω κατι , παντα παιζει στο ~1.2mbytes/sec με διακυμανσεις εως 2mbytes/sec

 

τα ορια στο ftp που εχω βαλει ειναι 1.5mbytes/4mbytes (download/upload για τον συνδεομενο) καθως και 5 sessions ταυτοχρονα μαξιμουμ.Αφηνει μεχρι 10 η αληθεια ειναι...αλλα λεπτομερειες...

Ο σερβερ εχει ορια 100mbits/100mbits πανω/κατω οποτε 5 sessions x 1.5mbytes νομιζω τα καλυπτει ανετα.

Αν δεν πιανετε το φουλ της γραμμης σας , κατι αλλο φταιει....

 

 

Παιδιά πραγματικά μπράβο για την απόφαση να μαζέψετε τεύχη σε σέρβερ, ειδικά τώρα που δε θα υπάρχουν στα περίπτερα αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος για να μάθουν οι επόμενοι τη μαγεία των κόμιξ.. Θα μπορούσα να έχω κι εγώ το μαγικό λινκ;  :-)

 

σου ερχεται

 

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει την διεύθυνση του ftp? :)

 

και σενα

 

 

Ρε παίδες να την γράψουμε εδώ να μην ψάχνεται ο κόσμος;

 

δεν ξερω αν επιτρεπεται

 

 

το Ο ντονταλντ μηχανικος  τευχος 82  στο φακελο ΝΤΟΝΑΛΝΤ. ΤΕΥΧΟΙ 42 - 82 - 83 - 84  δεν κατεβαινει σωστα 

 

δεν τα ανεβασα εγω αυτα οποτε αναμενεις να δει το μηνυμα σου ο συμφορουμιτης που τα ανεβασε να επιληφθει του θεματος

 

 

Τελος την δουλεια που ελεγα οτι θα κανω με τους φακελους θα γινει αυριο..μεσα στην μερα...



 επισης μιας και το θεμα ξεκινησε με το κλεισιμο των περιοδικων της ντισνευ  ,  ο αρκας-λουκυ λουκ - αστεριξ μου  φαινονται παντελως ασχετα . δεν ξερω αισθηση μου . δεν τα διαβασα ποτε και δεν ηταν του γουστου μου . 

 

 

 

κατ ' εμε λουκυ λουκ και αστεριξ ειναι μαρκαν τα πιο ποιοτικα κομιξ απο αποψη σχεδιασμου (πολλες λεπτομερειες , καλοσχεδιασμενα) και με ωραιες ιστοριες με συνοχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς .

 

Προσωπικά κατατάσω Ρενέ - Γκοσινύ , Καρλ Μπάρκς και Ντον Ρόσα στην κορυφή των σχεδιαστών .

 

Αποκεί και πέρα δύσκολα θα με εντυπωσιάσει κάποιος .

Τουλάχιστον ως τώρα δεν με έχει συγκινήσει κα-νείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...