Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@marios_geo για να μην έχεις θέμα με κόψιμο αρχείων, δοκίμασε κάποιον ftp client όπως ο filezilla που είπαμε πιο πριν. Ακόμα κι αν κοπεί η σύνδεση, θα σου συνεχίσει το αρχείο από εκεί που είχε μείνει. Πολύ βολικός

 

@mphxths, έτσι το έκανα κι εγώ απλά μέσω foxit printer. Ίσως εάν αντί για μέγαθος Α4 έβαζα κάτι μικρότερο, να ήταν καλύτερα... Θα το δοκιμάσω όταν επιστρέψω απόψε

Επίσης, σχετικά με την μετατροπή των φακέλων σε rar, έτσι δεν θα έχουμε ένα θεματάκι; Εννοώ, ότι όταν προστεθεί άλλο ένα αρχείο στο rar, θα πρέπει να κατεβάσουμε από την αρχή όλο το αρχείο με όλα τα τεύχη. (εκτός αν για κάποια περίοδο, πχ 10 μέρες παίζει και μόνο του εκτός του rar, για κάποιον που ήδη έχει τη συλλογή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@mphxths, έτσι το έκανα κι εγώ απλά μέσω foxit printer. Ίσως εάν αντί για μέγαθος Α4 έβαζα κάτι μικρότερο, να ήταν καλύτερα... Θα το δοκιμάσω όταν επιστρέψω απόψε

Επίσης, σχετικά με την μετατροπή των φακέλων σε rar, έτσι δεν θα έχουμε ένα θεματάκι; Εννοώ, ότι όταν προστεθεί άλλο ένα αρχείο στο rar, θα πρέπει να κατεβάσουμε από την αρχή όλο το αρχείο με όλα τα τεύχη. (εκτός αν για κάποια περίοδο, πχ 10 μέρες παίζει και μόνο του εκτός του rar, για κάποιον που ήδη έχει τη συλλογή)

 

εγω Α4 εβαζα αλλα δεν επελεγα μια επιλογη που ειχε για καλυτερη ποιοτητα και τετοια..αν την επελεγα μου εβγαζε 150mb αρχειο...αν οχι μου βγαζε 20-30mb αρχειο.Ισως εχει κατι αναλογο και το foxit.

 

Καταλαβαινω τον προβληματισμο σου με το rar/zip.Για αυτο εν μερει επελεξα κατηγοριες/κομιξ που δεν θα αλλαξουν αμεσα στο μελλον.Γιατι πολυ απλα δεν μπορουμε να βρουμε αυτα που λειπουν.. π.χ. απο αστεριξ/λουκυ λουκ/αρκας.Αν τα βρουμε που το κοβω λιγο χλωμο μιας και δεν κυκλοφορουν πουθενα...τοτε για 1-2-3 αρχεια που θαναι τα καινουργια...απλα θα τα κατεβασει καποιος μεμονωμενα...μικρο το κακο.

 

EDIT : τα αντιστοιχα αρχεια , που θα εμπεριεχονται και στο rar/zip , δεν θα σβηστουν..θα υπαρχουν παραλληλα και αυτα..απλα θεωρω οτι αν υπαρχει το zip που θα χει ολα τα τρεχοντα στον φακελο τευχη , θα ειναι προτιμητεο για κατεβασμα αντι ενα-ενα τα τευχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα αρχεία  " .cbr " με ποιό πρόγραμμα ανοίγουν ;

ανοίγεις το πρόγραμμα winrar Και επιλέγεις μέσω του προγράμματος τα αρχεία με κατάληξη .cbr . 

Τέλος τα αποσυμπιέζεις όλα μαζί στο φακελάκι τους extract to δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω Α4 εβαζα αλλα δεν επελεγα μια επιλογη που ειχε για καλυτερη ποιοτητα και τετοια..αν την επελεγα μου εβγαζε 150mb αρχειο...αν οχι μου βγαζε 20-30mb αρχειο.Ισως εχει κατι αναλογο και το foxit.

 

 

 

Τελικά βρήκα τη ρύθμιση για την ποιότητα. ¨Ηταν στο 300 για αυτό και το μεγάλο μέγεθος. Στο περίπου ~70 που είναι η μικρότερη επιλογή δεν έμεινα ικανοποημένος με την ποιότητα και μάλλον θα επιλέξω την προτελευταία ποιότητα (~90), που δίνει ένα αρχείο στο 1/6 περίπου του αρχικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε παιδιά, cbr είναι αρχεία για comic reader.

 

http://lifehacker.com/5858906/five-best-desktop-comic-book-readers

 

Σίγα μην τα αποσυμπίεσης ένα ένα, χάθηκε το νόημα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα μαζί.. και σου τα εμφανίζει σε ενα φακελάκι ανα κομικ το οποίο περιέχει JPG...

Εύκολο και γρήγορο ειδικά αν τα αποθηκεύεις σε cloud εφαρμογές και τα διαβάζεις απο εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια στον Nodas 21 που ανεβασε το ζωδιακο κυκλο....! Εχω μερικα μικυ μαους με περιπου 6-7 ιστοριες του ζωδιακου κυκλου αλλα δεν τον ειχα ολοκληρο!!!

 

Συγχαρητηρια και σε οποιον ανεβασε τον φακελο vasanagno! Εχει τελειες ιστοριες μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος κατέβαζε τη Ζωδιακή Πέτρα και τον έκοψα του ζητάω συγγνώμη.

Έσβησα το αρχείο για να το αντικαταστήσω από κάποιο μικρότερο μεγέθους (αλλά απόλυτα ικανοποιητικής ποιότητας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθάρματα,εξαιτίας σας θα αγοράσω ταμπλετ για να ξεκινήσω διάβασμα.Λέω για 10ιντσο,δεν είναι το καλύτερο μέγεθος για pdf αρχεία?Επίσης έχετε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα αντροιντ για το διάβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...