Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κομπλέ τώρα.

 

Από τα τεύχη κόμιξ που λείπουν θα συνεισφέρω και εγώ κάποια στιγμή στο μέλλον

 Ποσταρε εδω οταν τα προσθεσεις για να ξερουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανακεφαλαιώνω . Τα τεύχη ΚΟΜΙΞ που λείπουν είναι τα εξής.

77,78,,81,85,87,88,89.91,92,104,105,107,109,113,118,119,122,124,126-138,140-145,147-169,171-175,179,180,181,183,186-192,194-203,205,206,214-226,228,229,231-235,237,238,239,244-246,248+++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολλά από αυτά. Λίγα από τα πρώτα και όλα μέχρι το 250 τουλάχιστον.

 

 

Όταν τα ανεβάσω μέσα στους επόμενους μήνες θα ποστάρω αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις κανα απο τη πρωτη δεκαδα?

το πιο παλιο που εχω ειναι το 9!

το κατεψυγμενο κελεπουρι...φανταστικη ιστορια κι αυτη...

 

 

http://www.scribd.com/doc/75690002/%CE%A4%CE%B5%CF%8D%CF%87%CE%BF%CF%82-009-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%88%CF%85%CE%B3%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε φοβεροι.... μολις διαβασα το θεμα και εχω παθει πλακα. Τρελαινομουν μικρος για αστεριξ και λουκυ λουκ. Θα μπορουσα να εχω και εγω καποιο λινκ για να κατεβασω μερικα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχουμε και λεμε.

 

1. βλεπω πολλα uploads απο συμφορουμιτες.Σε αυτα θα γινει διαλογη...τα καλα (ξερετε μεγαλες ιστοριες με συνεχειες κλπ ή καποια συλλεκτικα τευχη) ,θα μπουν σε δικο τους φακελο ενω ολα τα υπολοιπα θα μπουν χυμα σε εναν φακελο για λιγο χρονικο διαστημα (π.χ. καμμια βδομαδα) και μετα σουτ.

2.Οταν φτιαχνετε pdf ..μην ειστε λαρτζ :) .Ενα κομικ σε pdf και σε καλη αναλυση , αντε να πιασει το πολυ 50-80mb..συνηθως 20-30mb.

Σημερα ειδα ενα pdf μεγεθους... 345mb !!!μου κοπηκαν τα γονατα :)Δεν χρειαζονται υπερβολες.

 

3.Για αστεριξ , λουκυ λουκ , αρκα (προς το παρον αυτα) θα φτιαξω ενα zip-ακι με ολα τα τευχη..ετσι ωστε οποιος θελει να τα κατεβασει ολα μαζι , να κατεβαζει απλα το zip.Φυσικα αυτο θα ενημερωνεται καθε φορα που θα προστιθεται καποιο καινουργιο.

Ο λογος που θα γινει αυτο ειναι ο εξης.

Στο filezilla...παρατηρησα οτι οταν βαζω π.χ. 10 αρχεια να κατεβουν ή να ανεβουν τα πιανει ανα 2..προφανως αυτο αλλαζει.Το θεμα ειναι οτι για 2 αρχεια , κανει 2 login !!!..Αρα καταλαμβανει 2 θεσεις...

Οποτε προτιμοτερο να κατεβαζει καποιος ενα zip αν θελει ολα τα τευχη , παρα να βαζει 10-15 ή παραπανω στην ουρα..να παιζουν αυτα ανα 2..και να πιανει 2 θεσεις.

 

Θα μου πειτε ας τα πηγαινουμε ενα-ενα.Οπως καταλαβαινετε ειναι και χασιμο χρονου ετσι και οχι βελτιστη χρηση του bandwidth μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζητήσω συγγνώμη για το τεράστιο μέγεθος της Ζωδιακής Πέτρας, αλλά δεν γνωρίζω πως να κάνω resize το pdf. Το έφτιαξα κατεβάζοντας μια μια τις σελίδες από το σάιτ που δόθηκε κάποιες σελίδες πίσω και στη συνέχεια τα έφτιαξα σε pdf. Φυσικά εφόσον κάποιος μπορεί να μετατρέψει το υπάρχον ή να με ενημερώσει πώς να φτιάξω εξ αρχής μικρότερο αρχείο από τα jpg (ευτυχώς τα χω κρατημένα)να σβηστεί το θηρίο και να αντικατασταθεί από πιο φυσιολογικό αρχείο.

 

Sorry Mphxths, my bad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια μπράβο σε αυτόν που ανέβασε το σπαθί των πάγων. Το έψαχνα χρόνια.

 

Πάντως που και που κόβεται η σύνδεση με τον ftp server με αποτέλεσμα κάποια upload να κόβονται στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nodas

 

εγω χρησιμοποιησα ενα προγραμματακι το dopdf7

 

Οταν το εγκαθιστας , στην ουσια δημιουργει εναν printer.

 

Επιλεγεις τις εικονες στον φακελο σου και με δεξι κλικ επιλεγεις print και διαλεγεις τον εκτυπωτη του dopdf

 

Επιλεγεις που θα το αποθηκευσεις το αρχειο και τελος.Πολυ ευκολη διαδικασια.

 

Η μονη δυσκολια αν μπορω να το πω ετσι ηταν στο πως θα "επιλεξω" τις εικονες..γιατι αν τις επελεγα απο την πρωτη εως την τελευταια...στο preview μου εκανε νερα..μου δειχνε δηλ την τελευταια πριν την πρωτη..στην σειρα.

 

Ισως εφταιγαν οι ονομασιες..αν και ηταν αριθμημενες σωστα....τελικα λυθηκε το προβλημα επιλεγοντας πρωτα την τελευταια και πηγα μεχρι την πρωτη...αναποδα δηλ.....

 

@marios

 

Και μενα κοβεται..κυριως στο upload..που παιρνει ωρα..τα downloads με 1-2mb/sec που πανε φευγουν αερα..

Δεν ξερω ομως αν το προβλημα ειναι του σερβερ ή του filezilla.Αναφερει οτι γινεται timeout..οτι δηλ δεν πηγε ή δεν ηρθε δεδομενο για καποιο χρονικο διαστημα..θεωρει οτι εγινε timeout..και κοβει την συνδεση.

Τωρα που μιλαμε κανω upload ενα αρχειο με τον filezilla..εχει βγαλει timeout...εχει κανει και καλα αποσυνδεση..αλλα το upload..συνεχιζει...wtf !

 

Σε καθε περιπτωση , να τσεκαρεις το μεγεθος των αρχειων για επιβεβαιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...