Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχει νοημα να τα φτιαξεις...ειναι ανακατα απο διαφορες σειρες και προφανως οχι ολα τα τευχη.

 

Καποιο σχετικο νοημα θα χε μονο για εκεινα τα τευχη που ειναι σε συνεχειες (Α μερος , β μερος κλπ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

βρήκα σε έναν σκληρό τα τεύχη Ντόναλντ 1 μέχρι 156 αν δεν τα έχετε 

 

 

Θα με ενδιεφεραν τα Ντοναλτν! Αν μπορεσεις καποια στιγμη να τα ανεβασεις...

 

 

@mphxths: Προσπαθησα να ανεβασω ενα φακελο χθες , και σημερα μεμονομενα τευχη αλλα καθε φορα που λεει οτι υπαρχει σφαλμα...Γνωριζεις γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζω τον φάκελο DISNEY από το http://users.sch.gr/vasanagno/comics.html

Τα θέλουμε jpg ή pdf? Το pdf ειναι 145% μεγαλύτερο(θα δοκιμάσω το convert image.jpg -compress JPEG image.pdf μπας και γινει συμπιεσμένο) σε ένα που δοκίμασα...

4738 items, totalling 1.5 GB

της disney δεν έχει νόημα τα έχουμε τα περισσότερα αν όχι όλα νομίζω. ¨Οπως και τα λουκι λουκ αστεριξ..Τα υπόλοιπα αξίζουν που έχει πάντως. Πώς τα τράβηξες απο εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της disney δεν έχει νόημα τα έχουμε τα περισσότερα αν όχι όλα νομίζω. ¨Οπως και τα λουκι λουκ αστεριξ..Τα υπόλοιπα αξίζουν που έχει πάντως. Πώς τα τράβηξες απο εκεί; 

 

Τα τραβηξε απο το issuu με script.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει νοημα να τα φτιαξεις...ειναι ανακατα απο διαφορες σειρες και προφανως οχι ολα τα τευχη.

 

Καποιο σχετικο νοημα θα χε μονο για εκεινα τα τευχη που ειναι σε συνεχειες (Α μερος , β μερος κλπ)...

Όντος, αλλά έχει και κάποιες συνέχειες/μεγαλύτερες εκδώσεις, και εξ άλλου τώρα έδωσα την εντολή να τα κάνει pdf..

πείτε μου ποια περίπου θέλετε να τα φτιάξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με ενδιεφεραν τα Ντοναλτν! Αν μπορεσεις καποια στιγμη να τα ανεβασεις...

 

 

@mphxths: Προσπαθησα να ανεβασω ενα φακελο χθες , και σημερα μεμονομενα τευχη αλλα καθε φορα που λεει οτι υπαρχει σφαλμα...Γνωριζεις γιατι?

 

αν πας να τα βαλεις στους ηδη υπαρχοντες φακελους ΚΟΜΙΞ,ΑΣΤΕΡΙΞ,ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ,ΑΡΚΑΣ δεν θα σε αφησει..ειναι read-only..για ευνοητους λογους.

 

απο κει και περα οπως εχω ξαναπει , προτιμοτερο να χουμε ΚΑΠΟΙΑ και να παλευουμε να τα ολοκληρωσουμε..να βρουμε δηλ ολα τα τευχη..παρα να αρχισουμε να περναμε τα παντα ολα....και να ειναι ημιτελη..δεν εχει καν νοημα.

 

Καποια μεγαλα τευχη που ειναι σε συνεχειες εχουν καποιο νοημα, τα κλασικα εικονογραφημενα ισως και καποια αλλα ιδιαιτερα π.χ. αριστοφανης , οδυσσεια και τετοια...

 

Τα υπολοιπα χωρις σκοπο να τα μειωσω αν δεν ειναι ολοκληρωμενα δεν εχει καν νοημα να περασουμε 5-10 τευχη....ειναι λιγο μαλακια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κλασικά εικονογραφημένα εχει αρκετά οπότε θα ηταν welcomed ..  :P κοκομπίλ θα ηθελα να κοιτάξουμε .. εχω ακούσει οτι είναι καλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O mphxths έχει δίκιο, ας μην το γεμίσουμε με ό,τι να'ναι.

 

Mphxth, κατέβασα το filezilla(επειδή από firefox τα ελληνικά τα βγάζει κινέζικα και δεν μπαίνει, τα αγγλικά είμαι οκ) αλλά που βάζουμε το url  ? :wacko:

 

Δύσχρηστο μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της disney δεν έχει νόημα τα έχουμε τα περισσότερα αν όχι όλα νομίζω. ¨Οπως και τα λουκι λουκ αστεριξ..Τα υπόλοιπα αξίζουν που έχει πάντως. Πώς τα τράβηξες απο εκεί; 

 

Ο,τι ειναι της disney αξιζει... Τα Κομιξ δεν υπαρχουν ολα, επισης λειπουν απειρα μικυ μαους,μικυ μυστηριο,αλμανακο, κλασσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cthulhucarbide

Τη διεύθυνση του ftp την βάζεις εκεί που λέει κόμβος. Δίπλα βάζεις user + pass

Πανεύκολο είναι, θα το λατρέψεις.

Δεξιά σου βγάζει τους φακέλους του ftp αριστερά τους φακέλους προορισμού (που θες να σώσεις δλδ τα αρχέια από το ftp)

Και κάτω σου βγάζει την πρόοδο των αρχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O mphxths έχει δίκιο, ας μην το γεμίσουμε με ό,τι να'ναι.

 

Mphxth, κατέβασα το filezilla(επειδή από firefox τα ελληνικά τα βγάζει κινέζικα και δεν μπαίνει, τα αγγλικά είμαι οκ) αλλά που βάζουμε το url  ? :wacko:

 

Δύσχρηστο μου φαίνεται

 

πανω πανω λεει κομβο/ονομα χρηστη/κωδικο κλπ...

 

κομβος αυτο που χω δωσει (χωρις το ftp://)

ονομα χρηστη / κωδικο ευκολα καταλαβαινεις τι.

στην θυρα δεν χρειαζεται κατι.

 

Πατας γρηγορη συνδεση και εισαι ετοιμος.

την επομενη φορα δεν χρειαζεται να τα ξαναβαζεις..πατας το βελακι στην "γρηγορη συνδεση" και σου χει ετοιμο το session για επαναχρησιμοποιηση.

 

(τωρα ειδα οτι τα γραψε και ο νωντας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...