Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Marvel και DC βρισκεις παντου και imo διαβαζονται καλυτερα στα Αγγλικα.. Μια φορα πηγα να διαβασω στα Ελληνικα και δεν την παλεψα, απο την αλλη δεν μπορω να διαβασω ευκολα disney comics στα Αγγλικα.. :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ mphxths (ακούγεται περίεργο) όταν βρεις χρόνο οργάνωσε πάλι την λίστα με το τι λείπει.

 

Δεν έχω άλλη συνεισφορά δυστυχώς. Να πω απλώς για το τεύχος του αρκα που λείπει (το 3ο από τη σειρά επικίνδυνα νερά) τι μπορεί να γίνει.

 

Όταν είχα iPad, η εφαρμογή του αρκα σου δίνει δυνατότητα να αγοράσεις online. Μετά με κάποιο file manager μπορείτε να βρείτε τα αρχεία της εφαρμογής και να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας εκείνα τα αρχεία με αλλόκοτο όνομα, αλλά μεγάλο μέγεθος. Μια απλή μετονομασία σε pdf και έχουμε το τεύχος. Έτσι έκανα με τα τεύχοι που ανέβασα, αλλά δυστυχώς δεν έχω iPad πια, οπότε δεν μπορώ να αγοράσω το τελευταίο τεύχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτοιμο.

 

Eκανα μια λιστα τι τευχη λειπουν και απο που.

 

1.Αστεριξ

 

http://www.mamouthcomix.gr/asterix/index.html

 

Λειπουν τα : 34 , αρχαια ελληνικα 2,4 , ποντιακα 1,2 , κρητικα 1,2,3 , κυπριακα 1

 

2.Λουκυ λουκ

 

http://www.mamouthcomix.gr/lucky/

 

 

Λειπουν τα : 31,34,36,73 και αυτο που αναφερεται ως "εκτος σειρας" στο παραπανω λινκ.

 

3.Αρκας

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%81%CE%BA%CE%AC%CF%82

 

Λειπουν τα :

 

α) οι συνομηλικοι 1,3,4

β) επικινδυνα νερα 1,2,3

γ) το μικρο και το μεγαλο

 

αυτα που αναφερονται ως "επιτομο" στο λινκ δεν τα υπολογιζω γιατι αν καταλαβα καλα ειναι τευχος που περιλαμβανει ολα τα τευχη της σειρας μαζεμενα...

 

 

Στα κομιξ δεν αναφερομαι γιατι δεν εχει νοημα..λειπουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.

Exoυμε και λεμε

 

1.ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ

 

Λειπει μονο το 73 και εκεινο που αναφερεται "εκτος σειρας" -το 73 δεν υπαρχει πουθενα ονλαιν..αν το εχει καποιος..αρχιζουμε να το χρεωνουμε :)

 

2.ΑΡΚΑΣ

 

Λειπουν τα

α) Επικινδυνα νερα 3

β) Το μικρο και το μεγαλο

 

Τα υπολοιπα παραμενουν ως εχουν.

 

Ευχαριστω τον Adonis13 και mario_geo για την ευγενικη τους συνεισφορα :)

 

Oσο για αυτο που λες μαριε..αν καποιος εχει ipad , ορεξη να το ψαξει το σκηνικο και προφανως να ξοδεψει λεφτα για αυτο το ενα τευχος που λειπει..τι να πω..ευπροσδεκτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Ερώτηξης:Πού είναι ένα post για το Τερζοπουλαίικο,του Phadom Duck; [...]

 

Τούτο εδώ λες; Τα υπόλοιπα posts για το θέμα τα έχω κάνει σε αυτό το thread, περίπου στις σελίδες 9-10, κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούτο εδώ λες; Τα υπόλοιπα posts για το θέμα τα έχω κάνει σε αυτό το thread, περίπου στις σελίδες 9-10, κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά.

 

Ναι ρε,πού ήτανε χωμένο;

btw,δεν το είδα αναρτημένο στο GC,ράϊτ;Πρέπει να είναι μοναδικό,εύγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστεριξ , κομιξ , αρκας , λουκυ λουκ ειναι οι κεντρικες κατηγοριες

 

καποιοι συμφορουμιτες ανεβαζουν και καποια αλλα...τα οποια θα δουμε στο μελλον τι θα γινει με αυτα...

 

Γνωμη μου ειναι να μην το παραχεσουμε με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ διαφορετικα..μονο με καποια που αξιζουν τον κοπο απο αποψη "τεχνης" (π.χ. λουκυ λουκ/αστεριξ και καπως το αρκας οχι τοσο οσο απο θεμα τεχνης αλλα απο θεμα χιουμορ :) ) και απο αποψη ιστορικοτητας(π.χ. κομιξ σειρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου ειναι να μην το παραχεσουμε με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ διαφορετικα..μονο με καποια που αξιζουν τον κοπο απο αποψη "τεχνης" (π.χ. λουκυ λουκ/αστεριξ και καπως το αρκας οχι τοσο οσο απο θεμα τεχνης αλλα απο θεμα χιουμορ :) ) και απο αποψη ιστορικοτητας(π.χ. κομιξ σειρα)

 

Το Κομιξ φιλε μου δεν ειναι και πολυ ιστορικο γιατι ειναι μολις απο το 1988.

Τευχη απο δεκαετιες του '60 και του '70 ειναι ιστορικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα την κούτα με τα κόμιξ που έχω. Δεν έχω πολλά, τα περισσότερα ειναι μίκυ μάους και μεγάλο μίκυ. Θυμήθηκα ακομα και τα εξώφυλλα από τα μίκυ μάους....

Sent from my LG-E900

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη ποιοτητα ειχε και το μικυ μυστηριο, αν εχει καποιος σε ηλεκτρονικη μορφη.

 

Αυτη την στιγμη ανεβαζω αρκετα κομιξ της Ντισνευ, αναμεσα σε αυτα και μικυ μυστηριο, αλλα μαλλον αυριο θα εχει ολοκληρωθει η διαδικασια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα θα με ενδιέφεραν και τα κλασσικά εικονογραφημένα, αν τα έχει κάποιος. 

 

Επίσης θα πρότεινα να ανεβούν μόνο Ελληνικές εκδόσεις, καθώς αφενός τα ξένα είναι και πιο εύκολο να βρεθούν και αφετέρου θα γεμίσουμε εκατοντάδες gb χωρίς κάποια ταξινόμηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...