Προς το περιεχόμενο

Nikon D7000 ή D300s ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

Εχω την Nikon D7000.

Μου εχουνε πει οτι η D300s ειναι καλυτερη απο την δικια μου στο θεμα ποιοτητας φωτογραφιων.

Βεβαια εχω πιασει μια φορα στα χερια μου την 300s σε ενα καταστημα ψηφιακων μηχανων,εβγαλα δυο τρεις φωτο,αλλα οσο ναναι αν δεν τις δεις σε pc να καταλαβεις ποιοτητα....

Μπορει καποιος ,που εχει την d300s να μου στειλει δυο φωτογραφιες (χωρις επεξεργασια βεβαια),μια τη μερα και μια τη νυχτα να δω και τι γινεται στα υψηλα iso ???

Γιατι σα να εχω βαλει μπρος να πουλησω την 7000 για να παρω την 300σ.

Θελω να δω αν αξιζει αυτην η τραμπα.

Με ενδιαφερει μονο σε ποιοτητα φωτογραφιας,οξυτητα και στα υψηλα Iso ο θορυβος παρα το βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καλυτερη σαν ποιότητα. H 300s εχει καλύτερο framerate, σαφώς καλύτερο σωμά σχεδόν επαγγελματικό και μάλλον καλυτερο af αν μιλάμε για spor ή bird shooting αλλά είναι 4mp λιγότερα, πιο παλιά οπότε σαφώς χειρότερος αισθητήρας και χειρότερη σε υψηλά iso.

Για καλύτερη ποιότητα για να βρεις σε Nikon από την 7000 θα χρειαστείς πολύ καλύτερους φακούς αλλίως δεν γίνεται. Για καλυτερη συμπεριφορά σε υψηλά iso βρες μια μεταχειρισμένη D700 αλλιώς d600 ή d800. Οι καλύτεροι φακοί και σε αυτές απαραίτητοι (είναι και FF)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ναι με την D7000 εισαι τουμπανος.. Επενδυσε σε φακους.. Αλλα οπως ειπε και ο TAKE5 αν θες να τη αλλαξεις ετσι κ αλλιως κοιτα πιο πανω τιμολογικα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...