Προς το περιεχόμενο

Επαναγεμισμα μελανακια μεχρι ποσες φορες?


savvinio82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα , υπάρχει οριο στο ποσες φορες μπορεί να επαναγεμισει ενα μελανακι απο εκτυπωτη? επισης παιζει ρολο η ημερομηνια ληξης που αναγραφει στο αρχικο δοχειο το οποιο επαναγεμιζεται.? το ρωταω γ τις 2τελευταιες φορες εχω την αισθηση οτι πολυ γρηγρα μου τελειωσε..

 

ο εκτυπωτης ειναι ενας hp 2180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καποιο συγκεκριμένο όριο στο ποσες φορές μπορεις να το γεμίσεις  νομιζω γύρω στις 5 6 ειναι καλα αλλοι ομως τα εχουν γεμίσει και πιο πολλές φορές, αυτο για το δοχείο που λες δεν το γνωρίζω

 

Edit : Έχεις ανοίξει το θέμα σε λάθος κατηγορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει το πολύ 2 φορές, κατά πόσοαληθεύει βέβαια δεν ξέρω. Το ότι τελειώνει πιο γρήγορα δεν το καταλαβαίνω, ίδια ποσότητα δεν μπαίνει συνεχώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει το πολύ 2 φορές, κατά πόσοαληθεύει βέβαια δεν ξέρω. Το ότι τελειώνει πιο γρήγορα δεν το καταλαβαίνω, ίδια ποσότητα δεν μπαίνει συνεχώς?

Καλά όταν πας και στο γεμίζουν με 3 ευρώ τι περιμένεις να κάνουν; Έχω γεμίσει κι εγώ από κάτι τέτοιους φθηνιάρικους τύπους και τελείωσε αμέσως.

Πάντως για το πόσες φορές, δε νομίζω πως υπάρχει όριο αλλά σε ένα μαγαζί που είχα ρωτήσει αν θυμάμαι καλά κι εκείνος μου είχε πει κάθε 5-6 φορές καλό είναι να παίρνεις καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοιτα αναλόγως. Αν ο εκτυπωτής σου έχει 5-6 διαφορετικά χρώματα ναι είναι φθηνά και τα αυθεντικά, αλλά αν είσαι με 2 δοχεία (μαύρο και τρίχρωμο) τότε το κόστος αυθεντικών αγγίζει τα 30€ για το τριχρωμο και κάνα 20άρι το μαύρο. (αν θυμάμαι καλά διότι έχω 4-5 χρόνια να αγοράσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος παιδια σε εμενα που ειναι 2 δοχεια  για να τα παρεις εχουνε τα αυθεντικα  50Ε οσο εκανε το πολυμηχανημα της canon οποτε δινω 13Ε και για τα 2 και τα γεμιζουνε και με πανε  ποσους μηνες,  περιπου 20 εγχρωμες φωτογραφιες 10χ15  βγαζει,  αλλα να πω οτι οντως καθε 5 ή 6 γεμισματα θελει μετα να τα αγωρασεις ετσι μου ειπανε και εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Εαν γινετε σωστη επαναγεμιση μελανιου γεμιζει μεχρι να καει το μελανη.Στις μερες μας και λογο κρισης πολυ πηγαινουν στους γνωστους(με 5 ευρω) παιρνα σε 5 λεπτα θα ειναι ετοιμο.Αυτο δυστυχως καταστρεφει το μελανι.Το σωστο γεμισμα αποτελειται απο σωστη προεργασια.Το μελανι ειναι οπως το αυτοκινητο.Χρειαζεται συντηρηση.Δεν βαζεις απλα βενζινη και εισαι κυριος.Αρα εξαρταται σε πιο μαγαζι εχει γινει το γεμισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα canon mp140. το αγόρασα τέλος καλοκαιριού του 2008. 5 χρόνια πριν.

περίπου 50€ αν θυμάμαι καλά.

για να πάρω μελάνια (μαύρο + τρίχρωμο) θέλω γύρω στα 40€ (17€+22€).

συνολικά αγόρασα 1 φορά γνήσια (αυτά που είχε στο πακέτο ήταν μικρής χωρητικότητας) και μια άλλη μόνο το έγχρωμο.

τις άλλες φορές πήγαινα και μου το γέμιζαν. (10€+10€)

 

εδώ και 2+ χρόνια όμως μελάνια χύμα σε μπουκαλάκια από το ebay, generic μάλιστα και γεμίζω μόνος και όσο αντέξουν....

κι εμένα μου είχαν πει ότι δεν αντέχουν επ άπειρων. θέλουν αλλαγή κάθε 5 γεμίσματα περίπου. 

και φωτογραφίες τυπώνω και μια χαρά όλα και άσε τους άλλους να λένε ότι με τέτοια κόλπα χαλάει ο εκτυπωτής.

 

γέμιζε μέχρι να τα παίξουν και μετά τα αλλάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις χύμα μελάνι και με το που σου βγάλει ο εκτυπωτής το μήνυμα οτι αδειάζει το γεμίσεις με αμέσως δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Εγω το έκανα για χρόνια με τα 56-57 της HP και δεν είχε πάθει τπτ ο εκτυπωτής ενω έβγαζε πολυ καλες εκτυπώσεις.

Με 5 ευρώ το γέμιζα 10 φορές και τύπωνα ασταμάτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...