Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ, δεν αναφερθήκαμε (με εξαίρεση τα post του Ρωμαίου και της evabb απ' όσο θυμάμαι) στην διαφορετικότητα των "διαθέσιμων για ζευγάρωμα ανθρώπων".

 

Γράφουν μερικοί τόσο απόλυτα, λες και ξέρουν όλες τις γυναίκες της Ελλάδας, λες και όσα παρατήρησαν στη ζωή τους εφαρμόζονται σε όλων π.χ. των ηλικιών τα θηλυκά.

 

Δεν είναι προφανές ότι άλλα ζητάει από ένα αρσενικό η 22χρονη φοιτητριούλα, άλλα η "εναλακτικιά" χίπισα, άλλα η καγκουρού 18χρονη και άλλα μια 28χρονη που έχει τελειώσει π.χ. με τις σπουδές της, εργάζεται και δεν έχει χρόνο/διάθεση για ξεπέτες;

 

Το θάρρος και ο αξιόλογος χαρακτήρας σαφώς και επηρρεάζουν τις πιθανότητές μας στην εύρεση συντρόφου. Όπως επηρρεάζουν τις πιθανότητες μας για να βρούμε δουλειά, για να συναναστραφούμε γενικά με ανθρώπους στην τελική.

 

Αυτό το "η γκόμενα θέλει να τα σκας, να έχεις μουράτο αμάξι και ακριβό κινητό" είναι από τα παλαιότερα κλισέ. Προσωπικά αμφιβάλω για το κατά πόσο αποτελούν πράγματι κριτήρια επιλογής για τη μέση γυναίκα, ξενερώνω μάλιστα χοντρά όταν βλέπω πιτσιρικάδες να στήνουν τη ζωή και τη συμπεριφορά τους βάσει αυτού του κλισέ.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αυτό το "η γκόμενα θέλει να τα σκας, να έχεις μουράτο αμάξι και ακριβό κινητό" είναι από τα παλαιότερα κλισέ. Προσωπικά αμφιβάλω για το κατά πόσο αποτελούν πράγματι κριτήρια επιλογής για τη μέση γυναίκα...

 

Ω ναι, για ορισμένες μην αμφιβάλλεις πάνω σ'αυτο. Είναι τύπισσες που αν δεν έχεις χρήματα δεν πρόκειται να σε κοιτάξουν όπως και να τις πλησιάσεις. Έχουν λεφτά αισθήματα. Υπάρχουν πολλές τέτοιες Ελληνίδες δυστυχώς. Θα σου κάτσουν μόνο αν έχουν ήδη βρει το κοροϊδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το ολο πραμα εχει αναχθει σε επιστημη, προσωπικα οταν λεω να της πηδηξεις το μυαλο ενωω πιο πολυ να την γοητευσεις πνευματικα. απο την αλλη δεν γινεται να αρεσουμε σε ολο τον κοσμο. αυτο το πραμα που κανουν καποιοι/ες που βλεπουν μια/εναν και λενε εγω αυτον/η θελω και τπτ αλλο ειναι ο καλυτερος τροπος για να μεινεις μπακουρι για παντα,

 

Το ιδιο πραγμα λεμε. Η γοητεια του πνευματος αποτελει μερος του "παραμυθια και φουμαρα". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε! Πιτσιρικάς πήγαινα εγώ σε κωλόμπαρα, στριπτιζάδικα και τα σχετικά. Μετά τα 30 τα βαρέθηκα...

 

 

... = σπατάλησα εφτά περιουσίες, για το χατήρι των αγνών εκείνων νεανίδων, που - με απόλυτη ειλικρίνεια και χωρίς να έχουν σκοπό να με κάνουν να ξοδέψω λεφτά... - με κοιτούσαν με πάθος στα μάτια και μου ψιθύριζαν λάγνα: «Σ' αγκαπού αγκάπη μου...κιράσ' πουτό;»

 

Αυτά όμως δε λέγονται εκτός spoiler (ούτε εντός βασικά, αλλά τέλος πάντων...)

 

Και οταν τις ρωταγες: Απο που είσαι?

Απαντούσαν : Απο ντό

:-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το ολο πραμα εχει αναχθει σε επιστημη, προσωπικα οταν λεω να της πηδηξεις το μυαλο ενωω πιο πολυ να την γοητευσεις πνευματικα. απο την αλλη δεν γινεται να αρεσουμε σε ολο τον κοσμο. αυτο το πραμα που κανουν καποιοι/ες που βλεπουν μια/εναν και λενε εγω αυτον/η θελω και τπτ αλλο ειναι ο καλυτερος τροπος για να μεινεις μπακουρι για παντα,

 

We can agree with you or we can be wrong :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι, για ορισμένες μην αμφιβάλλεις πάνω σ'αυτο. Είναι τύπισσες που αν δεν έχεις χρήματα δεν πρόκειται να σε κοιτάξουν όπως και να τις πλησιάσεις. Έχουν λεφτά αισθήματα. Υπάρχουν πολλές τέτοιες Ελληνίδες δυστυχώς. Θα σου κάτσουν μόνο αν έχουν ήδη βρει το κοροϊδο.

 

Ρε συ, δεν αμφιβάλω ότι υπάρχουν και τέτοιες, φαντάζομαι μάλιστα πως θα είναι και πολλές. Σύμφωνα όμως με την μικρή μου, ταπεινή, προσωπική εμπειρία, υπάρχουν περισσότερες νορμάλ κοπέλες, οι οποίες δεν μεγαλοπιάνονται και ψάχνουν για κάποιον επίσης νορμάλ άνθρωπο.

 

Όπως λες κι εσύ, οι τύπισσες με "λεφτά αισθήματα" ψάχνουν το κορόϊδο. Ε, άμα κάποιος θεωρεί τον εαυτό του κορόϊδο ας κυνηγάει τέτοιες.

 

Anyway, κάτι ακόμα, μιας και βλέπω ότι μερικοί έχουν την τάση να κάνουν διαχωρισμούς φάση "ωραίες - μπάζα". Άμα θες μοντέλο, κοίτας πρώτα την πάρτη σου. Το ότι έβαλες κολλητή μπλούζα armani δε σε κάνει ωραιότερο αμά η μπάκα έχει ξεφύγει. To ότι σιγοπήνεις Haig κοιτώντας σα μ@λάκας -δήθεν ψαρωτικά- δεξιά αριστερά, δε σε κάνει κυριλέ και μοιραίο. Το ότι κερνάς σφηνάκια αβέρτα στα κλουμπς δε σε κάνει "large". Το ότι λικνίζεσαι σε ρυθμούς τσιφτετελιού σα τελειωμένη δίπλα από κάθε γυναικοπαρέα που συναντάς σε μαγαζί, δε σε κάνει διασκεδαστικό. 

 

Γιατί προσωπικά έχω διαπιστώσει τα εξής δύο πραματάκια: 1) Τα παρτάλια ψάχνουν πάντα τούμπανο εμφανισιακά γυναίκες και δε κοιτάνε ποτέ κάποια λιγότερο εντυπωσιακή, 2) τα ίδια παρτάλια μετά από κάθε σερί χυλόπιτων αρχίζουνε τις "αντράτες" κουβέντες περί πουτ@νων και κ@ριόλων.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως Δευτέρα φεύγω για ελεύθερο με παρέα 15 άτομα, όλοι είμαστε ζευγάρια και ένα μπακούρι. Και στην σχολή μου γενικά με όσα άτομα μιλάω, οι περισσότεροι με σχέση είναι. Τώρα τι να σου πώ, ίσως να παίζει ρόλο και το γεγονός οτι δεν πολυ μπαίνουν insomnia.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω εχω καταλαβει καποια πραγματα.. βεβαια ειναι αναλογα την γυναικα που εχεις απεναντι σου..

 

Καταρχην τις λιγοτερες πιθανοτητες τις εχεις οταν θα πας μονος σου ή με κανεναν φιλο σου σε κλαμπ/μπαρ κλπ.. δεν παιζει να βρεις γκομενα εκει με την καμια, και αν παιχτει τιποτα σιγουρα η κοπελα που θα βρεις δεν ειναι για σχεση (και αν κανετε σχεση, οσο ευκολα σου εκατσε, τοσο ευκολα θα κατσει και σε καποιον αλλον αργα ή γρήγορα), υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια..

 

Περισσοτερες πιθανοτητες θα εχεις αν πας με μεγαλη παρεα καπου, και στην παρεα υπαρχουν γυναικες που ενδεχομενως να φερουν φιλες τους.. αυξανονται οι πιθανοτητες αρκετα αν πατε σε παραλια χαλαρα με μπυριτσα για αραγμα και αρχισετε τις συζητησεις, η σε κανα beach party, κλπ

 

Επισης ολοι τωρα τελευταια ειναι με γυαλι ηλιου, τατουαζ, μουσια, και εχουν το στυλακι "ειμαι γαματος και το παιζω σοβαρος, μυστηριος και λιγομιλητος για να ριξω γκομενα".. οι γκομενες δεν θελουν αυτο, και ειδικα οι κοπελες για σχεση.. θελουν να εχεις χιουμορ, να μην το παιζεις καποιος που δεν εισαι, και το ολο φλερτ να το κανεις παιχνιδι γι αυτες.. οσο πιο οικειος θα γινεις, τοσο πιο οικεια θα νιωθουν κι αυτες μαζι σου, και αυτοματως η ολη φαση, ακομα και το σεξ, γινονται απο "σοβαρο θεμα" γι αυτες, ενα παιχνιδι που τους αρεσει..

 

Νταξει απο ολα τα παραπανω εξαιρουνται οι π0υτ@νες, και οι τυποι που εχουν σκατοχαρακτηρα και τελειο σωμα, και εχουν  διαφορετικη γκομενα καθε μερα..

 

Γνωμη μου ολα αυτα και απο προσωπικη πειρα..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν πας μονος σου δε παιζει οντως να βρεις κοπελα. Αν ομως ειστε 3-4 ατομα παρεα, τοτε μπορει ν αρχισετε να μιλατε με μια αντιστοιχη παρεα γυναικων. Εγω ειχα παει ακρωτηρι πριν δυο καλοκαιρια κι ημουνα με 6 φιλες μου, και στο διπλανο ακριβως τραπεζι ηταν αντροπαρεα. Ε με τα πολλα καθως περναγε η βραδια γνωριστηκαμε, μιλησαμε και μαλιστα εγω με τον εναν ηρθαμε πιο κοντα. Δε κρατησε πολυ καιρο η ιστορια για διαφορους λογους αλλα το point ειναι οτι προκειται για εναν καλο τροπο γνωριμιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο πραγμα λεμε. Η γοητεια του πνευματος αποτελει μερος του "παραμυθια και φουμαρα". 

δωσε ενα παραδειγμα φουμαρου που εχει πιθανοτητες να γινει πιστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ψήσει χορεύτρια πως κάνω life-coaching σε χορευτές - όχι για να χώσω, για να γελάσω. Ένας θείος μου έχει ψήσει γκόμενα πως είναι πιλότος μαζί με έναν άλλο, περνάει αεροπλάνο και γυρνάει ο άλλος με ύφος επαγγελματία και κάνει "κοίτα πως το φέρνει ο μαλάκας". Αυτά δεν είναι σοβαρά, αλλά έχουν πλάκα κι όλοι θέλουμε να περνάμε καλά. Από εκεί και πέρα αυτή είναι η μόνη συνταγή. Να περνάς καλά. Με κάποιο τρόπο το να περνάς καλά έλκει και άλλους σε αυτό κι οταν τα γεννητικά όργανα είναι και συμβατά, περνας ακόμη καλύτερα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοεί ολοκληρωμένα παραμύθια του στυλ "έχω φάει 30 κοκκαλιάρηδες οπλισμένους στο Ιράκ μόνο με το μαχαίρι μου" αλλά ότι είχα πάει πάει εκεί και είχε γίνει το τάδε με σκοπό να χτίσει έναν μύθο γύρω ότι είναι και καλά περπατημένος και ότι έχουν δει πολλά τα μάτια του κλπ. Ότι είναι κάποιος.

 

Αυτό αντιλαμβάνομαι πως εννοεί δλδ αν και ίσως όχι μόνο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...