Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ενα πραγμα θα πω...

"Για να πηδηξεις μια γυναικα, πρεπει πρωτα να της πηδηξεις το μυαλο" ;)

 

Αρα πεταμε απο το παραθυρο τα περι προσωπικοτητας και μαλακιες. Ειναι θεμα συστηματος. Βολιδοσκοπεις, βρισκεις τον "καταλληλο" τροπο και απλα της πηδας συστημικα το μυαλο μεχρι να σου κατσει. 

 

Εχω ακουσει απειρες και απειρες συμβουλες απο ανθρωπους οσο ημουν μικρος περι αυτου αλλα μεχρι τωρα στη ζωη μου μονο 2 πραγματα εχουν αποδειχτει απο μερους μου (και αφου δοκιμαστημαν επι της πραξης ολες οι συμβουλες). Πρωτον "για να γαμησεις θα πουλας παραμυθια και φουμαρα" και δευτερον "να εχεις παντα βρωμικο μυαλο και να χωνεσαι ακριβως γι αυτο το πραγμα".

 

Αρα λοιπον στην τελικη πραγματι ισχυει οτι πρεπει να πηδηξεις πρωτα το μυαλο μιας γυναικας πριν σου παραδωσει το σωμα της. Το θεμα ειναι οτι τελικα δεν ειναι και τοσο κολακευτικο αυτο για τη γυναικα αν κατσουμε να το συζητησουμε λιγο. Το πως δηλαδη πηδας το μυαλο μιας γυναικας.  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σπάνια απαντάω σε θέματα στο Μπλα Μπλα αλλά έπεσα πάνω στο θέμα και δε μπορώ να αντισταθώ. Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως είμαι παντρεμένος με παιδί.

 

Κάποτε είχα τους ίδιους προβληματισμούς όμως με εσάς , μέχρι που μιλούσα με έναν μεγαλύτερο και πιο έμπειρο και μου είπε το εξής:

 

"Δε θέλω να σε στεναχωρήσω , μα π@!#@! από τότε που δεν είχαν κάλτσες , όχι αμάξι και λεφτά..."

 

Μετά έγινα σαφώς καλύτερος ..... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση αμπελοφιλοσοφία και τόσο τσουβάλιασμα είχα να δω από τον στρατό που κάθε δεύτερος κωλοφάνταρος ήτο ο Γαμιάς του 21ου αιώνα.

Χαλαρώστε λίγο αγορίνες γιατί κάθε τύπος ανθρώπου είναι διαφορετικός.

Βρείτε αυτό που σας ταιριάζει και αφήστε τις συνταγές του Γαμιά για τα κωλοπεριοδικά και τους στρατώνες όπου ανήκει.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να πολιτευθείς. Θα ήσουν καλός για κόμμα αντιπολίτευσης. Απλά δεν θα συμφωνείς σε τίποτα χωρίς να εκφράζεις την άποψη σου. Εύκολο θα είναι, το έχεις.... ;)

 

 

Καταρχάς, να σε ευχαριστήσω που παρακολουθείς τα post μου και μπορείς να βγάλεις μία άποψη για το τι "έχω" και τι όχι. Αυτό είναι κάτι που ούτε εγώ το κάνω για εμένα εδώ. 

 

Εν συνέχεια, θα σου πρότεινα να διαβάζεις καλύτερα και να προσπαθείς να καταλάβεις τι γράφεται. 

 

 

Εάν παρατήρησες, που προφανώς δεν το έκανες, αυτά που λες/γράφεις λέω και εγώ ότι βρίσκουν πεδίο εφαρμογής. Το πιο ανησυχητικό λοιπόν δεν είναι ότι τα γράφει/λέει κάποιος αλλά ότι βρίσκουν αποδέκτες θηλυκού φύλλου. Όμως, και πάλι εάν παρατήρησες που προφανώς δεν το έκανες, αυτό δεν είναι τόσο ανησυχητικό τελικά μιας και έτσι πάνε οι όμοιοι με τους όμοιους. 

 

 

Τόση αμπελοφιλοσοφία και τόσο τσουβάλιασμα είχα να δω από τον στρατό που κάθε δεύτερος κωλοφάνταρος ήτο ο Γαμιάς του 21ου αιώνα.

Χαλαρώστε λίγο αγορίνες γιατί κάθε τύπος ανθρώπου είναι διαφορετικός.

Βρείτε αυτό που σας ταιριάζει και αφήστε τις συνταγές του Γαμιά για τα κωλοπεριοδικά και τους στρατώνες όπου ανήκει.

 

Δεν είναι τσουβάλιασμα η κατηγοριοποίηση....

 

Όντως υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω (οι περισσότεροι από αυτούς που γράφουν σε αυτό το thread) οι οποίοι προσεγγίζουν/βλέπουν την ανθρώπινη σχέση σαν επαγγελματική, καθαρά σαρκική, στόχο για επίτευξη και μέσο αυτοεπιβεβαίωσης. 

 

Και μάλιστα έχει εξελιχθεί τόσο αυτό το pattern που πλέον κάποιοι γράφουν για "meta-programming". 

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι εάν όντως είναι έτσι η ανθρώπινη φύση ή υπάρχει ελπίδα να καταργηθούν κάποια στιγμή οι συσχετισμοί εξουσίας στις ανθρώπινες σχέσεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο πάντως δεν ειναι αμπελοφιλοσοφία, και ναι ειναι τσουβάλιασμα και οποιος διαφωνει το λέει.

 

Για να σε εκτιμήσει ένας άνθρωπος, πρέπει να εκτιμήσει το μυαλό σου, τη συμπεριφορά σου, το είναι σου.

 

Το ίδιο ισχύει σε κάθε περιπτωση ακόμα και στο θέμα του σεξ.

 

Και σαφώς οπως ειπώθηκε κάθε άνθρωπος ειναι ξεχωριστός, γιαυτο πρέπει να κερδίσεις τον κάθε ξεχωριστό άνθρωπο για να φθάσεις στο κρεββάτι μαζί του.

 

Βέβαια άλλους τους κερδίζεις με ένα κερασμένο ποτό, άλλους με ένα καγκουροάμαξο, άλλους με ένα θεσπέσιο κορμί και άλλους με ωραία κουβέντα.

 

Εννοείται οτι υπάρχουν κάποιοι γενικοι κανόνες αποφυγής οι οποιοι βέβαια δεν ειναι κατ ανάγκη δεδομένο οτι ισχυουν παντου.

Πχ αν κάνεις σα λιγουρι και η φάτσα σου ειναι σα τρακαρισμένο περίπτερο, θα σε έχουν φτυσμένο. Αντιθετα αν εχεις ισχυρη και ξεχωριστή προσωπικότητα, η μούρη σου ίσως να μην παιξει τόσο μεγάλη σημασία (οκ καλό θα ειναι να μη τον έχεις και 3 εκατοστά, γιατι εκεί μπαίνουμε σε άλλα ζητήματα :P )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα πεταμε απο το παραθυρο τα περι προσωπικοτητας και μαλακιες. Ειναι θεμα συστηματος. Βολιδοσκοπεις, βρισκεις τον "καταλληλο" τροπο και απλα της πηδας συστημικα το μυαλο μεχρι να σου κατσει. 

 

Εχω ακουσει απειρες και απειρες συμβουλες απο ανθρωπους οσο ημουν μικρος περι αυτου αλλα μεχρι τωρα στη ζωη μου μονο 2 πραγματα εχουν αποδειχτει απο μερους μου (και αφου δοκιμαστημαν επι της πραξης ολες οι συμβουλες). Πρωτον "για να γαμησεις θα πουλας παραμυθια και φουμαρα" και δευτερον "να εχεις παντα βρωμικο μυαλο και να χωνεσαι ακριβως γι αυτο το πραγμα".

 

Αρα λοιπον στην τελικη πραγματι ισχυει οτι πρεπει να πηδηξεις πρωτα το μυαλο μιας γυναικας πριν σου παραδωσει το σωμα της. Το θεμα ειναι οτι τελικα δεν ειναι και τοσο κολακευτικο αυτο για τη γυναικα αν κατσουμε να το συζητησουμε λιγο. Το πως δηλαδη πηδας το μυαλο μιας γυναικας.  

 

νομιζω το ολο πραμα εχει αναχθει σε επιστημη, προσωπικα οταν λεω να της πηδηξεις το μυαλο ενωω πιο πολυ να την γοητευσεις πνευματικα. απο την αλλη δεν γινεται να αρεσουμε σε ολο τον κοσμο. αυτο το πραμα που κανουν καποιοι/ες που βλεπουν μια/εναν και λενε εγω αυτον/η θελω και τπτ αλλο ειναι ο καλυτερος τροπος για να μεινεις μπακουρι για παντα,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνουμε παρόμοια συζήτηση στην παρέα ένας φίλος μου συνηθίζει να λέει πως "ρε καταλάβετε επιτέλους πως δεν γ... οι  ωραίοι αλλά οι γενναίοι". Και αν δείτε λίγο τι γίνεται τριγύρω και με τι τύπους κυκλοφορούν πολλές ωραίες κοπέλες καταλαβαίνεις πως μέσες άκρες έχει δίκιο.

 

Ψυχολογία και θράσος θέλει. Φυσικά το να προσέχεις τον εαυτό σου και την εμφάνιση σου βοηθάει πολύ όπως και το να έχεις κάποια άνεση οικονομική να κινηθείς. Αλλά πάνω απ’ όλα θράσος.

 

+1

 

Επίσης ανάλογη συμπεριφορά στην γκόμενα που σκοπεύετε (άλλο 20χρονο και άλλο μια 35αρα). Και δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε κλαμπ για να βγαλεις γκομενα (γιατι διαβάζω για ποτά/εμφάνιση και τα σχετικά). Από μια στάση, ενα σουπερ μαρκετ, σε μια πλατεία, παντου γίνεται παιχνίδι. Ρίξτε κάνα βλέμμα και δείτε αν "ψήνεται". Είναι και θέμα συγκυρίας-τάιμινγκ, να ψάχνεται και εκείνη ταυτόχρονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Επίσης ανάλογη συμπεριφορά στην γκόμενα που σκοπεύετε (άλλο 20χρονο και άλλο μια 35αρα). Και δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε κλαμπ για να βγαλεις γκομενα (γιατι διαβάζω για ποτά/εμφάνιση και τα σχετικά). Από μια στάση, ενα σουπερ μαρκετ, σε μια πλατεία, παντου γίνεται παιχνίδι. Ρίξτε κάνα βλέμμα και δείτε αν "ψήνεται". Είναι και θέμα συγκυρίας-τάιμινγκ, να ψάχνεται και εκείνη ταυτόχρονα.

Καλα εντάξει θέλει πολλά κότσια να χωθείς σε Σούπερμάρκετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν. Γίνεται και εύκολα. Αρκει να καταλάβεις πως το θέλει και αυτή, μην πας σαν τον μαλάκα όπου πάει και αυτή. Μην κολλάει κανεις στο μέρος (εκτός αν πρόκειται για γραφείο ή μέρος εργασίας γενικά και παίζει κίνδυνος απόλυσης).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εντάξει θέλει πολλά κότσια να χωθείς σε Σούπερμάρκετ...

Στο σουπερμαρκετ έχεις πολλές πιθανότητες να σου την πέσει αυτή(δεν ξέρω γιατί απλά μου έχει τύχει)....άσε που τουλάχιστον εκεί που πηγαίνω εγώ η πλειοψηφία είναι γένους θηλυκού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να πολιτευθείς. Θα ήσουν καλός για κόμμα αντιπολίτευσης. Απλά δεν θα συμφωνείς σε τίποτα χωρίς να εκφράζεις την άποψη σου. Εύκολο θα είναι, το έχεις.... ;)

 

χαχαχαχαχα καλαμπουρακι μεγαλο ο Τιμον. Εμενα με εχει κανει και ιγκνορ τον καταλαβες και εσυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...