Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως τα φιλαρακια μου λενε μια σοφη παροιμια "Αν δεν μπαζωσεις δεν θα χτισεις".Πιστευω να πιασατε το νοημα.Σε καθε περιπτωση μπορειτε να κανετε ιδιαιτερα με τον δασκαλο:

B)
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πεις ότι ο άλλος με την πόρσε και το χρήμα που δεν ξέρει τι να το κάνει έριξε διμετρη γκομεναρα μοντέλα επειδή έχει κοινωνική επιστήμη;

Μια γρήγορη παράθεση. Αυτά που αναφέρεις απλά βοηθούν για να τονώσουν το Εγώ - Ego, όταν τα έχεις απλά νιώθεις περισσότερο σίγουρος για τον εαυτό σου. Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας. Το ίδιο σίγουρος μπορείς να νιώθεις και χωρίς να τα έχεις. Αρκεί να πιστέψεις στον εαυτό σου.

 

Και θα το πω ξανά, όχι τα λεφτά δεν είναι το σημαντικότερο. Είναι μεν βοήθεια, αλλά όχι ο καταλύτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνουμε παρόμοια συζήτηση στην παρέα ένας φίλος μου συνηθίζει να λέει πως "ρε καταλάβετε επιτέλους πως δεν γ... οι  ωραίοι αλλά οι γενναίοι". Και αν δείτε λίγο τι γίνεται τριγύρω και με τι τύπους κυκλοφορούν πολλές ωραίες κοπέλες καταλαβαίνεις πως μέσες άκρες έχει δίκιο.

 

Ψυχολογία και θράσος θέλει. Φυσικά το να προσέχεις τον εαυτό σου και την εμφάνιση σου βοηθάει πολύ όπως και το να έχεις κάποια άνεση οικονομική να κινηθείς. Αλλά πάνω απ’ όλα θράσος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν ξέρω ρε μάγκες αλλα να είναι όμορφη γκόμενα η άλλη δεν μου φτάνει
είμαι περίεργος σ αυτά και ενώ αρκετές γκόμενες απο αυτές που συναναστρέφομαι με γουστάρουν κ μερικές την πέφτουν στα ίσια δεν μου βγαίνει να δώσω συνέχεια.

αυτή η φάση να γαμάς όποια σου κάτσει ή να αλλάζεις γκόμενες κάθε τρεις και λίγο δεν μου πάει 
αν έβρισκα κάποια που να ανέχεται τις συνήθειες μου θα ήμουν ευτυχισμένος 
αυτό που μου τη σπάει ειναι που προσπαθούν να σ αλλάξουν 
έτσι με βρήκες έτσι θα μείνω , τι να λέει ?

οχι επειδή έγινε φάση μεταξύ μας δε θα αρχίσω να πηγαίνω σε μπαράκια/κλαμπάκια 
θα συνεχίσω να πίνω κάτω απ τα δέντρα στις πλατείες και όπου αλλού γουστάρω παρέα με φίλους 
ούτε θα αλλάξω συμπεριφορά κλπ

αυτά δεν αρέσουν στις περισσότερες γκόμενες  :lol: 

ενώ είμαι ευκαιρία με χάνουν , τι να πεις? α?  :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα φιλαρακια μου λενε μια σοφη παροιμια "Αν δεν μπαζωσεις δεν θα χτισεις".Πιστευω να πιασατε το νοημα.Σε καθε περιπτωση μπορειτε να κανετε ιδιαιτερα με τον δασκαλο:

B)
Ολοι οι φιλοι μου στην παρεα ειναι μπακουρια. Ο λογος που εχουν μεινει ετσι, ειναι γιατι αυτες που μπορουν να ριξουν τους φαινονται μπαζα, ενω αυτες που τους αρεσουν δεν εχουν το θαρρος να τις πλησιάσουν!

Αμα ρε φιλε δεν φας το μπαζο πρωτα, δεν θα μπορεσεις ποτε να ριξεις μια ωραια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι φιλοι μου στην παρεα ειναι μπακουρια. Ενας απο τους λογους που εχουν μεινει ετσι, ειναι γιατι αυτες που μπορουν να τις ριξουν τους φαινονται μπαζα, ενω αυτες που τους αρεσουν δεν εχουν το θαρρος να τις πλησιάσουν!

Αμα ρε φιλε δεν φας το μπαζο πρωτα, δεν θα μπορεσεις ποτε να ριξεις μια ωραια.

κάποια λογική σε αυτό?

γιατι δεν έχουν θάρρος? θα τους φάει ? στη χειρότερη να φάνε άκυρο

και αν κάτσει τέτοια φάση στα @@ του , προχωράς στην επόμενη , δεν τρέχει κάστανο

σε αυτό βέβαια φταίνε και οι γκόμενες εδώ που τα λέμε γιατι μερικές την έχουν δει δεν ξέρω κ εγώ τι και ειναι ξινόγαλες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που γράφονται εδω μέσα δύσκολο το βλέπω να σπρώχνει κάποιος.

 

Θα προσπαθήσω να είμαι απλός και σύντομος.

 

Αν η γυναίκα δεν πεθάνει απο την ομορφιά σου με την πρώτη ματιά, τότε κάτι πρέπει να κάνεις να την κατακτήσεις.

 

Σε γενικές γραμμές ο κάθε άνδρας, μπορεί να πάει με την κάθε γυναίκα και το αντίθετο. ΅Είναι όλα θέμα timing.

 

Αν δεν σου κάτσει το timing...τότε απλά πρέπει να το δημιουργήσεις....

 

Επειδή λοιπόν στις μέρες μας ζούμε σε ένα περιβάλλον όπου ανήκουμε στη μάζα και δεν έχουμε προσωπικότητα, πρέπει ο καθένας μας να ξεχωρίσει. Αν τυγχάνει και είσαι πανέμορφος, είσαι τυχερός γιατί σου έκατσε το λαχείο. ΝΑΙ μπορείς να πηδήξεις ευκολα, αλλά δύσκολα μπορείς να κρατήσεις την άλλη. Πρέπει να το δουλέψεις.

 

Έτσι λοιπόν ο καθένας πρέπει να δουλέψει τον εαυτό του και να ξεχωρίσει απο τη μάζα. Να αποκτήσει οντότητα και όνομα.

 

Το βασικότερο όλων είναι να έχει άποψη. Να γνωρίζει πράγματα και αν δεν γνωρίζει, να μπορεί να υποστηρίξει την όποια άποψη του. Πως γίνεται αυτό? Πρέπει να είναι καλά με τον εαυτό του και να έχει Θ-Α-Ρ-Ρ-Ο-Σ.

 

Οι γυναίκες γενικά θέλουν τον αρχηγό της αγέλης. Θα διαλέξουν αυτόν που ξεχωρίζει. Γιατί άραγε έναν άντρα τον προσέχουν όταν είναι με μια όμορφη κοπέλα και όταν είναι μόνος του δεν τον κοιτάνε ποτέ? Γιατί απλά βλέποντας τον με την κοπέλα καταλαβαίνουν πως κάτι του βρήκε και θα ήθελαν να είναι στη θέση της. Να πάρουν την αίγλη της και τελικά να θεωρήσουν πως είναι ανώτερες της.

 

Θάρρος, θράσος, άποψη, τσαμπουκάς. Προσοχή, είναι μικρή η διαφορά του ΑΝΤΡΑ με του ΜΑΛΑΚΑ. Ο πρώτος σέβεται την κάθε στιγμή τον άνθρωπο που έχει δίπλα του. Ο δευτερος όχι.

 

Προφανώς και δεν δουλευει το να λες συνέχεια ναι και να είσαι συνέχεια συγκαταβατικός. Αυτή δεν είναι η άποψη σου, απλά είσαι ένα συγκαταβατικό σκυλάκι. Η γυναίκα θέλει ο άντρας να είναι ανώτερος της. Να παίζει με το μυαλό της. Το πιο σημαντικό ίσως. Αν πηδήξεις το μυαλό της μια φορά, θα την πηδάς για πάντα.

 

Τα λεφτά, τα αυτοκίνητα, τα ρούχα κλπ ελάχιστη αξία έχουν μπροστά στο χαρακτήρα, την άποψη και τη μοναδικότητα του ατόμου. Να γιατί βλέπετε κάποιους μέτριους και κυκλοφορούν θεες. ΟΧΙ δεν είναι η ευκολη απάντηση...τα λεφτά. Είναι το κάτι μοναδικό που το κερδίζεις με το χρόνο και με υπομονή. Να αισθάνεται πως είναι δίπλα σε κάποιον μοναδικό. Υπάρχουν επαγγέλματα που το πουλάνε αυτό απο τη φύση τους. Έχουν να κάνουν με κοινό και αυτός που το κάνει απλά ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ. Εϊναι ο πορτιέρης, είναι ο DJ, είναι ο καθηγητής, ο γιατρός, είναι ο προιστάμενος, είναι αυτός που συζητάνε οι άλλοι. Φαίνεται μοναδικός εξαιτίας της δουλειάς του. Στην καθημερινότητα πρέπει κάπου να είσαι μοναδικός. Πρέπει κάτι να γνωρίζεις άριστα το οποίο ενδιαφέρει και τις γυναίκες και να είσαι ο καλύτερος του είδους. Να σε θαυμάσει και να το πουλήσεις όμορφα. Αν είσαι καλός drifter για παράδειγμα δύσκολο να πηδήξεις εξαιτίας αυτού. Αν είσαι καλός στο χορό όμως, δύσκολο να μην πηδάς συνέχεια...

 

προσοχή όμως. Το να είσαι καλός κατά γενική άποψη, όχι κατά φανταστική. Ο καθένας μας πρέπει να είναι expert σε κάτι. Να μπορεί να υποστηρίξει κάτι μέχρι εκεί που δεν μπορεί κανείς άλλος. Φυσικά σε συνάρτηση με σωστά δομημένο λόγο, χρωματισμένη φωνή, γλώσσα του σώματος και όπως είπαμε με αυτοπεποίθηση και θράσος. Επιπλέον πόντοι δίνονται για την ευστροφία και αν είναι κάποιος ετοιμόλογος.

 

Πως γίνεσαι καλύτερος και έμπειρος παίκτης ? με την ΕΞΑΣΚΗΣΗ (εν προκειμένω κοινωνικοποίηση). Το είπε πριν λίγα χρόνια και ο Δαρβίνος. Θεωρία της εξέλιξης αν έχετε ακουστά ;)

 

Αν κάποιος έχει χρόνο και όρεξη και θέλει να πάρει κάποιες απαντήσεις απο το να κάθετε να ρωτάει γενικά στα φόρουμ, υπάρχουν άπειρα σχετικά βιβλία που βασίζονται κυρίως στην ψυχολογία του ατόμου. Ας κάνει μια δοκιμή. Είναι στο πλαίσιο αποκτώ άποψη....

 

 

http://www.healthyliving.gr/2011/02/17/καλλιτεχνικό-καμάκι-η-γυναικεία-απο/

 

http://www.biblionet.gr/book/108983/Pease,_Allan/Το_απόλυτο_βιβλίο_για_τη_γλώσσα_του_σώματος

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=The+Mystery+Method

 

 

http://www.biblionet.gr/book/75358/Πιντέρης,_Γιώργος/Όλο_χωρίζω_κι_όλο_γυρίζω

 

 

Δεν ξέρω εάν πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν και λένε τέτοιες παπάτζες. 

 

 

Χμ... από την άλλη, και ειδικά από το "Η γυναίκα θέλει τον άντρα να είναι ανώτερος της" συν το γεγονός ότι υπάρχουν εκεί έξω ζώα γυναίκες που τα πιστεύουν και αυτές, μάλλον θα έπρεπε να χαίρομαι γιατί θα πάνε οι όμοιοι με τους όμοιους και θα μείνουν οι λοιποί. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια λογική σε αυτό?

γιατι δεν έχουν θάρρος? θα τους φάει ? στη χειρότερη να φάνε άκυρο

και αν κάτσει τέτοια φάση στα @@ του , προχωράς στην επόμενη , δεν τρέχει κάστανο

σε αυτό βέβαια φταίνε και οι γκόμενες εδώ που τα λέμε γιατι μερικές την έχουν δει δεν ξέρω κ εγώ τι και ειναι ξινόγαλες

Ο λογος που μπορω να φανταστω ειναι γιατι δεν εχουν εμπειριες! Αυτο πιστευω σου δεινει και το θαρρος.

Οταν ημουν γυμνασιο, ειχα κανει κατασταση και με μπαζα.....και σιγα σιγα ανέβαινα level! Αυτοι περιμεναν την πριγκιπισσα των ονειρων τους. Τωρα που θελουν να γα...σουν απλα, ουτε αυτο δεν βρισκουν.

Το θεμα ειναι οτι αυτη η κατασταση εκτος απο προβληματα σε αυτους, δημιουργει προβληματα και σε εμενα.

Η κοπελα μου δεν θελει να βγαινουμε μαζι τους, γιατι μου λεει οτι δεν εχει τι να πει μαζι μας, ενω αν καποιος απο αυτους ειχε μια κοπελα...θα ηταν πιο ωραιο το περιββαλον. (Και πιστευω εχει δικαιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο ξινο ειναι αλλα τεσπα...

 

Οταν ο αντρα περιποιειται τα βασικα λεω.. Να φοραει το ωραιο του παντελονι μαζι με μια μπλουζα να βαλει ενα καλο αποσμιτικο, λιγο κωλονια(οχι το μισο μπουκαλι) και να ειναι κιγο εμφανισιμος γιατι οι αλλες ψαχνουβ τον θεος που δεν εχει ουτε ιχνος παραπανων κιλων, να ειναι απλασ με τα λεφτα(ειδικα στις μερες μας) να εχεις γρηγορο αμαξι που και να το εχεις δεν το σεβονται ρε συ.. Εβαλα την αλλη μεσα καθοταν στο πισω καθισμα και μου κοτσαρε την πλαφορμα πανω στο χειροφρενο.. Την ειπα παρτο μην σε κοψω το ποδι και το πεταξω εξω..

 

Ελεος ρε...

 

Εγω βαρεθηκα να ψιλοπεριποιουμε τον εαυτο μου και να βλεπω κατι λεσια με ωραια πιπινακια.. Θα γινω οτι να ναι να δω αν πιασει και αυτο.. Δεν γινεται.. Το ενα δεν τις αρεσει, θα δοκιμασουμε με το αλλο στυλ..

 

Οταν ημουν φανταρος στις αδειες μου με γουσταρε τρελα ενα πιπινακι καπου 17 χρονων.εκανα κατι μαζι του. . Μολις απολυθηκα ουτε γεια δεν με λεει.. Ανωμαλαρες ρε σεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν και λένε τέτοιες παπάτζες. 

 

 

Χμ... από την άλλη, και ειδικά από το "Η γυναίκα θέλει τον άντρα να είναι ανώτερος της" συν το γεγονός ότι υπάρχουν εκεί έξω ζώα γυναίκες που τα πιστεύουν και αυτές, μάλλον θα έπρεπε να χαίρομαι γιατί θα πάνε οι όμοιοι με τους όμοιους και θα μείνουν οι λοιποί.

Μάλλον πρέπει να πολιτευθείς. Θα ήσουν καλός για κόμμα αντιπολίτευσης. Απλά δεν θα συμφωνείς σε τίποτα χωρίς να εκφράζεις την άποψη σου. Εύκολο θα είναι, το έχεις.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οτι και να γραφουμε η αληθεια ειναι μια. ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ. Εχουν ακτιβως την ιδια ψυχολογια και μπορεις να τις κουμανταρεις ολες το ιδιο. Το θεμα ειναι να ξερεις το πως.

Τα τελευταια χρονια,εχω δει και εχω μαθει πολλα,και πιστευω πως καμια δεν ειναι πουτ@ν@ και αν φερεται ετσι σε καποιον,φταιει ο αντρας γιατι δεν ηξερε πως να την κουμανταρει.

Λιγοι ειναι αυτοι που πηδανε, και το κανουν γιατι ειναι διαφορετικοι απο ολους τους αλλους. Εχετε σκεφτει ποτε πως μπορει να μην εχετε τα σωστα αποτελεσματα γιατι δεν προσπαθειτε με το σωστο τροπο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτο που χω δει εγω, που ειμαι single πλεον, απο φιλους και γνωστους, ειναι οτι οι περισσοτεροι δε θελουνε να δεσμευτουν σε σχεση και προτιμουν το να βγαινουν που κ που με μια κοπελα για το σεξ κ αντε κανα ποτακι.

Θεωρω οτι σ αυτο εχουμε φταιξει κ εμεις οι γυναικες, εφοσον υπαρχουν πολλες καργιολιτσες που ψαχνουνε αντρα μονο και μονο για το σεξ & ειναι τα λεγομενα ξεκολλα.

 

Απ την αλλη μπορει κι ενας τυπος να λεει οτι θελει να κανει σχεση αλλα να μη γινεται πιστευτος. Βλεπεις τον αλλον ξερω γω ψηλο, σωματαρα, με λεφτα και κουκλο...αντε να πιστεψεις οτι θ αφοσιωθει σε σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...