Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ό,τι σε ευχαριστεί το βρίσκεις στα σπιτάκια με το κόκκινο φωτάκι ...

 

Δήμητρα, αν για τον α ή β λόγο είχες καιρό να κάνεις σεξ, θα πήγαινες σε μπουρδέλο με άντρες; Όχι; Τότε μην το προτείνεις και τους άλλους.

 

Η ουρμπανιά ότι οι αγάμητοι κλπ θα πάνε σε μπουρδέλο και θα βρουν την υγειά τους και θα τους αρέσει, πρέπει να σταματήσει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ατακες και λοιπα χωρις λιγο βοηθεια ανταποκριση απο την αλλη πλευρα τι να το κανεις απλα να λεει ναι ναι.. Ασε τα ναι για αλλου..

 

Πως το παιζεται τοσο ανετες εδω και λετε οτι φταιμε μονο εμεις που δεν φλεταρουμε.. Μηπως οι αντρες εχουν φαει πολλες φορες τα μουτρα τους με γυναικες που νομιζουν οτι ειναι ωραιες..

 

Εγω δεν εχω κομπλεξ με την αλλη ας μην εχει και το τελειο στηθος.. Μπορει ομως να μην μου τα σπασει απο την πρωτη μερα που θα κανουμε τι θα κανουμε, να εχει αμφιβολιες αν θεωρησα μικρο το στηθος της, αν επειδη μου εκατσε με την πρωτη την θεωρω τσουλα, κλπ..

 

Μπορειτε να χαλαρωσετε λιγο και σεις ξερετε..

 

Εγω θεωρω ωραιες γυναικες, αυτες που πρωτα εχουν καλο χαρακτηρα... Να τις μιλησω και να μου μιλησει και κεινη ευγενικα αλλα με ανεση..

 

Μην πεσετε να με φατε, κοιταω εμφανιση, αλλα δεν θα ελεγα οχι σε μια κοπελα με κιγα παραπανω κιλα, που ξερει οτι τα κολαν τα φορανε αυτες που μπορουν να το υποστηριξουν και οχι ολες.. Δεν ειναι ουτε φορμα ουτε καλτσον...

 

Να φορεσει κατι αλλο που θα την κολακευει, οπως ενα φορεμα με ανοιχτη γραμμη αλλα πανω απο το γονατο..

 

Πως εξηγηται το αλλο φαινομενο, πολλες χοντρουλες να εχουν πολυ ωραιο προσωπο, που να λες οτι αυτη αν αδυνατισει ουτε να με φτυσει δεν θα θελει...

 

χοντρη και χωρις βυζια?

φονικος συνδυασμος :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ από τις 5-6 γυναίκες που έχουν ποστάρει μέχρι τώρα επιβεβαιώνεται αυτό που λέει η άλλη πλευρά. Εμφανίστηκαν όλες σε στυλ "λέτε υπερβολές", "κλάιν για το σεξ δεν χάθηκε και ο κόσμος" και το γενικότερο attitude ότι είναι όλα μια χαρά. Διότι για αυτές είναι όντως μια χαρά και αυτό είναι το θέμα ότι έχουν τα ηνία(στην συντριπτική πλειονότητα) στο σεξ, αλλά και στις σχέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ από τις 5-6 γυναίκες που έχουν ποστάρει μέχρι τώρα επιβεβαιώνεται αυτό που λέει η άλλη πλευρά. Εμφανίστηκαν όλες σε στυλ "λέτε υπερβολές", "κλάιν για το σεξ δεν χάθηκε και ο κόσμος" και το γενικότερο attitude ότι είναι όλα μια χαρά. Διότι για αυτές είναι όντως μια χαρά και αυτό είναι το θέμα ότι έχουν τα ηνία(στην συντριπτική πλειονότητα) στο σεξ, αλλά και στις σχέσεις.

μπα..ποια ηνία;; arxidia έχουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι, από αυτούς που ξέρετε, είναι 25+ και μένουν μόνοι τους και δουλεύουν και δεν έχουν σχέση για αρκετό χρονικό διάστημα;

 

Δε σε κατάλαβα...

 

Θες π.χ. να σου απαντήσουμε μόνο αν ξέρουμε περιπτώσεις στις οποίες να ισχύουν και οι τρεις συνθήκες που θέτεις; 

 

Δεν ειρωνεύομαι, ειλικρινά δε σε κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι, από αυτούς που ξέρετε, είναι 25+ και μένουν μόνοι τους και δουλεύουν και δεν έχουν σχέση για αρκετό χρονικό διάστημα;

 

Να παρω check για την παρτυ μου? 

 

Over 25? Check. (over 30 για την ακριβεια).

Δουλευω? Check. (ολη μου τη ζωη).

Δεν εχω σχεση για αρκετο διαστημα? Check (πανω απο χρονο).

 

Στην περιπτωση μου φιλε Timon καμια γυναικα δεν θα γυρισει να με κοιταξει. Οχι γιατι δεν ειμαι ομορφος ή εξυπνος ή χιουμοριστας ή δεν ξερω και εγω τι αλλο αλλα γιατι δεν εχω τιποτα. Γιατι οπως ειπε καποιος πριν "ολο μετραει τα λεφτα του για το υπολοιπο του μηνα και ολο δε βγαινει και, και, και...". Νομιζω οτι γινομαι κατανοητος. Το να βρω γυναικα για σχεση απλα δεν παιζει. Ουτε εγω θα ηθελα να μπλεξω με καποια η οποια θα μου τα τρωει αλλα ουτε και αυτες που θελουν να μου τα τρωνε προκειται να κοιταξουν εμενα. Οταν δυσκολευομαι ακομα και να βγω εξω (λογο κουρασης, λογο ωραριου, λογο αυξημενου κοστους ζωης το καλοκαιρι) ποια σκατα γυναικα θα προτιμησει εμενα εναντι του "free to go ανετου" που θα της κανει τα γουστα? 

 

Προσοχη δεν μιλαω για σεξ. Το σεξ ειναι το μονο ευκολο εδω που βρισκομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρω check για την παρτυ μου? 

 

Over 25? Check. (over 30 για την ακριβεια).

Δουλευω? Check. (ολη μου τη ζωη).

Δεν εχω σχεση για αρκετο διαστημα? Check (πανω απο χρονο).

 

Στην περιπτωση μου φιλε Timon καμια γυναικα δεν θα γυρισει να με κοιταξει. Οχι γιατι δεν ειμαι ομορφος ή εξυπνος ή χιουμοριστας ή δεν ξερω και εγω τι αλλο αλλα γιατι δεν εχω τιποτα. Γιατι οπως ειπε καποιος πριν "ολο μετραει τα λεφτα του για το υπολοιπο του μηνα και ολο δε βγαινει και, και, και...". Νομιζω οτι γινομαι κατανοητος. Το να βρω γυναικα για σχεση απλα δεν παιζει. Ουτε εγω θα ηθελα να μπλεξω με καποια η οποια θα μου τα τρωει αλλα ουτε και αυτες που θελουν να μου τα τρωνε προκειται να κοιταξουν εμενα. Οταν δυσκολευομαι ακομα και να βγω εξω (λογο κουρασης, λογο ωραριου, λογο αυξημενου κοστους ζωης το καλοκαιρι) ποια σκατα γυναικα θα προτιμησει εμενα εναντι του "free to go ανετου" που θα της κανει τα γουστα? 

 

Προσοχη δεν μιλαω για σεξ. Το σεξ ειναι το μονο ευκολο εδω που βρισκομαι.

Με αυτή τη λογική, όποιος είναι άνεργος ή άσχημος ή μένει με τη μαμά του, ή δουλευει πολλές ώρες, να αυτοκτονήσει. Αν τα παίζουν όλα ταυτόχρονα, έπρεπε να το έχει κάνει ήδη!

 

Μετά απο κάποιο σημείο φίλε μου υπάρχει η έννοια της συντροφικότητας. Αυτή τη συντροφικότητα την ψάχνουν και δεν την βρίσκουν άπειρες κοπέλες στην ίδια κατάσταση με εσένα. Αν το δεχθούμε όπως εσύ, σε 70 χρόνια η Ελλάδα θα κατοικείται απο άγρια ζώα και δεν θα υπάρχει δείγμα ανθρώπου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο polliticaly correct απαντήσεις από αυτές που δίνουν γυναίκες όταν θίξουμε το θέμα πόσο τις ελκύουν χρήμα/εξουσία/ανέσεις δεν πρόκειται να υπάρξουν πάνω σε κανένα θέμα από την αρχή ως το τέλος της ανθρωπότητας...



To θέμα είναι ότι η κατηγορία στην οποία αναφέρομαι όχι απλά δεν είναι μικρή αλλά είναι και η πλειοψηφία...δεν είμαι απόλυτος για να λέω όλες είναι έτσι...αλλά το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι στην πλειοψηφία των γυναικών...έτσι όταν αναφέρουμε ένα χαρακτηριστικό το οποίο ανήκει στην πλειοψηφία τότε δεν είναι τσουβάλιασμα αλλά απλή καταγραφή.

 

Είναι τσουβάλιασμα να πούμε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αντρών κοιτάμε πρώτιστα το σεξ και ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι ίσως και μόνο το σεξ?Όχι βέβαια...αυτά είναι πραγματικότητες...άβολες όταν μας τις πετάνε στα μούτρα αλλά πραγματικότητες.

 

 

Η γενίκευση και η αυτογνωσία είναι αντιδιαμετρικές έννοιες, τόσο στη δομή όσο και στα κίνητρα.

 

 

Να το κάνω πιο κατοστάρικα το ζώο να το καταλάβετε και σεις οι """ανθρωποι"""?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη λογική, όποιος είναι άνεργος ή άσχημος ή μένει με τη μαμά του, ή δουλευει πολλές ώρες, να αυτοκτονήσει. Αν τα παίζουν όλα ταυτόχρονα, έπρεπε να το έχει κάνει ήδη!

 

Μετά απο κάποιο σημείο φίλε μου υπάρχει η έννοια της συντροφικότητας. Αυτή τη συντροφικότητα την ψάχνουν και δεν την βρίσκουν άπειρες κοπέλες στην ίδια κατάσταση με εσένα. Αν το δεχθούμε όπως εσύ, σε 70 χρόνια η Ελλάδα θα κατοικείται απο άγρια ζώα και δεν θα υπάρχει δείγμα ανθρώπου

 

Φιλε sphinx το θεμα της συντροφικοτητας ερχεται μονο οταν εχεις αποκτησει μια αρμονια στη ζωη σου σε οτι αφορα την βιωσιμοτητα σου. Ανθρωποι σαν και του λογου μου δυστυχως και πραγματικα τη σημερον ημερα δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και οι γυναικες φυσικα το καταλαβαινουν και το αντιλαμβανονται αυτο και γι αυτο δεν προκειται να με κοιταξουν ποτε. Γιατι αντιλαμβανονται οτι μαζι μου απο υλικης αποψης δεν θα περασουν καλα. Εχει σημασια που το αυτοκινητο μου ειναι 15ετιας με προβληματα, εχει σημασια που δεν κυκλοφορω τα βραδια εξω, εχει σημασια που δεν μοστραρομαι, εχει σημασια που δεν με ενδιαφερει τι κανει ο διπλα μου, εχει σημασια που δεν ανεβαζω φωτος απο μπουζουκια και κλαμπακια και παραλιες, εχει σημασια που δουλευω ακανονιστες 50+ ωρες την εβδομαδα. 

 

Να πω και αλλα? Νομιζω οτι το πιανεις το νοημα. Μπορει εγω να ειμαι ακραια περιπτωση (αμφιβαλλω, υπαρχει αρκετος κοσμος με αναλογα προβληματα με τα δικα μου) αλλα ολα αυτα συμβαλουν στο να μην μπορει να υπαρχει σχεση μεταξυ 2 ανθρωπων. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι ότι η κατηγορία στην οποία αναφέρομαι όχι απλά δεν είναι μικρή αλλά είναι και η πλειοψηφία...δεν είμαι απόλυτος για να λέω όλες είναι έτσι...αλλά το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι στην πλειοψηφία των γυναικών...έτσι όταν αναφέρουμε ένα χαρακτηριστικό το οποίο ανήκει στην πλειοψηφία τότε δεν είναι τσουβάλιασμα αλλά απλή καταγραφή.

 

Είναι τσουβάλιασμα να πούμε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αντρών κοιτάμε πρώτιστα το σεξ και ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι ίσως και μόνο το σεξ?Όχι βέβαια...αυτά είναι πραγματικότητες...άβολες όταν μας τις πετάνε στα μούτρα αλλά πραγματικότητες.

 

Για κάποιον ο οποίος δεν θεωρεί τον εαυτό του απόλυτο, κάνεις πολύ συχνά χρήση των λέξεων "είναι" και "πλειοψηφία". Αναρωτιέμαι λοιπόν κι εγώ ο μακάκας, με το φτωχό μου το μυαλό: Πως ξέρεις ρε φίλε ποιά είναι η πλειοψηφία; Έχεις κάνει ή έστω διαβάζει κάποια στατιστική ή κοινωνιολογική ξέρω 'γω μελέτη επί του θέματος;

 

Το τι πιστεύεις εσύ, ή έστω το τι έχεις βιώσει, θεωρείς πως αρκεί για να ορίσεις κάποια "πλειοψηφία"; 

 

Γιατί υπάρχουμε και μερικοί στο παρόν thread που διαφωνούμε με τις απόψεις σου. Σε άλλο πλανήτη ζούμε; Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν μήπως;

 

Σου βγάζω κι εγώ λοιπόν μια δική μου θεωρία: όλοι οι άνθρωποι, ανεξαρτήτως φύλου, θεωρούν προτεραιότητα τη συντροφικότητα. Θα στο πάω μάλιστα και (ψευτό)Δαρβινολογικά το θέμα. Το να είσαι με κάποιον που εμπιστεύεσαι και σε φροντίζει είναι σημαντικότερο ακόμα και από το σεξ. Γιατί; Επειδή για να επιβιώσουμε ως είδος, η ασφάλεια προέχει της αναπαραγωγής. Άμα σε φάει ο τυραννόσαυρος ή πεθάνεις από ασιτία, δε μπορείς να γονιμοποιήσεις τη θηλυκιά, τέλος.

 

Το στηρίζω και με "δεδομένα" άμα λάχει, ξέρω παππούδια που ισχυρίζονται πως αγαπιούνται και ζουν κάτι δεκαετίες μαζί. Έχουν πάψει να γ@μιούνται επίσης κάτι δεκαετίες πριν. Τις συντάξεις τους τις τρώνε παρέα, δεν υπάρχει "δικό μου και δικό σου" στη σχέση τους. Μια ζωή φρόντιζαν ο ένας τον άλλο. 

 

Για σκέψου, θα είσαι πάντα σεξουαλικά ενεργός ως το τέλος της ζωής σου; Θα βγάζεις πάντα τα ίδια φράγκα;

 

Οκ, υποθετική και σικέ η θεωρία μου, μπορείς ωστόσο να την καταρρίψεις;

 

Πιο polliticaly correct απαντήσεις από αυτές που δίνουν γυναίκες όταν θίξουμε το θέμα πόσο τις ελκύουν χρήμα/εξουσία/ανέσεις δεν πρόκειται να υπάρξουν πάνω σε κανένα θέμα από την αρχή ως το τέλος της ανθρωπότητας...

 

Είμαι άφραγκος. Η μεγαλύτερη εξουσία που είχα ποτέ μου, ήταν όταν βγήκα πρόεδρος του 5μελούς στο Λύκειο. Αμάξι δικό μου δεν έχω, η μεγαλύτερη άνεση που μπορώ να προσφέρω σε κάποιον, είναι αυτή του καναπέ μου, άντε και ένα καφεδάκι απ' τα χεράκια μου.

 

Είμαι ωστόσο σε σχέση με το ίδιο κορίτσι, 3 χρόνια τώρα. Τι σκ@τά μου βρίσκει; Πρόσεξε, ξέρω πολλούς στην ίδια φάση με την πάρτη μου. Όλα τα παιδιά της παρέας μου π.χ. έχουν σχέση, οι περισσότεροι μάλιστα έχουν μισθούς της τάξης των τριών κι εξήντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...