Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oh Και btw για να τρολάρω λιγο να σπασω την σοβαρότητα:

 

27 χρονος, με 6ψηφιο μισθό πλέον,θεωρώ ότι δεν είμαι και γκρέμλιν (φωτογραφίες στο ανάλογο  thread) έρχομαι Ελλάδα για διακοπές. και σε λέω ότι ποστάρω στοι φβ "ποια θα ήθελε να πάμε διακοπές να γυρίσουμε νησάκια φέτος? ΕΤΣΙ ΣΜΠΡΩΧΝΕΙΣ. δεν περιμένω με καμιά από αυτές να πιάσω σοβαρή κουβέντα. Αν παίξει τέτοιο σκηνικό, και πηδάει και καλά, μετά παντρεύομαι. 

 

Αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Επίσης πολύ σωστό ότι συνήθως είναι "ή του ύψους ή του βάθους"!

Πρόσφατα είχα σχέση με κοπέλα ανεξάρτητη οικονομικά,όμορφη και αξιοπρεπέστατη...ούτε μια φορά δε δέχτηκε να βγούμε έξω με το αυτοκίνητο μου,μόνη της ερχόταν με το δικό της!

ΑΛΛΑ εκτός του ότι δεν είχε "πάθος" γενικά για sex και καλοπέραση (κάτι που εκείνη την περίοδο με βόλευε) είχε μεγάλη εμμονή με τη δουλειά της,σε σημείο που μου ξεφούρνισε ότι δε θα πάρει ούτε μια μέρα άδεια φέτος το καλοκαίρι,οπότε κι εγώ της κούνησα μαντήλι...άλλος φυσικά δεν έπαιζε καρατσεκαρισμένο,εκτός αν έκανε κάνα "μπουλκουμέ" τον κυρ διευθυντά ποιος ξέρει! :devil:

 

 

Που ειναι αυτες οι γυναικες? Μια τετοια ψαχνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ ναι όλες περιμένουμε τον πλούσιο γαμπρό

 

μέχρι τότε μένουμε παρθένες...

 

Ποιός μίλησε για παρθένες; τεσπα το σχόλιο ήταν καθαρά καυστικό για το τι επικρατεί, η τουλάχιστον τι επικρατούσε μέχρι πριν 2 χρόνια που την έκανα. Σεξ έβρισκες πάντα, καλοπέραση όμως δύσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη ανάλυση που έκανα στην σελίδα 12 την είχα γράψει για λογαριασμό ενός free press ομογενών...με τιτλο τι θελουν οι γυναικες απτους αντρες.

 

Για να μην με πούνε μισογύνη ή ότι βλέπω μόνο την μια πλευρά του νομίσματος δίνω και το κείμενο που έγραψα για την άλλη πλευρά του νομίσματος..

 

Το τραγούδι Chasing Cars, αποτελεί προσωπική αδυναμία και το ανέβασε πριν λίγο η φίλη μου η Ιωάννα στον τοίχο της στο Facebook θυμίζοντας το μου και φέρνοντας το παρόν κείμενο κατευθείαν στο μυαλό μου. Το τραγούδι το έγραψε ο τραγουδιστής του συγκροτήματος ο Lightbody εμπνευσμένος από μία σοφή φράση που του είχε πει στο παρελθόν ο πατέρας του.”Με τις γυναίκες είσαι σαν το σκυλί που κυνηγάει τα αμάξια..δεν πρόκειται να τα πιάσεις..αλλά ακόμα και αν τα πιάσεις δεν ξέρεις τι να κάνεις με αυτά..”

Μέσα σε αυτήν την φράση συνοψίζεται όλη η αντρική συμπεριφορά προς το αντίθετο φύλο.Το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι το κυνήγι..ο άντρας δεν βάζει ποτέ και τίποτα πάνω απ’το κυνήγι..δεν το κάνει με κακές προθέσεις.Είναι ένα κυνήγι με παιδική αφέλεια..σαν αυτό του σκύλου στα αμάξια.Το μόνο που μας νοιάζει είναι να οδηγήσουμε το αμάξι και να αξίζει η βόλτα την σίγουρη τράκα που θα γίνει..και τα μόνα θύματα σε αυτήν θα είμαστε εμείς και μόνο εμείς.
Αυτοκαταστροφικοί, αφελείς και τολμηροί μέσα στην παιδική άγνοια κινδύνου που έχουμε, χωρίς να λογαριάζουμε ποτέ το επόμενο βήμα. Αυτό το κυνήγι είναι φυτεμένο στο DNA μας..ο βασιλιάς των ενστίκτων μας..η ευχή και η κατάρα μας συγχρόνως.

Έχω δει όλους μα όλους τους φίλους μου(συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου φυσικά) ανεξαρτήτως χώρου,χρόνου,ηλικίας και οικονομικής κατάστασης,ανεξαρτήτως του πόσο καλά περνάνε σε μια σχέση να μην βγάζουν ποτέ το κυνήγι απ’το μυαλό τους.Κάποιες στιγμές μπορεί να φαίνεται ότι έχουν αλλαξοπιστήσει απ’την θεά του κυνηγιού την Άρτεμη, αλλά σαν άλλοι κρυπτοχριστιανοί  η εικόνα αυτή είναι καθαρά λόγω συγκυριών και όχι λόγω προθέσεων.

Ειδικά την σημερινή εποχή το σταμάτημα του κυνηγιού για τα “σκυλιά” είναι πιο δύσκολο από ποτέ..τα “αμάξια” μαρσάρουν σε κάθε φανάρι και κάνουν τα πάντα για να προκαλέσουν.. ελαττώνουν ταχύτητα κάθε φορά που ακούν “γάβγισμα” και απολαμβάνουν το κυνηγητό που δέχονται και τα δαγκώματα στα λάστιχα τους χωρίς πολλές φορές να τους νοιάζει αν μπει και κανένα κάτω απ΄τις ρόδες τους..και εντυπωσιάζονται πολύ εύκολα με πιστοποιητικά ποιότητας ράτσας,διπλώματα pedigree και φανταχτερά κολάρα.

dog-chasing-car.jpg?w=640Μας αρέσει πολύ όταν περνάμε καλά στην σχέση..όταν μας φροντίζουν..όταν γυρνάμε σπίτι και έχουμε το κόκκαλο μας να μας περιμένει..μας αρέσει να καθόμαστε στον καναπέ και να τριβόμαστε..να παίζουμε στο σπίτι..αλλά όλα αυτά μέχρι να ακούσουμε το κορνάρισμα από κάποιο αυτοκίνητο..γιατί τότε όλα τα ένστικτα μας έρχονται στην επιφάνεια είτε πρόκειται για σκυλί εκτροφείου της καλύτερης ράτσας είτε για τον τελευταίο μπάσταρδο κόπρο του δρόμου..χωρίς κακές προθέσεις..χωρίς υστερόβουλα και κακόβουλα σχέδια..γιατί δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβουμε τις γυναίκες περισσότερο από ότι ένας σκύλος τα αμάξια..γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς αυτό είμαστε και πάρτε το απόφαση..

 

δεν είμαστε γουρούνια..
δεν είμαστε γαϊδούρια..
είμαστε απλά σκύλοι…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα... sms γράφω στα greeglish...

μα για leader of the pack δεν μου κάνεις. αυτό. 

 

ΥΓ και σου λέει η άλλη χθες : θέλω να επικεντρωθώ στην καριέρα μου και να ξαναπάω σχολείο. δεν θέλω παιδιά τώρα.

 

- Ναι όταν φτάσεις 40 τα παιδιά δεν θα θέλουν εσένα. Adios amigos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι αυτες οι γυναικες? Μια τετοια ψαχνω!

Γιατι; Εγω ξερω 3 .Δε παλευονται πολυ εκτος αν θες μια γυναικα που θα βλεπεις μια φορα το μηνα/βδομαδα ας πουμε και να εχεις ισως ελευθερια . Βεβαια εχει και τα αρνητικα του.

Και επισης αρκετοι τις θελουν (αλλα δε ξερουν πως ειναι και μενουν μονες τους μετα απο λιγο). Αν εχουν page στο Facebook βλέπεις κατι 200 likes και αναρωτιεσαι , χωρις καμια απολυτως προκλητικη φωτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...