Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει κάνα διθέσιο κάμπριο σπορ αυτοκίνητο για να δεις ότι δεν είναι και τόσο κλισέ αυτό που γράφεις αλλά μια πραγματικότητα...

Να μην μιλήσω για αυτοκίνητα μεγάλης κατηγορίας τι χτυπάς....

 

Και πείτε ότι θέλετε έχουν δει πολλά τα μάτια μου...  Μιλάω για τη μέση ελληνίδα τώρα έτσι όχι απαραίτητα χαζογκόμενα ή καβαλημένη...

 

Επίσης ποιος σας είπε ότι οι τύποι που τα κάνουν αυτά είναι τα κορόιδα της υπόθεσης; Η νομίζετε ότι όλοι τις φoρτώνουν για να τις νοικοκυρευτούν;;;

 

Μάλλον δεν έχεις κυκλοφορήσει πουθενά αλλού πέρα από το Μπουρνάζι. Γιατί εμένα τα μάτια μου έχουν δει επίσης αρκετά αν το πάμε έτσι, εντελώς διαφορετικά απ' όσα είδες εσύ όμως.

 

Κορόϊδο δεν είναι κανένας υποθέτω αν έχει αυτογνωσία και σαφή στόχο. Ωστόσο, δε το πιάνω, αν εσύ πλασάρεις αμάξι και φράγκα για να πηδήξεις, γιατί είναι πουτ@να η άλλη που σε επιλέγει με σκοπό να στα φάει, να περάσει καλά ή να εξασφαλίσει ενδεχομένως μια άνετη οικονομικά ζωή; Επί ίσοις όροις γίνεται το παιχνίδι...

 

 

 

Οι γυναίκες παιδιά δεν ξέρουν τι θέλουν..πραγματικά δεν έχουν την παραμικρή ιδέα!

Αλλά αυτά που νομίζουν ότι θέλουν και ότι χρειάζονται κάποια περιστασιακά διαστήματα στην ζωή τους είναι ικανές να χρησιμοποιήσουν κάθε θεμιτό και αθέμιτο μέσο για να τα αποκτήσουν. Οι γυναίκες μπορούν να σκεφτούν και να εκλογικεύσουν πράξεις με τέτοια ψυχρότητα που θα έκανε νευροχειρούργο να μοιάζει με τρεμάμενο παιδάκι που μάτωσε το χέρι του...[]

 

[]...Το να αρχίσουμε να είμαστε πιο ντόμπροι στο τι θέλουμε απ’τις μεταξύ μας σχέσεις πιστέψτε με δεν θα είναι κυνικό…αλλά ειλικρινές…

 

 

Αναφέρεσαι ειρωνικά στα quiz του Cosmopolitan και τα κολλήματα των γυναικών με το lifestyle, κρίνοντας ωστόσο από τις απόψεις σου κι εσύ φαντάζομαι διαβάζεις Nitro ή άλλα παρόμοια έντυπα...

 

Θα σταθώ σε μερικά σημεία μόνο του κειμένου σου γιατί αλλιώς μας βλέπω να γράφουμε σερί σεντόνια και δε λέει...

 

Πρώτα απ' όλα, δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα η οποία να πετάει ατάκες σε φάση "Εντάξει μωρέ, είναι δυνατόν 28 χρόνων άνθρωπος να μην έχει ένα αμάξι της προκοπής να με πάει καμιά βόλτα;”! “Εγώ μπορεί να θέλω να κάνω τα ταξιδάκια μου, να πάω τις εκδρομές μου… πώς θα μου τα προσφέρει με τρεις και εξήντα που παίρνει?".

 

Αν η εικόνα σου για τη μέση γυναίκα είναι αυτή της κλασσικής bimbo λουλούς είναι λογικό να έχεις τη συγκεκριμένη άποψη. Δε διαβάζουν όμως όλες οι γυναίκες Cosmopolitan και Lifo ξέρω 'γω...

 

Η μέση π.χ. 28χρονη, έχει συνήθως τη δουλειά και το μισθό της, πιθανόν μάλιστα έχει και δικό της αμάξι. Αν είναι άνεργη και ζει ακόμα με τους δικούς της, έχει άλλα προβλήματα να λύσει και δεν την κόφτουν και τόσο οι ακριβές διακοπές. Αν την απασχολούν τα οικονομικά του αμόρε, είναι κυρίως επειδή -είτε το παραδέχεται ανοικτά, είτε όχι- έχει στο μυαλό της το γάμο ή έστω τη συγκατοίκηση. Κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου παράλογο για μια κοπέλα αυτής της ηλικίας. Όχι, δεν χρειάζεται να συμβιβαστεί με τον Ηλία αν αυτός είναι ρεμάλι και βολεύεται με 3 κι 60 (τα οποία χαλάει στο στοίχημα, τους καφέδες, ή το...WoW), ζώντας επίσης με τους δικούς του, πόσο μάλλον αν πρακτικά τη χρησιμοποιεί για να ρίξει κανά γρήγορο μέσα στο αμάξι για να φύγουν τα χοντρά.

 

Επίσης, ο άνθρωπος ολοκληρώνεται και μέσω των σχέσεών του με άλλους ανθρώπους γενικά (άλλοι π.χ. βρίσκουν την "ολοκλήρωση" στην καριέρα, στο Θεό ή στα...ενθεογενή μανιτάρια). Εν προκειμένω, ένας άντρας χρειάζεται και την παρέα του, αλλά και την (ή τον, δε θα τα χαλάσουμε εδώ) ερωτικό σύντροφό του. Το ίδιο θέλουν προφανώς και οι γυναίκες.

 

Αυτό που είπε κάποιος νωρίτερα (νομίζω η stavi, σόρυ αν κάνω λάθος), ότι δηλαδή υπάρχουν άντρες μεγαλύτερης ηλικίας οι οποίοι μιζεριάζουν και χάνουν τη διάθεσή τους για ζωή αν δεν έχουν κάποια -έστω και όχι με την κλασσική έννοια του όρου- ερωτική σχέση, το έχω συναντήσει κι εγώ, υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Αν είσαι 35 χρονών δε σε καλύπτει το ίδιο η φάση παρέα με μπάλα και ουισκάκι ή χαβαλέ και PlayStation. Αν θέλετε το αναλύουμε και παραπάνω...

 

Στο φινάλε, είναι λογικό να μη σε ψήνει ο κουτσομπολοκαφές και τα ψώνια, όπως και μια γυναίκα δε την ενδιαφέρει η εικονική σφαγή ορδών από Orcs. Ωστόσο, πέραν του ότι μπορεί απλά να κάνεις το υγιές, δηλαδή να μοιράζεις το χρόνο σου ισότιμα μεταξύ αντροπαρέας και ερωτικού συντρόφου (απόλυτα εφικτό - δε σηκώνω κουβέντα επ' αυτού), σκέψου πως ουσιαστικά το ίδιο πράγμα ισχύει για όλες σου τις σχέσεις: Ένα φιλαράκι σου δηλαδή μπορεί να είναι...κολλημένος με τη μπάλα και να μη μιλάει για τίποτα άλλο εκτός από την ομαδάρα, άλλος μπορεί να τη βρίσκει περισσότερο με το PC του, άλλος μπορεί να θέλει να μιλάτε με τις ώρες για τα παλιά. Σε ενδιαφέρουν όλα τα παραπάνω το ίδιο; Κάθε στιγμή; Δεν έχεις βαρεθεί ποτέ με αρσενικό φίλο σου; Δε σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό να του παίξεις μπουκέτο επειδή γίνεται εκνευριστικά προβλέψιμος και κουραστικός;

 

Επίσης, μιας και μίλησες για φαντασιώσεις. Εμείς δηλαδή ως άντρες είμαστε απόλυτα μετρημένα και προσγειωμένα όντα. Πατάμε ρε στη γη ρε, πως το λένε, @ρχιδάτοι όπως ο Παπαμιχαήλ σε παλιά τραγική ταινία. Όχι, δε ζούμε με φαντασιώσεις, δεν έχουμε πέσει θύματα του lifestyle. Δε ποζάρουμε σα λούγκρες (σόρυ για τη λέξη, δε θέλω να θίξω τις σεξουαλικές προτιμήσεις κανενός, καταλαβαίνετε τι θέλω να πω) για να βγάλουμε καλή φωτό για το "φου μπου". Δε κοιτάμε αποκλειστικά γυναίκες "μοντέλα" (και ποτέ τίποτε λιγότερο εντυπωσιακό) επειδή τέτοια πρότυπα μας πέρασαν τα lifestyle περιοδικά και η τηλεόραση. Δεν ψάχνουμε θηλυκά - τρόπαια για να τις κυκλοφορήσουμε με το κυριλέ αμάξι μας.

 

Ασε ρε, εδώ και το τι ποτό θα παραγγείλουμε σε ζήτημα κοινωνικού status το έχουμε μετατρέψει...

 

Μη μου μιλάς λοιπόν για ειλικρίνεια, ζούμε όλοι σε μια ανειλικρινή κοινωνία έτσι κι αλλιώς. Άμα καταφέρουμε να ξεμπλέξουμε από το δικό μας lifestyle τριπάκι, συζητάμε και για τις γυναίκες...

 

Όσο για το ότι η γυναίκα θα σκεφτεί το αν ο υποψήφιος lover κάνει "την τάδε δουλειά, ή το τάδε χόμπι", που είναι το κακό; Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιεί αυτά τα δεδομένα ως κριτήρια για να τον ψυχολογήσει; Για να δει αν ταιριάζουν ή αν στέκει στα καλά του; Ε, στο φινάλε δεν είναι λογικό να προτιμήσει κάποιον που ασχολείται με τη Μουσική ή τον Αθλητισμό από κάποιον που "φτιάχνει το μηχανάκι", "ασχολείται με το στοίχημα" ή "εξπάρει στο Lineage";

 

Η πεποίθησή σου πως οι άντρες δεν κοιτάνε αντίστοιχα πράγματα στις γυναίκες είναι επίσης λανθασμένη. Όταν γνωρίζεις μια γυναίκα δηλαδή δε τη "σκανάρεις"; Δε κοιτάς να μάθεις τι καπνό φουμάρει; Δε σε ενδιαφέρει αν ακούτε την ίδια Μουσική, αν διαβάζετε παρόμοια βιβλία, αν τη βρίσκετε στα ίδια στέκια; Αν ψάχνεις για σύντροφο είναι αυτονόητο πως τα κοιτάς αυτά, αν ψάχνεις απλά να σπρώξεις (σεβαστό κι αυτό) σημαίνει ότι παίζεις σε άλλη κατηγορία και ότι δεν έχεις εμβαθύνει αρκετά ώστε να κρίνεις π.χ. τις γυναίκες συνολικά. Άρα απλά τσουβαλιάζεις.

 

Αυτό με τον Βέγγο και το Χατζηχρήστο πάλι...

 

Ρε μάγγες, είναι προφανές ότι μια γυναίκα (όπως κάθε άνθρωπος) θα κοιτάξει πρώτα την εξωτερική σου εικόνα. Το αν θα ασχοληθεί περαιτέρω μαζί σου έχει να κάνει με το τι άνθρωπος είσαι συνολικά. Εκεί κολλάει και ο παράγοντας χιούμορ, μαζί με άλλα πραγματάκια φυσικά. Προφανώς και το να έχεις καλό χιούμορ και τίποτα άλλο, δε σου δίνει κάποια προτεραιότητα έναντι άλλων "μνηστήρων"...διαβάστε τι γράφουν οι κυρίες του φόρουμ, το πακέτο κοιτάνε. Όπως ακριβώς κι εμείς.

 

Κλείνω με μια ερώτηση: Μιας και μιλάς περί ντομπροσύνης, δεν άφησες ποτέ σου κοπέλα, παρότι αντικειμενικά είχε το "πακέτο", επειδή τη βαρέθηκες, επειδή ήθελες "νέες εμπειρίες", επειδή γούσταρες να δεις κι άλλα ζευγάρια βυζιών; Αν ναι, τι σου δίνει εσένα το δικαίωμα να λειτουργείς κατ' αυτό τον τρόπο, αλλά στις γυναίκες όχι;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αλλο που με την δινει ειναι με γνωριζεις η πρωην με σκουλαρικια και στα δυο αυτια, διυλευα σε μπαρακι, λιγο οτι να ναι φαση..

 

Ολο αυτο τις αρεσε, τρελενοταν μαζι μου.. Ετσι οπως ημουν.. Μετα απο κανενα 6μηνο, ε δεν μ'αρεσει που δουκευεις τα βραδια, ταχα μου την πεφτανε κλπ, δεν μ'αρεσει αυτο το στυλ, αυτο το ντυσιμο, βγαλε τα σκουλαρικια..

 

Με επριζε.. Κανε αυτο το κουρεμα.. Εγω εκει εκανα αυτο που ηθελα, ετσι πως με γνωρισε.. Μπορω να πω οτι σταματησα να δουλευω.. Ειχα βαρεθει κιολας.. Αλλα ολα τα αλλα δεν τα εκανα .. Επειδη δεν μου αρεσε εμενα.. Εγω την ειχα φρεε.. Οπως την γνωρισα.. Εκοβε το μαλλι πολυ καλο κουκλιτσα μου, εβαζε αυτο πολυ την ανεβαζα.. Απο μερια της οχι.. Δεν ξερω αλλα εσεις οι γυναικες επηρεαζεστε απο το κυκλος σας και κυριως απο την μητερα σας...

 

Τελικα δεν τραβηξε χωρισα... Ηρεμησα, ειμαι αυτη την στιγμη alone αλλα τωρα το προτειμω.. Ξανα στα ιδια δεν θα πηγαινα.. Με αλλη κοπελα θα το ξαναεπιχειρουσα.. Πας σε ενα δρομο, που δεν ξερεις ποτε θα πεσεις στο γκρεμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chill άντε! Θέλουμε να φάμε κουφέτααααα!

Χλωμό!!! Σε 2 και κάτι μήνες αλλάζω χώρα μόνιμα......

 

Αν καταφέρει σε 2 μήνες να με παει εκκλησία ε respect τι να πω :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να σαι ανετος και χαλαρος..

 

Οσο το κυνηγας τοσο σε παιρνουν χαμπαρι κι δεν θα γινει..

 

Τωρα πλεον αν κατσει η φαση εκατσε...

 

Το μονο κακο σε στην ολη φαση ειναι το εξης.

 

Εχω φιλο που οταν ηταν ελευθερος πηγαιναμε σε πολλα κλαμπ σε παραλιες που ηταν τινγκα στις θεσσαλονικες...(τρελες ειν αυτες) και καναμε γερο χαβα.

 

Τωρα που εχει σχεση.. Πανε σε μπαρακια πολυ low και σε παραλιες που εχει οικογενειες.. Δεν το νοιαζει αν εχει κοπελες γιατι αυτος εχει την καβατζα του.. Αλλα εγω και ακομα ενα παιδι που βγαινουμε μαζι του.. Μενουμε με την ψ@λη στο χερι..

 

Το σαββατο μου λεει δεν μπορω να σας καταλαβω γιατι θελετε τοσο να πατε εξω για ποτο.... Του το εξηγησα αλλα δεν ηθελε να το καταλαβει..

Ε, πάρε τον άλλον σου τον φίλο και πηγαίνετε σε αυτά τα κλαμπάκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς διάολο είμαστε 7 δισεκατομμύρια.

http://en.wikipedia.org/wiki/Population_decline

For all the others there are ...china and India.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία εκεί κοιτάζει την καλοπέραση/χρήμα/πρότυπο lifestyle... Ειδικά μάγκες οι σημερινές 30++ ψάχνουν "γαμπρό" έτσι όπως τον περιέγραψε ο φίλος... Δικηγόρο επιστήμονα διευθυντή επιχειρηματία με 4000 ευρώ μισθό, με αυτοκίνητο που κάνει 50 χιλιάδες ευρώ, με εξοχικό, με σκάφος , με με με.  Αυτόν που θα μοστράρει στις φίλες της και θα την πηγαίνει βόλτα σε ακριβά εστιατόρια ή βόλτα στο νησί με το κότερο, που θα την πάει διακοπές στο Ντουμπάι και στη Μύκονο σε υπερλουξ ξενοδοχεία , που θα τις κάνει ακριβά δωράκι και άλλα πολλά...

Και εμφανίσιμος να μην είναι  πάλι γοητευτικό τον βγάζουνε. Υπάρχει και ένα ποσοστό αυτής την ηλικίας όμως που δεν τα κοιτάζει και τόσο αυτά... πχ τεκνατζούδες που κοιτάνε άλλα πράγματα....

Η πλάκα είναι ότι τα γυναικάκια αυτά έχουν την εντύπωση ότι υπάρχουν άφθονοι Έλληνες που βγάζουν 3-4 χιλιάρικα μηνιαίως και πως άμα θέλουν μέσα σ'ένα βράδυ χτυπάνε 2-3 στην καθισιά τους!Που να φτουρίσω δηλαδή εγώ π.χ. ο παρακατιανός 24χρονος με 1.000€ μισθό σε εταιρία κι άλλα τόσα απ'το μαγαζί που έχω με τον αδερφό μου...τι να λέμε τώρα,γαμπρός της σειράς! :-D

Κι έτσι καταλήγουν είτε σ'έναν από τους χιλιάδες χρεωκοπημένους νεόπτωχους (με πιστωτικές,λίπη του παρελθόντος κ.α.) είτε συμβιβάζονται μετά από χρόνια μάταιης αναζήτησης (ξυπόλητου) πρίγκηπα μ'ένα χαμηλόμισθο χλέμπουρα με δέκα στρώσεις μπάκας,πιτυρίδα και γουρουνότριχες στις ωμοπλάτες και στον κώλο...ο οποίος μάλιστα θα είναι πολύ χειρότερος από αυτόν που ΘΑ μπορούσε να "αποκτήσει" κάτι χρόνια πριν,αλλά βλέπεις τώρα πατσούριασε! ;)

 

Επίσης πολύ σωστό ότι συνήθως είναι "ή του ύψους ή του βάθους"!

Πρόσφατα είχα σχέση με κοπέλα ανεξάρτητη οικονομικά,όμορφη και αξιοπρεπέστατη...ούτε μια φορά δε δέχτηκε να βγούμε έξω με το αυτοκίνητο μου,μόνη της ερχόταν με το δικό της!

ΑΛΛΑ εκτός του ότι δεν είχε "πάθος" γενικά για sex και καλοπέραση (κάτι που εκείνη την περίοδο με βόλευε) είχε μεγάλη εμμονή με τη δουλειά της,σε σημείο που μου ξεφούρνισε ότι δε θα πάρει ούτε μια μέρα άδεια φέτος το καλοκαίρι,οπότε κι εγώ της κούνησα μαντήλι...άλλος φυσικά δεν έπαιζε καρατσεκαρισμένο,εκτός αν έκανε κάνα "μπουλκουμέ" τον κυρ διευθυντά ποιος ξέρει! :devil:

Άρα ή θα κάθεται όλη μέρα στο σπίτι/γυρίζει στις καφετέριες δίχως να προσφέρει τίποτα ή θα "κάνει καριέρα" δουλεύοντας 10-12 ώρες ημερησίως για τον αστρονομικό Ελληνικό μισθό των ημερών μας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί το βλέπω εντελώς ανάποδα; Δηλαδή το γκομενάκι πρώτα θα κοιτάξει να γαμηθεί με τον έναν ή τον άλλον και ΜΕΤΑ θα βρει τον δημιουργημένο 30αρη+ να κάνει οικογένεια. Είτε είναι άσχημος είτε είναι καράβλαχος και άσχημος.

Τέλος πάντων, σε κάθε περίπτωση στον δημιουργημένο μαλάκα καταλήγουμε, εντάξει μπορεί να μην την παντρευτούμε αλλά τουλάχιστον ρίχνουμε και κανένα. Εγώ δηλαδή. χα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν τώρα πια και άντρες που ψάχνουν την 'δημιουργημένη μαλάκω' για να βολευτούν (ω ναι). Να κάθεται η άλλη δλδ να πεθαίνει στη δουλειά και ο άλλος να τα ξίνει κ να θέλει κ λεφτά απ'τη γυναίκα. Μη γελάτε! Δεν είναι τόσο σουρεάλ στις μέρες μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν τώρα πια και άντρες που ψάχνουν την 'δημιουργημένη μαλάκω' για να βολευτούν (ω ναι). Να κάθεται η άλλη δλδ να πεθαίνει στη δουλειά και ο άλλος να τα ξίνει κ να θέλει κ λεφτά απ'τη γυναίκα. Μη γελάτε! Δεν είναι τόσο σουρεάλ στις μέρες μας!

Το ότι φαντασιώνονται ορισμένοι λέχροι τέτοια σκηνικά,δε σημαίνει ότι υπάρχει κάτι τέτοιο στην πραγματικότητα!

 

Για την ακρίβεια,αυτό το φαινόμενο ακόμη και τις παλιές εποχές σπάνιζε,δηλαδή να έβρισκε κανείς πλούσια νύφη τελείως κουτορνίθι,με πεθερικά επίσης κουτορνίθια ή πλούσια νύφη με συγχωρεμένα πεθερικά...συνήθως όποιος έπαιρνε πλούσια νύφη κατέληγε είλωτας/γιουσουφάκι στις επιχειρήσεις του πεθερού,η "νταντά για όλες τις δουλειές" και είχε πάντα τον τελευταίο λόγο σε όλα,από οικονομικά μέχρι στην ίδια τη σχέση!

Ήταν δηλαδή κάτι σαν τη νεαρή Βουλγάρα που σπιτώνει κάποιος ευκατάστατος Έλλην!Έχει τα "δωράκια" της κάπου κάπου αλλά τις υπόλοιπες ώρες στα τέσσερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειώσω ότι διάβασα μόνο τις πρώτες 8 σελίδες

 

 

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι μπερδεύεται το γαμήσι από το κάνω έρωτα. είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. το 2ο απαιτεί και εγκεφαλικό connection. το 1ο είναι σαρκικό. όταν το ξεκαθαρίσετε στο μυαλό σας θα έχετε και τα ανάλογα αποτελέσματα. 

 

Και για την σύγχρονη νοοτροπία στον έρωτα του Έλληνα φταίνε όλα. ΠΧ μου αρέσει λέει η άλλη, να γαμιέμαι, αλλά δεν θέλω να με πει και πουτάνα αμα ανέβω και τον καβαλήσω για κάνα 20λεπτο. 

 

 

πουριτανισμός σε όλο το μεγαλείο και από τις 2 πλευρές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...