Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι φιλος να ξεχωριζεις. Δεν εχουν καμια σχεση οι αντρες με τις γυναικες. Δεν ειναι θεμα ανθρωπου. Απο τη μια εχεις ενα ον που πολεμαει γι αυτα που θελει και τρωει παπαρες τη μια πισω απο την αλλη και απο την αλλη εχεις ενα ον το οποιο δεν προλαβαινει να διαλεγει καθως οι υποψηφιοι ειναι πολλοι. Δευτερον με αλλα προτυπα μεγαλωνουν οι γυναικες και με αλλα οι αντρες. Απο μικρο τον αντρα τον μαθαινουν οτι αυτος θα ειναι ο "στυλοβατης", αυτος που θα δουλεψει κτλ κτλ ενω την γυναικα την μεγαλωνουν παντα με την ιδεα οτι δεν θα ειναι ποτε της μονη και παντα θα εχει πλατες για οτι γουσταρει. Αυτο το παραπανω ειναι ο κανονας και φυσικα εξαιρεσεις υπαρχουν. 

 

Τι να συγκρινεις τωρα δηλαδη, το γεγονος οτι η γυναικα με το που βγει απο το σπιτι της θα εχει στανταρ 10-20 αντρες την ημερα να της την πεφτουν ή να της λενε καλα λογια ή το γεγονος οτι ο αντρας ειναι σε φαση "forever alone" σε καθημερινη βαση? Δεν ειναι θεμα ανθρωπου φιλε, ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που πραγματικα ισχυει men VS women λογο φυσης. 

 

αν καποια ειναι σουπερ μοντελ ισως και να εχει τετοια καθημερινοτητα, οι υπολοιπες περναν σαν να ειναι αορατες. εχετε τελειως στρεβλωμενη εικονα στο μυαλο σας για το πως ειναι η ερωτικη καθημερινοτητα μιας μεσης γυναικας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν καποια ειναι σουπερ μοντελ ισως και να εχει τετοια καθημερινοτητα, οι υπολοιπες περναν σαν να ειναι αορατες. εχετε τελειως στρεβλωμενη εικονα στο μυαλο σας για το πως ειναι η ερωτικη καθημερινοτητα μιας μεσης γυναικας.

 

couldn't agree more...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος, απλα η ομορφη εχει περισσοτερες επιλογες και δεν την αφηνουν σε υσηχια. Και η απλη κοπελα μια χαρα εχει τα καθημερινα τυχερα της και ειδικα δε οταν βγαινει εξω. Δεν υπαρχει γυναικα εκει εξω που δεν της την πεφτουν σε καθημερινη βαση τουλαχιστον 1 φορα την ημερα. Τουλαχιστον ομως. 

 

εχουν να μου την πεσουν απο την πρωτοχρονια νομιζω, ή ηταν η προηγουμενη πρωτοχρονια; δεν θυμαμαι....something is terribly wrong with me... :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό βρε παιδιά.

Όταν λέμε 'πέσιμο' εννοούμε τα καγκούρικα κορναρίσματα και το 'Ποπο τί μανάρι είσαι συ;' ή το ωραίο και καλό φλερτ (με έντονα βλέμματα και καμιά έξυπνη ατάκα);

Αν λέμε για το πρώτο, τότε ναι, το φαινόμενο είναι σχεδόν καθημερινό και καταντάει εκνευριστικό. Αν μιλάμε για το δεύτερο, αρκετά σπάνιο δυστυχώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ειδικά μάγκες οι σημερινές 30++ ψάχνουν "γαμπρό" έτσι όπως τον περιέγραψε ο φίλος... Δικηγόρο επιστήμονα διευθυντή επιχειρηματία με 4000 ευρώ μισθό, με αυτοκίνητο που κάνει 50 χιλιάδες ευρώ, με εξοχικό, με σκάφος , με με με.  Αυτόν που θα μοστράρει στις φίλες της και θα την πηγαίνει βόλτα σε ακριβά εστιατόρια ή βόλτα στο νησί με το κότερο, που θα την πάει διακοπές στο Ντουμπάι και στη Μύκονο σε υπερλουξ ξενοδοχεία , που θα τις κάνει ακριβά δωράκι και άλλα πολλά...

Και εμφανίσιμος να μην είναι  πάλι γοητευτικό τον βγάζουνε. Υπάρχει και ένα ποσοστό αυτής την ηλικίας όμως που δεν τα κοιτάζει και τόσο αυτά... πχ τεκνατζούδες που κοιτάνε άλλα πράγματα....

 

Καμία όμως σχέση με την πραγματικότητα. ΚΑΜΙΑ.

 

Οταν η κοπέλα είναι >30 και έχει και κάποιες σπουδές ΄- δουλειά, προφανώς θέλει κάποιον στο ΙΔΙΟ περίπου επίπεδο. Δεν ζητάει κάτι παράλογο. Λογικό είναι ώστε για να νιώθουν σε ίσες βάσεις.

 

Αν δεν ζητά αυτά, τότε απλά θέλει να βρει ένα σωστό σύντροφο να περάσει όμορφα τα χρόνια της. Τα θέλω λεφτα, να περνάω καλά κλπ τα έχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών <25 ώστε να αυτοπραγματώνεται μέσω κάποιου άλλου γιατί απλά δεν τα καταφέρνει μόνη της. Στη μεγαλύτερες ηλικίες είναι πραγματικά μικρό αυτο το ποσοστό.

 

Όπως φυσικά και είναι αρκετά δύσκολο να βρεις σωστό σύντροφο όταν είσαι μεγαλύτερη των 30. Οι καλοί όπως είναι φυσιολογικό είναι παντρεμένοι και οι περισσότεροι διαθέσιμοι είναι ή πιτσιρικάδες, ή μέγιστοι γαμιάδες με έμφαση στα προβληματικά διαθέσιμα κοριτσάκια  <25 ετων (τα οποία συχνάζουν με κοντά σορτσάκια ή μπραζίλ στις παραλίες) , ή προβληματικά γενικά ατομάκια. Αυτοί που αξίζουν και έτυχαν να είναι μόνοι είναι ελάχιστοι και δυσεύρετοι και πιθανότατα έχουν μόλις χωρίσει , ενώ ο χρόνος που θα τους αφήσουν ελέυθερους είναι ελάχιστος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν να μου την πεσουν απο την πρωτοχρονια νομιζω, ή ηταν η προηγουμενη πρωτοχρονια; δεν θυμαμαι....something is terribly wrong with me... :-D  :-D  :-D

 

ή μπορεί να είσαι κουκλάρα και να τους κομπλάρεις :P :P :P  συμβένουν κ αυτά........

 

τώρα για μεσανατολικό και κυπριακό ας βάλουν και λίγο τσόντα βρε παιδιά, άυριο θα έχουν λυθεί :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία όμως σχέση με την πραγματικότητα. ΚΑΜΙΑ...

 

Τα υπόλοιπα που έγραψες είναι σωστά, αλλά ΚΑΜΙΑ σχέση με την πραγματικότητα στο ποστ που έκανες quote;

Θες να σου γνωρίσω καμια 10ρια πρόχειρες που ψάχνουν (γερό) πορτοφόλι για παντρεια; Εντελώς συμπτωματικά στα 30 φεύγα

Υπάρχει φόβος και ανασφάλεια σε πολλές απ'αυτες, το ράφι ρωτάει και ανησυχεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή μπορεί να είσαι κουκλάρα και να τους κομπλάρεις :P :P :P  συμβένουν κ αυτά........

 

τώρα για μεσανατολικό και κυπριακό ας βάλουν και λίγο τσόντα βρε παιδιά, άυριο θα έχουν λυθεί :P

 

ετσι ετσι  -_-  -_-  -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο όμορφη...?

Καθαρά υποκειμενικό αυτό. Μελαχρινή, ψηλή, κορμί λαμπάδα, χαμόγελο πλατύ, περπάτημα όνειρο, καθόλου φορτωμένη με αξεσουάρ (που απεχθανομαι), no make up (που σιχαινομαι, άνθρωπο θέλω οχι πίνακα του Γκαουντί) και πολυ γέλιο. Είχα καιρο να περάσω τόσο καλα με κοπέλα γίαυτό και η παρέα μου που χε κατέβει απο σαλλλλλονικα για ΠΣΚ έφαγε ενα απίστευτο στήσιμο περιμένοντας με.

 

Οι κολλητοί μου, λένε πως είμαι επηρεασμένος από τους γάμους τους ( παντρεύτηκαν όλοι η θα παντρευτούν το επόμενο διάστημα) και γίαυτό δεν την ετζασα. Εντυπωσιαστικαν δε που ασχολήθηκα με γυναίκα που χει πατήσει τα τριάντα μιας και συνήθως τους εμφανίζω κάτι πιτσιρίκες που δεν προλαβαίνουν δεύτερη μαζωξη.

 

Θα δείξει εντός εβδομάδος τι και πως....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το κυπριακο δεν εχει αναλυθει τοσο. Standard.

 

Ολοκληρες "αναλυσεις" (λεμε τωρα) για το πως θα π@δηξει ο νεοελληνας.

 

Εσένα μπορεί να σου φαίνεται έτσι γιατί είσαι σε σχέση η πηδάς συχνά ... Το γεγονός όμως οτί κάποιος δεν παίζει μπαλίτσα έχει μεγάλες ψυχολογικές συνέπειες και στο λέω αυτό και από δικούς μου φίλους που έχουν τέτοια προβλήματα , ή φίλους που δεν χωρίζουν ποτέ γιατί μετά θα κάνουν να δουν χαρά πολύ καιρό(φοβούνται τη μοναξιά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά υποκειμενικό αυτό. Μελαχρινή, ψηλή, κορμί λαμπάδα, χαμόγελο πλατύ, περπάτημα όνειρο, καθόλου φορτωμένη με αξεσουάρ (που απεχθανομαι), no make up (που σιχαινομαι, άνθρωπο θέλω οχι πίνακα του Γκαουντί) και πολυ γέλιο. Είχα καιρο να περάσω τόσο καλα με κοπέλα γίαυτό και η παρέα μου που χε κατέβει απο σαλλλλλονικα για ΠΣΚ έφαγε ενα απίστευτο στήσιμο περιμένοντας με.

 

Οι κολλητοί μου, λένε πως είμαι επηρεασμένος από τους γάμους τους ( παντρεύτηκαν όλοι η θα παντρευτούν το επόμενο διάστημα) και γίαυτό δεν την ετζασα. Εντυπωσιαστικαν δε που ασχολήθηκα με γυναίκα που χει πατήσει τα τριάντα μιας και συνήθως τους εμφανίζω κάτι πιτσιρίκες που δεν προλαβαίνουν δεύτερη μαζωξη.

 

Θα δείξει εντός εβδομάδος τι και πως....

lL4KF2u.gif

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να σαι ανετος και χαλαρος..

 

Οσο το κυνηγας τοσο σε παιρνουν χαμπαρι κι δεν θα γινει..

 

Τωρα πλεον αν κατσει η φαση εκατσε...

 

Το μονο κακο σε στην ολη φαση ειναι το εξης.

 

Εχω φιλο που οταν ηταν ελευθερος πηγαιναμε σε πολλα κλαμπ σε παραλιες που ηταν τινγκα στις θεσσαλονικες...(τρελες ειν αυτες) και καναμε γερο χαβα.

 

Τωρα που εχει σχεση.. Πανε σε μπαρακια πολυ low και σε παραλιες που εχει οικογενειες.. Δεν το νοιαζει αν εχει κοπελες γιατι αυτος εχει την καβατζα του.. Αλλα εγω και ακομα ενα παιδι που βγαινουμε μαζι του.. Μενουμε με την ψ@λη στο χερι..

 

Το σαββατο μου λεει δεν μπορω να σας καταλαβω γιατι θελετε τοσο να πατε εξω για ποτο.... Του το εξηγησα αλλα δεν ηθελε να το καταλαβει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...