Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά, έχω καταλάβει κάτι σε αυτό το θέμα.. όλοι κάπου έχουμε δίκιο και κάπου άδικο.. δέν ξεχορίζω άντρες-γυναίκες σε αυτό το θέμα γιατί γενικά σάν άνθρωποι έχουμε διαφορετικές προσωπικότιτες, και ο καθένας ψάχνει κάτι διαφορετικό. εκτός απο κάπια βασικά πράματα που συνήθως ( όχι πάντα ) είναι δεδομένα, και αυτά συνήθως είναι ευνόητα, όλα τα άλλα που λέμε είναι αερολογίες κατα κάποιον τρόπο, γιατί εξαρτάτε απο τον άνθρωπο που έχουμε απέναντίμας..

 

Οχι φιλος να ξεχωριζεις. Δεν εχουν καμια σχεση οι αντρες με τις γυναικες. Δεν ειναι θεμα ανθρωπου. Απο τη μια εχεις ενα ον που πολεμαει γι αυτα που θελει και τρωει παπαρες τη μια πισω απο την αλλη και απο την αλλη εχεις ενα ον το οποιο δεν προλαβαινει να διαλεγει καθως οι υποψηφιοι ειναι πολλοι. Δευτερον με αλλα προτυπα μεγαλωνουν οι γυναικες και με αλλα οι αντρες. Απο μικρο τον αντρα τον μαθαινουν οτι αυτος θα ειναι ο "στυλοβατης", αυτος που θα δουλεψει κτλ κτλ ενω την γυναικα την μεγαλωνουν παντα με την ιδεα οτι δεν θα ειναι ποτε της μονη και παντα θα εχει πλατες για οτι γουσταρει. Αυτο το παραπανω ειναι ο κανονας και φυσικα εξαιρεσεις υπαρχουν. 

 

Τι να συγκρινεις τωρα δηλαδη, το γεγονος οτι η γυναικα με το που βγει απο το σπιτι της θα εχει στανταρ 10-20 αντρες την ημερα να της την πεφτουν ή να της λενε καλα λογια ή το γεγονος οτι ο αντρας ειναι σε φαση "forever alone" σε καθημερινη βαση? Δεν ειναι θεμα ανθρωπου φιλε, ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που πραγματικα ισχυει men VS women λογο φυσης. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος που βλέπω να γίνεται κατά κόρον πάντως είναι ότι ταυτίζεται η "όμορφη" γυναίκα με την "απλή" γυναίκα που είναι ο μέσος όρος και φυσικά και η πλειοψηφία...η όμορφη/σεξυ/ταύλα/τουνάρα ή όπως αλλιώς θέλετε...έχει όλες αυτές τις επιλογές που λέμε και με το παραπάνω και κρίνει κατα βάση με αυτές όσο ρηχό και αν είναι αυτό στην τελική..μια μέση γυναίκα σίγουρα είναι σε καλύτερη θέση όσον αφορά τις διαθέσιμες επιλογές της εν συγκριση με τον μέσο άντρα αλλά απέχει παρασάγγας από τις επιλογές και το επίπεδο αυτών της "ομορφης" γυναίκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος, απλα η ομορφη εχει περισσοτερες επιλογες και δεν την αφηνουν σε υσηχια. Και η απλη κοπελα μια χαρα εχει τα καθημερινα τυχερα της και ειδικα δε οταν βγαινει εξω. Δεν υπαρχει γυναικα εκει εξω που δεν της την πεφτουν σε καθημερινη βαση τουλαχιστον 1 φορα την ημερα. Τουλαχιστον ομως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν θέλω να πηδηχτώ, γάμο θέλω"

 

Το άκουσα μετά από 10 λεπτα γνωριμίας σημερα, απο μια ιδιαιτέρως εμφανίσιμη κοπέλα :lol:

 

Δεν έφυγα!!!!

Δε στα είπε καλά, παιδί θέλει.

 

... άρα να πηδηχτεί, τώρα που το ξανασκέφτομαι. Τελικά, όλα εκεί καταλήγουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλος να ξεχωριζεις. Δεν εχουν καμια σχεση οι αντρες με τις γυναικες. Δεν ειναι θεμα ανθρωπου. Απο τη μια εχεις ενα ον που πολεμαει γι αυτα που θελει και τρωει παπαρες τη μια πισω απο την αλλη και απο την αλλη εχεις ενα ον το οποιο δεν προλαβαινει να διαλεγει καθως οι υποψηφιοι ειναι πολλοι. Δευτερον με αλλα προτυπα μεγαλωνουν οι γυναικες και με αλλα οι αντρες. Απο μικρο τον αντρα τον μαθαινουν οτι αυτος θα ειναι ο "στυλοβατης", αυτος που θα δουλεψει κτλ κτλ ενω την γυναικα την μεγαλωνουν παντα με την ιδεα οτι δεν θα ειναι ποτε της μονη και παντα θα εχει πλατες για οτι γουσταρει. Αυτο το παραπανω ειναι ο κανονας και φυσικα εξαιρεσεις υπαρχουν. 

 

Τι να συγκρινεις τωρα δηλαδη, το γεγονος οτι η γυναικα με το που βγει απο το σπιτι της θα εχει στανταρ 10-20 αντρες την ημερα να της την πεφτουν ή να της λενε καλα λογια ή το γεγονος οτι ο αντρας ειναι σε φαση "forever alone" σε καθημερινη βαση? Δεν ειναι θεμα ανθρωπου φιλε, ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που πραγματικα ισχυει men VS women λογο φυσης. 

 

για μαμίσι μιλάμε όχι για γάμο.. δέν έχω στον ήλιο μοίρα κ πάλι κάτι λίγα κάνω, όπως και πολοί άλλοι στα κυβικά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά και όσο μεγαλώνεις και το σκέφτεσαι το θέμα (μεγάλο λάθος, οι περισσότεροι απλά δεν σκέφτονται) καταλαβαίνεις , πως άντρες και γυναίκες , είναι άνθρωποι. Είναι απλά άνθρωποι. Πλένεσαι, ντύνεσαι, βγαίνεις έξω με σκοπό να γνωρίσεις κόσμο. Τα πολλά είναι χαμένος χρόνος. Γεια σου, τι κάνεις, μερικές ερωτήσεις και τον/την κοιτάς στα μάτια και τα υπόλοιπα ακολουθούν. Αν όχι πας παρακάτω ή συνεχίζεις το ποτάκι σου. Τι να κάνουμε . Δεν έχουν όλα 100% επιτυχία αλλά δε θέλει κάποιος και να ρίξει τους πάντες. Ένας-μία αρκεί. Βαριά 2-3 :devil:

 

Αυτά που στον 20άρη είναι βουνό για τον 30άρη είναι αέρας. Και για τον 50άρη , χτυπάει το κεφάλι του που δεν σκεφτόταν έτσι από τα 30 του. 

 

Για τις γυναίκες , δεν ξέρω. Η αλήθεια είναι πως πάντα είναι λίγο μπερδεμένες. Μου κάνει περίεργο πως έξυπνες κοπέλες μπλέκουν με τραγικούς (όπως μου τους περιγράφουν), αλλά μάλλον η αυτοπεποίηθηση και το καλό θράσος,στοιχεία ενός ελκυστικού άντρα, έρχονται μαζί με επιπολαιότητα και άγνοια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, ένα τόπικ 16 σελίδων, μου έχει προσφέρει τόση ευχαρίστηση που δύσκολα περίμενα να βρω, σε άλλο τόπικ πλην των ανεκδότων!

Δεύτερον, ρε παιδιά έλεος με την ορθογραφία!

Τρίτον, θα σας τρομάξω, το ξέρω, αλλά οι γυναίκες, δεν είναι πουτάνες (όλες), δεν ψάχνουν όλες το ίδιο, και δεν ενδιαφέρονται μόνο γαι λεφτά. Φυσικά υπάρχουν και αυτές, όπως υπάρχουν και άντρες που είναι πούστηδες (με την κακή έννοια), κλπ κλπ.

Αρα, γιατι ομαδοποιείτε? Δικαιολογία προς τον εαυτό σας?

 

Είμαι 34, με ενα παιδί, αν παίζει ρόλο , και σας λέω, ότι αν θέλετε να πηδήξετε, ΜΗΝ το δείχνετε. Μην είστε πέφτουλες. Παίξτε το μυαλό μιας γυναίκας, φλερτάρετε, τονώστε την αυτοπεποίθησή τους χωρίς μαλακίες όμως, και μην την πεφτετε σε οτιδήποτε έχει βυζιά, μόνο κ μόνο για να πηδήξετε, εκτός αν είστε κάτω από 18-19, και βιάζεστε τόσο πολύ...

Δεν υπάρχουν *(σοβαρές) συμβουλές γύρω από το θέμα. Αυτό που σας είπα, είναι απλά αυτό που σιχαινόμουν πάντα να βλέπω στους φίλους μου,στους γυρω μου, στους άσχετους...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μαμίσι μιλάμε όχι για γάμο.. δέν έχω στον ήλιο μοίρα κ πάλι κάτι λίγα κάνω, όπως και πολοί άλλοι στα κυβικά μου...

Ετσι οπως το λες ομως ακουγεται καπως σαν να αυτομειωνεσαι, :P ολοι γα..ουν...για ολους υπαρχει μια που...ιτσα εκει εξω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σας είπα, είναι απλά αυτό που σιχαινόμουν πάντα να βλέπω στους φίλους μου,στους γυρω μου, στους άσχετους...

 

Δηλαδή τι έβλεπες στους φίλους σου και το σιχανόσουν; "Μωρό μου πάμε σπίτι μου να σε πηδήξω;" Θέλει "αρχίδια" για να φλερτάρεις μια γυναίκα και νομίζω πως είναι αρκετό για να την ρίξεις στο κρεβάτι σου αν και εφ' όσον γουσταρίζεστε. Εγώ προσωπικά (μπορεί να κάνω και λάθος), πιστεύω πως όποιος εδω μεσα (έξω - δεν έχει σημασία), λέει δεν γαμάει, μάλλον δεν φλερτάρει καθόλου με γκόμενες και απλά βγαίνει πουτσοπαρέα για μάτι.

 

..ή είναι μπάζο τι να κάνουμε. σόρυ. σελαβι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις ένα δίκιο δέν λέω.. αλλά τι με μειώνει?? ( φιλική ερώτηση )

Αυτα που αναφερε και ο φιλτατος Dakonblackblade δεν βγαζουμε ακρη παντως,γιατι ο καθενας απλα εχει την δικη του προσωπικοτητα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ''δεν έχω στον ήλιο μοίρα'' και ''κάτι λίγα κάνω''

 

α!! οκ... μόνο  εγώ και κανένας άλλος, και κάθε μέρα μαμάω :P

 

 δεν βγαζουμε ακρη παντως,γιατι ο καθενας απλα εχει την δικη του προσωπικοτητα.

 

:-D νά και κάπιος που έρχετε στα λόγια μου :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι έβλεπες στους φίλους σου και το σιχανόσουν; "Μωρό μου πάμε σπίτι μου να σε πηδήξω;" Θέλει "αρχίδια" για να φλερτάρεις μια γυναίκα και νομίζω πως είναι αρκετό για να την ρίξεις στο κρεβάτι σου αν και εφ' όσον γουσταρίζεστε. Εγώ προσωπικά (μπορεί να κάνω και λάθος), πιστεύω πως όποιος εδω μεσα (έξω - δεν έχει σημασία), λέει δεν γαμάει, μάλλον δεν φλερτάρει καθόλου με γκόμενες και απλά βγαίνει sausagefest για μάτι.

 

..ή είναι μπάζο τι να κάνουμε. σόρυ. σελαβι.

 

fixed

 

a699.gif?v11301bss2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...