Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα λέει αλλά για μια συγκεκριμένη(όχι μικρή) κατηγορία των γυναικών. Κατά τ' άλλα το τσουβάλιασμα δεν το απέφυγε.

 

Είδα καλά ότι έκανε λάικ και γυναίκα :blink:

 

To θέμα είναι ότι η κατηγορία στην οποία αναφέρομαι όχι απλά δεν είναι μικρή αλλά είναι και η πλειοψηφία...δεν είμαι απόλυτος για να λέω όλες είναι έτσι...αλλά το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι στην πλειοψηφία των γυναικών...έτσι όταν αναφέρουμε ένα χαρακτηριστικό το οποίο ανήκει στην πλειοψηφία τότε δεν είναι τσουβάλιασμα αλλά απλή καταγραφή.

 

Είναι τσουβάλιασμα να πούμε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αντρών κοιτάμε πρώτιστα το σεξ και ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι ίσως και μόνο το σεξ?Όχι βέβαια...αυτά είναι πραγματικότητες...άβολες όταν μας τις πετάνε στα μούτρα αλλά πραγματικότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις ειναι και το τι στοχευεις.

 

Εμεις οι αντρες πχ βαζουμε ψηλα τον πηχη και μην λέμε οχι. Κοιταμε τουμπανα με βυζια, κωλους και ποδι 2 μετρα αν η αλλη δεν τα χει δεν.  Και ομορφη και καλή απλα κοπελιτσα να ειναι δεν της δινουμε σημασια. Δηλαδή κυρίως επικεντρωνόμαστε στην εμφάνιση στα επίμαχα σημεία.

 

Ε λογικο και οι γυναικες να κοιτανε οτι να ναι και αυτες.

Εγω πιστευω για ηλικιες 15-25 (άντε 30 χοντρικα) πρωτα κοιτανε την εμφανιση και μετα στυλ προσωπικοτητα χρημα κλπ. Ναι τι νομιζετε θα τη χαλασει το ακριβο αυτοκινητο??? Αυτα για την πλειοψηφια, υπαρχει μετα και μια κατηγορια σε αυτές τις ηλικίες που κοιτάει το χρήμα και έχει μεσα στο μυαλο της οπως ειπε ο φιλος Blackpacker σε προηγούμενο ποστ.

 

Όσο όμως περνάνε τα 25 σιγά σιγά είναι που αρχίζουν και αλλάζουν.

 

Η πλειοψηφία εκεί κοιτάζει την καλοπέραση/χρήμα/πρότυπο lifestyle... Ειδικά μάγκες οι σημερινές 30++ ψάχνουν "γαμπρό" έτσι όπως τον περιέγραψε ο φίλος... Δικηγόρο επιστήμονα διευθυντή επιχειρηματία με 4000 ευρώ μισθό, με αυτοκίνητο που κάνει 50 χιλιάδες ευρώ, με εξοχικό, με σκάφος , με με με.  Αυτόν που θα μοστράρει στις φίλες της και θα την πηγαίνει βόλτα σε ακριβά εστιατόρια ή βόλτα στο νησί με το κότερο, που θα την πάει διακοπές στο Ντουμπάι και στη Μύκονο σε υπερλουξ ξενοδοχεία , που θα τις κάνει ακριβά δωράκι και άλλα πολλά...

Και εμφανίσιμος να μην είναι  πάλι γοητευτικό τον βγάζουνε. Υπάρχει και ένα ποσοστό αυτής την ηλικίας όμως που δεν τα κοιτάζει και τόσο αυτά... πχ τεκνατζούδες που κοιτάνε άλλα πράγματα....

 

Eπίσης μάγκες παλιά έτυχε να γνωρίζω γυναίκες 30+ οι οποίες δεν πολυπλησίαζαν άντρες από φόβο ότι είναι ανώμαλοι... Δλδ ή διεστραμμένοι, ή gay ή τπτ ηθοποιοί σε ταινία πορνό που ψάχνουν συμπρωταγωνίστρια. Μικρό ποσοστό αυτές που πιστεύω σήμερα ή κατέληξαν γεροντοκόρες ή έχουν ενσωματωθεί με αυτή την κατηγορία που λέμε από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eπίσης μάγκες παλιά έτυχε να γνωρίζω γκόμενες οι οποίες δεν πολυπλησίαζαν άντρες από φόβο ότι είναι ανώμαλοι... Δλδ ή διεστραμμένοι, ή gay ή τπτ ηθοποιοί σε ταινία πορνό που ψάχνουν συμπρωταγωνίστρια. Μικρό ποσοστό αυτές που πιστεύω σήμερα ή κατέληξαν γεροντοκόρες ή έχουν ενσωματωθεί με αυτή την κατηγορία που λέμε από πάνω.

Κλαίω.

Υπομονή παιδιά όλοι θα χώσετε !!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη κλαις καθόλου. Να γελάς πρέπει με το χάλια ορισμένων γυναικών (όχι όλων φυσικά).Γενικά μπορώ να σας πω ΄πολλά περιστατικά πάσης φύσεως με γυναίκες που έχω γνωρίσει. Γνωριμίες απλές εννοώ έτσι. δεν το παίζω μπήχτης-γ@μ1@ς ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ζούσα ρε φιλος 27 χρόνια; (απαντηση, στον κόσμο μου).

 

Δεν θέλω να πιστέψω πως οι γυναικες σε τόσο μεγάλη πλειοψηφία "ανηκουν" σε αυτή τη μερίδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν θέλω να πηδηχτώ, γάμο θέλω"

 

Το άκουσα μετά από 10 λεπτα γνωριμίας σημερα, απο μια ιδιαιτέρως εμφανίσιμη κοπέλα :lol:

 

Δεν έφυγα!!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Και θα την ξαναδώ......

 

Η αναφορά και μόνο στον γάμο, έχει ξεκινήσει την διάλυση παλαιότερων σχέσεων. Σημερα δεν ξέρω τι μου συνέβει, οχι απλά δεν ετρεξα αλλα καραγουσταρα όσο ήμασταν μαζί.......

 

Το τι ακολούθησε μετά την αναφορά στο "γάμο" χαλαρά γινεται ταινία.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν θέλω να πηδηχτώ, γάμο θέλω"

Το άκουσα μετά από 10 λεπτα γνωριμίας σημερα, απο μια ιδιαιτέρως εμφανίσιμη κοπέλα :lol:

Δεν έφυγα!!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Και θα την ξαναδώ......

Η αναφορά και μόνο στον γάμο, έχει ξεκινήσει την διάλυση παλαιότερων σχέσεων. Σημερα δεν ξέρω τι μου συνέβει, οχι απλά δεν ετρεξα αλλα καραγουσταρα όσο ήμασταν μαζί.......

Το τι ακολούθησε μετά την αναφορά στο "γάμο" χαλαρά γινεται ταινία.

Τόσο όμορφη...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω διαβασει ολα τα μηνυματα στο topic (καπου στην σελιδα 12 τα παρατησα) ας πω και εγω την γνωμη μου. Καταρχην βλεπω και εγω στις παρεες μου κοσμο μονο και γενικα οντως πολλα βραδια που βγαινω βλεπω κοσμο που ναι μεν ειναι εξω αλλα δεν διασκεδαζει. Στην παρεα μου υπαρχουν και ζευγαρια αλλα και ατομα που ειναι μονα τους, εγω αυτην την εποχη ανηκω στην 2η κατηγορια αλλα τι παρατηρω; 

 

Οτι τα αγορια που ειναι μονοι τους (με 1+ χρονο χωρις να εχουν κανει κατι) ναι μεν θελουν να βρουν καποια να κανουν σχεση αλλα δεν το κυνηγανε. Απο οτι εχω καταλαβει εχουν συνηθισει σε αυτην την κατασταση και ειτε δικαιολογουν τον εαυτο τους βαζοντας πολυ υψηλα standards ειτε προδικαζουν καποιες γνωριμιες και δεν θελουν να κανουν κατι βρισκοντας διαφορες δικαιολογιες. Οι κοπελες απο την αλλη ειναι αναλογα το ατομο, στην παρεα μου μονο ενα μικρο ποσοστο κοιταει το κλασσικο πακετο που σαν χαρακτηρα οι συγκεκριμενες δεν λενε και πολλα. Οι υπολοιπες ψαχνουν καποιον που θα τις κερδισει με τον χαρακτηρα του και ψαχνουν καποιον που θα τις κανει να νιωσουν ανετα και να περνανε ευχαριστα μαζι του.

 

Τωρα απο προσωπικη εμπειρια που αν και εχω κανει ελαχιστες σχεσεις μιας και για πολυ καιρο ημουν και εγω στην κατηγορια που σας ειπα παραπανω δηλαδη ναι μεν ηθελω κατι αλλα δεν το εψαχνα ειδα τα εξης. 

1) Οι γυναικες θελουν καποιον που εχει προσωπικοτητα και στην περιπτωση της σχεσης και οχι απλα του πηδηματος ψαχνουν καποιον που να τις σεβεται αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα γινει χαλι να τον πατησουν η θα τους κανει ολες τις χαρες.

2) Υπαρχει αρκετος βαρετος κοσμος εκει εξω απο οτι καταλαβαινω και οταν βλεπουν καποιο ευχαριστο και με χιουμορ το εκτιμουν και τους κεντριζει το ενδιαφερον αρκει βεβαια να μην το παρακανει γιατι μπορει ευκολα να περασει στην κατηγορια του φιλου.

3) Αν οντως καποιος/καποια θελει να κανει σχεση και ειναι δεν ειναι καμια ακραια περιπτωση θα βρει. Τωρα το δεν υπαρχουν κοπελες η δεν μου καθεται καμια μου φαινεται ηλιθιο, κοινωνικοποιησου, ανοιξε τον κοινωνικο σου κυκλο και αν εχεις τα ματια σου ανοιχτα και ξερεις τι ψαχνεις σιγουρα θα βρεις κατι.

4) Οπως επισης μεγαλο λαθος που βλεπω αρκετα συχνα γυρω μου ειναι το οτι υπαρχουν ανθρωποι χωρις ενδιαφεροντα και με το που θα βρουν καποια/καποιον κολλανε, ο αλλος αυτοματα ξενερωνει και μετα λενε τι πηγε στραβα. Ναι μεν οι σχεσεις ειναι σημαντικο κομματι της ζωης αλλα δεν ειναι το σημαντικοτερο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, έχω καταλάβει κάτι σε αυτό το θέμα.. όλοι κάπου έχουμε δίκιο και κάπου άδικο.. δέν ξεχορίζω άντρες-γυναίκες σε αυτό το θέμα γιατί γενικά σάν άνθρωποι έχουμε διαφορετικές προσωπικότιτες, και ο καθένας ψάχνει κάτι διαφορετικό. εκτός απο κάπια βασικά πράματα που συνήθως ( όχι πάντα ) είναι δεδομένα, και αυτά συνήθως είναι ευνόητα, όλα τα άλλα που λέμε είναι αερολογίες κατα κάποιον τρόπο, γιατί εξαρτάτε απο τον άνθρωπο που έχουμε απέναντίμας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...