Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

“Καλός ο Ηλίας αλλά με τη δουλειά που κάνει δεν μπορεί να με βγάλει ούτε για ποτάκι και όταν βγούμε το σκέφτομαι και παίρνω μπύρα για να μην τον φέρω σε δύσκολη θέση!” μια από τις ατάκες που πολλές ξεστομίζουν χωρίς καν να κοκκινίζουν. Η άλλη μπορεί να μένει ακόμα στους δικούς της  και να την ταΐζει ο μπαμπάκας αλλά “Εντάξει μωρέ, είναι δυνατόν 28 χρόνων άνθρωπος να μην έχει ένα αμάξι της προκοπής να με πάει καμιά βόλτα;”! “Εγώ μπορεί να θέλω να κάνω τα ταξιδάκια μου, να πάω τις εκδρομές μου… πώς θα μου τα προσφέρει με τρεις και εξήντα που παίρνει?”.

Μου θυμισες μια φιλη μου που θεωρειται απο τις σοβαροτερες κοπελες και εχει σχεση 2 χρονια με ενα εξαιρετικα καλο παιδι που δουλευει ντελιβερας....τον τελευταιο καιρο ολο τον χωριζει και ολο τα ξαναβρισκουν. Μεσα απο συζητησεις που κανουμε επι του θεματος αναφερει συχνα οτι εχει κανει πολλες θυσιες γιατι τον αγαπαει και ειναι πολυ καλο παιδι και καθεται και αντεχει πολλα.

Οι θυσιες και τα πολλα που περιγραφει ειναι του στυλ "νταξει δεν εχουμε παει για ενα ποτο εκει μισο χρονο και ηθελα να παω αλλα δεν του το λεω γιατι ξερω οτι δεν βγαινει οικονομικα", "τον προηγουμενο μηνα δεν βγηκαμε καθολου απο το σπιτι, δεν μπορω ανθρωπος ειμαι και εγω", "ολη την ωρα κανει υπολογισμους για τα λεφτα και πώς θα βγει και πώς θα κανει οικονομια για τις δοσεις του αμαξιου" κλπ.

 

Και μετα "ακουγομαι σαν καγκουρογκομενα αλλα δεν ξερω, δεν ειμαι ετσι. Αν ημουν καριολ@ θα τον ειχα αφησει δεν θα εμενα διπλα του ακομα ετσι δεν ειναι?"

ΟΧΙ ΕΙΣΑΙ...απλα το τι θα πει ο κοσμος και οι αλλοι, δε σε αφηνει να λειτουργησεις με αποφασιστικοτητα και να δεις ποια εισαι με αποτελεσμα να ταλαιπωρεις και εσενα και το παλικαρι.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο backpacker απλα εγραψε λεπτομερεστατα αυτα που λιγο πολυ ολοι λεμε. Επισης να συμπληρωσω οτι αυτα που λεγονται εννοουμε φυσικα Ελληνιδες ή οποια αλλη κατηγορια ταιριαζει με τις Ελληνιδες. Ρωτα και εμας που ειμαστε με ξενες να σου γυρισω το συμπαν αναποδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον κινδυνο να χαρακτηριστω <<φαλλοκρατικο γουρουνι>> +plus more, οφειλω παντως να υπογραμμισω,

οτι υπαρχει παντα & το ενδεχομενο, οοοολα αυτα τα απαισια, να διορθωνονται με....sex! As simple as that ^_^

 

Εν πασει περιπτωση, πρωτιστως, ας χορηγηθει στους ασθενεις αυτο το "φαρμακο",

-με τροπο που να τους ικανοποιει!- κι οπου δεν δεν πιασει*, βλεπετε μετα για αλλα....

 

~ ~ ~

*ο,τι θα πιασει (& θα σωσει) αρκετους = δεδομενο, καλως ή κακως :-(

 

 

δεν κάνουν ρε συ σεξ...

 

άστα να πάνε, δεν ξέρω τί γίνεται...

 

είμαι σίγουρη ότι το όλο θέμα δεν έχει να κάνει με το πόσο δύσκολο ή εύκολο είναι να κάνεις σεξ με κάποιον στις μέρες μας, αλλά με το πόσο δύσκολο ή εύκολο πιστεύεις εσύ ότι είναι.. . .

 

Αν νομίζεις ότι δεν πρόκειται να βρεις κανέναν να φασωθείς, δεν πρόκειται να βρεις κανέναν, αν πιστεύεις ότι είναι ευκολο τότε όλο και κάτι θα σου κάτσει

 

κάποιοι ξέρω ότι κοροϊδεύουν, αλλά ειλικρινά, εγώ έχω αρχίσει να απελπίζομαι για όλα αυτά τα παιδιά που περνάνε τα νιάτα τους μόνοι.

 

Σίγουρα χρειάζεται να χαλαρώσουν και να μην επικεντρώνονται σ'αυτό και θα έρθει μόνο του, αν βρουν τον τρόπο να περνάνε καλά, να κάνουν φίλους και αν αποκτήσουν χόμπι και δραστηριότητες.

 

Πάντως υπάρχει και μια άλλη κατηγορία αντρών που μου τη δίνει στα νεύρα, αυτοί που δεν έχουν σταυρώσει γκόμενα τα τελευταία 10 χρόνια και πάλι το παίζουν και καλα δύσκολοι και σπουδαίοι. Αυτοί οι κομπλεξικοί καλά να πάθουν.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχει και μια άλλη κατηγορία ανθρώπων που μου τη δίνει στα νεύρα, αυτοί που δεν έχουν σταυρώσει γκόμενα/γκόμενο τα τελευταία 10 χρόνια και πάλι το παίζουν και καλα δύσκολοι και σπουδαίοι. Αυτοί οι κομπλεξικοί καλά να πάθουν.

 

fixed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δε θα τους νοιαζει και πολυ



Για καποιο λογω εχω γνωστους που καταφεραν με ξενες να κανουν κατι. Βεβαια σταζαν 1000ρικα για ταξιδια σε φιλλιπινες,κινες κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πεις στους φιλους σου Stavi να τα μπλεξουν με ξενες. Μονο ετσι θα σωθουν. 

Μοιράσου τις εμπειρίες σου με τις ξένες.We are interested....ειδικά τώρα που φεύγουμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...