Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως ειναι ασχημο ενω καποια ειναι φιλη να σε γραφει και να πηγαινει μονη της σε κλαμπ με παρεα κοριτσια μονο και να το βλεπεις μετα στο φβ :P

 

δειχνει ανθρωπο συμφεροντολογο φουλ και οτι σε πουλαει ευκολα αμα βρει κατι καλυτερο και εγω αυτα δεν τα ξεχναω. Και κανεις δεν πρεπει να τα ξεχναει 

 

f0510e6c1d8d41da1140ed518197acca.png

 

Μου θυμισε...

 

 

 

 

Ανεμογκάστρι λέμε, συνήθως, για γυναίκα που νομίζει έγκυος, αλλά που δεν είναι. Ένοχος συνήθως ο γκαστρίμυθος που την παρέσυρε σε ακολασίες ακατανόμαστες και αυτός είναι ύποπτος τύπος, με μισόκλειστα μάτια και στραβοπατημένα παπούτσια, που δίνει και το κακό παράδειγμα στους νέους και που, μάλλον, και κουκουές είναι.

Από μαθητική έκθεση

 

200044-big.jpg

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε απ οσο θυμαμαι μονο η μια ειχε σχεση.. ειναι κατι που χει να γινει πολυ καιρο δηλ δε το κανεις κ καθε μερα. Αλλα κ σχεση οταν ειχα, εβγαινα μονη με τις φιλες μου. Ενταξει οχι σε κλαμπ αλλα σιγα μη δε μπορουσαμε να παμε για ενα ποτο μονες μας. Αυτο εντασσεται στην "προσωπικη ζωη" που εγραψα πριν.. κι εγω θα βγω για καφε/ποτακι με φιλες μου κ εκεινους με φιλους του. Τωρα αν εμπλεκα με καναν τερμα ζηλιαρη που δε θα θελε να κανω βημα μονη μου δε ξερω πως θα ταν, δε μου χει τυχει κ ουτε θα θελα.

Αν δεν εισαι ετσι δε θα σου τυχει , απλα πολλες το επιδιώκουν (εστω και υποσυνείδητα) θελουν κυριαρχια-ελεγχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο;;

 

Ερχεται μια γυναικα και στην πεφτει η ιδια... εσυ τι λες να θελει? να μιλησετε για το ποδοσφαιρο?

επειδη λες οτι δεν υπαρχουν γυναικες αλλα αυτο δεν ισχυει γιατι αμα τοτε επαιζες σωστα μπορει να την ειχες ακομα αυτη

 

Απο γκομενες αυτη την εποχη τιποτα δεν ξερω τι σκατα εχει γινει..

 

 

Αλλα με πιανει σιφιλη οταν βλεπω τετοια ξινιλα απο την μερια των γυναικων,,

 

Εμενα πχ αν μου την πεσει καποια που δεν μου αρεσει θα τις φερθω με καλο τροπο και χαμογελω και οχι λες και με ειπε οτι βρωμαω...

 

Πρεπει οι γυναικες μας να γινουν λιγο πιο φιλικες και να βοηθανε τον αντρα ωστε να γινεται συζητηση..

 

Οχι τι κανεις και να σου λεει ενα καλα ξερο.. Ή ολοι την ωρα να ειναι με το κινητο να κανεις τσεκ ιν και παπαριες...

 

Που την βλεπεις την ξινιλα ρε φιλε? εδω μας λες οτι η αλλη πολυ ομορφη ηρθε και σου μιλησε. Τι περιμενεις να αρεσεις σε ολες? το θεμα ειναι οταν εμφανιστει μια καλη ευκαιρια να την τσακωσεις και μετα να δουλεψεις πανω σε αυτην ωστε να εισαι καβατζωμενος μετα για καποιο καιρο. Αντε να σου ξαναεμφανιστει ευκαιρια τωρα περιμενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα.. Που να μην επαιζα..

 

Κανονισα να πανε την αλλη μερα για μπανιο..

 

Ταχα δουλευε ως αργα..

Λεω δεν πειραζει θα κανονισουμε αλλη μερα για ποτακι..

 

 

Την στελνω μυνημα για να κανονισουμε για ποτο.. Μου στελνει μετα απο τρεις μερες.. Μου λεει χιλια συγνωμη για την καθυστερηση, εκανα εγχειρηση στα ματια γιατι μολυνθηκα απο φακους επαφης.. Ε τι αλλο να κανω ο ανθρωπος.. Μετα εφευγα φανταρος.. Εμεινα μονος και ωραιος...

 

Που την βλεπεις την ξινιλα ρε φιλε? εδω μας λες οτι η αλλη πολυ ομορφη ηρθε και σου μιλησε. Τι περιμενεις να αρεσεις σε ολες? το θεμα ειναι οταν εμφανιστει μια καλη ευκαιρια να την τσακωσεις και μετα να δουλεψεις πανω σε αυτην ωστε να εισαι καβατζωμενος μετα. Αντε να σου ξαναεμφανιστει ευκαιρια τωρα περιμενε

Καλα δεν την παλευεις καστανο μου φαινεται.. Βαρα μια να εκτωνοθεις.. Δεν σε βλεπω καλα βραδιατικο...

 

Και στα @@ μου αν δεν μου την πεσει καποια.. Θα την πεσω εγω..

 

Και μπορει να αρεσω σε πολλες πιο το ζορι σου... Μπορει και γι αυτο να μην νε πλησιαζουν.. Παλι ζοριζεσαι..

 

Μπορει να ειμαι τοσο φιτ(δεν ακουλουθησα τις συμβουλες σου) και παλι να ντρεπονται.. Παλι ζοριζεσαι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα.. Που να μην επαιζα..

 

Κανονισα να πανε την αλλη μερα για μπανιο..

 

Ταχα δουλευε ως αργα..

Λεω δεν πειραζει θα κανονισουμε αλλη μερα για ποτακι..

 

 

Την στελνω μυνημα για να κανονισουμε για ποτο.. Μου στελνει μετα απο τρεις μερες.. Μου λεει χιλια συγνωμη για την καθυστερηση, εκανα εγχειρηση στα ματια γιατι μολυνθηκα απο φακους επαφης.. Ε τι αλλο να κανω ο ανθρωπος.. Μετα εφευγα φανταρος.. Εμεινα μονος και ωραιος...

 

 

Καλα δεν την παλευεις καστανο μου φαινεται.. Βαρα μια να εκτωνοθεις.. Δεν σε βλεπω καλα βραδιατικο...

 

Και στα @@ μου αν δεν μου την πεσει καποια.. Θα την πεσω εγω..

 

Εμενα δεν βλεπεις καλα? εσυ κλαιγεσαι οτι δεν υπαρχουν γυναικες σου παραθεσα ποστ δικο σου. Τι περιμενεις

να σου κανουμε παρεα στην κλαουρα για να μας συμπαθησεις? Δεν εχει τετοια και εγω προσωπικα αμα σε ειχα γνωστο και σε ακουγα να κλαιγεσαι θα τρωγες ασχημο κραξιμο.

 

Αμα δεν εισαι ικανος καλυτερα να μην σε βοηθησει καθολου η αλλη μεχρι να γινεις. Ελεημοσυνες θα κανουν οι γυναικες? περιμενε την μια λες να σε βοηθησουν οι γυναικες την αλλη λες θα την πεσεις εσυ την αλλη κατηγορας την ξαδερφη του φιλου σου κτλπ ωραιο χαρακτηρα εχεις παντως χαχαχα τετοια να κανεις και στις γκομενες να δεις πως θα εχεις πολλες.

 

Αυτο δεν εινσι τιποτα.. Εχω δει να κανουν κατι μαγκες τους ταριφες σε κοπελες πιστευοντας οτι θα τους κατσουν...

 

Τωρα τελευταια βγαινω το σαββατο με ενα φιλαρακι αλλα μαζι με αυτον ερχεται κολυσιδα και μια ξαδερφη μας.. Περιεργο μας θυμηθηκε τωρα το καλοκαιρι...

 

Περιττο να σας πω οτι εχω μαλωσει μαζι του, να μην την κουβαλαει.. 3 σαββατο ξενερωσα την ζωη μου.. Νομιζουν οι αλκες οτι την εχουμε και γκομενα.. Δεν γινεται παιχνιδι νε καμια.. 3:00+ βαριεται θελει να παει σπιτι.. Θελει να πηγαινουμε εκει που πανε ολα τα προβατα.. Πχ Καλλιθεα στο Pe..l.. Αλλα εγω κιγο αποτομος της τα λεω ωμα.. Εκει θα πανε αν θες ελα...

 

Ειδικα αυτο το σαββατο, με δικο μου αμαξι οτι ωρα γουσταρα εγω φυγαμε..

 

Παμε σε ενα μαγαζι, 30 κοριτσια 5 αντρες.. Κεμε εμεις γαματα.. Μας τσαμπουναει αυτη δεν μ'αρεσει.. Τις λεω χαιρομαι.. Οταν γινεται μωρη πατσοχα το αντιθετο με 1000 ψ@λες αναμεσα μας.. Μας ρωτησες εμας αν μας αρεσει, αλλα καθομαστε.

 

Αυτο εδω λεγεται κατινια. Δεν δινεις καλη εντυπωση με τετοια μηνυματα ... να κατηγορας απο πισω εσυ εισαι ο αγιος δηλαδη? και ο φοβερος? αμα δεν γουσταρεις καποια δεν την κανεις καθολου παρεα ουτε αυτην ουτε αυτον.

 

υγ δεν το γλιτωνω το μπαν αποψε τοσοι που χετε μαζευτει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χω εκατονταδες ....

 

Ο χαρακτηρας μου δεν ειναι για τα μουτρα σου...

 

Ασε αυτες που με βλεπουν να αποφασισουν.. Η γνωμη η δικη σου μου δημιουργει φαγουρα στα @@ μου..

 

Εσυ που τις εχεις φαει με την κουταλα στειλε καμια και απο δω.. Δονζουαν.. Μην πω και προπονητη των προπονητων..

 

Τωρα αν η αλλη ειναι σκυλα ακομα και η ξαδερφη μου να ειναι θα τα ακουσει.

 

Σημερα ηταν να βγω με δυο ξαδερφες μου.. Αλλα δεν το επελεξα γιατι ; Επειδη η αυμπεριφορα τους ειναι βρισκω τον μαλακα με παει εκει που θελω φευγω την ωρα που θα του σπασω τα @@ρια.. Κλπ..

 

Υ.Γ: μαγκια μου που καταφερα κοπελα να μου την πεσει.. Οταν το κανεις σφυρα μου..

 

 

Αυτο εδω λεγεται κατινια. Δεν δινεις καλη εντυπωση με τετοια μηνυματα ... να κατηγορας απο πισω εσυ εισαι ο αγιος δηλαδη? και ο φοβερος? αμα δεν γουσταρεις καποια δεν την κανεις καθολου παρεα ουτε αυτην ουτε αυτον.

 

υγ δεν το γλιτωνω το μπαν αποψε τοσοι που χετε μαζευτει :P

Δεν τα λεω απο πισω της.. Καταματα της τα ελεγα..

 

Δεν εχω να φοβιθω τιποτα..

 

Μηπως δεν με πηγαινε εκει που ηθελε με το αμαξι μου.. Ας γελασω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χω εκατονταδες ....

 

Ο χαρακτηρας μου δεν ειναι για τα μουτρα σου...

 

Ασε αυτες που με βλεπουν να αποφασισουν.. Η γνωμη η δικη σου μου δημιουργει φαγουρα στα @@ μου..

 

Εσυ που τις εχεις φαει με την κουταλα στειλε καμια και απο δω.. Δονζουαν.. Μην πω και προπονητη των προπονητων..

 

Τωρα αν η αλλη ειναι σκυλα ακομα και η ξαδερφη μου να ειναι θα τα ακουσει.

 

Σημερα ηταν να βγω με δυο ξαδερφες μου.. Αλλα δεν το επελεξα γιατι ; Επειδη η αυμπεριφορα τους ειναι βρισκω τον μαλακα με παει εκει που θελω φευγω την ωρα που θα του σπασω τα @@ρια.. Κλπ..

 

Υ.Γ: μαγκια μου που καταφερα κοπελα να μου την πεσει.. Οταν το κανεις σφυρα μου..

 

χαχαχαχαχα ε σορρυ ρε φιλε δεν ηξερα οτι σε εκμεταλευονται ετσι οι ξαδερφες σου χαχαχαχαχ

 

ποσο χρονων εισαι? 13? ελπιζω οχι πανω απο 16 αυτο το λεω για το Υ.Γ που εχεις βαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρονων ειμαι ρε δον ζουαν... Πιο το θεμα σου;;;

 

Εσυ οταν βγεις παρε με μαζι σου σε παρακαλω να βγαλω καμια γκομενα..

 

 

Χαχαχαχαχαχαχα... Εσας τους γαμαω ταο που ξερετε τις γυναικες απο εξω και ανακατοτα σας βλεπω και γελαω..

 

Αυριο γινοναι 6 χρονων.. Χρονια μου πολλα..

 

Δεν πθστευω ποτε να σου την εχει πεσει κοπελια.. Γι αυτο και αυτη η επιθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρονων ειμαι ρε δον ζουαν... Πιο το θεμα σου;;;

 

Εσυ οταν βγεις παρε με μαζι σου σε παρακαλω να βγαλω καμια γκομενα..

 

 

Χαχαχαχαχαχαχα... Εσας τους γαμαω ταο που ξερετε τις γυναικες απο εξω και ανακατοτα σας βλεπω και γελαω..

 

Αυριο γινοναι 6 χρονων.. Χρονια μου πολλα..

 

Δεν πθστευω ποτε να σου την εχει πεσει κοπελια.. Γι αυτο και αυτη η επιθεση...

 

Α καλα νταξει. Αστο βαρεθηκα χαχαχα καληνυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που μπορω να φανταστω ειναι γιατι δεν εχουν εμπειριες! Αυτο πιστευω σου δεινει και το θαρρος.

Οταν ημουν γυμνασιο, ειχα κανει κατασταση και με μπαζα.....και σιγα σιγα ανέβαινα level! Αυτοι περιμεναν την πριγκιπισσα των ονειρων τους. Τωρα που θελουν να γα...σουν απλα, ουτε αυτο δεν βρισκουν.

Το θεμα ειναι οτι αυτη η κατασταση εκτος απο προβληματα σε αυτους, δημιουργει προβληματα και σε εμενα.

Η κοπελα μου δεν θελει να βγαινουμε μαζι τους, γιατι μου λεει οτι δεν εχει τι να πει μαζι μας, ενω αν καποιος απο αυτους ειχε μια κοπελα...θα ηταν πιο ωραιο το περιββαλον. (Και πιστευω εχει δικαιο)

Τι δικαιο. Αστικο ή ποινικο?

 

Επισης θελω να μου πειτε ποιο ειναι το topic με την γυμναστικη που γραφει ο Star_Light. Πρεπει να ειναι παλικαρια απο τα λιγα.

Με τους μισους εδω πρεπει να ειναι πλακωμενος απο οτι βλεπω. Και με μενα σημερα εγινε μανουρα σε αλλο topic αλλα το συγκρατησαμε τελικα και δεν ξεφυγε τελειως η κατασταση... Επεσαν καναδυο μπινελικια βεβαια εκατερωθεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό το "η γκόμενα θέλει να τα σκας, να έχεις μουράτο αμάξι και ακριβό κινητό" είναι από τα παλαιότερα κλισέ. Προσωπικά αμφιβάλω για το κατά πόσο αποτελούν πράγματι κριτήρια επιλογής για τη μέση γυναίκα, ξενερώνω μάλιστα χοντρά όταν βλέπω πιτσιρικάδες να στήνουν τη ζωή και τη συμπεριφορά τους βάσει αυτού του κλισέ.

 

Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει κάνα διθέσιο κάμπριο σπορ αυτοκίνητο για να δεις ότι δεν είναι και τόσο κλισέ αυτό που γράφεις αλλά μια πραγματικότητα...

Να μην μιλήσω για αυτοκίνητα μεγάλης κατηγορίας τι χτυπάς....

 

Και πείτε ότι θέλετε έχουν δει πολλά τα μάτια μου...  Μιλάω για τη μέση ελληνίδα τώρα έτσι όχι απαραίτητα χαζογκόμενα ή καβαλημένη...

 

Επίσης ποιος σας είπε ότι οι τύποι που τα κάνουν αυτά είναι τα κορόιδα της υπόθεσης; Η νομίζετε ότι όλοι τις φoρτώνουν για να τις νοικοκυρευτούν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες παιδιά δεν ξέρουν τι θέλουν..πραγματικά δεν έχουν την παραμικρή ιδέα!
Αλλά αυτά που νομίζουν ότι θέλουν και ότι χρειάζονται κάποια περιστασιακά διαστήματα στην ζωή τους είναι ικανές να χρησιμοποιήσουν κάθε θεμιτό και αθέμιτο μέσο για να τα αποκτήσουν. Οι γυναίκες μπορούν να σκεφτούν και να εκλογικεύσουν πράξεις με τέτοια ψυχρότητα που θα έκανε νευροχειρούργο να μοιάζει με τρεμάμενο παιδάκι που μάτωσε το χέρι του.

 

 

Οι γυναίκες όσο αφορά εμάς τους άντρες αυτό που κάνουν είναι να χτίζουν και να προσπαθούν να διατηρούν στο μυαλό τους φαντασιώσεις και εικόνες που βασίζονται σε διάφορα lifestyle πρότυπα τα οποία σε  συνδυασμό  με κάποια αρχέγονα ένστικτα δημιουργούν όλη αυτή την συμπεριφορά που βλέπετε καθημερινά τριγύρω σας.

 

Ο άντρας ο οποίος θα περάσει απ’το μυαλό τους ότι μπορεί να σταθεί δίπλα τους από μία βραδιά μέχρι μια ολόκληρη ζωή(λέμε και καμιά λακαμία να περάσει η ώρα) θα πρέπει να ικανοποιεί μια φαντασίωση τους.

Η γυναίκα δεν μπορεί να πει στον εαυτό της και ακόμα περισσότερο στον άκρως ανταγωνιστικό ομόφυλο περίγυρο της(στον οποίο περιλαμβάνονται “φίλες” αδερφές ,μανάδες ως και γιαγιάδες) ότι “πήγε” ή τα έφτιαξε με τον Μπάμπη..τον Τάκη ή τον Κώστα…όχι παιδιά δυστυχώς δεν μπορεί να το κάνει αυτό.

 

Η γυναίκα για να νιώσει αποδεκτές τις πράξεις της απ’τον προαναφερθέντα περίγυρο και κατά δεύτερο λόγο απ’τον εαυτό της(η συγκεκριμένη σειρά λέει πολλά για τον πίνακα αξιών της και το πλήθος των ανασφαλειών που την διακατέχουν) θα πρέπει να φτιάξει στο μυαλό της μια εικόνα..”τα έχω με τον Μπάμπη που είναι γιατρός”..”το Σάββατο “πήγα” με τον Κώστα που δουλεύει μπάρμαν στο Vogue” και “Την Κυριακή θα πάω να δω τον Τάκη που παίζει με την μπάντα του ή θα πάω να δω τον Θανάση που παίζει αγώνα”

 

Καταρχάς για να τελειώνουμε με τα βασικά και να συνεχίσουμε στα πιο σοβαρά…το παραμύθι της “””””ΙΣΟΤΗΤΑΣ”””””””(ο Θεός να την κάνει) πρέπει να τελειώσει..οι γυναίκες δεν θέλουν ισότητα..θέλουν τα δικά τους δικά τους και τα δικά σου δικά μας. Τυγχάνει να έχω βρεθεί ουκ ολίγες φορές σε συζητήσεις με γυναίκες φίλες μου για τον… ιδανικό άνδρα. Άλλες ψάχνουν ψηλό, ξανθό, με μπλε μάτια, άλλες πιο λατίνους, άλλες πάλι έχουν αδυναμία στην κοιλίτσα και πάει λέγοντας. Μια χαρά ως εδώ… Όλοι έχουμε προτιμήσεις, όλοι έχουμε τα φετίχ και τα αδύνατα σημεία μας στο αντίθετο φύλο. Όταν όμως προκύπτει ζήτημα… φορολογικών στοιχείων τότε κυριολεκτικά μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

money_h_300_182.jpg?w=640

 

“Καλός ο Ηλίας αλλά με τη δουλειά που κάνει δεν μπορεί να με βγάλει ούτε για ποτάκι και όταν βγούμε το σκέφτομαι και παίρνω μπύρα για να μην τον φέρω σε δύσκολη θέση!” μια από τις ατάκες που πολλές ξεστομίζουν χωρίς καν να κοκκινίζουν. Η άλλη μπορεί να μένει ακόμα στους δικούς της  και να την ταΐζει ο μπαμπάκας αλλά “Εντάξει μωρέ, είναι δυνατόν 28 χρόνων άνθρωπος να μην έχει ένα αμάξι της προκοπής να με πάει καμιά βόλτα;”! “Εγώ μπορεί να θέλω να κάνω τα ταξιδάκια μου, να πάω τις εκδρομές μου… πώς θα μου τα προσφέρει με τρεις και εξήντα που παίρνει?”.

 

Κάπου εδώ λοιπόν και μέχρι να βρεθείτε σε αντροπαρέα που θα ακουστεί η ατάκα “Βγήκα για φαγητό πρώτο ραντεβού με την Σοφία…δεν με κέρασε η τσιγκούνα και τώρα έχει το θράσος να με παίρνει και τηλέφωνο να το επαναλάβουμε” λέω να το σφυρίξουμε το όλο παραμυθάκι με την ισότητα για να μην έχουμε άλλα και όποια/όποιος έχει αντίλογο σοβαρό με επιχειρήματα καλώς να ορίσει.

 

Δεν υπάρχει άντρας(εκτός των εξαιρέσεων που το μόνο που κάνουν είναι να επιβεβαιώνουν  πανηγυρικά  τον κανόνα) που να μπει στο τριπάκι ή να θεωρήσει σαν κάποιο ιδιαίτερο προσόν,που θα γείρει την εσωτερική μας  πλάστιγγα, το ότι η κοπέλα που μας ενδιαφέρει κάνει την τάδε δουλειά ή έχει το τάδε  χόμπι. Στο παρελθόν τα είχα με τραγουδίστρια φοιτητικού συγκροτήματος στην Ισπανία..τα είχα στην Σαλονίκη με χορεύτρια tango που έκανε επιδείξεις..και τα είχα στην Κρήτη και με βολεϋμπολίστρια..ε λοιπόν δεν υπήρχε περίπτωση να πάω σε κάποιο αγώνα/επίδειξη/συναυλία γιατί πολύ απλά δεν με  ενδιέφερε  το άθλημα, δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο είδος μουσικής και σιχαίνομαι το tango!Η γυναίκα θα το κάνει γιατί έτσι νιώθει πιο ολοκληρωμένη..εμείς δεν έχουμε ανάγκη να ολοκληρωθούμε μέσα από τις ερωτικές μας σχέσεις…ο άντρας ολοκληρώνεται μέσω των φίλων του…της αντροπαρέας του.

 

Η γυναίκα όμως πάντα προσπαθεί να μπει στην ζωή του άντρα και να γίνει όσο μεγαλύτερο κομμάτι της γίνεται. Πόσες φορές είτε σας έχει συμβεί είτε το έχετε δει σε κολλητό σας η κοπέλα σας -ή του- να κάνει παρέα μαζί με την αντροπαρέα σας.Και είναι φυσιολογικό γιατί σαν κλασσική αντρική παρέα κάνουμε διάφορα γαμάτα πράγματα μαζί και όχι μόνο κουτσομπολοκαφέ και ψώνια (από ταξίδια και βραδιές με playstation μέχρι αθλήματα και ότι άλλη τρελαμάρα κατεβάσει η κούτρα μας) και έχουμε τρελό χαβαλέ και πλάκα εν αντίθεση  με τις φίλες της!

 

Τώρα σκεφτείτε πόσες φορές έχετε δει έναν άντρα να κάνει παρέα σε μόνιμη βάση με τις φίλες της κοπέλας του. Εγώ προσωπικά, και ευχαριστώ τον Μεγαλοδύναμο για αυτό, καμία!!! Εδώ οι ίδιες οι γυναίκες με το που τα φτιάχνουν με κάποιον σε συντριπτικό ποσοστό παρατάνε τις “φίλες” τους(που αλληλοθάβονται συνήθως πισώπλατα) και τους “φίλους” τους(που απλά τις κάνανε παρέα στην αρχή γιατί τις γούσταραν, μετά που δεν έκατσε φάση την κράτησαν για να τους κάνει κονέ με φίλες της  και για να σπάει την μπακουρίλα σε καμιά έξοδο και στο τέλος θα περιμένουν πλέον όταν χωρίσουν μπας και κερδίσουν κάνα rebound fuck).
 

Το όλο θέμα είναι αυτό που σας είπα με την “εικόνα” που φτιάχνουν πάντα οι γυναίκες στο μυαλό τους. Ο λόγος που έχω τις όποιες  αρκετές εμπειρίες με το αντίθετο φύλο πιστέψτε με δεν είναι ούτε κατά διάνοια λόγω της εμφάνισης μου ούτε λόγω κάποιου κοινωνικού status που έχω. Είναι επειδή  έχω αποκτήσει και έχω μάθει να πουλάω μία ποικιλία “εικόνων” στο κατάλληλο “αγοραστικό κοινό” ή “ερώτων”.

 

Με τη λέξη “έρωτα” εννοούμε την εικόνα που προσπαθούμε κάθε φορά να πουλήσουμε στην εκάστοτε περίπτωση. Για παράδειγμα ένα φιλαράκι μου ξέροντας πολύ καλά την “αγορά” πουλάει συνειδητά και ειλικρινέστατα τον “έρωτα” της Πόρσε..έχει  Πόρσε  και ξέροντας την επιρροή της την χρησιμοποιεί και δεν είναι βλάκας να παραπλανήσει τον εαυτό του και να ευελπιστεί ότι αυτή που θα αγοράσει τον συγκεκριμένο “έρωτα” στην πορεία θα δει και τα άλλα του χαρίσματα. Δεν τον ενδιαφέρει!!!

 

Άλλος πουλάει τον “έρωτα” του δικηγόρου..άλλος τον “έρωτα του ταξιδιώτη¨..άλλος τον “έρωτα” του “Μιλάω Ισπανικά”…άλλος τον “έρωτα” του κακού παιδιού και άλλος τον “έρωτα” του καλλιτέχνη,τον “έρωτα” του “Μαζί μου θα τα έχεις όλα”…τον “έρωτα” του “Είμαι φέτες” ή τον “έρωτα” του “Κάτσε μου και θα κάνεις καριέρα”.

 

Όλοι αυτό κάνουμε απλά πολλοί δεν το έχουν  συνειδητοποιήσει ή εθελοτυφλούν  γιατί νομίζουν ότι θα τους υποβαθμιστεί το “εγώ” να ξέρουν ότι “τρώνε” λόγω του αμαξιού που έχουν ή της δουλειάς που κάνουν ή και εγώ δεν ξέρω λόγω τι άλλου..πιστέψτε με παιδιά…δεν είστε εσείς που υποβαθμίζεστε σε αυτές τις περιπτώσεις αρκεί να το κάνετε συνειδητά.

 

Ποιο είναι το συμπέρασμα από όλο αυτό? Ότι είναι τραγικά γελοίο το θέαμα απ΄την πλευρά αυτών των αντρών που δεν έχουν  συνειδητοποιήσει  όλα αυτά.
Και είναι τρομερά υποκριτικό από πλευράς των γυναικών να λένε ότι αυτά που κοιτάνε στους άντρες είναι το χιούμορ(θεϊκή η all time classic ατάκα..”Το πιο σημαντικό για μένα είναι να με κάνει να γελάω” που αν ίσχυε τα all time sex symbol στην Ελλάδα θα ήταν ο Βέγγος και ο Χατζηχρήστος και τα γυναικεία περιοδικά θα είχαν εξώφυλλο τον Mr Bean και τον Γαλιφιανάκη και όχι τον Κωστόπουλο και τον Χατζηγιάννη που η περίπτωση να έχει έστω και μία κωμική φλέβα είναι όση και να έχει φλέβα πετρελαίου)  το βλέμμα,και όλα αυτά που τσεκάρουν στα Quiz του Cosmopolitan,την στιγμή που η συντριπτική πλειοψηφία βάζει σαν βασική προτεραιότητα την καλοπέραση της μέσα απ’την κοινωνική αποδοχή και τον υλισμό που μπορεί να της προσφερθεί στην εκάστοτε “σχέση” την οποία θα κουραστεί όταν νιώσει ότι δεν έχει κάτι άλλο να της προσφέρει έχοντας όμως πάντα έτοιμο τον επόμενο..που όλως τυχαίως θα έχει παραπάνω “εσωτερικά χαρίσματα”($$$$$$)…και θα μπορέσει μαζί του να “προχωρήσει” σε νέες εμπειρίες..aka εμπειρίες που ο πρώην δεν είχε το πορτοφόλι να ικανοποιήσει…

 

Το να αρχίσουμε να είμαστε πιο ντόμπροι στο τι θέλουμε απ’τις μεταξύ μας σχέσεις πιστέψτε με δεν θα είναι κυνικό…αλλά ειλικρινές…

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...