Προς το περιεχόμενο

απο σχεσεις πως παμε?


Gsoux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαραθωνοδρομος κοιλούβιος, δεν γινεται, απο+κλειεται!

 

Ειδικα αν κανεις πανω απο 25χλμ, θες δεν θες στεγνωνεις....

 

Ως Σχοινοβατο-Ακροβατης μπορεις (?) να 'σαι "τροφαντος"

:-D

Ναι ρε αλλα δεν ειναι παχος δηλαδη λιπος ειναι φουσκομα, εγω εγω ενα φιλο σε τετοιο στυλ που γαμιεται ομως στο ποδηλατο

 

εγώ πάντως συναντάω συνέχεια με άτομα άνω των 25 ας πούμε, μπορει και 35 μην σας πω, που δεν έχουν κάνει ποτέ τους σχέση

και βλέπω ότι είναι στα πρόθυρα κατάθλιψης.

 

Συζητάω μαζί τους και μου λένε ότι νιώθουν ότι δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν και καταλαβαίνω πόσο τυχερή είμαι που είχα πάντα σχέσεις (ντοινγκ!).... όχι ρε, απλά καταλαβαίνω ότι το να μην έχεις καταφέρει να κάνεις σχέση μέχρι μια ηλικία σε καταρρακώνει, σε κάνει να νιώθεις, χωρίς υπερβολές, ένα τίποτα, . Δεν είναι δικά μου λόγια αυτά... από συζητήσεις με άτομα που δεν έχουν καταφέρει να βρούνε σύντροφο προέρχονται.

 

Και είναι όλα μια χαρά παιδιά...

Ενα δικιο το εχεις και εγω ετσι καπως νιωθω που δεν ειχα σχεσης αλλα εγω βεβαια εχω αλλο κολημα και για αυτο δεν κανω σχεσεις εγω συνδιασει την σχεση με γαμο δηλαδη θελω απο την αρχη να ειναι κατι σοβαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ πάντως συναντάω συνέχεια με άτομα άνω των 25 ας πούμε, μπορει και 35 μην σας πω, που δεν έχουν κάνει ποτέ τους σχέση

και βλέπω ότι είναι στα πρόθυρα κατάθλιψης.

 

Συζητάω μαζί τους και μου λένε ότι νιώθουν ότι δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν και καταλαβαίνω πόσο τυχερή είμαι που είχα πάντα σχέσεις (ντοινγκ!).... όχι ρε, απλά καταλαβαίνω ότι το να μην έχεις καταφέρει να κάνεις σχέση μέχρι μια ηλικία σε καταρρακώνει, σε κάνει να νιώθεις, χωρίς υπερβολές, ένα τίποτα, . Δεν είναι δικά μου λόγια αυτά... από συζητήσεις με άτομα που δεν έχουν καταφέρει να βρούνε σύντροφο προέρχονται.

 

Και είναι όλα μια χαρά παιδιά...

Μονο αντρες; Γιατι εγω μονο μια γυναικα ξερω ετσι αλλα αντρες εχω γνωρισει καμια 20ρια ...(χωρις να εχουν κανει σχεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυρίως άντρες είναι η αλήθεια

και δεν ξέρετε πως στεναχωριέμαι...

 

μέχρι και την αυτοκτονία σκέφτονται, χάνουν κάθε όρεξη για ζωή.

 

Είναι πραγματικό λυπηρό :-(

 

Δεν υπερβάλλω, απλά έτυχε να εχω αυτή τη συζήτηση πρόσφατα



Μου έκανε εντύπωση γιατί εξαιτίας αυτης της συζήτησης που είχα κάθισα και σκεφτηκα πώς θα αισθανόμουν εγώ αν ως τώρα δεν είχα πότε κάνει μια σχέση στη ζωή μου  και η αλήθεια είναι ότι σου βγαίνει ένα αίσθημα μειονεξίας, βλέπεις τους άλλους να είναι ζευγαράκια, να αγκαλιάζονται, να φιλιούνται, να κανονίζουν πράγματα μαζί κι εσύ νιώθεις χαμένο κορμί....

 

μπορώ να το καταλάβω ως ένα σημείο γιατί καμιά φορά αναρωτιέμαι πως κάνουν πετυχημένες σχέσεις :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυρίως άντρες είναι η αλήθεια

και δεν ξέρετε πως στεναχωριέμαι...

 

μέχρι και την αυτοκτονία σκέφτονται, χάνουν κάθε όρεξη για ζωή.

 

Είναι πραγματικό λυπηρό :-(

 

Δεν υπερβάλλω, απλά έτυχε να εχω αυτή τη συζήτηση πρόσφατα

 

Μου έκανε εντύπωση γιατί εξαιτίας αυτης της συζήτησης που είχα κάθισα και σκεφτηκα πώς θα αισθανόμουν εγώ αν ως τώρα δεν είχα πότε κάνει μια σχέση στη ζωή μου  και η αλήθεια είναι ότι σου βγαίνει ένα αίσθημα μειονεξίας, βλέπεις τους άλλους να είναι ζευγαράκια, να αγκαλιάζονται, να φιλιούνται, να κανονίζουν πράγματα μαζί κι εσύ νιώθεις χαμένο κορμί....

 

μπορώ να το καταλάβω ως ένα σημείο γιατί καμιά φορά αναρωτιέμαι πως κάνουν πετυχημένες σχέσεις :-P

Αυτο που λες δεν ειναι απιθανο και εγω μπορει να ανηκα στην κατηγορια αυτη αλλα ευτηχως ή δυστηχως οι γυναικες ερχονται τριτες στην ζωη μου πρωτα ερχονται το φαι και τα videogames οποτε δεν το πολυ κυνηγαω το θεμα.

 

Μου φαινεται στο τελος θα παντρευτω με προξενιο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι πως ειτε προσπαθουν με λάθος τροπο είτε πως οι γυναικες απο τη φυση τους προτιμουν εχουν αλλα κριτηρια πιο αυστηρα.



Αυτο που λες δεν ειναι απιθανο και εγω μπορει να ανηκα στην κατηγορια αυτη αλλα ευτηχως ή δυστηχως οι γυναικες ερχονται τριτες στην ζωη μου πρωτα ερχονται το φαι και τα videogames οποτε δεν το πολυ κυνηγαω το θεμα.

 

Μου φαινεται στο τελος θα παντρευτω με προξενιο :P

Δε ξερω αν κανεις πλακα αλλα αν το λες σοβαρα καλα κανεις απο τη μια να μη σκας γιατι θα χειροτερευει τη κατασταση αλλα φαι και videogames που λες  ειναι σαν να αμελεις αλλα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου την επεσε περσυ το καλοκαιρι μια πολυ ομορφη κοπελια...

 

Ε λεω κατι βρωμαει δεν γινετε...

 

Με ρωταει εισαι ποδοσφαιριστης...

 

Λεω γιατι ρωτας ..Μου θυμιζεις καποιον....Και γω ο αθωος ειπα οχι...γελωντας με τον εαυτο μου..Λεω κοιτα ναδεις μας περνανε και για αθληταραδες....χαχαχαχαχα.....χαχαχα....

 

Περιττο να πω οτι δεν προχωρησε...

αα

χαζος εισαι?γιατι δε της ειπες οτι παιζεις στη Liverpool απο το 1989?αν δε σε πιστευε δειχ'της το account tou insomnia :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες δεν ειναι απιθανο και εγω μπορει να ανηκα στην κατηγορια αυτη αλλα ευτηχως ή δυστηχως οι γυναικες ερχονται τριτες στην ζωη μου πρωτα ερχονται το φαι και τα videogames οποτε δεν το πολυ κυνηγαω το θεμα.

 

Μου φαινεται στο τελος θα παντρευτω με προξενιο :P

 

καλά κάνεις. Κι εγώ ξενερώνω που τους βλέπω να μην αντλούν ενέργεια και όρεξη από τίποτα άλλο λες και η ζωή είναι μόνο η αποδοχή μας από το άλλο φύλλο. Δεν αμφιβάλλω ότι νιώθεις σκατά όταν δεν έχεις κάνει ποτέ σχέση, αλλά υπάρχουν διάφοροι χαρακτήρες, και όταν βλέπεις με ποσο διαφορετικό τρόπο αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα δύο διαφορετικά άτομα, τότε γίνεσαι σκληρή με τους ηττοπαθείς. Κι εγω θυμώνω λίγο μαζί τους, άλλωστε και σχέση όταν έχεις, πάλι έχεις ένα σωρό προβλήματα. Μπορεις να χαρείς την εργένικη ζωή όσο αυτή κρατήσει. Δεν ειναι πια και τοσο άσχημη.

 

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι πως ειτε προσπαθουν με λάθος τροπο είτε πως οι γυναικες απο τη φυση τους προτιμουν εχουν αλλα κριτηρια πιο αυστηρα.

 

 

Αυτά παίζουν και τα δύο. Και οι γυναίκες ειναι επιφανειακές πολλές φορές και δεν κοιτάζουν την ουσία, αλλά και αυτοί έχουν ένα στυλ του άσχετου που ξενερώνει τον άλλον και δεν είναι καθόλου γοητευτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι πως ειτε προσπαθουν με λάθος τροπο είτε πως οι γυναικες απο τη φυση τους προτιμουν εχουν αλλα κριτηρια πιο αυστηρα.

 

Δε ξερω αν κανεις πλακα αλλα αν το λες σοβαρα καλα κανεις απο τη μια να μη σκας γιατι θα χειροτερευει τη κατασταση αλλα φαι και videogames που λες  ειναι σαν να αμελεις αλλα θεματα.

Ναι ειναι αληθεια αυτο αλλα να σου πω ειμαι πολυ συναισθηματικος σε φαση οτι μου φτανει να γνωρισω μονο μια γυναικα στην ζωη μου η οποια θα ειναι η μητερα των παιδιων μου κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γιατι να μη βγεις γυναικοπαρεα? και αντροπαρεα αντιστοιχα? που ειναι το κακο?

 

Επειδη ρωτας εμενα θα σου πω. Το πρωτο πραγμα που κοιτας στον αλλον ειναι η εμφανιση. Κι αυτο περιλαμβανει τη φυσικη ομορφια πχ υψος, βαρος, προσωπο κλπ αλλα και το ντυσιμο. Μετα ερχεται ο χατακτηρας ΚΑΙ το μυαλο. Δε θα μπορουσα να μουν με καποιον που δε ξερει που του πανε τα τεσσερα και δε μπορει να κανει μια σοβαρη κουβεντα. Οσο για το χαρακτηρα θα θελα να χει χιουμορ, να του αρεσει να διασκεδαζει ειτε αυτο ειναι σε κλαμπ ειτε σε μπουζουκια ειτε σε ρεμπεταδικα ας πουμε, να μην ειναι ψωναρα και γκρινιαρης! Να χει κατανοηση και να σεβεται οτι εκτος απο την κοινη σας ζωη εχετε ΚΑΙ προσωπικη, ανεξαρτητη δηλ απο κεινον, οχι να σε "πνιγει"

 

Αυτα :)

 

Αυτό ακριβώς είναι το βασικό πρόβλημα των σχέσεων. Δεν υπάρχει τέτοιος άντρας αλλά αυτόν ψάχνουν πολλές γυναίκες (γι' αυτό και ορισμένοι άντρες οδηγούνται στο παραμύθιασμα όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω).

 

Δεν μπορεί να είναι κάποιος ωραίος, έξυπνος, να έχει χιούμορ, να ξέρει να διασκεδάζει παντού, να σου κάνει όλες τις χάρες (μπουζούκια κλπ) και ταυτόχρονα να μην είναι ψωνάρα.

 

Αν είναι έξυπνος και ψαγμένος μάλλον δεν θα διασκεδάζει στα μπουζούκια.

Αν είναι ωραίος θα του την πέφτουν πολλές και θα είναι ψώνιο.

Αν είναι ωραίος δεν χρειάζεται μάλλον εξασκήσει και πολύ το χιούμορ γιατί δεν του πολυχρειάζεται.

 

Το τελευταίο που λες για την προσωπική ζωή είναι σχετικά εύκολο, νομίζω ότι το ζητάνε πολύ περισσότερο οι άντρες.

Κατσε ρε συ δεν ειπε κανεις να ναι ο κουκλος. Ειπαμε να σ ικανοποιει σ εμφανιση αυτο δε σημαινει οτι περιμενεις να ναι μπραντ πιτ.Επισης ουτε να σου κανει ολες τις χαρες! Ή να πηγαινει σ ολα αυτα τα μερη! Εννοω αυτον που δε θελει να καθεται ολη μερα μεσα.. το αν θα επιλεξει μπουζουκι μπαρ ή σινεμα ξερω γω ειναι αναλογα τον χαρακτηρα του.Οσο για το μυαλο.. δε νομιζω οτι μπουζουκια πανε οι βλακες , το λεω επειδη τεθηκε ως παραδειγμα.

 

 

 

Γιατι να μη βγεις γυναικοπαρεα? και αντροπαρεα αντιστοιχα? που ειναι το κακο?

 

Επειδη ρωτας εμενα θα σου πω. Το πρωτο πραγμα που κοιτας στον αλλον ειναι η εμφανιση. Κι αυτο περιλαμβανει τη φυσικη ομορφια πχ υψος, βαρος, προσωπο κλπ αλλα και το ντυσιμο. Μετα ερχεται ο χατακτηρας ΚΑΙ το μυαλο. Δε θα μπορουσα να μουν με καποιον που δε ξερει που του πανε τα τεσσερα και δε μπορει να κανει μια σοβαρη κουβεντα. Οσο για το χαρακτηρα θα θελα να χει χιουμορ, να του αρεσει να διασκεδαζει ειτε αυτο ειναι σε κλαμπ ειτε σε μπουζουκια ειτε σε ρεμπεταδικα ας πουμε, να μην ειναι ψωναρα και γκρινιαρης! Να χει κατανοηση και να σεβεται οτι εκτος απο την κοινη σας ζωη εχετε ΚΑΙ προσωπικη, ανεξαρτητη δηλ απο κεινον, οχι να σε "πνιγει"

 

Αυτα :)

 

Γιατι εκτος απο αντρες φιλους εχω και γυναικες.... οποτε αν ειναι να τους δω θα τους δω ολους παρεα μαζι να περασουμε καλα και να διασκεδασουμε... για να μην παταει αρσενικος στην παρεα σας κατι τρεχει μαργαριτα προσεξτε το αυτο μην χρονισει.Αμα δεν εχεις φιλους αγορια δεν θα μπορεσεις να έχεις ουτε ερωτικους συντροφους αγορια.

* SPOILER *

 

Τι φλωριες ειναι αυτες ρε? Σοβαρεψου. 

Ποιος σου πε οτι δε παταει αρσενικο στην παρεα?! Πρωτη φορα ακους φιλες να χουν βγει μονες τους?! :/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μου ειπες οτι πηγατε στο κλαμπ μονες σας. Εγω οταν βγαινω εξω λεω και σε φιλες μου παντως εκτος αμα βγω με την δικια μου.Γιατι μπορει και καμια φιλη να αρεσει σε κανα φιλο και ο φιλος στη φιλη και να γινει και το κονε μεταξυ τους. Τωρα εσεις πως εχετε φιλους και σας αφησαν να πατε μονες ή τους γραψατε και δεν το ειπατε καν περιεργο μου φαινεται τεσπα εσυ ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυρίως άντρες είναι η αλήθεια

και δεν ξέρετε πως στεναχωριέμαι...

 

μέχρι και την αυτοκτονία σκέφτονται, χάνουν κάθε όρεξη για ζωή.

 

Είναι πραγματικό λυπηρό :-(

 

Δεν υπερβάλλω, απλά έτυχε να εχω αυτή τη συζήτηση πρόσφατα

 

Μου έκανε εντύπωση γιατί εξαιτίας αυτης της συζήτησης που είχα κάθισα και σκεφτηκα πώς θα αισθανόμουν εγώ αν ως τώρα δεν είχα πότε κάνει μια σχέση στη ζωή μου  και η αλήθεια είναι ότι σου βγαίνει ένα αίσθημα μειονεξίας, βλέπεις τους άλλους να είναι ζευγαράκια, να αγκαλιάζονται, να φιλιούνται, να κανονίζουν πράγματα μαζί κι εσύ νιώθεις χαμένο κορμί....

 

μπορώ να το καταλάβω ως ένα σημείο γιατί καμιά φορά αναρωτιέμαι πως κάνουν πετυχημένες σχέσεις :-P

Με τον κινδυνο να χαρακτηριστω <<φαλλοκρατικο γουρουνι>> +plus more, οφειλω παντως να υπογραμμισω,

οτι υπαρχει παντα & το ενδεχομενο, οοοολα αυτα τα απαισια, να διορθωνονται με....sex! As simple as that ^_^

 

Εν πασει περιπτωση, πρωτιστως, ας χορηγηθει στους ασθενεις αυτο το "φαρμακο",

-με τροπο που να τους ικανοποιει!- κι οπου δεν δεν πιασει*, βλεπετε μετα για αλλα....

 

~ ~ ~

*ο,τι θα πιασει (& θα σωσει) αρκετους = δεδομενο, καλως ή κακως :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι ασχημο ενω καποια ειναι φιλη να σε γραφει και να πηγαινει μονη της σε κλαμπ με παρεα κοριτσια μονο και να το βλεπεις μετα στο φβ :P

 

δειχνει ανθρωπο συμφεροντολογο φουλ και οτι σε πουλαει ευκολα αμα βρει κατι καλυτερο και εγω αυτα δεν τα ξεχναω. Και κανεις δεν πρεπει να τα ξεχναει για να ξερει τι θα περιμενει απο την καθεμια φιλη ας πουμε.Φαινονται οι καλες κοπελες δηλαδη απο τα κωλοπαιδα.

 

Και το ιδιο ισχυει και για τα αγορια βεβαια... οχι μονο για τα κοριτσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δηλαδή όταν βγαίνεις παίρνεις μαζί ΟΟΟΟΟΛΟΥΣ σου τους φίλους και γνωστούς και πάτε στο μαγαζί 45 άτομα με πουλμανάκι; Μην πεις ότι πάτε μόνο 5, οι υπόλοιποι 40 θα σε είχαν πει συμφεροντολόγο και κωλόπαιδο, όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Επειδη μου ειπες οτι πηγατε στο κλαμπ μονες σας. Εγω οταν βγαινω εξω λεω και σε φιλες μου παντως εκτος αμα βγω με την δικια μου.Γιατι μπορει και καμια φιλη να αρεσει σε κανα φιλο και ο φιλος στη φιλη και να γινει και το κονε μεταξυ τους. Τωρα εσεις πως εχετε φιλους και σας αφησαν να πατε μονες ή τους γραψατε και δεν το ειπατε καν περιεργο μου φαινεται τεσπα εσυ ξερεις</p>

 

Τοτε απ οσο θυμαμαι μονο η μια ειχε σχεση.. ειναι κατι που χει να γινει πολυ καιρο δηλ δε το κανεις κ καθε μερα. Αλλα κ σχεση οταν ειχα, εβγαινα μονη με τις φιλες μου. Ενταξει οχι σε κλαμπ αλλα σιγα μη δε μπορουσαμε να παμε για ενα ποτο μονες μας. Αυτο εντασσεται στην "προσωπικη ζωη" που εγραψα πριν.. κι εγω θα βγω για καφε/ποτακι με φιλες μου κ εκεινους με φιλους του. Τωρα αν εμπλεκα με καναν τερμα ζηλιαρη που δε θα θελε να κανω βημα μονη μου δε ξερω πως θα ταν, δε μου χει τυχει κ ουτε θα θελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον κινδυνο να χαρακτηριστω <<φαλλοκρατικο γουρουνι>> +plus more, οφειλω παντως να υπογραμμισω,

οτι υπαρχει παντα & το ενδεχομενο, οοοολα αυτα τα απαισια, να διορθωνονται με....sex! As simple as that ^_^

 

Εν πασει περιπτωση, πρωτιστως, ας χορηγηθει στους ασθενεις αυτο το "φαρμακο",

-με τροπο που να τους ικανοποιει!- κι οπου δεν δεν πιασει*, βλεπετε μετα για αλλα....

 

~ ~ ~

*ο,τι θα πιασει (& θα σωσει) αρκετους = δεδομενο, καλως ή κακως :-(

Ναι αλλα καποια πραγματα ετσι δουλευουν. Ειναι η φύση / εξελιξη οπως θες πεστο. Παλαια με προξενιο δεν υπηρχε θεμα τετοιο. Μπορει να τα βλεπω μοιρολατρικα ή με απαθεια ολα τα πραγματα οπως μου λενε .Αλλα προσπαθω να βλεπω τη γενικότερη εικονα. 

 

Αυτο που λες σιγουρα ισχυει αλλα για να μη γινεται καποιος λογος θα υπάρχει και δε μπορεις να ριξεις το φταιξιμο καπου γιατι απλα θα ειναι γενικευση.  Αλλα ετσι ειναι τα πραγματα. Καποιοι υποφερουν καποιοι περνανε καλα και καθεναν το βασανιζουν διαφορετικα πραγματα.Βεβαια τα παντα αλλαζουν.. σε 100 χρονια πχ θα εχουν αλλαξει τα πραγματα (και εμεις θα ημαστε παρελθον)... ετσι ειναι τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...