Προς το περιεχόμενο

Google: Νέο Android 4.3 Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια που απο τις τελευταιες απαντησεις δε καταλαβα σιγουρα αν οι "7ρηδες" πηρατε την αναβαθμιση με τον "επισημο" τροπο, να ενημερωσω οτι χθες βραδυ μου βγηλε η κλασικη ειδοποιηση αναβαθμισης απο μαμισια/στοκ ρομ κλπκλπ....

Ενα περιεργο συμπτωμα που δε θυμαμαι να εχω ξαναδει, ειναι οτι μετα την αναβαθμιση και επειδη πολλες εφαρμογες χρειαστηκαν ενημερωση, οταν εκανα την ενημερωση των εφαρμογων απο το store για καποιο λογο το ταμπλετ επεμενε να με "πεταει" συνεχεια απο το "my apps" στην σελιδα μιας εκ των εφαρμογων μεσα στο store...

 

ΥΓ. Πως γινεται μια τοσο σημαντικη κατα τη γνωμη μου προσθηκη, οπως αυτη της λειτουργιας TRIM, οχι απλα να μην την εχει κανει βουκινο η γοογλε αλλα ουτε καν να την αναφερει στην περιγραφη της αναβαθμισης;;;

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι άλλο αρθράκι για τo trim

 

http://www.androidpolice.com/2013/07/29/google-quietly-added-built-in-trim-support-in-android-4-3-should-fix-most-storage-related-device-slowdowns/



 

ΥΓ. Πως γινεται μια τοσο σημαντικη κατα τη γνωμη μου προσθηκη, οπως αυτη της λειτουργιας TRIM, οχι απλα να μην την εχει κανει βουκινο η γοογλε αλλα ουτε καν να την αναφερει στην περιγραφη της αναβαθμισης;;;

 

και μιας και το συζητούσαμε και χθες μπορεί το android να μαζεύει περισσότερα geek που έρχονται σε οργασμό με τεχνικά χαρακτηριστικά και benchmark, μπορεί αυτό το παιχνίδι να το παίζει και η samsung και η apple πλέον , όμως η google απλά δε νοιάζεται να σου βγάζει πινακάκια και να σου λέει παραμύθια "20 φορές πιο γρήγορο" κτλ.. 

 

πιο πολύ την ενδιαφέρει να παρουσιάσει αυτά που βλέπει και κάνει ο χρήστης, παρά τις under the hood βελτιώσεις που διαρκώς κάνει και δεν ενδιαφέρουν στη τελική τους περισσότερους 

 

ας συνεχίσει να κάνει τα δικά της, αυτό είναι το θέμα , να μη μείνει στάσιμη και τρέχει να προλάβει τις εξελίξεις.

πλέον ξεκάθαρα τις οδηγεί παρά τις διάφορες βλακείς που κάνει (πχ η εμμονή της με την προώθηση του google+ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...