Προς το περιεχόμενο

Google: Νέο Android 4.3 Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το stock έλεγα, για αυτό λέω recovery (μην γίνει μπέρδεμα), για cwm δεν έχω ιδέα τη γίνεται (ακομα)

 

Btw στο Tapatalk δεν μπορώ να βρω το insomnia, δοκίμασα και insomnia και insomnia.gr

Το tapatalk έχει πάψει εδώ και κάμποσα χρόνια να δουλεύει με το insomnia ( είναι θέμα των administrators του κάθε φόρουμ αν θα δουλεύει το tapatalk ) και ως υποχρεωτική καθιερώθηκε η λύση της δωρεάν εφαρμογής του insomnia

 

Μόνο που αυτή έπαψε να υποστηρίζεται(τελευταίο update Μάϊος του 2012 ) και έχει γίνει άχρηστη, συνεπώς εγω τουλάχιστον καταφεύγω στο mobile site

 

Αλλά όπως μου έλεγε και ένας  mod έχω φαντασιώσεις/εμμονές και αυτά γίνονται μόνο στο μυαλό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Για το stock έλεγα, για αυτό λέω recovery (μην γίνει μπέρδεμα), για cwm δεν έχω ιδέα τη γίνεται (ακομα)

 

Btw στο Tapatalk δεν μπορώ να βρω το insomnia, δοκίμασα και insomnia και insomnia.gr

Το tapatalk έχει πάψει εδώ και κάμποσα χρόνια να δουλεύει με το insomnia ( είναι θέμα των administrators του κάθε φόρουμ αν θα δουλεύει το tapatalk ) και ως υποχρεωτική καθιερώθηκε η λύση της δωρεάν εφαρμογής του insomnia

 

Μόνο που αυτή έπαψε να υποστηρίζεται(τελευταίο update Μάϊος του 2012 ) και έχει γίνει άχρηστη, συνεπώς εγω τουλάχιστον καταφεύγω στο mobile site

Κάκος ένα τέτοιο φόρουμ να χάνει τέτοια προνόμια. Το mobile site καλό είναι αλλά τρώει αρκετά δεδομένα. Τόσοι έμπειροι υπάρχουν τη είναι να γίνει ένα update, μην ξεφεύγουμε και από το θέμα γιατί θα την ακούσουμε σε λίγο :-P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ota είναι over the air (update)

 

Είναι το αρχείο που σου αναβαθμίζει το λειτουργικό

 

Υπάρχουν δυο τρόποι να περαστεί

Είτε να στο στείλει η google μέσω internet

Είτε να το περάσεις με custom recovery χειροκίνητα

 

Για να περαστεί με επιτυχία απαραίτητες προϋποθέσεις είναι έχεις stock kernel και ενδεχομένως να μην έχεις root, το δεύτερο δεν είναι στάνταρ

 

Κανονικά δε φεύγει, αλλά με στοκ ρομ είναι πολύ πιθανό όπως και με ota

 

Μου έχει τύχει και να μη φύγει σε minor update του στυλ από 4.1.1 σε 4.1.2

με OTA λοιπον γινονται οι απλες αναβαθμισεις απο μονες τους μεσω νετ.  εγω εχω και ψαχνομαι τωρα για custom rom με το cwm.. δεν παιζει το OTA που αναφερεις εκει ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ota είναι over the air (update)

 

Είναι το αρχείο που σου αναβαθμίζει το λειτουργικό

 

Υπάρχουν δυο τρόποι να περαστεί

Είτε να στο στείλει η google μέσω internet

Είτε να το περάσεις με custom recovery χειροκίνητα

 

Για να περαστεί με επιτυχία απαραίτητες προϋποθέσεις είναι έχεις stock kernel και ενδεχομένως να μην έχεις root, το δεύτερο δεν είναι στάνταρ

 

Κανονικά δε φεύγει, αλλά με στοκ ρομ είναι πολύ πιθανό όπως και με ota

 

Μου έχει τύχει και να μη φύγει σε minor update του στυλ από 4.1.1 σε 4.1.2

με OTA λοιπον γινονται οι απλες αναβαθμισεις απο μονες τους μεσω νετ.  εγω εχω και ψαχνομαι τωρα για custom rom με το cwm.. δεν παιζει το OTA που αναφερεις εκει ετσι?
Ανάλογος η ομάδα που κάνει την rom έχει και την υποστήριξη. Το paranoid όπου προτιμάνε και πολλοί έχουν βάλει πλέον ota. Αν είναι να βάλεις κάτι για daily use και θέλεις να είναι 4.3 εγώ θα έλεγα να περιμένεις ακόμαΚαι αυτά που λέει ο από κάτω :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βέβαια παίζει να περάσεις ota με cwm, αρκεί να είσαι στοκ (πέρα από το cwm ) , να έχεις δηλαδή στοκ ρομ και κερνελ

 

εδώ είναι όλα τα ota του gnex για όλες τις εκδόσεις (ακόμα δεν έχει διαρρεύσει το ota της 4.3, μόνο το factory image στο site της google υπάρχει ), άρα ενδεχομένως να μην έχουν ξεκινήσει ακόμα τα ota  

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419170

 

 

και φυσικά πριν κάνεις οτιδήποτε κάνεις backup με cwm έτσι ώστε αν κάτι δε πάει καλά και έχεις κάνα μπρικάρισμα να μπορείς να κάνεις restore στη κατάσταση που είναι αυτή τη στιγμή το κινητό σου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι miui rom εχουν αυτο το feature (auto complete) απο καιρο ,και πολλα αλλα που οι stock δεν τα εχουν ονειρευτει καν.

Mixed themes, ftp support , παραμετροποιηση σε βαθος στις ρυθμισεις ,αναγνωριση τοποθεσιας κλησης κτλ

Φυσικο βεβαια αφου καθε παρασκευη υπαρχει update με νεα features στις miui ,3.7.19 ειναι η τρεχουσα εκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο άρθρο λέει για Nexus 4,αφορά τα αμερικάνικα;Γιατί στο δικό μου(Γερμανικό)δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη.

Επίσης θα σβήσει όλα τα αρχεία(σαν φορματ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βράδυ έφαγε και το δικό μου Galaxy Nexus την αναβάθμιση του...

 

Σε γενικές γραμμές, λίγο που το είδα, εντάξει όχι καμία τρελή διαφορά με το 4.2.2... Ίσως είναι πιο smooth σαν την 4.1.2. Πιο γρήγορο..

 

Περιμένω να δω τώρα για την μπαταρία, να δω για το bluetooth και το HSDPA τι βελτιώσεις έχουν πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το autocomplete σοβαρά δεν υπήρχε μέχρι τώρα?

από gingerbread το βλέπω απλά έβγαζε μόνο ένα νούμερο κάθε φορά

εκτός αν είναι κάτι άλλο

 

περιμένω custom 4.3 για galaxy nexus και βλέπουμε

ελπίζω να βγει aokp σύντομα και να μην το γ@μησουνε όπως την 4.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το autocomplete σοβαρά δεν υπήρχε μέχρι τώρα?

από gingerbread το βλέπω απλά έβγαζε μόνο ένα νούμερο κάθε φορά

εκτός αν είναι κάτι άλλο

Που το έχεις δει;σε vanilla έκδοση;δεν υπήρχε απ'όσο ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς είναι ακόμα για την official.Αλλά custom αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν !

Από τη στιγμή που υποσχέθηκαν εκδοχή από τη Google δε θα αργήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...