Προς το περιεχόμενο

Steam trades from Russia with love


squall50000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαυτον απο τα λινκ παραπανω εκανα  εγω το kentucky route

 

αν ενδιαφερεσαι συγκεκριμενα γιαυτο μην το  κουραζεις http://steamcommunity.com/id/ratinthedark/

 

 

γρηγορος και καλος 4 κλειδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

αν ενδιαφερεσαι συγκεκριμενα γιαυτο μην το  κουραζεις http://steamcommunity.com/id/ratinthedark/

γρηγορος και καλος 4 κλειδια

 

Νιγηρία ?! 

(απο τις πρωτες χωρες σε κομπινες)

 

Γενικα, τι επικινδυνο υπαρχει στην διαδικασια, δηλ. περαν της τιμης ανταλλαγης, μπορει καποιος trader να σε "ριξει" ή να σου τα "φαει" με καποιο τροπο?

Νομιζω οχι αφου η ανταλλαγη γινεται μεσω steam, αλλα για σιγουρια ρωταω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιγηρία ?! 

(απο τις πρωτες χωρες σε κομπινες)

 

Γενικα, τι επικινδυνο υπαρχει στην διαδικασια, δηλ. περαν της τιμης ανταλλαγης, μπορει καποιος trader να σε "ριξει" ή να σου τα "φαει" με καποιο τροπο?

Νομιζω οχι αφου η ανταλλαγη γινεται μεσω steam, αλλα για σιγουρια ρωταω.

Οχι δε παιζει τιποτα, αμα η ανταλλαγη γινει μεσω του steam trade ειναι 100% ασφαλες. Απλα μη δεχεστε του τυπου, δεν εχω τωρα το παιχνιδι δως μου προκαταβολη κτλπ κτλπ

Επισης η τιμη του κλειδιου ειναι 5.66 μην πεφτετε θυματα των low & high ballers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα, τι επικινδυνο υπαρχει στην διαδικασια, δηλ. περαν της τιμης ανταλλαγης, μπορει καποιος trader να σε "ριξει" ή να σου τα "φαει" με καποιο τροπο?

Νομιζω οχι αφου η ανταλλαγη γινεται μεσω steam, αλλα για σιγουρια ρωταω.

Αυτά που είπε ο Soadnick και τα παιχνίδια που είναι region locked.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιγηρία ?! 

(απο τις πρωτες χωρες σε κομπινες)

 

Γενικα, τι επικινδυνο υπαρχει στην διαδικασια, δηλ. περαν της τιμης ανταλλαγης, μπορει καποιος trader να σε "ριξει" ή να σου τα "φαει" με καποιο τροπο?

Νομιζω οχι αφου η ανταλλαγη γινεται μεσω steam, αλλα για σιγουρια ρωταω.

μια χαρα παιδι ειναι απλα μαλλον παιζει με τη χωρα οταν τον εβαλλα εγω ειχε φινλανδια :P

α το παληκαρι εχει μια χαρα λογαριασμο με πολλα φραγκα και παλιο για να κανει πατατες

β ο διαλογος  μας ηταν τυπικoς 

hey I want kentucky 4 keys

thanks 

bye

αρα δεν ηταν κανας καραγκιοζης

 

 

γ οπως  ειπαν και τα παιδια παραπανω το steam trade ειναι απολυτα ασφαλες

 

για την ακριβεια αν η valve για καποιο λογο ανακαλεσει το παιχνιδι σου επιστρεφει οτι εδωσες πισω- ισχυει μονο για ανταλλαγες μεσα απο το σχετικο window του steam trade

 

εχω κανει μερικες 100αδες trade και αυτο μου εχει συμβει μονο μια φορα-και δεν συμβαινει σε μικρα παιχνιδια που δεν εχουν μεγαλη ζητηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει μερικες 100αδες trade και αυτο μου εχει συμβει μονο μια φορα-και δεν συμβαινει σε μικρα παιχνιδια που δεν εχουν μεγαλη ζητηση 

Δηλαδή τι σου συνέβει ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα μου διεγραψαν το skyrim απο το library περσι φλεβαρη  μετα απο 60 ωρες gaming

 

επικοινωνησα με support και μου εδωσαν πισω στο inventory τα παιχνιδια που ειχα δωσει για το skyrim

την επομενη μερα

δεν ενημερωνουν ακριβως μου ειπαν billing issue

 

 

η μλκ ειναι οτι ενω ειχα λιωσει στο skyrim απο τοτε  δεν εχω ξαναπαιξει :P

 

νομιζω οτι υπααρχει cap στην αξια του game - δεν μπαινουν στη διαδικασια διαγραφης για φθηνα παιχνιδια

 

το skyrim τοτε εκανε 30+

 

 

το παιδι που εκανα το trade κρατησε τα παιχνιδια μου κανονικα

προφανως αν το παιχνιδι κανει γυρες

επηρρεαζονται μονο ο πρωτος(scammer) και ο τελευταιος κατοχος του εν λογω παιχνιδιου και οχι οι ενδιαμεσοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα μου διεγραψαν το skyrim απο το library περσι φλεβαρη  μετα απο 60 ωρες gaming

Δεν παίζει ρόλο η τιμή.

Απλά έτυχε και το πήρες στην περίοδο που δεν είχε εφαρμοστεί ακόμα πλήρως το ρώσικο region lock και αν ήθελαν οι ρώσοι μπορούσαν και τα έδιναν ακόμα. Όταν εφαρμόστηκε τελικά κάποιοι έχασαν τα region locked games τους. Πέρα του ότι αν πάρεις region locked game δεν μπορείς να το βάλεις στη library πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το skyrim δεν ηταν διαθεσιμο ρωσια τοτε στο store, μονο retail

 

βραζιλιανικο ηταν και δεν νομιζω οτι το skyrim  του store ειναι region locked

 

 

 

 

το season pass του borderlands 2 ειναι το μονο που ξερω οτι πηρε region lock αφου το ειχα αγορασει

 

μετα 2-3 μερες προστεθηκε το tag ru/cis αλλα συνεχιζει να λειτουργει κανονικα γιατι οταν το ειχα ενεργοποιησει ηταν region free

ακομα και οσοι τα κρατησαν στο inv  και δεν μπορουσαν να τα ενεργοποιησουν μετα απο επικοινωνια με support  βρηκαν ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το skyrim δεν ηταν διαθεσιμο ρωσια τοτε στο store, μονο retail

 

βραζιλιανικο ηταν και δεν νομιζω οτι το skyrim  του store ειναι region locked

 

 

το season pass του borderlands 2 ειναι το μονο που ξερω οτι πηρε region lock αφου το ειχα αγορασει

 

μετα 2-3 μερες προστεθηκε το tag ru/cis αλλα συνεχιζει να λειτουργει κανονικα γιατι οταν το ειχα ενεργοποιησει ηταν region free

ακομα και οσοι τα κρατησαν στο inv  και δεν μπορουσαν να τα ενεργοποιησουν μετα απο επικοινωνια με support  βρηκαν ακρη

Παιζει να σου παρουν game πισω οταν αποδεδειγμενα εχει αγοραστει με κλεμμενη πιστωτικη...(ανεξαρτητα αν εκανες εσυ την κλοπη ή απλα το εκανες trade....),

ή και hackarismeno λογαρισμο.....

 

Δεν μου εχει συμβει, απλα εχει ακουστει....(θα ψαξω για Link)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο γινεται

 

απλα ενιοτε παιζουν scams με πιστωτικες highjacked accounts η  chargeback κτλ

 

αλλα σε καθε περιπτωση παιρνεις τα games σου πισω οποτε δεν υπαρχει ρισκο

 

και σχετικα με την αξια που ανεφερα  ουτως η αλλως αυτοι οι  scammers δεν πανε στο kentucky h το mortal Kombat αλλα στο Χ ΑΑΑ game που κανει x@#$% € -και παλι πρεπει να εισαι πολυ ατυχος για να πεσεις σε τετοιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρε πισω ρε τελικα δες και παρακατω :)

 

η επιστροφη προβλεπεται απο το tos

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=9958-MJDG-3003

 

 

αλλιως το trading θα ηταν ξεφραγο αμπελι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Βραζιλίας δεν βλέπω να έχει region lock. Άρα μάλλον έγινε αυτό που λέει ο krokos

 

"What if I redeemed a game from a trade that is fraudulently purchased?

If this happens, the account where the fraud took place will be suspended. Your account will not be suspended, however the game you redeemed/unpacked to your account will be removed. We will restore the items/gifts that were associated with the trade that you performed to receive the game."

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=9958-MJDG-3003#fraud

 

Με λίγα λόγια αν του έδινες λεφτά στο χέρι δεν θα μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Αν του τα έδινες είτε με trade είτε με gift αυτά που έδωσες τα παίρνεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε το ξερω εσυ μιλησες για region lock οχι εγω :P

 

anyway η εμπειρια  μου λεει οτι το revoke παιχνιδιου ειναι σταγονα στον ωκεανο

και ακομη και τοτε ειμαστε ασφαλεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...