Προς το περιεχόμενο

Steam trades from Russia with love


squall50000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε λίγο το νου σας, κάτι άλλαξε στο θέμα. Πολλοί είχαν παιχνίδια στο inventory τους τα οποία ήταν ROW και μετατράπηκαν σε region locked.

Δεν έχω ακόμα ξεκάθαρη εικόνα για να πω παραπάνω, αν έχει κανείς άλλα νέα ας τα μοιραστεί.

 

http://www.reddit.com/r/SteamGameSwap/comments/1ygvjr/announcement_steambot_is_still_funky_region_lock/

http://www.steamgifts.com/forum/tuIr8/your-thoughts-on-region-restrictions-and-steam

http://www.incgamers.com/2014/02/steam-region-locking-causing-problems-traders-gifters

 

 

για αυτα που μεχρι τωρα δεν υπηρχε region lock, το προβλημα εχει ηδη διορθωθει αν δεις τα post τoυ reddit

 

τα south park  και thief  men of war κα  απο την πρωτη στιγμη ηταν κλειδωμενα απο ρωσια,

απλα ηταν δυνατο να αγοραστουν row κομματια μεσω ενος exploit(και  τα οποια κλειδωθηκαν τωρα αναδρομικα)

 

 

παρολα αυτα οποιος εκανε redeem στο library και δεν τα αφησε στο inventory δεν φαινεται να εχει προβλημα

 

αυτο εχει ξαναγινει και το ειχα γραψει μερικα Post παραπανω

 

επισης redeem  στο Library αμεσα καθως στο invertory εχει συμβει να μπουν tags αναδρομικα

 

 

απο κει και περα αυτο το φαινομενο παρατηρειται μονο σε πολυ προσφατα releases η preorder

που υπαρχει μια ρευστοτητα και γινονται  τετοια λαθη απο το steam και τον publisher

-δεν υπαρχει θεμα να συμβει σε παλιοτερα παινχιδια

 

παντως το πιθανοτερο-με βαση το παρελθον - ακομη και αυτοι που επηρεαστηκαν θα βρουν καποια ακρη,γιατι τα λαθη συνηθιζεται να μην τα χρεωνεται ο πελατης

 

--------

 

με τα south park που εχουν μπει στο library - δεν αναμενεται να υπαρχει προβλημα

καθως πλεον μετα τις αλλαγες αντιστοιχει  στο http://steamdb.info/sub/32186/

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω παρατηρησει οτι σε καινουργιες προσφορες τα παιχνιδια απο την ρωσια εχουν μια ετικετα (RU+CIS).  Με προβληματιζει επειδη εχει αυτη την ετικετα αλλα λεει επισης allowpurchasefromrestrictedcountries --> Yes

 

edit: Κατι γινεται με τα trades απο ρωσια. Πρεπει να το ψαξω περαιτερω. Εχω μερικους traders που δεν τους αφηνουν να αγορασουν και να ανταλλαξουν τιποτα. Αν μαθω τιποτα θα ενημερωσω. 

Επεξ/σία από gavros10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι σε καινουργιες προσφορες τα παιχνιδια απο την ρωσια εχουν μια ετικετα (RU+CIS).  Με προβληματιζει επειδη εχει αυτη την ετικετα αλλα λεει επισης allowpurchasefromrestrictedcountries --> Yes

 

edit: Κατι γινεται με τα trades απο ρωσια. Πρεπει να το ψαξω περαιτερω. Εχω μερικους traders που δεν τους αφηνουν να αγορασουν και να ανταλλαξουν τιποτα. Αν μαθω τιποτα θα ενημερωσω. 

w00t?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι σε καινουργιες προσφορες τα παιχνιδια απο την ρωσια εχουν μια ετικετα (RU+CIS).  Με προβληματιζει επειδη εχει αυτη την ετικετα αλλα λεει επισης allowpurchasefromrestrictedcountries --> Yes

 

edit: Κατι γινεται με τα trades απο ρωσια. Πρεπει να το ψαξω περαιτερω. Εχω μερικους traders που δεν τους αφηνουν να αγορασουν και να ανταλλαξουν τιποτα. Αν μαθω τιποτα θα ενημερωσω. 

Επιβεβαιώνω κι εγώ,

έχω καιρό να κάνω russian trade αλλά με έναν από τους καλούς traders μου που πιάνουμε κουβέντα καμιά φορά πέρα από trades, τον έχουν μπλοκάρει τώρα κανένα μήνα κι όπως είπες ούτε αγορές, ούτε ανταλλαγές.

Βέβαια αυτός έφαγε το block έπειτα από report ενός τύπου που την είδε τιμωρός των "παράνομων" russian trades και κάνει report όποιον Ρώσο trader βρει μπροστά του χωρίς να έχει κάνει καμία συναλλαγή μαζί τους...

Επιβεβαιωμένο από screenshots του steam chat που μου έστειλε το παλικάρι, στο οποίο του δηλώνει ανοικτά ότι τον κάνει report χωρίς να τον γνωρίζει, επειδή έτσι γουστάρει και το κάνει σε όλους τους Ρώσους που βρίσκει.

Αφού έστειλε ολόκληρη επιστολή στο steam support επικαλούμενος τα ToS κατάφερε να ξεμπλοκάρει το account του αλλά ο άλλος τον ξανάκανε report και μάλλον πλέον έφαγε μόνιμο ban...

Ο άλλος βέβαια τον ενημέρωσε (πάλι με screenshots από steam chat) ότι τον παρακολουθεί και όσες φορές και αν καταφέρει να ξεμπλοκάρει το account θα συνεχίζει να τον κάνει report...

Αυτό θα πει I have no life...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό με τους traders ισχύει, πολλοί έφαγαν trade bans τελευταία, δεν είναι όμως αυτός λόγος για να ανησυχούμε γιατί:

 

1) Ξεφυτρώνουν νέοι σαν τα μανιτάρια.

2) Πλέον που οι developers έχουν μεγαλύτερο έλεγχο στις προσφορές των παιχνιδιών τους, οι διαφορές στη τιμή ανά περιοχή έχουν μειωθεί σημαντικά και το ποσοστό της έκπτωσης έχει προσαρμοστεί κατάλληλα πχ ένα παιχνίδι στη Ρωσία μπορεί να είναι -67% και σε εμάς -80% και από Ρωσία να έχει 1 ευρώ μόνο διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με το batman arkham origins από Ρωσία?

Τσίμπησα από έναν Ευρωπαίο το base game και μετά πήρα το season pass από τον Ρώσο που "συνεργαζόμαστε" τακτικά, τα έκανα activate κανονικά αλλά παρατήρησα ότι στο season pass αν και το καταχώρησα, φαίνεται στο account details σαν "Arkham Origins Season Pass (RU+CIS)" ενώ ένα ακόμα dlc που μου έκανε ο ίδιος trade (του ίδιου game) δεν έχει τέτοιο tag.

Λέτε να βρω κανένα μπελά/ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με το batman arkham origins από Ρωσία?

Τσίμπησα από έναν Ευρωπαίο το base game και μετά πήρα το season pass από τον Ρώσο που "συνεργαζόμαστε" τακτικά, τα έκανα activate κανονικά αλλά παρατήρησα ότι στο season pass αν και το καταχώρησα, φαίνεται στο account details σαν "Arkham Origins Season Pass (RU+CIS)" ενώ ένα ακόμα dlc που μου έκανε ο ίδιος trade (του ίδιου game) δεν έχει τέτοιο tag.

Λέτε να βρω κανένα μπελά/ban?

 

Μολις το πηρα και εγω απο ρωσια και μονο το season pass φαινεται ru-cis tagged στο account details. Εχω ξανα αγορασει στο παρελθον tagged παιχνδια και δεν εχει προκυψει μεχρι τωρα κανενα προβλημα. Μεχρι τωρα ειναι πιστευω οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με αυτα τα παιχνιδια, θα δεξει παντως στο μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα θέμα με παιχνίδια που έχουν RUS/CIS tag.

Πρόβλημα νομίζω ότι υπάρχει μόνο αν έχει κόκκινη σημείωση ότι είναι μόνο για Ρωσία και για τις χώρες του CIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...