Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να βιντεοσκοπήσω με τη βιντεοκάμερα από το λάπτοπ μου ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!
Πρόσφατα απέκτησα μια απορία.Κάνω διάφορα βίντεο στο Youtube και μου αρέσει να παίζω παιχνίδια και να δείχνω τη φάτσα μου αλλά δεν έχω καλή webcam και δεν σκέφτομαι να αγοράσω καινούρια.Οπότε σκέφτηκα αν μπορώ να συνδέσω με κάποιο τρόπο την βιντεοκάμερα μου στο λάπτοπ και να τραβήξω μέσα από το λάπτοπ βίντεο ενώ θα παίζω.Νομίζω υπάρχουν κάποια προγράμματα όπως πχ. το sony vegas αλλά δεν είμαι σίγουρη αν αυτό θα δουλέψει.Επιπλέον προγραμματίζω κάποια livestreams που θα τα τραβήξω από το xsplit και θέλω να δω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω και εκεί τη βιντεοκάμερα μου!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για η βοήθεια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εφόσον δεν θα τα έχεις live απλά τοποθετείς την βιντεοκάμερα πάνω από την οθόνη η σε κάποια γωνία

μεταφέρεις το αρχείο που έβγαλες και το επικολλάς στο κυρίως βίντεο πχ του παιχνιδιού, εννοείτε σαν μικρο παραθυράκι όπως ακριβώς με την webcam.

από την άλλη τα live του youtube για την Ελλάδα είναι μέχρι 420p, αν δεν κάνω λάθος οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα χρησιμοποιώντας την webcam που έχεις.

ενα

δυο

Επεξ/σία από parasaser
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον δεν θα τα έχεις live απλά τοποθετείς την βιντεοκάμερα πάνω από την οθόνη η σε κάποια γωνία

μεταφέρεις το αρχείο που έβγαλες και το επικολλάς στο κυρίως βίντεο πχ του παιχνιδιού, εννοείτε σαν μικρο παραθυράκι όπως ακριβώς με την webcam.

από την άλλη τα live του youtube για την Ελλάδα είναι μέχρι 420p, αν δεν κάνω λάθος οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα χρησιμοποιώντας την webcam που έχεις.

ενα

δυο

Ευχαριστώ για τα λινκς με βοήθησαν αρκετά!Οπότε λέω το Live να το κάνω με τη webcam!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...