Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μελανιων σε epson sx100


calico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορω να αλλαξω τα μελανια στον εκτυπωτη μου. ΜΟυ λεει οτι ειναι αδεια. Διαβασα και διαφορα οτι κατι δε παει καλα με την epson και για κατι μηνυσεις.  Οποια βοηθεια μπορειτε θα ηταν δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μου εδειχνε ολα τα μελανια αδεια. Τελικα μετα αφου πατησα ολα τα κουμπια μου εδειξε οτι το μαυρο ειναι αδειο και τα υπολοιπα εχουν καπου 80%. Εβαλα και ενα μελανι καινουργιο Τ0891 . Αλλα οταν παταω το stop δεν ερχονται τα μελανια αυτοματα στη θεση  για τον ελεγχο τους αλλα το κανω χειροκεινητα.  

 

Τωρα για καινουργια μελανια απο που να παρω και ποια; Επισης μπορω να τα γεμισω ;

 

Οκ ολα , αλλα ενω του  εβαλα μελανι Τ0891 μου λεει : δεν ειναι συμβατο αυτο το μελανι ,τοποθετηστε ενα μελανι Τ0891/Τ0711



Οχι μου εδειχνε ολα τα μελανια αδεια. Τελικα μετα αφου πατησα ολα τα κουμπια μου εδειξε οτι το μαυρο ειναι αδειο και τα υπολοιπα εχουν καπου 80%. Εβαλα και ενα μελανι καινουργιο Τ0891 . Αλλα οταν παταω το stop δεν ερχονται τα μελανια αυτοματα στη θεση  για τον ελεγχο τους αλλα το κανω χειροκεινητα.  

 

Τωρα για καινουργια μελανια απο που να παρω και ποια; Επισης μπορω να τα γεμισω ;

 

Οκ ολα , αλλα ενω του  εβαλα μελανι Τ0891 μου λεει : δεν ειναι συμβατο αυτο το μελανι ,τοποθετηστε ενα μελανι Τ0891/Τ0711

Το εβγαλα και το ξανατοποθετησα και το αναγνωρισε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι όπως λένε και οι εταιρίες που πουλάν τέτοια προϊόντα να αγοράζεις αυθεντικά προϊόντα γιατί οι κλώνοι μπορεί να βλάψουν το μηχάνημα σου αν και εγώ εδώ και 1 χρόνο αγοράζω και κλώνους με 5 ευρό που έχουν μέσα την ίδια ποσότητα σε μελάνη και από τις εκτυπώσεις που κάνω δεν φαίνεται να χάνει ούτε σε ποιότητα. 

Ο εκτυπωτής μου πάντως είναι σε άριστη κατάσταση ακόμα και μετά από ένα χρόνο χρησιμοποίησης μελανιών κλώνων!

 

Υ.Γ: Υπάρχει και εναλλακτική λύση απ' όσο ξέρω στο να ανοίξεις το δοχείο με τα μελάνια, από το λογισμικό αν δεν κάνω λάθος αν και εγώ από stop το ανοίγω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θέλεις βασικά να μην βάλεις αυθεντικά μελάνια καλύτερο το βλέπω να πας να ξαναγεμίσεις αυτα που ειχες (original) τουλάχιστον θα ειναι συμβατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η το πας για γέμισμα η μπορεις να βρέις οδηγίες να τα γεμίσεις και μονος σου , εδω ειναι τα μελάνια (http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=epson+sx100&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.Xepson+sx100+refil.TRS0&_nkw=epson+sx100+refil&_sacat=0). προσωπικά δεν το εχω κανει και δεν ξέρω ποσο εύκολο ειναι αλλα εγω θα κανω το ίδιο για τον δικό μου laser lexmark για το γέμισμα του toner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα ο εκτυπωτής ειναι ο sx100 και αυτο το μελάνι δεν ειναι για τον 100, δες εδω http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.Xepson+sx100+black.TRS0&_nkw=epson+sx100+black&_sacat=0&_from=R40 για original και μη original

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα μελανια της epson δεν γεμιζουν.Συγνωμη που το λεω αλλα εχω μαγαζι με αναγωμοση toner και inkjet.Δεν λεω μπορεις να το γεμησεις αλλα θα στο δειχνει αδειο,επειδη η μονη επικοινωνια του μελανιου με τον εκπτυπωτη ειναι το chip και δεν υπαρχουν καποιοι resetter για αυτα.Υπαρχουν στο ebay αλλα ειναι μουφα.Αγορασα και τους δοκιμασα και δεν δουλευαν.



Καλό είναι όπως λένε και οι εταιρίες που πουλάν τέτοια προϊόντα να αγοράζεις αυθεντικά προϊόντα γιατί οι κλώνοι μπορεί να βλάψουν το μηχάνημα σου αν και εγώ εδώ και 1 χρόνο αγοράζω και κλώνους με 5 ευρό που έχουν μέσα την ίδια ποσότητα σε μελάνη και από τις εκτυπώσεις που κάνω δεν φαίνεται να χάνει ούτε σε ποιότητα. 

Ο εκτυπωτής μου πάντως είναι σε άριστη κατάσταση ακόμα και μετά από ένα χρόνο χρησιμοποίησης μελανιών κλώνων!

 

Υ.Γ: Υπάρχει και εναλλακτική λύση απ' όσο ξέρω στο να ανοίξεις το δοχείο με τα μελάνια, από το λογισμικό αν δεν κάνω λάθος αν και εγώ από stop το ανοίγω... 

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.Ολα αυτα ειναι ενα προκατασκευασμενο ψεμα απο τις εταιριες.Εχω κανει πανω απο 3000 δοκιμες τονερ και ινκτζετ σε περιπου 40 εκτυπωτες και εν εχω αντιμετωπισει ουτε ενα προβλημα. Mrprint Δραμα για να ξερετε.Και οτι αλλο θελετε ρωτηστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα μελανια της epson δεν γεμιζουν.Συγνωμη που το λεω αλλα εχω μαγαζι με αναγωμοση toner και inkjet.Δεν λεω μπορεις να το γεμησεις αλλα θα στο δειχνει αδειο,επειδη η μονη επικοινωνια του μελανιου με τον εκπτυπωτη ειναι το chip και δεν υπαρχουν καποιοι resetter για αυτα.Υπαρχουν στο ebay αλλα ειναι μουφα.Αγορασα και τους δοκιμασα και δεν δουλευαν.

 

Ωραία ειναι καλο να το ξέρουμε αλλα να ρωτήσω γενικά κανενας epson οι απο τα καινούργια μοντέλα μονο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ειναι καλο να το ξέρουμε αλλα να ρωτήσω γενικά κανενας epson οι απο τα καινούργια μοντέλα μονο ?

Κοιτα για καινουργιο δεν ειμαι σιγουρος αλλα μοντελα που ειναι σειρες απο το 18/ΧL μεχρι το 1294 δεν γεμιζουν.

 

Κοιτα για καινουργιο δεν ειμαι σιγουρος αλλα μοντελα που ειναι σειρες απο το 18/ΧL μεχρι το 1294 δεν γεμιζουν.

Αν θες καποιο συγκεκριμενο μοντελο πες το μου και θα σου πω αν γεμιζει.Αν γεμιζει θα σου πω και την διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...