Προς το περιεχόμενο

Σκληροπυρινικοί Μεταλάδες...


Sapilion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ποιά κριτήρια μια μπάντα χαρακτηρίζεται "γκέυ"? 

Εννοώ αν πεις σε έναν thrasα/death metalα/κτλ, τις λέξεις "Μotley Crue" θα ξινίσει τα μούτρα του σα να κατάπιε λεμόνι. Και μετά θα επακολουθήσει το "φλώροι"

Με ποια κριτήρια? Γιατί απ'όσο ξέρω στα παρασκήνια μύριζε aids και σύφιλη στα 80's...

 

Γνώμες/επεξήση/παρατηρήσεις, ότι θέλετε, απλά έπρεπε να βγω απ'τη ντουλάπα :P

 

(δεν έβρισκα καλύτερο τίτλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κιθαρίστας σκίζεται. Θα πήγαινα σε συναυλία τους πάντως.

Σαν εμφάνιση...υποθέτω δε θα χρειαστεί να τον παντρευτώ κι όλας, αλλά το θέμα μου είναι μουσικά. 



Δε μου κάνουν για γκέυ πάντως, απλά για πολύ 80's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή?

 

Nαι και γω αν ήθελα να σφάξω κριάρια θα έβαζα Sodom και Ektomorf...αλλά αυτό που αναρωτιέμαι είναι γιατί "γκέυ"? :P



Που είναι το γκευ σε ΑΥΤΟ πχ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι gay,εξαλλου ολοκληρος rob halford gay ειναι,θα το χαρακτηριζα poser και ειναι κατι που με νευριαζει οταν το βλεπω οπως και χιλιαδες αλλους(βλεπε slayer,exodus,metallica,dark angel),αλλα παραλληλα το ευγνωμονω γιατι αν δεν υπηρχε αυτο δε θα υπηρχε το thrash κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι θέμα εμφάνισης και μόνο? Οκ, δεν είναι τόσο ματσό και φτιάχνουν τα μαλλιά τους περισσότερο από μένα...

Αλλά με μουσικά κριτήρια...? Θέμα προτίμησης?

Προσωπικά ακούω Αmon amarth όσο ευχάριστα ακούω Whitesnake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μουσικα κριτηρια μπορει να ειναι πιο heavy και ποιοτικοι και απο πολλα δηθεν βαρβατα metal συγκροτηματα,δεν θα σταθω ουτε στην εμφανιση αλλα περισσοτερο στην νοοτροπια,τον τροπο συμπεριφορας,τους ρηχους στιχους και στο οτι φαινεται να περνανε οτι η ζωη ειναι μονο γαμησι,ποτα και χασισια και οτι οποιος εχει μακρυα μαλλια ειναι ετσι.Ε πιστευω η μουσικη μπορει να ειναι κατι ανωτερο απο αυτο χωρις να σημαινει οτι δεν περνας καλα ακουγοντας αυτα τα συγκροτηματα(poser).Eπομενως  ειναι και θεμα λιγο ελιτισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"και στο οτι φαινεται να περνανε οτι η ζωη ειναι μονο γαμησι,ποτα και χασισια"

έχοντας στο μυαλό τους Crue, τους Kiss, ή τους Steel Panther, ναι μπορείς να το πεις αυτό, χωρίς να σημαίνει πως είναι μονόπλευροι. δεν είναι όλα τους τα τραγούδια έτσι, απλά αυτό πουλάει περισσότερο.

 

παρ'ολα αυτα...ποιά είναι οι γνώμη σου για τους Bon Jovi, ή τους Europe? Που δε μιλάγανε για ξέφρενα πάρτυ με πουτάνες και ναρκωτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι δεν χαλαω καν ενεργεια απο τον εγκεφαλο μου ωστε να εχω αποψη για τις μπαντες που ανεφερες,βλεπεις λοιπον τι παει να πει καποιος να ειναι πραγματικα σκληροπυρηνικος,πιουριστας και ελιτιστης,ενταξει εγω ειπα την αποψη μου,δοξα τω θεω και αλλα ατομα υπαρχουν στο φορουμ και μπορουν να σε διαφωτισουν περισσοτερο απο  μενα επι του θεματος.

 

Υ.Γ. Αυτα οσον αφορα το metal και μονο!Εγω παραλληλα ακουω και αρκετη ηλεκτρονικη,ambient και  αλλα πραγματα,στο metal oμως ακολουθω πολιτικη μηδενικης ανεκτικοτητας αλλιως θα εκφυλιστει αυτη η μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παρ'ολα αυτα...ποιά είναι οι γνώμη σου για τους Bon Jovi, ή τους Europe? Που δε μιλάγανε για ξέφρενα πάρτυ με πουτάνες και ναρκωτικά

 

Δεν εχω ακουσει ποτε να χαρακτηριζουν gay τους Bon Jovi. Και φυσικα δεν ειναι καν metal. Hard Rock ειναι. Εμπορικους τους λες, με πιασαρικα κομματια και μια εντονη προτιμηση απο το γυναικειο πληθυσμο. Αλλα μεχρι εκει. Τωρα πια τον λες απλως γλυκαναλατο. Οτι ειχε να πει το ειπε τη δεκαετια του 80.

 

Για τους Europe τωρα απο που και ως που? Οι περισσοτεροι εξαλλου το πρωτο πραγμα που σκεφτονται ειναι μπασκετ και final countdown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ακουσει ποτε να χαρακτηριζουν gay τους Bon Jovi. Και φυσικα δεν ειναι καν metal. Hard Rock ειναι. Εμπορικους τους λες, με πιασαρικα κομματια και μια εντονη προτιμηση απο το γυναικειο πληθυσμο. Αλλα μεχρι εκει. Τωρα πια τον λες απλως γλυκαναλατο. Οτι ειχε να πει το ειπε τη δεκαετια του 80.

 

Για τους Europe τωρα απο που και ως που? Οι περισσοτεροι εξαλλου το πρωτο πραγμα που σκεφτονται ειναι μπασκετ και final countdown

Ναι αλλα αν ακουσεις τα πρωτα μπορει να τα πεις μεχρι και power metal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις ακούσει να χαρακτηρίζουν γκέυ τους Bon Jovi? Άνετα όμως

Εμπορικοί έχουν γίνει, το "νόημα" τελείωσε κάπου μετά το These days, και μαλώνουν για τα λεφτά τώρα πια σα κάθε "αξιοπρεπής" μπάντα.

Το γλυκανάλατος δίκιο, εν μέρη, αλλά χρειάζεται κ αυτό

 

Τους europe τους ανέφερα σαν "στυλ" μαλλιά, δερμάτινα, ήχο, στίχοι, χωρίς το ξοδεύω-τα-λεφτά-μου-σε-κόκα-και-πουτάνες, όπως βγάζουν οι Crue.



...τους λες glam metal όμως. η ονομασία δεν έχει κ πολύ σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κιθαρίστας σκίζεται. Θα πήγαινα σε συναυλία τους πάντως.

Σαν εμφάνιση...υποθέτω δε θα χρειαστεί να τον παντρευτώ κι όλας, αλλά το θέμα μου είναι μουσικά. 

 

Δε μου κάνουν για γκέυ πάντως, απλά για πολύ 80's

 

Ο κιθαρίστας είναι ο μόνος που σώζεται απο την όλη κατάσταση. Micheal Angel Batio λέγεται αν θέλεις να το ψάξεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μιλαμε για ενα θεμα καθαρα υποκειμενικο και που δεν βρισκεις ευκολα ακρη,εμενα πιο πολυ με ενοχλουν κατι πραγματικα αδερφιστικες core μπαντες τυπου asking alexandria  παρα το poser/glam/hair metal που ειναι λιγο πολυ μουσειακο ειδος ετσι κι αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...