Προς το περιεχόμενο

Compact μηχανή με μεγάλο zoom μέχρι 180€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως λέει και ο τίτλος αναζητώ μια compact μηχανή με αρκετά μεγάλο zoοm και να μπορεί να βγάλει αξιοπρεπείς φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό μέχρι τα 180€.  Mέχρι τώρα έχω υπόψιν μου την Olympus SP 720

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=22318

 

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη αρκεί να μην ξεπεράσουμε το όριο...

Επεξ/σία από john6945
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βγαλεις καλες φωτο σε μεγαλο focal length (zoom πες το εσυ) σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, σε μια DSLR θελεις φακους εκατονταδων ευρω.. τωρα σε compact και με 180 ευρω συνολο, λιγο δυσκολακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επειδή το ξανασκέφτηκα με το budget κατέληξα σε μια προσφορά του eshop με την olympus sz14 στα 109€ από τα 169 που την είχε αρχική τιμή... Δεν είναι ό,τι το καλύτερο αλλά στα λεφτά αυτά ήταν πρόκληση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό ευκολία χρήσης και ποιότητα φωτογραφίας μια χαρά μέχρι τώρα αν και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ. Αυτό που με απασχολεί κάπως είναι η ποιότητα κατασκευής της. Όταν η κάμερα είναι κλειστλη και την κουνάς λίγο ακούγεται κάτι σαν κροτάλισμα από το χώρο του φακού. Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα μιας και είναι απόλυτα λειτουργική αλλά γενικά δε σου δίνει και την εντύπωση μιας στιβαρής κατασκευής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...