Προς το περιεχόμενο

Λουκέτο στη δημοτική αστυνομία;


cyber_katsarida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μην ειμαστε αρνητικοι, η ανεργια αρχιζει να "καλμαρει" (μακαρι δηλαδη)

greece-unemployed-persons.png?s=greeceun

 

ε ναι,περα του οτι ειναι καλοκαιρι,εχουμε και τους τρομερους επιχειρηματιες που "προσλαμβανουν" με 300 ευρω μισθο.

 

Cossutius αυτο με την συνταξη στα 35 ειναι τρολιά μην το παιρνεις στα σοβαρα.

δεν ειναι καθολου τρολλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε κι οι καθηγητές...Θα καταργήσουν τον τομέα Υγείας και Πρόνοιας στα ΕΠΑΛ, που νομίζω ότι ήταν και ο πιο περιζήτητος

Θα διώξουν όλους τους νοσηλευτές, κομμώτριες, γιατρούς κλπ από την εκπαίδευση.Κρίμα σε όλους αυτούς που έκαναν την ασπαιτε για να μπουν στην εκπαίδευση

 

http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%85%CF%80-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%87%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B7-%E2%80%93-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-46-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%E2%80%93

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, επειδη δε το ξέρω ποιος έχει πάρει συνταξη στα 35??

Εγιναν ομαδικες εθελουσιες; Οκ, δεν ειναι 35 ουτε 40 αλλα 45-50 ειναι αρκετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, επειδη δε το ξέρω ποιος έχει πάρει συνταξη στα 35??

παλιές τηλεφωνήτριες του ΟΤΕ, γυναίκες με παιδιά κάτω των 18 στην δεκαετία του 80. ΠΟΛΥΣ κόσμος στην δικιά μου τοπική κοινωνια. τώρα είναι 65 και είναι 30 χρόνια στην σύνταξη και ισχυρίζεται "έχω δουλέψει εμένα που με βλέπεις". στο διάολο  τους στέλνεις ή όχ μετά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε κι οι καθηγητές...Θα καταργήσουν τον τομέα Υγείας και Πρόνοιας στα ΕΠΑΛ, που νομίζω ότι ήταν και ο πιο περιζήτητος

Θα διώξουν όλους τους νοσηλευτές, κομμώτριες, γιατρούς κλπ από την εκπαίδευση.Κρίμα σε όλους αυτούς που έκαναν την ασπαιτε για να μπουν στην εκπαίδευση

 

http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%85%CF%80-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%87%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B7-%E2%80%93-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-46-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%E2%80%93

 

Προσωπικά δε θεωρώ ότι τα τεχνικά λύκεια έχουν σκοπό.

 

Το έργο τους μπορεί να καλυφθεί είτε από σχολές ΟΑΕΔ για κάποιες περιπτώσεις είτε από ΙΕΚ.

 

Αν θέλει το κράτος να δώσει διέξοδο σε κάποια παιδιά να μάθουν μια τέχνη (κομμωτική ή όποια άλλη) να ενισχύσει τα Δημ ΙΕΚ (που όλοι ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκονται).

 

Το λύκειο δεν έχει δουλειά σε αυτό.

 

Άκουσα επίσης ότι κάποιους που έχουν σχέση με επαγγελματα υγείας θα τους πάνε στο υπ. Υγείας (φαντάζομαι σε νοσοκομεία πχ τραυματιοφορείς/νοσοκόμους κλπ).

 

Ποιό είναι το κακό σε αυτό ?

 

Πιστεύει κανείς πραγματικά ότι προσφέρεται περισσότερο έργο από έναν που μπορεί να βοηθήσει στην ανακούφιση νοσοκομείων σε ένα Τεχν. Λύκειο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι έχουν βγει συντάξεις στα 35,

-για λόγους,

-με ποσά

-και από υπηρεσίες, που ούτε θα το πιστεύατε.  

 

Δεν ήταν και ο κανόνας βέβαια, αλλά τρολλιά και ψέμα δεν είναι σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με την ανεργία. Αυτή τη στιγμή είναι στο peak της η βαριά βιομηχανία της χώρας.

 

Από εκεί και πέρα τι εννοούμε με τον όρο δουλειά; Γιατί υπάρχουν πολλοί που εργάζονται με καθυστέρηση πληρωμής, πολλοί που εργάζονται αμισθί για την απόκτηση εμπειρίας και πολλοί που έχουν εργασία με 367 εώς 550€. Ολοι οι παραπάνω δεν είναι άνεργοι για τους δείκτες, αλλά τυπικά είναι.....

 

Ξέρω δε ακόμη περιπτώσεις Ελλήνων που δραστηριοποιούνται στο εξωτερικό, σε ελληνικές επιχειρήσεις κατασκευαστικού κυρίως κλάδου που είναι χωρίς μισθό για πολλούς μήνες.

 

Δουλειά για μένα είναι η εργασία που σου επιτρέπει να ζεις αξιοπρεπώς. Ολα τα άλλα είναι για να πανηγυρίζουν μερικοί κουστουμάτοι μπροστά στους χειροκροτητές τους.

 

Περί συντάξεων. Δεν γνωρίζω κανένα συγγενικό ή φιλικό πρόσωπο που να απασχολείτω στο δημόσιο που να μην πήρε σύνταξη πριν τα 50. Από Ολυμπιακή, ΕΛΤΑ, Δήμους οοοοοολοι ανεξαιρέτως πήραν σύνταξη πριν ασπρίσουν τα μαλλιά. Η τελευταία μόδα λόγω εφάπαξ επιτάσσει σύνταξη άνευ αποδοχών μέχρι να πιάσουν το όριο ηλικίας. Από 1/1/2014 τα ταμεία θα δίνουν εφάπαξ, με ότι έχουν.....μέχρι τις 31/12 όσοι κατοχυρώσουν σύνταξη θα πάρουν αστρονομικά εφάπαξ, λόγω των ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ :lol: εισφορών που είχαν καταβάλει τα χρόνια που απασχολούνταν σε κάποια αντί παραγωγική διαδικασία που οι κυβερνώντες είχαν βαφτίσει εργασία.

 

Για να μην παρεξηγηθώ λέγοντας συγγενικά πρόσωπα, δεν εννοώ άτομα της δικής μου φαμίλιας με την στενή έννοια του όρου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrLo καλα τα λες, αλλα δεν βλεπω να γινονται ετσι τα πραγματα. Εγω βλεπω οτι η κυβερνηση κωλοβαραγε για ενα χρονο και τωρα που το ταμειο ειναι μειον απλα κανουν μαλακιες για να τους βγουν τα νουμερα για την δοση. Καλο το κλεισιμο της ερτ δη.ασ κλπ. αλλα αυτα θα προσθερουν μονο μια ελαφρυνση του προυπολογισμου. Το πραγματικο προβλημα του δημοσιου ειναι η γραφειοκρατια/δομη που με τη σειρα του φερνει την διαφθορα, δηλαδη με λιγα λογια αυτα τα προβληματα που βγαζει κατα καιρους ο Ρακιντζης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε θεωρώ ότι τα τεχνικά λύκεια έχουν σκοπό.

 

Το έργο τους μπορεί να καλυφθεί είτε από σχολές ΟΑΕΔ για κάποιες περιπτώσεις είτε από ΙΕΚ.

 

Εννοείς να καταργήσουμε τη δευτεροβάθμια (έστω και κατά το ήμιση) εκπαίδευση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι θα γινει με τα everest που θα κλεισουν αμα τελειωσουν την δημοτικη αστυνομια..?

 

τωρα χωρις πλακα ηταν μια λυκοπαρεα δημοτομπατσων μεσα στο τρενο σημερα,πρεπει να γυρναγαν απο καποια διαμαρτυρια,φωναζαν μεσα στο τρενο τα ζωα λες και ηταν σε μπαρ.Γιατι μιλαγανε?Για το πως θα βαλουν καινουργια βυσματα για την αστυνομια!Παρασιτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

παλιές τηλεφωνήτριες του ΟΤΕ, γυναίκες με παιδιά κάτω των 18 στην δεκαετία του 80. ΠΟΛΥΣ κόσμος στην δικιά μου τοπική κοινωνια. τώρα είναι 65 και είναι 30 χρόνια στην σύνταξη και ισχυρίζεται "έχω δουλέψει εμένα που με βλέπεις". στο διάολο  τους στέλνεις ή όχ μετά;

μπορεί να εννοεί ότι έχει δουλέψει κόσμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...