Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικοί υπεύθυνοι για το στραπάτσο από τη Φινλανδία είναι οι παίκτες. Ελάχιστη ευθύνη έχει ο προπονητής. Που βαρύνεται όμως, με άλλες ευθύνες. Τι πρέπει πρώτα απ’ όλα να κάνουν οι παίκτες; Πριν πέσουν για ύπνο να κοιτάξουν τον καθρέφτη και να αναρωτηθούν: Τα έδωσα όλα; Ήμουν αντάξιος του ονόματος που έχω χτίσει; Το ξεκαθάρισμα λογαριασμών απαιτεί πρώτα απ’ όλα αυτοκάθαρση. Οι παλιοί οφείλουν να αναλάβουν δράση. Τι σημαίνει αυτό; Εκείνοι ξέρουν καλύτερα. Τα “ραντεβού” σε κάποια δωμάτια που μοιάζουν περισσότερο με group therapy ξέρουν ότι θα συμβάλουν στην πνευματική τόνωση, στην ανασύνταξη και στη συνειδητοποίηση της ευθύνης από ορισμένους που εμφανίζονται στην κοσμάρα τους. Ο προπονητής είναι πάντα μόνος στις ήττες, όμως ήρθε η στιγμή να αφήσει τις διπλωματικές σχέσεις και να πάρει αποφάσεις. Σοβαρές, κομβικές, ξεκάθαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε ενα 90% απο αυτα που παραθετεις συμφωνουσες κι εσυ οταν γραφοντουσαν (αλλιως εισαι απλα παραλογος), ειναι ποστ που γενικως εχουν επαληθευτει σε 3 παιχνιδια και δεν εχουν επαληθευθει σε δυο.......

 

Φιλε μη τρελλαθουμε κιολας... Ποτε δε συμφωνησα σε αυτα που εγραψες δηλ. οτι

 

Aυτο το Ευρωμπασκετ για μενα ειναι must για διακριση για την εθνικη μας. Κατεβαινουμε σχεδον πληρεις τη στιγμη που οι βασικοι αντιπαλοι εχουν σημαντικες απουσιες και ειναι απoδυναμωμενοι....Συνεπως, το μεταλλιο για μενα ειναι υποχρεωση.

Το χρυσο ειναι κατι το οποιο πρεπει να διεκδικησουμε μεχρι τελικης πτωσης. Φετος ειναι η ευκαιρια, φετος ειναι στο χερι μας, τα υπολοιπα ειναι καθαρα θεμα Τρινκιερι, διαθεσης των παιχτων και -προφανως- λιγης τυχης.

Στον ομιλο μας οτιδηποτε κατω απο 2η θεση θα ειναι ενα αποτελεσμα κατω των ρεαλιστικων προσδοκιων δεδομενης της δυναμικοτητας των αντιπαλων μας (και της δικης μας).

 

Ξεχασες φαινεται το περσινο καζο απο τους ερασιτεχνες της Νιγηριας. Τι αλλαξε απο περσι ωστε τωρα να ειμαστε φαβορι για 2η ή 1η θεση?

 

Ασε και τα εγκωμια για τον αθλιο εθνικο μας σταρ....

 

.....μεχρι στιγμης κερδιζει την εμπιστοσυνη μου.......αρκετα επιβλητικη προσωπικοτητα προς τους παιχτες, ειναι συγκροτημενος, ξερει τι θελει και τι ζηταει, εδινε οδηγιες με point και last but not least, παρουσιασε μια καλοδουλεμενη, συγκεντρωμενη και ηρεμη ομαδα, ειδικα φροντ-λαιν, οπου ηταν λες και ειχαμε 3 Τομασεβιτς στο θεμα αυτοματισμων, δημιουργιας, σπιρταδας. Δειγμα μπασκετικης γνωσης...

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εγω εβαλα τα μαργαριταρια μας για να γελασουμε, καποιοι πατε να "επανορθωσετε" και το κανετε χειροτερα :lol:

Ωστε γενικα μιλαγες για το Ζηση ε? Ενταξει, επεισες.

 

Ο Midi που επισης "εκτεθηκε" παει απο κοντα να σε υποστηριξει :lol:

 

τι να υποστηριξει ρε φιλε μας δουλευεις?Εναν παικτη αν ειναι καλος το βλεπεις απο 2 ματς η απο την παρουσια του τοσα χρονια στην ευρωπη?Φυσικα και μιλαγα για συνολικη παρουσια .Και ακομα το λεω οτι ειναι Ο ΧΑΡΙΣΤΕΑΣ του μπασκετ[δεν αλλαζω την αποψη μου οπως βλεπεις].Οχι επειδη εκανε 2 παιχνιδια θα τον κανουμε και παικταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ζησης αν επαιρνε 100χιλιαρικα το χρονο θα ηταν ο ιδανικος 3-4ος πλευ μεικερ σε οποιαδηποτε ομαδα επιπεδου Ευρωλιγκας. Οτιδηποτε περισσοτερο για το προσωπο του ειναι ΑΡΔια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μη τρελλαθουμε κιολας... Ποτε δε συμφωνησα σε αυτα που εγραψες δηλ. οτι

 

Aυτο το Ευρωμπασκετ για μενα ειναι must για διακριση για την εθνικη μας. Κατεβαινουμε σχεδον πληρεις τη στιγμη που οι βασικοι αντιπαλοι εχουν σημαντικες απουσιες και ειναι απoΣυνεπως, το μεταλλιο για μενα ειναι υποχρεωση.

Το χρυσο ειναι κατι το οποιο πρεπει να διεκδικησουμε μεχρι τελικης πτωσης. Φετος ειναι η ευκαιρια, φετος ειναι στο χερι μας, τα υπολοιπα ειναι καθαρα θεμα Τρινκιερι, διαθεσης των παιχτων και -προφανως- λιγης τυχης.δυναμωμενοι...........................

Στον ομιλο μας οτιδηποτε κατω απο 2η θεση θα ειναι ενα αποτελεσμα κατω των ρεαλιστικων προσδοκιων δεδομενης της δυναμικοτητας των αντιπαλων μας (και της δικης μας).

 

Ξεχασες φαινεται το περσινο καζο απο τους ερασιτεχνες της Νιγηριας. Τι αλλαξε απο περσι ωστε τωρα να ειμαστε φαβορι για 2η ή 1η θεση?

 

Ασε και τα εγκωμια για τον αθλιο εθνικο μας σταρ....

 

.....μεχρι στιγμης κερδιζει την εμπιστοσυνη μου.......αρκετα επιβλητικη προσωπικοτητα προς τους παιχτες, ειναι συγκροτημενος, ξερει τι θελει και τι ζηταει, εδινε οδηγιες με point και last but not least, παρουσιασε μια καλοδουλεμενη, συγκεντρωμενη και ηρεμη ομαδα, ειδικα φροντ-λαιν, οπου ηταν λες και ειχαμε 3 Τομασεβιτς στο θεμα αυτοματισμων, δημιουργιας, σπιρταδας. Δειγμα μπασκετικης γνωσης ειναι οτι..........

Mετα Χριστον προφητης.

Σε οτι αφορα την αποψη μου περι Τρινκιερι, σιγουρα συμφωνουσες μετα τα 3 πρωτα παιχνιδια. Οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα επειδη η μπασκετικη κριτικη σου ικανοτητα σε εκανε να διακρινεις οτι η Τουρκια ειναι καλυτερη απτην Ιταλια. Αν λοιπον εσυ, με το συγκεκριμενο μπασκετ που "βλεπεις", μου πεις οτι στο διαστημα που εκανα το ποστ που η εθνικη ειχε κανει 3 εξαιρετικα παιχνιδια (χωρια τα φιλικα), διεκρινες οτι ο Τρινκιερι ειναι "αθλιος εθνικος σταρ", δεν προκειται να σε πιστεψω. Απλα εχασε με την Ιταλια, εχασε και με την Φινλανδια και ετσι ηρθε ο εξυπνος της παρεας να μουτζωσει εκ του ασφαλους τους χαζους που ειδαν μια ομαδα να ρολαρει σε καθε παιχνιδι της ολο και καλυτερα.

 

Σε οτι αφορα το οτι θεωρω must τη διακριση δεν αλλαζει τιποτα σε οσα ειπα και απορω τι σου φαινεται τοσο αστειο. Οτιδηποτε περα απο μεταλλιο ειναι αποτυχια και ο λογος ειναι τοσο απλος: Σε σχεση με περυσι εχουμε καλυτερο και εμπειροτερο ροστερ , ειχαμε βαση παικτων επισης πολυ πιο ποιοτικη (αφησε εξω Bουγιουκα, Παππα, Γιανκοβιτς, μιλαμε για υπερπολυτελειες σε θεματα ποιοτητας) ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ολες οι αλλες ομαδες πλην Ισπανιας ειναι τιγκα στις απουσιες και εχουν απτην πρωτη ματια λιγοτερο ποιοτικο ροστερ απτο δικο μας. Αν εσυ παλι, διεκρινες εξ'αρχης με τοση σιγουρια οτι η ομαδα αυτην δεν αγγιζει μεταλλιο ουτε με σφαιρες, ας μας το εγραφες να μας βαλεις τα γυαλια. Δε το εκανες, απλα περιμενες 2 ηττες για να το κανεις. Γιαυτο και ο εκτεθιμενος της παρεας εισαι εσυ.

 

Ασε δε, που η εθνικη προς το παρον δεν εχει αποκλειστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να υποστηριξει ρε φιλε μας δουλευεις?Εναν παικτη αν ειναι καλος το βλεπεις απο 2 ματς η απο την παρουσια του τοσα χρονια στην ευρωπη?Φυσικα και μιλαγα για συνολικη παρουσια .Και ακομα το λεω οτι ειναι Ο ΧΑΡΙΣΤΕΑΣ του μπασκετ[δεν αλλαζω την αποψη μου οπως βλεπεις].Οχι επειδη εκανε 2 παιχνιδια θα τον κανουμε και παικταρα.

 

Eνταξει φιλε, μας επεισες. Ο Ζησης ειναι για κλαμματα.

Αλλη απολογια εχεις να κανεις?

Mετα Χριστον προφητης.

Σε οτι αφορα την αποψη μου περι Τρινκιερι, σιγουρα συμφωνουσες μετα τα 3 πρωτα παιχνιδια. Οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα επειδη η μπασκετικη κριτικη σου ικανοτητα σε εκανε να διακρινεις οτι η Τουρκια ειναι καλυτερη απτην Ιταλια. Ε αν μου πεις λοιπον οτι στο ιδιο διαστημα, που η εθνικη ειχε κανει 3 εξαιρετικα παιχνιδια (χωρια τα φιλικα), διεκρινες οτι ο Τρινκιερι ειναι "αθλιος εθνικος σταρ", δεν προκειται να σε πιστεψω. Απλα εχασε με την Ιταλια, εχασε και με την Φινλανδια και ετσι ηρθε ο εξυπνος της παρεας να μουτζωσει του χαζους που ειδαν μια ομαδα να ρολαρει σε καθε παιχνιδι της ολο και καλυτερα.

 

Σε οτι αφορα το οτι θεωρω must τη διακριση δεν αλλαζει τιποτα σε οσα ειπα και απορω τι σου φαινεται τοσο αστειο. Οτιδηποτε περα απο μεταλλιο ειναι αποτυχια και ο λογος ειναι τοσο απλος: Σε σχεση με περυσι εχουμε καλυτερο και εμπειροτερο ροστερ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ολες οι αλλες ομαδες πλην Ισπανιας ειναι τιγκα στις απουσιες και εχουν απτην πρωτη ματια λιγοτερο ποιοτικο ροστερ απτο δικο μας. Αν εσυ παλι, διεκρινες εξ'αρχης οτι η ομαδα αυτην δεν αγγιζει μεταλλιο με τοση σιγουρια, ας μας το εγραφες να μας βαλεις τα γυαλια.

 

Μετα Χριστον προφητες και εξυπνους δεν χρειαζομαστε. Ασε δε, που η εθνικη προς το παρον δεν εχει αποκλειστει.

 

Αντε παλι....

Εγω φιλε παραδεχομαι οτι ειπα για Ιταλια, εσυ οχι, προσπαθεις να επανορθωσεις. Μα δε κατηγορησαι για κατι.

Τι μετα χριστον προφητης? Βαλαμε αυτα που γραφαμε τοτε για να ευθυμησουμε. Εσεις κανετε σα να θιχτηκε η ανδρικη σας αξιοπρεπεια. Να σου πω κατι φιλε? Χειροτερα τα κανετε. Θεμα απο κει που δεν υπαρχει.

Αντι να γελασεις με αυτα που ελεγες τοτε, μου κανεις επιθεση. Εγω δε σου φταιω σε κατι, ουτε και μπορω να ακυρωσω αυτα που εγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να γελασω. Ειναι αποψεις που συνεχιζω να υποστηριζω. Τοσο για τον Ζηση, οσο και για την εικονα της ομαδας του Τρινκιερι στα πρωτα 3 παιχνιδια (με τους αυτοματισμους) οσο και για τις προσδοκιες που ειχα-εχω απο το συγκεκριμενο ροστερ. Σωνει και καλα πρεπει να γελασω για αυτα που ΠΙΣΤΕΥΩ?

 

Το μονο δεδομενο που αλλαξε εκτοτε ειναι οτι αφορα την διαχειριση του παιχνιδιου απτον Ιταλο (κυριως το ροτεισον). Και θυμησου οτι αυτο το θεμα το ειχα θιξει απο το 2ο μολις παιχνιδι μας (τοτε που νικαγαμε και για αλλους ΟΛΑ ηταν καλα, οι Ιταλιες ηταν μακαροναδες και χειροτερες απτους Τουρκους κλπ).

 

Τελος παντων δε θα ασχοληθω αλλο και κυριως δε θα κατσω να χαλασω 10 σελιδες για να συζηταω με εναν τυπο τα αυτονοητα, επειδη αυτος αλλαζει την κοσμοθεωρια του μετα απο καθε νικη ή ηττα. Αν ο Ζησης στα επομενα παιχνιδια ειναι αφαντος θα κανεις quote τα ποστ αυτων που γραψανε οτι ειναι εξαιρετικος ο Ζησης σε αυτα τα 2 παιχνιδια.

 

Οποτε, dont feed the troll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε γελαω που ελεγα οτι η Ιταλια θα ξεφουσκωνε στο β΄ημιχρονο, αλλα τελικα εμεις ξεφουσκωσαμε.

Δε διεκδικω το αλαθητο, δε τρεχω να επανορθωνω για τις κοτσανες μου(φαινοντουσαν λογικες τοτε αλλα...)

Συνεχισε εσυ να πιστευεις σε αυτα που εγραψες, δικαιωμα σου. Ασε ομως και μας τους υπολοιπους να ευθυμουμε διαβαζοντας τα :)

 

ΥΓ. Πιστευεις ακομα οτι ο Ευαγγελοπουλος ειναι "επιβλητικη προσωπικοτητα", "συγκροτημενος", "ξερει τι θελει και τι ζηταει" κλπ?

Με το σχολιο που ψαρεψα και εβαλα στο #942 διαφωνεις? O εθνικος σταρ μας εκαψε και οσοι ξερουν απο μπασκετ θα σου πουν το ιδιο.

 

ΥΓ2. Μου αρεσει που εκανες edit και αντικατεστησες το "περαστικα" με το "dont feed the troll"....

Aπλα τραγικος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας γράφει ποιος Παππας ο Κατσιβελης και ο Μπραμος έπρεπε να κατεβάζει και να βοηθάει στην οργάνωση

Ο άλλος λέει για αγαπημένα παιδια του προέδρου και κραζει τον Φωτση

 

Εχουν γραφτεί απίστευτα αμπασκετα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας γράφει ποιος Παππας ο Κατσιβελης και ο Μπραμος έπρεπε να κατεβάζει και να βοηθάει στην οργάνωση

Ο άλλος λέει για αγαπημένα παιδια του προέδρου και κραζει τον Φωτση

 

Εχουν γραφτεί απίστευτα αμπασκετα πράγματα

 

Αμπάσκετο είναι να πιστεύεις ότι ο Παππάς είναι αυτό που λείπει από την εθνική και όχι ο Κατσίβελης.

Αμπάσκετο είναι να πιστεύεις πως ο Τρινκιερι ήθελε τον Φώτση στη 12άδα.

Αμπάσκετο είναι να πιστεύεις πως ο Τρινκιέρι ήθελε τον Παπανικολάου για βοηθό.

 

Αυτά είναι αμπάσκετα πράγματα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τι διαβαζω στο gazzetta.gr και το sport24.gr... Mεγαλη αγανακτηση με το χοντρο

πχ. μερικα

 

τουλάχιστον να φύγει ο κουτοπονηρος ιταλός που όταν είδε ότι στο Ακρόπολις πάει να τον εκθέσει ο βουγιουκας δεν τον ξανά έβαλε σε όλο το ματς. Και έχει Παροπλισμένο Παπανικολάου,Φώτης και μπουρουση.
 

Έχουμε τον προπονητή που πήρε Ευρωλίγκα και τον προπονητή που τον σκουπισε με καινούρια ομάδα και βάζουμε στην Εθνική τον κάθε μπουλη

 

Ο ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ.Ο ΤΡΙΝΚΙΕΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΑΝ ΤΟΝ ΕΒΑΖΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΠΑΛΙ ΜΑΤΙΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΕΙ.ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΙ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΤΕΘΕΙ.

 

100% σωστος για το καθαρο δωσιμο που εκανε στο παιχνιδι με την Ιταλια. Δεν ειμαι μονο ο ξεχασμενος Μπουρουσης και ο ξεχασμενος Περπερογλου. Ειναι και η ζωνη στη τριτη περιοδο για να ξεφυγει μπροστα η Ιταλια. Ειναι ο, εκτος κλιματος Μπραμος να παιρνει 22 λεπτα. Ειναι και οτι εκανε τα παντα για να μη φορτωσει με φαουλ τους 2 μολις ψηλους της Ιταλιας.

Και λογικοτατο ειναι η ομαδα, η οποια καταλαβε πολυ καλα τι παιχτηκε χθες, σημερα να ειναι με μηδεν ψυχολογια.

Ο Ιταλος πουλησε παιχνιδι και επρεπε να ειχε απολυθει χθες. Σημερα δε θα ειχαμε αυτα τα χαλια.

Φερτε προπονητη σοβαρο και Ελληνα. Σπανουλη και Μπουρουση στα ντουζενια τους δε θα ξαναδουμε και ειναι κριμα και αδικο να χαραμιζεται μια απο τις καλυτερες εθνικες των τελευταιων 2 δεκαετιων μονο και μονο επειδη ο Ιταλος γουσταρει να σπρωξει την Ιταλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παππάς προσθέτει σκόρ και όχι τούβλα μαζί με μπετόν όπου σουτάρουν οι υπόλοιποι. Νομίζω οτι σε οποιαδήποτε άλλη χώρα ο πρώτος σκόρερ του εγχώριου της πρωταθλήματος θα ήταν μέσα, απ' την στιγμή που σαν έθνος έχουμε έλλειψη απο γκάρντ σκόρερ. Βασιλειάδης-Παππάς θα ήταν ένα τέλειο δίδυμο.

 

Πέρα απ' τα αστειάκα και τα quotes, συνεχίζω να θεωρώ οτι ο Τρινκέρι είναι ο καλύτερος προπονητής που είχαμε ποτέ. Υπάρχουν όμως προβλήματα στο ρόστερ που δεν ξέρω για το κατα πόσο ευθύνεται αυτός ή όχι. Τέσπα, η σούμα στο τέλος.

 

Αν για κάτι δεν ευθύνεται πάντως σίγουρα ο Τρινκιέρι είναι ότι στο ρόστερ της εθνικής δεν είναι ο Παππάς και απορώ πώς συνεχίζετε όλοι και μιλάτε για τον Παππά. Να μιλήσουμε για τον Καλάθη και αν θα έπρεπε να πάρει μια παράταση αφού έπρεπε να πάει να δοκιμαστεί για να κλείσει συμβόλαιο στο nba, για τον Ξανθόπουλο που και μυαλωμένο playmaker είναι και το pick'n'roll σπάει και εμπειρία έχει, για τον Κατσίβλεη που δίνει ενέργεια στην άμυνα, να το καταλάβω.

Αλλά να μιλάμε για έναν παίκτη, ο οποίος επειδή θεώρησε ότι θα κοπεί, αντί να προσπαθήσει ακόμα περισσότερο μες από τα φιλικά και τις προπονήσεις, σηκώθηκε και έφυγε μόνος του, δεν αρμόζει στην ιστορία της εθνικής. Όποιος δε θέλει ν'αγωνίζεται με την εθνική, ποτέ του ας μη φορέσει το εθνόσημο...

Πέραν του ότι δε χρειαζόταν η εθνική φέτος τέτοιου στιλ γκαρντ, δε θα μας έκλεινε τα αμυντικά μας κενά...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανενα site με τα μεχρι τωρα στατιστικα του ευρωμπασκετ εχουμε? Βασικα για τους πρωτους σκορερ μεχρι στιγμης ενδιαφερομαι.

 

Ειχα παιξει για πρωτο σκορερ της διοργανωσης τον Τελετοβιτς με αποδοση 80! Πιστευα πως αν περασει στην επομενη φαση η βοσνια ισως και να το επιανα, ακομα και αν αποκλειοταν εκει. Δυστυχως προφανως δεν το πιανω τωρα αλλλα θελω να δω πανω κατω που ειναι οι σκορερ μεχρι τωρα και αν θα ειχα ελπιδες να το πιασω με πιθανη προκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανενα site με τα μεχρι τωρα στατιστικα του ευρωμπασκετ εχουμε? Βασικα για τους πρωτους σκορερ μεχρι στιγμης ενδιαφερομαι.

 

Ειχα παιξει για πρωτο σκορερ της διοργανωσης τον Τελετοβιτς με αποδοση 80! Πιστευα πως αν περασει στην επομενη φαση η βοσνια ισως και να το επιανα, ακομα και αν αποκλειοταν εκει. Δυστυχως προφανως δεν το πιανω τωρα αλλλα θελω να δω πανω κατω που ειναι οι σκορερ μεχρι τωρα και αν θα ειχα ελπιδες να το πιασω με πιθανη προκριση.

Δεύτερος σκόρερ της διοργάνωσης, με 1 πόντο λιγότερο από τον Τέιλορ της Σουηδίας.

Αυτός που έχει πιθανότητες να συνεχίσει και παρακάτω και τον απειλεί περισσότερο είναι ο Πάρκερ που έχει 11 λιγότερους κι επειδή δυσκολεύουν και τα παιχνίδια δε νομίζω ότι είχες σοβαρές πιθανότητες έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πεις οτι καποιος παικτης προσφερει σκορ σ αυτο το επιπεδο και για να το θεωρησει καποιος ως επιχειρημα και οχι σαν ευχολογια/προσωπικη αποψη υπαρχουν οι εξης προυποθεσεις:

 

Να εχει ξαναπαιξει σε παρομοιο επιπεδο εστω 1 λεπτο.

.

.

.

.

 

Να εχει ξαναπαιξει σε παρομοιο επιπεδο εστω 1 λεπτο.

 

Υ.Γ. Για να μην αρχισω να ζηταω την αναλογια ποντων/κατοχες  που ειχε σε ολη του την καριερα και δουμε αστρακια.

Αμα δεν μπολιαστεί στην εθνική πότε θα το κάνει; Να θυμίσω οτι απο φέτος θα παίζει στην Ευρωλίγκα. Προτιμώ έναν παίκτη που θα μου βάζει 15π. σταθερά σε ένα τουρνούα, και ας απαιτεί περισσότερες κατοχές, παρά αμπάσκετα γκάρντ τύπου Κατσίβελη, που θέλει πολλά ψωμιά ακόμα για να φτάσει επίπεδο Σλούκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...