Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Βαρομετρο" φιλε μου σημαινει οτι ειναι σημαντικος παιχτης, οτι κανει σπουδαια δουλεια, απο την οποια επηρεαζεται ολη η ομαδα. Ως τωρα ο Μπραμος εχει μαλλον αδιαφορη συμμετοχη και ασφαλως δε μπορει να χαρακτηριστει "βαρομετρο".

 

 

Φιλε μου, για το συγκεκριμενο τουρνουα δε μιλαμε?

Ο Ζησης ως τωρα ειναι μαλλον ο καλυτερος παιχτης μας.

Φιλε μου κανεις οτι δεν καταλαβαινεις?Ο ζησης σου λεω για εμενα και για πολλους αλλους ειναι ο Χαριστεας της εθνικης.Και ο Χαριστεςα εκανε φοβερο euro ,αυτο σημαινει οτι ειναι παικταρας?Μετριος παικτης,οτι εκανε καλο eurobasket δεν μου λεει κατι,εγω μιλαω συνολικα.Ο Σπανουλης δηλαδη ειναι σαπιος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλως πιστευει οτι εχει πλακα που ενω ειπες το προφανες (και οποιος δεν συμφωνει, απλα δεν βλεπει μπροστα του), ο Ζησης εκανε 2 παιχνιδια που αποτελουν εξαιρεση στον κανονα της καριερας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου κανεις οτι δεν καταλαβαινεις?Ο ζησης σου λεω για εμενα και για πολλους αλλους ειναι ο Χαριστεας της εθνικης.Και ο Χαριστεςα εκανε φοβερο euro ,αυτο σημαινει οτι ειναι παικταρας?Μετριος παικτης,οτι εκανε καλο eurobasket δεν μου λεει κατι,εγω μιλαω συνολικα.Ο Σπανουλης δηλαδη ειναι σαπιος?

 

Φιλε εγω εβαλα τα μαργαριταρια μας για να γελασουμε, καποιοι πατε να "επανορθωσετε" και το κανετε χειροτερα :lol:

Ωστε γενικα μιλαγες για το Ζηση ε? Ενταξει, επεισες.

 

Ο Midi που επισης "εκτεθηκε" παει απο κοντα να σε υποστηριξει :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Βαρομετρο" φιλε μου σημαινει οτι ειναι σημαντικος παιχτης, οτι κανει σπουδαια δουλεια, απο την οποια επηρεαζεται ολη η ομαδα. Ως τωρα ο Μπραμος εχει μαλλον αδιαφορη συμμετοχη και ασφαλως δε μπορει να χαρακτηριστει "βαρομετρο".

 

 

Δυστυχως δεν κατανοεις σωστα την ελληνικη γλωσσα.

 

Βαρομετρο ειναι ο παικτης, η αποδοση του οποιου καθοριζει την αποδοση της υπολοιπης ομαδας.

 

Ο Μπραμος επρεπε να κανει 3 πραγματα μεσα στο γηπεδο:

 

1) Να πιεζει τη μπαλα και να παιζει καλη προσωπικη αμυνα.

2) Να ευστοχει σε ελευθερα στατικα τριποντα

3) Να κατεβαζει τη μπαλα και να βοηθαει οσο μπορει στην οργανωση.

 

Μονο στο 2 εχει ανεκτη αποδοση, στο 1&3 ειναι αφαντος, εξου και τα προβληματα που αντιμετωπιζει η ελληνικη ομαδα στους συγκεκριμενους τομεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εγω εβαλα τα μαργαριταρια μας για να γελασουμε, καποιοι πατε να "επανορθωσετε" και το κανετε χειροτερα :lol:

Ωστε γενικα μιλαγες για το Ζηση ε? Ενταξει, επεισες.

 

Ο Midi που επισης "εκτεθηκε" παει απο κοντα να σε υποστηριξει :lol:

Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, ο μονος που εκτιθεται εισαι εσυ που νομιζεις οτι οσα γραφτηκαν ειναι μαργαριταρια. Καθε ποστ απο αυτα που quotareis ειναι τιγκα στη λογικη (ναι ακομα και αυτο του chris85 για τον Μπραμος) , σε ενα 90% απο αυτα που παραθετεις συμφωνουσες κι εσυ οταν γραφοντουσαν (αλλιως εισαι απλα παραλογος), ειναι ποστ που γενικως εχουν επαληθευτει σε 3 παιχνιδια και δεν εχουν επαληθευθει σε δυο. Αυριο μπορει να ξαναεπαληθευουν, μεθαυριο μπορει να παρεις και χρυσο, μπορει να μεινεις και εκτος 8δας. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ, hello!

 

Και μιλας για εκτεθιμενους εσυ που ελεγες οτι η Ιταλια ειναι χειροτερη ομαδα απτην Τουρκια ξερωγω. Εσυ που επι 10 σελιδες μαλωνες για τον Ανεντοκουμπο και την εθνικοτητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν κατανοεις σωστα την ελληνικη γλωσσα.

 

Βαρομετρο ειναι ο παικτης, η αποδοση του οποιου καθοριζει την αποδοση της υπολοιπης ομαδας.

 

Ο Μπραμος επρεπε να κανει 3 πραγματα μεσα στο γηπεδο:

 

1) Να πιεζει τη μπαλα και να παιζει καλη προσωπικη αμυνα.

2) Να ευστοχει σε ελευθερα στατικα τριποντα

3) Να κατεβαζει τη μπαλα και να βοηθαει οσο μπορει στην οργανωση.

 

Μονο στο 2 εχει ανεκτη αποδοση, στο 1&3 ειναι αφαντος, εξου και τα προβληματα που αντιμετωπιζει η ελληνικη ομαδα στους συγκεκριμενους τομεις.

 

Κι αλλος θιγμενος προσπαθει να ρεφαρει :lol:

 

Παιδια, κουλαρετε. Δε θα σας παρει κανεις το κεφαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παππάς προσθέτει σκόρ και όχι τούβλα μαζί με μπετόν όπου σουτάρουν οι υπόλοιποι. Νομίζω οτι σε οποιαδήποτε άλλη χώρα ο πρώτος σκόρερ του εγχώριου της πρωταθλήματος θα ήταν μέσα, απ' την στιγμή που σαν έθνος έχουμε έλλειψη απο γκάρντ σκόρερ. Βασιλειάδης-Παππάς θα ήταν ένα τέλειο δίδυμο.

Πέρα απ' τα αστειάκα και τα quotes, συνεχίζω να θεωρώ οτι ο Τρινκέρι είναι ο καλύτερος προπονητής που είχαμε ποτέ. Υπάρχουν όμως προβλήματα στο ρόστερ που δεν ξέρω για το κατα πόσο ευθύνεται αυτός ή όχι. Τέσπα, η σούμα στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, ο μονος που εκτιθεται εισαι εσυ που νομιζεις οτι οσα γραφτηκαν ειναι μαργαριταρια. Καθε ποστ απο αυτα που quotareis ειναι τιγκα στη λογικη (ναι ακομα και αυτο του chris85 για τον Μπραμος) και απλως απτα 5 παιχνιδια δεν επαληθευτηκαν στα 2 τελευταια.

 

Και μιλας για εκτεθιμενους εσυ που ελεγες οτι η Ιταλια ειναι χειροτερη ομαδα απτην Τουρκια ξερωγω.

 

Το ειπαμε οτι κι εγω εκανα μαργαριταρια. Δε πασχιζω ομως να τα καλυψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αλλος θιγμενος προσπαθει να ρεφαρει :lol:

 

Παιδια, κουλαρετε. Δε θα σας παρει κανεις το κεφαλι.

 

E καποιος bazelos θα αρχισει να σε κυνηγαει, κοντευεις να του αποσπασεις το βραβειο trolling..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα πιστεύετε ότι από την εθνική λείπει ο Παππάς? ή ότι γενικά της λείπει σκορ?

 

Δεν της λείπει δηλαδή ένα γκαρντ που να σπάει τα σκριν και να παίξει πιεστική άμυνα (που έχουμε τέτοιο)?

 

Πες τα χρυσοστομε!

 

 

 

Οσο για τον Μπραμο θεωρω οτι κρινεται αδικα καθως δεν ειναι γκαρντ. 3ρι ειναι ο ανθρωπος. Το μονο που ισως μπορεις να πεις αρνητικο ειναι οτι δε σουταρει, ενω στον παο τα ριχνε απο παντου. Οπως ομως ειπα νωριτερα, αυτο για για μενα, ειναι μαλλον θεμα προπονητη. Δε γινεται ενας παιχτης που σουταρε τοσο μεσα στη σεζον, τωρα να βαφει το βρακι, δεν ειναι τυχαιο. Ακομα ενα highlight του Ιταλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν κατανοεις σωστα την ελληνικη γλωσσα.

 

Βαρομετρο ειναι ο παικτης, η αποδοση του οποιου καθοριζει την αποδοση της υπολοιπης ομαδας.

 

Ο Μπραμος επρεπε να κανει 3 πραγματα μεσα στο γηπεδο:

 

1) Να πιεζει τη μπαλα και να παιζει καλη προσωπικη αμυνα.

2) Να ευστοχει σε ελευθερα στατικα τριποντα

3) Να κατεβαζει τη μπαλα και να βοηθαει οσο μπορει στην οργανωση.

 

Μονο στο 2 εχει ανεκτη αποδοση, στο 1&3 ειναι αφαντος, εξου και τα προβληματα που αντιμετωπιζει η ελληνικη ομαδα στους συγκεκριμενους τομεις.

Αν και στα περι βαρομετρου Μπραμος συμφωνω εν μερει, εχεις παρει χαμπαρι οτι ο Ιταλος τους μαθαινει το μπασκετ απτην αρχη? Βαζει τον Μπραμος ασσο, τον Φωτση 5ρι, τον Καιμακογλου 3ρι κλπ? Περιμενεις να κανουν τι, οταν ο αλλος εφαρμοζει πραγματα που οι παιχτες δεν εχουν δει ουτε σε ονειρο?

 

Αν εσυ εισαι μπετατζης και σε βαλω να δουλεψεις ΙΤ, γινεται να εχω παραπoνo οτι δεν hackares τους server της google ενω σε θεωρουσα βαρομετρο για το hack-αρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παππάς προσθέτει σκόρ και όχι τούβλα μαζί με μπετόν όπου σουτάρουν οι υπόλοιποι. Νομίζω οτι σε οποιαδήποτε άλλη χώρα ο πρώτος σκόρερ του εγχώριου της πρωταθλήματος θα ήταν μέσα, απ' την στιγμή που σαν έθνος έχουμε έλλειψη απο γκάρντ σκόρερ. Βασιλειάδης-Παππάς θα ήταν ένα τέλειο δίδυμο.

 

Πέρα απ' τα αστειάκα και τα quotes, συνεχίζω να θεωρώ οτι ο Τρινκέρι είναι ο καλύτερος προπονητής που είχαμε ποτέ. Υπάρχουν όμως προβλήματα στο ρόστερ που δεν ξέρω για το κατα πόσο ευθύνεται αυτός ή όχι. Τέσπα, η σούμα στο τέλος.

 

Για να πεις οτι καποιος παικτης προσφερει σκορ σ αυτο το επιπεδο και για να το θεωρησει καποιος ως επιχειρημα και οχι σαν ευχολογια/προσωπικη αποψη υπαρχουν οι εξης προυποθεσεις:

 

Να εχει ξαναπαιξει σε παρομοιο επιπεδο εστω 1 λεπτο.

.

.

.

.

 

Να εχει ξαναπαιξει σε παρομοιο επιπεδο εστω 1 λεπτο.

 

Υ.Γ. Για να μην αρχισω να ζηταω την αναλογια ποντων/κατοχες  που ειχε σε ολη του την καριερα και δουμε αστρακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εσυ που επι 10 σελιδες μαλωνες για τον Ανεντοκουμπο και την εθνικοτητα του.

 

Τι σχεση εχει ο μανικετοκουμπο?

Μιλουσα με καποιον που ελεγε οτι δεν εδικαιουτο να γινει ελληνας, χωρις ομως να το τεκμηριωνει. Η δικη σου αποψη ποια ειναι? Συμπλεεις κι εσυ με τους ακραιους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στα περι βαρομετρου Μπραμος συμφωνω εν μερει, εχεις παρει χαμπαρι οτι ο Ιταλος τους μαθαινει το μπασκετ απτην αρχη? Βαζει τον Μπραμος ασσο, τον Φωτση 5ρι, τον Καιμακογλου 3ρι κλπ? Περιμενεις να κανουν τι, οταν ο αλλος εφαρμοζει πραγματα που οι παιχτες δεν εχουν δει ουτε σε ονειρο?

 

Δεν εκραξα τον Μπραμο. Ισα ισα, οσο τον βλεπω, μου αρεσει αρκετα σαν σποτ σουτερ και πιστευω πως θα κανει πολυ καλη χρονια στον Παο. Ακομη και αμυντικα μπορει να βοηθησει, σε μεγαλο βαθμο, σε μια αμυνα ομως που ξερει που βρισκεται κ τι ζηταει.

 

Να κατεβασει τη μπαλα δε μπορουσε ποτε (και ουτε θα επρεπε να μπορει, δεν ειναι στις αρμοδιοτητες του. Αν ηταν ετσι, να την κατεβαζε και ο Παπανικολαου π.χ.).

 

Προσωπικα δε θεωρω οτι φταιει καποιος απο τους παικτες για την εικονα της Εθνικης. Ισως καποιοι να μπορουσαν να δωσουν το ενα τι παραπανω, αλλα στην τελικη και αυτο ειναι δουλεια του προπονητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...