Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απυθμενο το μενος κατα των παικτων που εχουν περασει απο ΟΣΦΠ, ακομη κ οταν αυτοι αγωνιζονται με την εθνικη. Ντροπη..

 

Από που το συμπέρανες αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φώτσης πραγματικά ήταν ο μόνος που περιόρισε τον κοτσίδα.

 

Ναι αλλα στην επιθεση παιζαμε ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ με 4 παικτες αφου μολις επαιρνε τη μπαλα την κρατουσε χρονο <1.5 δευτερολεπτου και εδινε πασα.

 

 

για τον μπουρουση το ειπε ο προπονητης στη συνεντευξη.

 

http://www.sport-fm.gr/article/lugizoun-kai-ta-palikaria/720186

 

 ''.....χάνεις στο κρίσιμο σημείο τον πολύτιμο, Περπέρογλου και ο Πρίντεζης «σφίγγει» τα δόντια παρά τις ενοχλήσεις που έχει....''

 

ο περπε εφαγε αγκωνια στα πλευρα. ο πριντεζης δεν ξερω γιατι λεει στο αρθρο οτι σφιγγει τα δοντια λογω ενοχλησεων, δεν ξερω τι εχει.

 

Ενοχλησεις ο Πριντεζης, διαστρεμμα ο Σπανουλης, αγκωνια στα πλευρα ο Περπερογλου(που γενικα ειναι υπουλος τραυματισμος αυτος) καλα ειμαστε. :mad:

 

Αντε να δεχτω οτι πολυ λογικα, επειδη μας ειχαν κανει κουδουνια με το απλοικο πλην παντοδυναμο(οπως αποδειχτηκε εναντιον μας) συστημα τους με το clear out, το ενα ψηλο σκριν εξω, και το "ενας με εναν" που δημιουργουνταν απο εκει(συστημα που το κανανε 770 φορες και οπου και τις 770 φορες ηταν πετυχημενο-δεν μπορεσαμε δηλαδη να το αντιμετωπισουμε οσο ειχαμε ψηλο μεσα ουτε μια φορα!), εβγαλε τους ψηλους ψηλους, και εβαλε Φωτση και πραγματι αρχισαμε να το αντιμετωπιζουμε. Αλλα τοση ωρα εξω ο Μπουρουσης? Ειπαμε αλλα οχι και τοση ωρα. Εμεινε εκτος για 2 περιοδους σχεδον!!

 

Δεν ξερω, ελπιζω να το εκανε γιατι ηθελε να χασουμε για καποιον λογο(ετσι η πεποιθηση οτι ειμαστε πολυ καλυτεροι απο αυτους θα παραμεινει μεσα μου) τακτικο για την συνεχεια του τουρνουα ή πατριωτικο δικο του λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενοχλησεις ο Πριντεζης, διαστρεμμα ο Σπανουλης, αγκωνια στα πλευρα ο Περπερογλου(που γενικα ειναι υπουλος τραυματισμος αυτος) καλα ειμαστε. :mad:

 

 

 

και ξεχνας οτι στην προετοιμασια ο μπορουσης ραγισε πλευρο και οτι λιγες μερες πριν την αναχωρηση ο καιμακογλου εσπασε και μυτη.

κινητο ΚΑΤ ειμαστε :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο την κλαψα για τη χθεσινη διαιτησια καταλαβαινει κανεις οτι εχουμε και γαυρους στο τοπικ, ακομα και να μην ξερει ποιοι ειναι αυτοι , δε θελει ιδιαιτερο ψαξιμο, απλα παρατηρουμε ποιοι εχουν γραψει τη λεξη διαιτησια στο ποστ τους μετα το χθεσινο ματς :P

 

Σε οτι αφορα τη διαιτησια λοιπον, τα ματια μου ειδαν 2-3 φασεις που ψευτοαδικουμαστε οριακα, αλλα δε το λες και σφαγη, oυτε και ειναι αξιες (τοσης) αναφορας. Και λεω τα ματια μου γιατι οι μισοι οταν μιλανε για διαιτησια το λενε με κριτηριο αν διαμαρτυρηθουν οι παιχτες ή ο (Ελληνας και καραγκιοζης συνηθως) εκφωνητης κι οχι με δικα τους κριτηρια.

Αν αφησουμε τωρα τα ματια μου στην ακρη και παμε στον Αγγλο σχολιαστη (που περιεγραφε στο καναλι που εβλεπα εγω το ματς), κι αυτος ειπε οτι στις συγκεκριμενες 2-3 φασεις μαλλον εχουμε δικιο να διαμαρτυρομαστε.

 

ΟΜΩΣ επειδη σε αυτο το τοπικ δεν γραφουν μονο γαυροι που εχουν συνηθισει να τα φορτωνουν στους γκρι και να ξεμπερδευουν, ολοκληρη η αληθεια ειναι οτι αυτες οι 2-3 φασεις ΔΕΝ κρινανε το παιχνιδι. Αυτο χαθηκε αλλου. Επισης, ευτυχως που κανανε 2-3 οριακα λαθη εις βαρος μας και κολωσαν να ριξουν την Τ.Π στον Ζηση στο τελος , γιατι εκει θα τελειωνε οριστικα το παιχνιδι. Και ηταν Τ.Π.

Οπως Τ.Π. - μαρς που μας χαρισαν, ηταν και πιο πριν οι διαμαρτυριες του Παπανικολαου για ενα φαουλ που του δωσανε οταν πηγε να κοψει αιφινιδιασμο. .

 

Να τα λεμε ολα, ετσι?

 

ΥΓ. Να μην ξεχναμε την πιεση της κερκιδας προς τους διαιτητες. Οι Ιταλοι χθες ηταν σαν να παιζανε εντος εδρας με την εξεδρα που ειχαν. Προφανως 2-3 σφυριγματα θα τα παρουν. Και μονο που μας χαρισαν 2 Τ.Π αρκει για να κοψουν την καραμελα της διαιτησιας καποιοι που οποτε δεν κερδιζουν η επομενη τους σκεψη ειναι να μιλησουν για διαιτησια.

Ίσα ίσα, αν κάποιος μίλησε για διαιτησία μετά το χθεσινό αγώνα περισσότερες πιθανότητες έχει να είναι Παναθηναϊκός παρά Ολυμπιακός, ακόμα και τα 2-3 ανάποδα σφυρίγματα θα τους ξένισαν λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζντόιγκ....

Κανονικά θέλει αναφορά μόνο που το έγραψες, αλλά θα περιμένω και την αιτιολόγηση να γελάσουμε λίγο ακόμα.

 

Κάτσε διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες και θα καταλάβεις.

 

Βάζελοι να διαμαρτύρονται για τον πανηγυρισμό του Παπανικολάου, βάζελοι να λένε γαύρο όποιον διαμαρτύρεται για τη διαιτησία, γενικά χαίρε κόμπλεξ απύθμενο για την εθνική που αν δεν είχε τους παίχτες του Ολυμπιακού (νυν και πρώην) θα είχε τη μοίρα της Ρωσίας. (Μπουρούσης, Περπέρογλου, Σλούκας, Σπανούλης, Πρίντεζης να αναφέρω ενδεικτικά)

 

PS Η αναφορά στον Αλβέρτη ως πρότυπο του οποιουδήποτε, μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να εκληφθεί.

Για το κούνημα πετσέτας υπάρχουν καλύτεροι εκπρόσωποι, βλέπε Γκετσεβίτσιους.

 

PS2 Μόνο βάζελοι στο μπάσκετ λένε ότι ναι μεν μας αδίκησε η διαιτησία, αλλά το παιχνίδι χάθηκε αλλού.

Στη μπάλα που σέρνονται και δεν μπορούν να κερδίσουν τη Βέροια, ένα γκολ offside εναντίον τους είναι ικανό να ρίξει κυβέρνηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζελοι να διαμαρτύρονται για τον πανηγυρισμό του Παπανικολάου, βάζελοι να λένε γαύρο όποιον διαμαρτύρεται για τη διαιτησία, γενικά χαίρε κόμπλεξ απύθμενο για την εθνική που αν δεν είχε τους παίχτες του Ολυμπιακού (νυν και πρώην) θα είχε τη μοίρα της Ρωσίας. (Μπουρούσης, Περπέρογλου, Σλούκας, Σπανούλης, Πρίντεζης να αναφέρω ενδεικτικά)

 

PS Η αναφορά στον Αλβέρτη ως πρότυπο του οποιουδήποτε, μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να εκληφθεί.

Για το κούνημα πετσέτας υπάρχουν καλύτεροι εκπρόσωποι, βλέπε Γκετσεβίτσιους.

 

 

Για τον πανηγυρισμό του Παπανικολάου χαλιέμαι κι εγώ. Γενικότερα μου αρέσει οι παίκτες να είναι πιο ταπεινοί στο παιχνίδι.

 

Ότι ο Παπανικολάου έχει πρότυπο τον Αλβέρτη το είπε o Midi που λογικά κάπου θα το διάβασε και σε αυτό πάνω σχολίασα ότι δεν έχει τις επιτυχίες του χωρίς όμως να σχολιάσω το ταλέντο του Αλβέρτη.

 

 

Αυτά από εμένα, για να διαχωρίσω τη θέση μου γιατί σε λίγο θα βγω βάζελος...  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά, τι έκανε ο Παπανικολάου; Που σφίγγει την γροθιά;

 

Έχει πάρει 2 συνεχόμενες Ευρωπαϊκές κούπες και παίζει στην Μπαρσελόνα; Γιατί να είναι ταπεινός; Ο Φράνκι ξεκίνησε ταπεινά, έφαγε πίκρα μερικά χρόνια, είχε άλλα βιώματα.

 

Ο Παπ, με την μία βρέθηκε στην κορυφή. Καλά κάνει. Θέλει "αλητάκους" (με την καλή/τρυφερή έννοια του όρου) μια ομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ζντόιγκ....

Κανονικά θέλει αναφορά μόνο που το έγραψες, αλλά θα περιμένω και την αιτιολόγηση να γελάσουμε λίγο ακόμα.

 

Κάτσε διάβασε τις τελευταίες 10 σελίδες και θα καταλάβεις.

 

Βάζελοι να διαμαρτύρονται για τον πανηγυρισμό του Παπανικολάου, βάζελοι να λένε γαύρο όποιον διαμαρτύρεται για τη διαιτησία, γενικά χαίρε κόμπλεξ απύθμενο για την εθνική που αν δεν είχε τους παίχτες του Ολυμπιακού (νυν και πρώην) θα είχε τη μοίρα της Ρωσίας. (Μπουρούσης, Περπέρογλου, Σλούκας, Σπανούλης, Πρίντεζης να αναφέρω ενδεικτικά)

 

PS Η αναφορά στον Αλβέρτη ως πρότυπο του οποιουδήποτε, μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να εκληφθεί.

Για το κούνημα πετσέτας υπάρχουν καλύτεροι εκπρόσωποι, βλέπε Γκετσεβίτσιους.

 

PS2 Μόνο βάζελοι στο μπάσκετ λένε ότι ναι μεν μας αδίκησε η διαιτησία, αλλά το παιχνίδι χάθηκε αλλού.

Στη μπάλα που σέρνονται και δεν μπορούν να κερδίσουν τη Βέροια, ένα γκολ offside εναντίον τους είναι ικανό να ρίξει κυβέρνηση.

Και σε χασαμε απτο τοπικ , μαζι και το γαυροκομπλεξ σου και ανησυχησαμε.Δειτε τυπο που λεει σε Παναθηναικους οτι η εθνικη φετος ειναι καλη χαρη σε πρωην παιχτες του γαυρου αναφεροντας πρωην παιχτες του ΠΑΟ. Η πλακα δεν ειναι οτι το λεει. Η πλακα ειναι οτι το λεει στους Παναθηναικους. :D Οσο για τον Αλβερτη ειναι ο μονος παιχτης του οποιου οι πανηγυρισμοι μοιαζαν με αυτους του Παπανικολαου... Με τη διαφορα οτι ο ενας δεν ηταν κλοουν

Απυθμενο το μενος κατα των παικτων που εχουν περασει απο ΟΣΦΠ, ακομη κ οταν αυτοι αγωνιζονται με την εθνικη. Ντροπη..

Το ειπε αλλος αλλα η επαναληψη μητηρ μαθησεως: Ζντοινκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον πανηγυρισμό του Παπανικολάου χαλιέμαι κι εγώ. Γενικότερα μου αρέσει οι παίκτες να είναι πιο ταπεινοί στο παιχνίδι.

 

Ότι ο Παπανικολάου έχει πρότυπο τον Αλβέρτη το είπε o Midi που λογικά κάπου θα το διάβασε και σε αυτό πάνω σχολίασα ότι δεν έχει τις επιτυχίες του χωρίς όμως να σχολιάσω το ταλέντο του Αλβέρτη.

 

 

Αυτά από εμένα, για να διαχωρίσω τη θέση μου γιατί σε λίγο θα βγω βάζελος...  :shock:

 

Δεν αναφερόταν σε εσένα το σχόλιό μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά, τι έκανε ο Παπανικολάου; Που σφίγγει την γροθιά;

 

Έχει πάρει 2 συνεχόμενες Ευρωπαϊκές κούπες και παίζει στην Μπαρσελόνα; Γιατί να είναι ταπεινός; Ο Φράνκι ξεκίνησε ταπεινά, έφαγε πίκρα μερικά χρόνια, είχε άλλα βιώματα.

 

Ο Παπ, με την μία βρέθηκε στην κορυφή. Καλά κάνει. Θέλει "αλητάκους" (με την καλή/τρυφερή έννοια του όρου) μια ομάδα.

 

Δεν σφίγγει μόνο τη γροθιά. Βάζει βολές και κάνει σαν τρελός ορισμένες φορές.

Με αυτή τη λογική ο Ζήσης χθες, με τους συνεχόμενους πόντους που έβαλε έπρεπε να αρχίσει να πετάει κροτίδες!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σφίγγει μόνο τη γροθιά. Βάζει βολές και κάνει σαν τρελός ορισμένες φορές.

Με αυτή τη λογική ο Ζήσης χθες, με τους συνεχόμενους πόντους που έβαλε έπρεπε να αρχίσει να πετάει κροτίδες!!

Θα τους βάλουμε κανόνες πανυγηρισμών και αντιδράσεων; Μήπως να κουρεύονται όλοι το ίδιο; Και μήπως μπαίνουμε σε επίκινδυνα (φασιστικά) μονοπάτια; Ο κάθε άνθρωπος αντιδράει διαφορετικά στις καταστάσεις, άλλος βάζει γκολ και περπατάει, άλλος κουνάει τα χέρια σαν Μπεμπέτο, άλλος κάνει κωλοτούμπες στον αέρα. Δε βλέπω πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...