Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καθοριστικος ο Ρουντεζ με τα δυο τριποντα στην παραταση.Εκει που αν δεν εχασα τιποτα δεν ειχε βαλει κανενα σε ολο το ματς.
Καλο κοουτσαρισμα απο τον Ρεπεσα που με την ζωνη του επνιξε την Σλοβενια
Δεν ειχε απαντηση ο Μαλκοβιτς.

Μπογκντανοβιτς 9 συγκλονιστικος στην επιθεση,βοηθησε και στα ριμπαουντ
Ουκιτς 5 εκανε λαθη σε κρισιμα σημεια
Τομας 8 πολυ αστοχος αλλα ελεγχε τα αμυντικα ριμπαουντ,και επαιξε καλη αμυνα
Ντρειπερ 7 πολυ ενεργεια
Σαριτς 7 πολυ καλο τεταρτο δεκαλεπτο
Σιμον 7 πολυ καλος στο δευτερο ημιχρονο
Ζοριτς 7 πηρε μπρος στο δευτερο ημιχρονο
Ρουντεζ 7 δυο τριποντα οταν η μπαλα εκαιγε

Ντραγκιτς 7 ηταν αστοχος αλλα ηταν καλος στην οργανωση
Ζοραν Ντραγκιτς 6
Βιντμαρ 7 εκπληκτικη δουλεια στην αμυνα πανω στον Τομιτς
Μπεγκιτς 2 ο χειροτερος παικτης του ματς.Τρυπα στην αμυνα
Λορμπεκ 7 Εδωσε λυσεις στην επιθεση
Ναχμπαρ 5 το χειροτερο παιχνιδι του στο τουρνουα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Έχουν δηλώσει χιλιάδες φορές με τον πιο επίσημο τρόπο όλα τα στελέχη της Fifa/uefa ότι το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι λαθών και για αυτό και δεν δέχονται την γενική εφαρμογή του instant replay.Μην τα λέμε όπως θέλουμε...

Πως το κόλλησες με αυτά που είπα τούτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όπως στο ποδόσφαιρο που η FiFa/UEFA θέλει (ενίοτε) τους διαιτητές ρομπότ στον τρόπο που διαιτητεύουν (όχι αλάνθαστους). Δεν τους θέλει να συμμετέχουν στο παιχνίδι.

 

Από αφορμή αυτό το κόλλησα ίσα ίσα ποτέ η fifa και η uefa δεν θέλησε ποτέ ρομπότ διαιτητές και πόσο μάλλον αλάνθαστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όπως στο ποδόσφαιρο που η FiFa/UEFA θέλει (ενίοτε) τους διαιτητές ρομπότ στον τρόπο που διαιτητεύουν (όχι αλάνθαστους). Δεν τους θέλει να συμμετέχουν στο παιχνίδι.

 

Από αφορμή αυτό το κόλλησα ίσα ίσα ποτέ η fifa και η uefa δεν θέλησε ποτέ ρομπότ διαιτητές και πόσο μάλλον αλάνθαστους.

Λέω όχι αλάνθαστους. Δε τους πειράζουν τα λάθη δηλαδή. Τους θέλει όμως ρομπότ, να μην δείχνουν αισθήματα/συμπάθεια προς κάποια ομάδα. Και αυτό το τιμωρούν (στην Ελλάδα όχι και τόσο). Στο μπάσκετ τα τελευταία 20 χρόνια δείχνουν πως δεν έχουν τέτοιο "κόλλημα" με τους διαιτητές. Τους δίνουν το δικαίωμα να βλέπουν τις φάσεις όπως θέλουν.

 

Όποιος δεν το αποδεχτεί αυτό δεν πρέπει να ασχολείται με το μπάσκετ γιατί θα τσατίζεται αφάνταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη στον επομενο γυρο θα παιξουμε με Ισπανια και σοβενια?BB world

 

Και πιθανώς Κροατία! Που μπορεί να είναι γενικά ασόβαρη ομάδα, αλλά έχει παίκτες που αν τους κάτσει, σε καταστρέφουν. Εγώ μετά τα σημερινά δεν την έχω σίγουρη την 8άδα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιθανώς Κροατία! Που μπορεί να είναι γενικά ασόβαρη ομάδα, αλλά έχει παίκτες που αν τους κάτσει, σε καταστρέφουν. Εγώ μετά τα σημερινά δεν την έχω σίγουρη την 8άδα πάντως...

Ισπανία=ήττα

Σλοβενία=ΠΕΛΑΤΕΣ!!!! Αλλά επειδή είναι στην έδρα τους και επειδή 2 φορές κυριολεκτικά τους έχουμε κλέψει, ίσως να ρθε η ώρα τους.

Κροατία=Νίκη

Φινλανδία=Νίκη

 

Αρα πάμε για 2-3 στον επόμενο όμιλο οπότε ολα είναι ανοιχτά. Μέχρι και ο αποκλεισμός......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ re man, η εμμονή με τη διαιτησία είναι γαβρικη σύνηθεια. 

 

Toσα πραγματα εχω γραψει, εσυ μονο σε αυτο για τη διαιτησια εμεινες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο την κλαψα για τη χθεσινη διαιτησια καταλαβαινει κανεις οτι εχουμε και γαυρους στο τοπικ, ακομα και να μην ξερει ποιοι ειναι αυτοι , δε θελει ιδιαιτερο ψαξιμο, απλα παρατηρουμε ποιοι εχουν γραψει τη λεξη διαιτησια στο ποστ τους μετα το χθεσινο ματς :P

 

Σε οτι αφορα τη διαιτησια λοιπον, τα ματια μου ειδαν 2-3 φασεις που ψευτοαδικουμαστε οριακα, αλλα δε το λες και σφαγη, oυτε και ειναι αξιες (τοσης) αναφορας. Και λεω τα ματια μου γιατι οι μισοι οταν μιλανε για διαιτησια το λενε με κριτηριο αν διαμαρτυρηθουν οι παιχτες ή ο (Ελληνας και καραγκιοζης συνηθως) εκφωνητης κι οχι με δικα τους κριτηρια.

Αν αφησουμε τωρα τα ματια μου στην ακρη και παμε στον Αγγλο σχολιαστη (που περιεγραφε στο καναλι που εβλεπα εγω το ματς), κι αυτος ειπε οτι στις συγκεκριμενες 2-3 φασεις μαλλον εχουμε δικιο να διαμαρτυρομαστε.

 

ΟΜΩΣ επειδη σε αυτο το τοπικ δεν γραφουν μονο γαυροι που εχουν συνηθισει να τα φορτωνουν στους γκρι και να ξεμπερδευουν, ολοκληρη η αληθεια ειναι οτι αυτες οι 2-3 φασεις ΔΕΝ κρινανε το παιχνιδι. Αυτο χαθηκε αλλου. Επισης, ευτυχως που κανανε 2-3 οριακα λαθη εις βαρος μας και κολωσαν να ριξουν την Τ.Π στον Ζηση στο τελος , γιατι εκει θα τελειωνε οριστικα το παιχνιδι. Και ηταν Τ.Π.

Οπως Τ.Π. - μαρς που μας χαρισαν, ηταν και πιο πριν οι διαμαρτυριες του Παπανικολαου για ενα φαουλ που του δωσανε οταν πηγε να κοψει αιφινιδιασμο. .

 

Να τα λεμε ολα, ετσι?

 

ΥΓ. Να μην ξεχναμε την πιεση της κερκιδας προς τους διαιτητες. Οι Ιταλοι χθες ηταν σαν να παιζανε εντος εδρας με την εξεδρα που ειχαν. Προφανως 2-3 σφυριγματα θα τα παρουν. Και μονο που μας χαρισαν 2 Τ.Π αρκει για να κοψουν την καραμελα της διαιτησιας καποιοι που οποτε δεν κερδιζουν η επομενη τους σκεψη ειναι να μιλησουν για διαιτησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...