Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μπουρουσης, Περπερογλου και Πριντεζης που ηταν απο τους καλυτερους ΞΕΧΑΣΤΗΚΑΝ για 77 ωρες στον παγκο!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :blink: :blink:

 

Ο Μπουρουσης και χτες που ειχε 21 ποντους το μισο χρονο το περασε στο παγκο. Ηταν μεσα ο Μαυροκεφαλος. Διοτι, λεει, δεν ταιριαζε στο σχεδιο του χοντρου...

Καποιοι τις προαλλες πλεκανε το εγκωμιο του χοντρου, ας μας εξηγησουν λοιπον τα σχεδια του.

Ξεχασμενος ο Πριντε ηταν και χτες.

(ο Περπε ειχε λεει φαει αγκωνια στο στομαχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν επαιζε η παλια εθνικη σημερα θα τους ειχαν στο χαλαρο....

Του Καζλάουσκας ή του Ζούρου? Εκει μπορει να χάναμε και με 20 πόντους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά, Περπέρογλου, Μπουρούσης κάτι έπαθαν και δεν παίζουν. Τραγικό που το παράτησαν, οι ισοβαθμίες μετράνε!

Σε καποια φαση ο Περπερογλου επεσε στο παρκε, διεκοπη ο αγωνας και εκτοτε δεν τον ξαναεβαλε. Ισως να εχει κατι.

 

Απο κει και περα 1000% ευθυνη Τρινκερι η σημερινη τζαπα ηττα απο κατωτερης δυναμικοτητας αντιπαλο. Και εξηγουμαι:

-Επιθεση πιο στατικη κι απτην περσυνη του ΠΑΟ οταν πρωτοανελαβε ο Αρτζυ και οι παιχτες δεν γνωριζονταν μεταξυ τους. Κλεινανε τον Μαυροκεφαλιδη και εμενε με την μπαλα στα χερια γιατι ΚΑΝΕΙΣ δεν κινουταν να ελευθερωθει να βρει πασα το 5ρι μας.

-Αμυνα να γελαει ο κοσμος. Και θα σταθω εδω. Τρινκερι εισαι μαγκας και μου κατεβαινεις με 3 γκαρντ να βγαλεις Ευρωμπασκετ? Οριστε λοιπον. Βρεθηκε μια ομαδα με γρηγορους περιφερειακους και σε εκανε κουδουνι γιατι τα κατα συνθηκη 2ρο3ρια σου ειναι πολυ πιο βαρια και δεν μπορουν να τους ακολουθησουν. Ρουφα τωρα εναν Μπελινελι, εναν Τζεντιλε, εναν Ντατομε κι εναν Τσινκαρινι. Δεν περασαν την μπαλα ουτε 1 φορα στη ρακετα οι Ιταλοι και δεν μπορουσαμε να κανουμε τιποτα για να τους νικησουμε! Αυτο τα λεει ολα πιστευω.

 

Επισης σημερα, θα σταθω στο κεφαλαιο Καββαδας. Δεν τον βαζει ουτε 1 λεπτο μεσα. Προφανως δεν τον εμπιστευεται για τιποτα. ΓΙΑΤΙ τον πηρε λοιπον? Δεν θα πω γιατι δεν πηρε τον Βουγιουκα (τα συζητησαμε ξανα αυτα), θα πω ΓΙΑΤΙ δεν πηρε τον Κατσιβελη ας πουμε? Η τον Παππα? Ειναι καλυτερα τωρα με 3 γκαρντ και ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΒΒΑΔΑ να φωναζει "παμε-παμε" σε καθε ταιμ αουτ?

 

Και η πλακα ξερετε ποια ειναι? Οτι ατομικα δεν τα πηγε ασχημα κανενας σχεδον παιχτης μας! Αντιθετα ειχα εξαιρετικο Μπουρουση, ειχα απιστευτο Ζηση, ειχα Περπερογλου να βγαζει ματς που δεν εβγαλε ολη τη σεζον, ειχα Παπανικολαου ευστοχο οποτε πηρε προσπαθεια, κατεβασα 15 ριμπαουτ παραπανω απτους Ιταλους και και και και.

 

Το παιχνιδι χαθηκε απο τον παγκο. Καθαρα και ξαστερα. Και δεν υπαρχει περιθωριο να πεταξουμε αλλο παιχνιδι κατ'αυτον τον τροπο.

 

ΥΓ. Με τον Σπανουλη δεν θα αλλαζε τιποτα. Η ανυπαρκτη περιφερειακη μας αμυνα θα παρεμενε ανυπαρκτη. Εκει χαθηκε το παιχνιδι και στα επιθετικα λαθη (που με Σπανουλη αν δεν ηταν τα ιδια, θα ηταν περισσοτερα). Σε οτι αφορα το σκοραρισμα και τη δημιουργια, σημερα υπηρχε αντικαταστατης και συνεπως δεν ειχαμε καμια ελλειψη στον τομεα αυτο: Ο Ζησης.

 

ΥΓ2. Περιμενω να μαθω γιατι δεν εβαλε καθολου Μπουρουση και Μαυροκεφαλο και Περπερογλου.

 

ΥΓ3. Κραζετε τον Φωτση. Μια ζωη τετοιος παιχτης ηταν. Κανει δουλεια off-the-ball, κατεβαζει ριμπαουντς, πεταει κανα 3ποντο ως εκει. Δεν μπαινουν καθε μερα τα 3ποντα. Και στην τελικη οταν σε αφηνει ενα ημιχρονο εξω και μετα σε θυμαται να σε βαλει, προφανως δεν θα βαλεις δυσκολα 3ποντα με το καλημερα εκτος αν σε λενε Ρετζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εθνικη εχει πεσει αρκετα

Αν επαιζε η παλια εθνικη σημερα θα τους ειχαν στο χαλαρο....

 

Ποια παλια? αυτη περυσι(και με Καλαθη) που εχασε απο τους... νιγηριανους και αποκλειστηκε απο τους Ολυμπιακους αγωνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα τον Φωτση τον βαζει οποτε το θυμαται,αφου τον εχει στο παγκο ενα 15λεπτο μετα του βαζει να κανει τι; Ουτε στο ροτεισον δεν τον βαζει.

Ο Καιμακογλου που σημερα στην αμυνα ηταν τραγικος, σε ολα τα γαμημενα τριποντα,μονο το χερι σηκωνε,ουτε σ ενα δεν εκανε αλμα,δεν εβγαινε με τιποτα.

Πολυ κακο κοουτσαρισμα το σημερινο.

Αυτον το Καβαδα,αφου δεν τον υπολογιζει,γιατι τον πηρε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πάντως οτι έλειψε ο Σπανουλης σήμερα. Εκτός και αν ηταν κανας διαστημικος Σπανουλης και έβαζε 3 τριποντα στη σειρά ξέρω γω...Καθαρά θέμα κοουτσαρισματος.

 

Σαλόνικα δε ξέρω τι θα εκανε ο Γιαννάκης (ειμαι υποστηρικτής του) αλλά ο σημερινός προπονητης ηταν τραγικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Σπανούλη ίσως να μην μας έπιανε πλημμύρα στην επίθεση και κυρίως μπορεί να παίζαμε με κάπως πιο ταιριαστό σχήμα για να κυνηγάμε τους κοντούς τους. Για μένα πάντως το πιο ανησυχητικό ήταν το τελευταίο μισό-ένα λεπτό. Καμία πρόνοια να μην ανέβει η διαφορά και επιθέσεις ό,τι να'ναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε θεμα στους ψηλους μπουρουσης και μετα το χαος

 

Εχουμε 2ο ψηλο τον Μαυροκεφαλο και 3ο τον Καββαδα(προτιμηθηκε αντι του Βουγιουκα)

Τι θα προτεινες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πάντως οτι έλειψε ο Σπανουλης σήμερα. Εκτός και αν ηταν κανας διαστημικος Σπανουλης και έβαζε 3 τριποντα στη σειρά ξέρω γω...Καθαρά θέμα κοουτσαρισματος.

 

Σαλόνικα δε ξέρω τι θα εκανε ο Γιαννάκης (ειμαι υποστηρικτής του) αλλά ο σημερινός προπονητης ηταν τραγικός.

 

Με σπανουλη θα ειχαμε κερδισει.Λαθουλης ειναι ,αλλα  θα εκανε τις μπουκιες του θα επερνε φουλ  θα βοηθουσε παρα πολυ επιθετικα εκει που ειχαμε κολλησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιοι οι ιταλοι.Πολυ μου αρεσαν.Τους εχει αναγκη το ευρωπαικο μπασκετ.

Σημερα πολυ απλα δεν βρηκαμε λυση απεναντι σε Μπελινελι και Ντατομε και χασαμε.

Σημαδευνε στα αργα ποδια του Μπουρουση οσο επαιζε ,μετα το ειδε ο τρινκερι,εβαλε πιο γρηγορα και χαμηλα σχηματα αλλα και παλι οι Ιταλοι ηταν ασταματητοι.

Μπραβο τους... 41.gif

Εκανε λαθος ο τρινκερι με την ζωνη που εφερε ευκολους ποντους στους Ιταλους ενω επαιξε λιγο ο πριντεζης που οσο επαιξε ηταν πολυ καλος.

 

Ζησης 7 πηγε να γυρισει μονος του το ματς στην επιθεση,ειχε προβλημα στην αμυνα

Περπερογλου 8 πολυ καλος πισω,εβαλε δυο σημαντικα τριποντα

παπανικολαου 7 σκοραρε με συνεπεια

Μπουρουσης 5 ειχε ενα ξεσπασμα στην επιθεση,αλλα ηταν τρυπα στην αμυνα

Καιμακογλου 5 εφαγε πολλους απο τον Ντατομε

Φωτσης 7 απο τους λιγους που πηγαν καλα στην αμυνα

Μπραμος 5 κακος στην επιθεση,εφαγε πισω

Σλουκας 6 καλο πρωτο ημιχρονο,δεν τραβηξε στο δευτερο

πριντεζης 7 επρεπε να επαιζε περισσοτερο.Καλος πισω,μπρος οσο επαιξε Μαυροκεφαλιδης 7 πολυ καλος στην αμυνα αλλα μονο εκει

 

Μπελινελι 9 υπεροχο παιχνιδι στην επιθεση.Εκτελουσε υπο πιεση

Τσιτσιαρινι 7 πολυ καλος,πολυ ενεργεια

Ντατομε 8 σπουδαιος σε αμυνα-επιθεση

Τζεντιλε 8 παικτης κλειδι

Αραντολι 7 καλη δουλεια

Κουζιν 5 μπαστακας

 

MVP Μπελινελι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...