Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας είπα σήμερα πόσο @#$!%έται ο ΑΝΤ1; Όχι;

 

@#$!%έται ο ΑΝΤ1.

 

δεν ειμαι σπιτι και δεν ξερω τι κανουν παλι, αλλα αν μου πεις θα τους παρω τηλεφωνο να τους ξαναριξω καντηλια anyway!

 

σε ενα απο τα τηλεφωνα που τους πηρα τη μερα με τη σουηδια...ζητησα στο κεντρο να μου δωσουν να μιλησω με καποιον να δωσω συγχαρητηρια για την ωραια μεταδοση..με συνδεει:

 

-ναι γεια σας

-γεια σας

-ηθελα να δωσω συγχαρητηρια για την ωραια μεταδοση αποψε

-(με εμφανη χαρα στη φωνη, προφανως περιμενε οτι θα ημουν η οαση στα καντηλια που ειχαν ακουσει)..ευχαριστουμε!

-οχι, εγω ευχαριστω, ειδα και λιγο μπασκετ αναμεσα στις διαφημισεις!

-α..μαλιστα (εμφανεσταση ξενερα στη φωνη!)

(μετα ακολουθησαν τα σχετικα καντηλια!)

 

:lol:  :lol: :lol:  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Ε βεβαια σε δυσαρεστει, αφου λες οτι οποιοι παιρνουν την υπηκοοτητα ειναι προβλημα.

 

 

 

Δεν είπα πως όποιος παίρνει την υπηκοότητα είναι πρόβλημα.

Ειπα πως αν δινόταν οι υπηκοοτητες εύκολα θα υπήρχε πρόβλημα.

Αν οι προϋποθέσεις για υπηκοότητα είναι αυστηρές (όπως και είναι) δεν έχω κανένα πρόβλημα με κάποιον που θα την πάρει.

Τώρα από ποιο όνειρο έβγαλες εσυ αυτο το συμπερασμα άλλο θέμα...

 

 

 

 

 

 

 

Ειδικη περιπτωση γιατι? Επειδη ειμαστε η Αρεια φυλη?

Ευκολα δινει υπηκοοτητα η Γερμανια και η Ελβετια? Νομιζω το αντιθετο. Εκει δεν ειναι σκορποχωρι μπατε σκυλοι αλεστε οπως εμεις. Εχουνε νομους, εχουνε κρατος.

 

 

 

Ρε φίλε χαζός είσαι ή κανείς τον χαζό για να μου σπάσεις τα νευρα; Τι αρεια φυλή και μ@λ@κιες λες;

Στο είπα και πριν. Η Ελλάδα είναι πύλη εισόδου μεταναστών. Αν η Γερμανία έχει αυστηρές προϋποθέσεις για την υπηκοότητα εμείς πρέπει να έχουμε δυο φορές πιο αυστηρές.

Τι δεν καταλαβαίνεις; Ελεος με τις χαζομάρες! Ακου αρεια φυλή...

 

 

 

 

Υποθεσεις φιλε μου. Σαν αυτες που κανει και ο μπαρμπα Γιανννης ο περιπτερας στη γειτονια μου. Στοιχεια αν εχεις, να μας τα παρουσιασεις.

 

 

Δεν είναι καθόλου υποθέσεις. Ξέρω εγώ παιδί αλβανό που έχει γεννηθεί εδω σχολεία κλπ και δεν μπορεί να πάρει υπηκοότητα.

Το link το διάβασες που σου εδωσα; Τι λέει εκεί;

Μην είσαι τοσο αφελής φιλε μου...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σπιτι και δεν ξερω τι κανουν παλι, αλλα αν μου πεις θα τους παρω τηλεφωνο να τους ξαναριξω καντηλια anyway!

 

Δεν κανουν. Απλα δεν κανουν. Δεν κανουν μεταδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Raisport 2 (πιθανως να κλειδωσει την ωρα του αγωνα ομως) και για οσους εχουν συνδρομη στα JSC, JSC sports+2 η εθνικη μας σημερα.

 

Μιλαμε για hotbird παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δε μπορεις να κανεις κανονικα quotes?

 

Δεν είπα πως όποιος παίρνει την υπηκοότητα είναι πρόβλημα.

Ειπα πως αν δινόταν οι υπηκοοτητες εύκολα θα υπήρχε πρόβλημα.

Αν οι προϋποθέσεις για υπηκοότητα είναι αυστηρές (όπως και είναι) δεν έχω κανένα πρόβλημα με κάποιον που θα την πάρει.

Τώρα από ποιο όνειρο έβγαλες εσυ αυτο το συμπερασμα άλλο θέμα...

 

Μηπως τελικα δε ξερεις τι λες? Γυρισε πισω και δες τι εχεις γραψει, και αποφασισε.

Δεν εβγαλα απο καποιο... ονειρο το συμπερασμα, τα δικα σου λεγομενα ειναι.

 

Ρε φίλε χαζός είσαι ή κανείς τον χαζό για να μου σπάσεις τα νευρα; Τι αρεια φυλή και μ@λ@κιες λες;

Στο είπα και πριν. Η Ελλάδα είναι πύλη εισόδου μεταναστών. Αν η Γερμανία έχει αυστηρές προϋποθέσεις για την υπηκοότητα εμείς πρέπει να έχουμε δυο φορές πιο αυστηρές.

Τι δεν καταλαβαίνεις; Ελεος με τις χαζομάρες! Ακου αρεια φυλή...

 

Φιλε αρχισες και να βριζεις τωρα? Δε φτανει που εισαι ηξεις αφιξεις, βριζεις κιολας?

Κατι δε παει καλα με σενα...

 

Δεν είναι καθόλου υποθέσεις. Ξέρω εγώ παιδί αλβανό που έχει γεννηθεί εδω σχολεία κλπ και δεν μπορεί να πάρει υπηκοότητα.

Το link το διάβασες που σου εδωσα; Τι λέει εκεί;

Μην είσαι τοσο αφελής φιλε μου...

 

Αφελεις φιλε ειστε εσεις που διαδιδετε τις κωμικες θεωριες των ακροδεξιων.

Επειδη "ξερεις παιδι αλβανο" σημαινει οτι τα ξερεις ολα για το μεταναστευτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys δεν σταματατε την πολιτικη συζητηση και το offtopic καπου εδω? Δεν προκειται να συμφωνησετε (δε το εχετε καταφερει εδω και 10 σελιδες).

Δεν φτανει που δεν ενδιαφερουν κανενα ολα αυτα, κανετε και πυραμιδες με τα quote με αποτελεσμα να ειστε κουραστικοι ακομα και για αυτους που προσπερνουν τα ποστ σας, οπως ο υποφαινομενος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συμφωνησειςή διαφωνησεις με κατι πρεπει αυτο να ειναι σαφες. Εδω ο φιλος μας ειναι και με το χωροφυλαξ και με τον αστυφυλαξ. Απο τη μια λεει οτι δε πρεπει να ελληνοποιουμε ευκολα ή οτι ο μανικετοκουμπο δεν εδικαουντο την ελλ.υπηκοοτητα, απο την αλλη λεει καλως τη πηρε κλπ., αντε να βγαλεις ακρη. Σε αυτα δε που επανειλλημμενα τον ρωταω κανει το κουφο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα το Κροατια-Πολωνια.

Φοβερο ματς στο τεταρτο δεκαλεπτο.

Πηγαν να κανουν επικη ανατροπη οι πολωνοι αλλα ο καλυτερος τους παικτης Ιγνερσκι εχασε δυο συνεχομενα τριποντα που θα εφερναν το ματς στα ισια.

 

Ουκιτς 7 πολυ καλος στην οργανωση εδωσε 6 ασιστ

Σιμον 8 σκοραρε με συνεπεια,και εδωσε και ασιστ

Μπογκντανοβιτς 9 ο καλυτερος παικτης των κροατων.Πυρινικο οπλο στην επιθεση.

Τομιτς 7 πηρε πολλα φαουλ,ενω δημιουργουσε φασεις και για τους συμπαικτες του

Μαρκοτα 7 πολυ καλος στα ριμπαουντ και στην αμυνα

Ρουντεζ 6 3 τριποντα στο  πρωτο ημιχρονο

 

Ζουμπαργκα 8με αυτον στην θεση ενα η Πολωνια πηγε να γυρισει το ματς

Κελατι 4 σε πολυ κακη βραδια

λαμπε 4 τραγικος

Γκορτατ 7 πολυ καλος απο τα μισα της τριτης περιοδου

Ιγκεσκι 9 θραυση στα ριμπαουντ,εβλεπε το καλαθι σαν βαρελι...να μην ειχε χασει και τα δυο τριποντα στο τελος...

 

ΜVP Μπογντανοβιτς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συμφωνησειςή διαφωνησεις με κατι πρεπει αυτο να ειναι σαφες. Εδω ο φιλος μας ειναι και με το χωροφυλαξ και με τον αστυφυλαξ. Απο τη μια λεει οτι δε πρεπει να ελληνοποιουμε ευκολα ή οτι ο μανικετοκουμπο δεν εδικαουντο την ελλ.υπηκοοτητα, απο την αλλη λεει καλως τη πηρε κλπ., αντε να βγαλεις ακρη. Σε αυτα δε που επανειλλημμενα τον ρωταω κανει το κουφο :)

Φίλε εγώ ήμουν απόλυτα σαφής. Τώρα αν εσύ εχεις πρόβλημα να καταλάβεις τι λέω και ονειρεύεσαι αρειες φυλές προφανώς δεν γίνεται να συνενοηθουμε.

 

Εγώ είπα τα εξής. Τελευταία φορα τα λέω γιατί μου φαίνεται μιλάω σε τοίχο.

 

Λέω πως οι προϋποθέσεις για υπηκοότητα ειδικά στην Ελλάδα πρέπει να είναι πολύ αυστηροί. Όχι επειδή είμαστε αρεια φυλή αλλα γιατί είμαστε πύλη εισόδου μεταναστών. Αν σην Γερμανία π.χ. είναι δύσκολο να πάρεις υπηκοότητα εδω πρέπει να είναι δυο φορές πιο δύσκολο για αυτόν ακριβως τον λόγο.

 

Εννοείται πως δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να πάρει κάποιος υπηκοότητα. Απλά λέω πως τα κριτήρια πρέπει να είναι αυστηρά. Αν τα πληρεί δεν με νοιάζει καθόλου αν την πάρει και καλα θα κάνει να την πάρει.

 

Για τον μανικετοκουμπο τώρα. Στο ξαναλέω. Ο μόνος λόγος που πήρε υπηκοότητα είναι γιατί παίζει καλό μπάσκετ. Αν δεν επαιζε μπάσκετ και πουλούσε cd δεν θα έπαιρνε.

Με αλλα λόγια έγινε ειδική μεταχείριση σε αυτή την περίπτωση. Και καλα έκαναν και το μεταχειριστικαν ειδικά γιατί η εληνοποιηση του είναι υπέρ του εθνικου συμφέροντος.

 

Αυτά έχω πει. Τα υπόλοιπα τα φαντάζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εγινε πολυ κουβεντα για ΔΔ

 

Ο Μητσος πηρε μια αποφαση και ειχε τα @@ να την στηριξει επι χρονια

 

Καποιοι αλλοι που τωρα θαυμαζετε και στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ ειπανε σταματαω ή τραυματιστηκα οταν εβλεπαν τα ζορια να ερχονται και ξαναθυμονται την Εθνικη οταν βλεπουν κατι καλο να γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...