Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aπο που προκυπτει αυτο??

 

Εμφυλιοι μεταξυ ποιων?

Οπου υπαρχουν πολλες φυλες σε ενα μερος αυτο γινεται. Φαντασου δηλαδη να ελληνοποιουνταν ολοι οι αλβανοι και να εχουμε γυρω στα 2 εκατομυρια εδω αλβανους-ελληνες. Ολα αρμονικα θα κυλουσαν λες?

 

Απλως σε καποια χρονια θα δινοταν η αφορμη και θα γινοταν μπαχαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A δε πιστευεις οτι ενα χρωμα ή μια φυλη ειναι ανωτερη απο μια αλλη? Τι ρατσιστης εισαι τοτε?... Αρα εσυ διαφορροποιεισαι απο τους 'συναδελφους' σου.

Το οτι ειπες πως θελαμε με το ζορι να κανουμε ελληνα τον μανικετοκουμπο, κι αυτο το φαντασιωθηκα?

Το μανικετικουμπο δεν ειναι ελληνικο ονομα, ειναι νιγηριανο, αφου το ξερεις τι με ρωτας? Παιζει ηδη στην Εθνικη(νεων).

Μακαρι να ειχαμε στη Σλοβενια τον μανεκετοκουμπο αντι για τον αμπαλο Μπραμο(ς) :)

Συμφωνεις κι εσυ φιλε οτι μπορουμε να μασαμε τσιχλα δημοσιως την ωρα του εθνικου υμνου?

 

 

 

Αυτο με την τσιχλα δεν το ειδα,φυσικα το θεωρω γελοιο,δεν εχω δει κανενα αθλητη να το κανει ειτε σε ολυμπιακους,ειτε σε μουντιαλ κτλ,ουτε ο Φεργκιουσον δε τα κανει αυτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου υπαρχουν πολλες φυλες σε ενα μερος αυτο γινεται. Φαντασου δηλαδη να ελληνοποιουνταν ολοι οι αλβανοι και να εχουμε γυρω στα 2 εκατομυρια εδω αλβανους-ελληνες. Ολα αρμονικα θα κυλουσαν λες?

 

Απλως σε καποια χρονια θα δινοταν η αφορμη και θα γινοταν μπαχαλο.

 

 

 

Eχεις την εντυπωση οτι 2 εκατομμυρια αλβανοι θελουν να ελληνοποιηθουν?

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.

Υποψιν οτι οποιος ελληνοποιειται δε σημαινει οτι θελει οπωσδηποτε να σφαξει τον ντοπιο ελληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις την εντυπωση οτι 2 εκατομμυρια αλβανοι θελουν να ελληνοποιηθουν?

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.

Υποψιν οτι οποιος ελληνοποιειται δε σημαινει οτι θελει οπωσδηποτε να σφαξει τον ντοπιο ελληνα.

Ξερεις κανεναν που δεν θελει? Εγω δεν ξερω παντως...

 

Δεν ειπα πως θελει να σφαξει τον ελληνα. Οπου ομως γινεται αχταρμας απο θρησκειες κουλτουρες πολιτισμους κλπ ειναι προαγγελος ακραιων γεγονοτων. Δες στην αιγυπτο π.χ. ή καλυτερα στην γιουγκοσλαβια. Φαντασου τι θα γινοταν στην ελλαδα με 2 μυρια αλβανους και αλλα τοσα απο υπολοιπες φυλες νομιμους ελληνες.... Εδω βγηκαν και σφαζονταν για το ποδοσφαιρο. Που να παρουσιαστει κανενα σημαντικο ζητημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα εγω να μην συμμετασχει στη εθνικη ομαδα λογω χρωματος?Ρε φιλε εγω αλλα πραγματα σου λεω,δεν μιλαω για αθλητισμο,ακομα και στη Σουηδια στο μπασκετ παιζουν μαυροι,τι να κανουμε τωρα,εσυ απλως δεν εχεις ιδεα τι παει να πει ρατσισμος και εθνικισμος

Εσυ προφανως δεν εχεις ιδεα γιατι απαντας γενικολογα και αοριστα χωρις ιχνος επιχειρηματος παρα μονο οριζεις τις αποψεις σου ως την απολυτη αληθεια.

Απο οτι καταλαβαινω εισαι πολυ νεος σε ηλικια, μαλλον εφηβος που παει ακομα σχολειο, για αυτο και εκανες αυτα τα τραγικα λαθη σε 2-3 σημεια που ανεδειξα και δεν μπορεσες να αντιπαραθεσεις ουτε ενα επιχειρημα για να στηριξεις τις αποψεις σου, παρα μονο ως αλλος Πάπας αφοριζεις οποιαδηποτε αλλη γνωμη εκτος της δικης σου.

 

και καθεσαι και γραφεις μακροσκελη post σε forums,εγω αμα δεν γνωριζω καποιο θεμα δεν εκφερω αποψη,δηλαδη πρεπει να εχουμε αποψη για τα παντα?

Και ομως εχεις και διαφωνεις μαζι μου σε θεματα που δεν κατεχεις(προφανες αυτο) και ενω εγω καθομαι και γραφω μακροσκελη ποστ με επιχειρηματα και σου προτεινω να κανεις ακριβη και συγκεκριμενα quote για να καταρριψεις αυτα που λεω, εσυ παραμενεις γενικολογος και ασαφης λεγοντας μου απλα οτι δεν ξερω τι ειναι ρατσισμος και αλλα τετοια. Grow up!

 

 

Ο Αντετοκουμπο τυπικα(στα χαρτια) ειναι Ελληνας,ουσιαστικα δεν ειναι και μην γινεσαι ρατσιστης προσπαθωντας να το κανεις Ελληνα το παιδι με το ζορυ.

Παλι η ιδια ανοησια που σου ειπα 2 φορες(και τωρα τρεις) οτι δεν κανω αυτο. Πανε διαβασε και πιο πανω ακομα μια φορα, μπας και καταλαβεις τι λεω αν και κυριολεκτικα ειναι πολυ ευκολο, για παιδια εκτης δημοτικου και πανω πανευκολο θα ελεγα. Παμε ξανα μια επαναληψη λοιπον:

Εγω ειπα οτι εφοσον γεννηθηκε στην Ελλαδα, ζει στην Ελλαδα, εμαθε μια χαρα Ελληνικα και πηγε σε Ελληνικο σχολειο ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ(και οχι την υποχρεωση, οπως !!ΞΑΝΑ!! μου βαζεις λογια στο στομα που δεν ειπα) να μπορει να συμμετασχει στην εθνικη ομαδα της Ελλαδας.

Αν νιωθει Νιγηριανος ομως, ας παει στην εθνικη ομαδα της Νιγηριας.

Αυτο που λεω δηλαδη ειναι οτι εχει ΑΥΤΟΣ την ευχερεια να διαλεξει!

Δεν τον κανω εγω Ελληνα με το ζορι.

 

Ισως τωρα καταλαβαινεις τα αυτονοητα και οτι το Α ειναι Α και οχι Β.

 

 

Μην μου απαντησεις γιατι δεν εχω τη ορεξη σου,αμα θες πιστευε οτι γουσταρεις,μη μας κανεις ομως το μαυρο ασπρο.

Προφανως και δεν θα απαντησεις γιατι δεν εχεις τι να απαντησεις γιατι δεν εχεις επιχειρηματα καθολου ωστε να αντιπαραθεσεις σε αυτα που ειπα. Ευχαριστω λοιπον που ενισχυεις αυτα που ειπα και προφανως συμφωνεις μαζι τους απο τη στιγμη που δεν τα καταρριπτεις ή που δεν απαντας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις κανεναν που δεν θελει? Εγω δεν ξερω παντως...

 

Δεν ειπα πως θελει να σφαξει τον ελληνα. Οπου ομως γινεται αχταρμας απο θρησκειες κουλτουρες πολιτισμους κλπ ειναι προαγγελος ακραιων γεγονοτων. Δες στην αιγυπτο π.χ. ή καλυτερα στην γιουγκοσλαβια. Φαντασου τι θα γινοταν στην ελλαδα με 2 μυρια αλβανους και αλλα τοσα απο υπολοιπες φυλες νομιμους ελληνες.... Εδω βγηκαν και σφαζονταν για το ποδοσφαιρο. Που να παρουσιαστει κανενα σημαντικο ζητημα...

 

Φιλε αυτη ειναι η αποψη των ακροδεξιων. Οτι οι αλβανοι θελουν ολοι διακαως να γινουν ελληνες, οτι ντρεπονται για τη χωρα τους, οτι αισθανονται κατωτεροι κλπ... Οι αλβανοι αισθανονται περηφανοι για τη χωρα τους και δεν θελουν να αλλαξουν εθνικοτητα. Ερχονται εδω για να βγαλουν λεφτα, οχι για να γινουν ελληνες και να απαρνηθουν τη καταγωγη και την εθνικοτητα τους.

 

Τι σχεση εχουμε εμεις με τη πρωην Γουγκοσλαβια? Εκει συνυπηρχαν επι δεκαετιες αρκετες εθνικοτητες υπο τον Τιτο(απο το τελος του B΄ΠΠ μεχρι και την προ 20 ετων προσφατη διαλυση της). Στη Αιγυπτο δε ξερω λεπτομερειες, νονιζω οτι εχουν απλα εμφυλιο και σκοτωνονται μεταξυ τους, οπως και στο Ιρακ και αλλου. Κι εμεις μπορει να σφαχτουμε για το ποδοσφαιρο οπως ειπες, ολυμπιακοι και παναθηναικοι ας πουμε.

Το ζητημα σου τελικα ποιο ειναι? Τι ειναι αυτο που σε στενοχωρει? ο μανικετοκουμπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γυρισω αλλιως για να μην κατηγορηθω παλι για ρατσιστης.

 

Οι γονεις μου πανε για δουλεια στην Κινα. Εγω γεννιεμαι εκει παω σχολειο εκει μεγαλωνω εκει κλπ. Ειμαι κινεζος δηλαδη? Κινεζος πολιτης και κινεζικη υπηκοοτητα μπορει να αποκτησω. Κινεζος δεν προκειται να γινω ποτε γιατι απεχω απο τα προτυπα της φυλης... Δεν προκειται ποτε να με δει καποιος στο δρομο και να πει αυτος ειναι κινεζος.

 

Μην μας τρελενεται βραδυατικα... Ενα και ενα κανουν δυο λεμε δεν μιλαμε για πυρηνικη φυσικη.

Φοβερα επιχειρηματα!

Απετυχες και εσυ να απαντησεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ στα πραγματα που λεω και να απαντησεις στις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ερωτησεις που εκανα!

Αρα προφανως δεν μπορεις!

 

Δεν μπορεις δηλαδη να κανεις quote τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ πραγματα που λεω και να τα καταρριψεις με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ εφοσον διαφωνεις, ουτε μπορεις να να κανεις quote τις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕ ΅ερωτησεις που ρωτησα και να τις απαντησεις!

Και αντ'αυτου αναλωνεσαι σε ΑΟΡΙΣΤΕΣ, ΑΝΟΥΣΙΕΣ, με εμφανεις και αμεσες τασεις ΥΠΕΚΦΥΓΗΣ, εκφρασεις του τυπου "Μην μας τρελενεται βραδυατικα... Ενα και ενα κανουν δυο λεμε δεν μιλαμε για πυρηνικη φυσικη."

 

Εγω φυσικα θα επιμεινω και θα ζητησω ξανα να απαντησεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ στα πραγματα που λεω και να απαντησεις στις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ερωτησεις που εκανα κανοντας quote τα ΣΥΚΓΚΕΡΙΜΕΝΑ πραγματα που ο συνομιλητης σου ρωταει!

Γιατι ετσι σοβαρη συζητηση δεν γινεται ο ενας να μιλαει για το Α,Β,Γ,Δ με επιχειρηματα κλπ και ο αλλος να τα ξεχναει(σκοπιμως) ολα αυτα και να απανταει λεγοντας τα δικα του.

 

 

 

Οι γονεις μου πανε για δουλεια στην Κινα. Εγω γεννιεμαι εκει παω σχολειο εκει μεγαλωνω εκει κλπ. Ειμαι κινεζος δηλαδη? Κινεζος πολιτης και κινεζικη υπηκοοτητα μπορει να αποκτησω. Κινεζος δεν προκειται να γινω ποτε γιατι απεχω απο τα προτυπα της φυλης... Δεν προκειται ποτε να με δει καποιος στο δρομο και να πει αυτος ειναι κινεζος.

Ετσι νιωθεις τωρα οτι δεν θα εισαι Κινεζος γιατι δεν εισαι τωρα Κινεζος. Αν ομως γεννηθεις εκει, μεγαλωσεις εκει, πας σε Κινεζικο σχολειο, μιλας απταιστα τα Κινεζικα, συναναστρεφεσαι συνεχως ολη μερα για 18 χρονια με Κινεζους, με Κινεζακια(ως παιδι), τοτε ΝΑΙ θα νιωθεις Κινεζος.

Τωρα δεν μπορεις να το αντιληφθεις αυτο γιατι δεν ισχυουν ολες οι υποθεσεις που καναμε.

 

Οσο για το αν σε δει στον δρομο, προφανως και το "Ελληνικο DNA" σου, θα σε διαφοροποιει στα εξωτερικα χαρακτηριστικα σου απο τους υπολοιπους Κινεζους αλλα αυτο ειναι ασχετο με την συζητηση αφου αυτο ειναι βασικα που συζηταμε, το γιατι θα πρεπει τα εξωτερικα χαρακτηριστικα του DNA σου(που ειναι Ελληνικα) να μπορουν να σταθουν εμποδιο σε εσενα που νιωθεις Κινεζος, γεννηθηκες εκει, μεγαλωσες εκει, πηγες σε Κινεζικο σχολειο, μιλας απταιστα τα Κινεζικα, συναναστρεφεσαι συνεχως ολη μερα για 18 χρονια με Κινεζους, με Κινεζακια(ως παιδι) κλπ, να συμμετασχεις στην εθνικη ομαδα της Κινας?

Δεν θα πρεπει!

Επειδη δεν μοιαζεις με Κινεζος? So what?? Αυτο ειναι που ελεγα και διαφωνουσα με αυτο που ελεγες.

Να μου βρεις/απαντησεις δηλαδη γιατι το DNA(οι διαφορες στο DNA) πρεπει να σταθει εμποδιο εφοσον γεννηθηκες εκει, μεγαλωσες εκει, πηγες σε Κινεζικο σχολειο, μιλας απταιστα τα Κινεζικα και συναναστρεφεσαι συνεχως ολη μερα για 18 χρονια με Κινεζους? Γιατι?

 

Ειπα λοιπον οτι ακομα και αν απαντησεις σε αυτη την ερωτηση, δηλαδη προσπαθησεις να βρεις απαντηση, εισαι ρατσιστης. Αλλα εστω και ετσι για προσπαθησε να βρεις απαντηση σοτ παραπανω ΓΙΑΤΙ που ρωταω.

 

 

 

Κατα τα αλλα για να παρεις την ελληνικη υπηκοοτητα πρεπει να φτυνεις αιμα! Περισσοτερο απο οτι σε αλλα κρατη γιατι εκτος του οτι  ειμαστε για τον π..τσο και μπατε σκυλοι αλεστε ειμαστε και η εισοδος των λαθρομεταναστων. Αν ειμασταν το ιδιο ελαστικοι οσο η γερμανια π.χ. (δεν ξερω αν ειναι ελαστικη η γερμανια τυχαια το λεω) μεσα σε χρονο dt θα γινοταν εδω ενας αχταρμας.

Και αυτος ο αχταρμας ειναι μαθηματικα βεβαιο πως στο μελλον θα οδηγησει σε εμφυλιους, εξεργεσεις και σφαγες.

Σε αυτο συμφωνω. Δεν βλεπω τον λογο να παρει καποιος την Ελληνικη υπηκοοτητα εαν δεν ζησει εδω απο πολυ μικρη ηλικια και για πολλα πολλα χρονια, μαθει να μιλαει πολυ πολυ καλα Ελληνικα, μορφωθει σε Ελληνικο σχολειο, κλπ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηδήξατε το θέμα, ανοίξτε άλλο τοπικ να βγάλετε τη χολή σας για Γιανακη και Διαμαντιδη

Eχει 5 σελιδες που δε τα βρισκουν επι πολιτικης για τον Αντετοκουμπο κι εσενα σε πειραξαν τα 5 ποστ για τον Γιαννακη που στην τελικη ειναι μπασκετ :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπηκα να σας τσιγκλισω για την Εθνικη Φιλων Βασιλη Σπανουλη και βλεπω εχουμε πιασει τον εμφυλιο

Ελληνες...



 Απο εκει και περα μια μετριοτητα και ισως ειμαι και επιεικης...

Και ο Τζορνταν νομιζω ειναι μια μετριοτητα, σιγα, ενα τουρνουα εκανε με τις ΗΠΑ

Βεβαια ο Τζορνταν ειναι και χειροτερος του Σπανουλη συμφωνα με Θαναση Ασπρουλια αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι παμε σημερα με 2 γκαρντ απεναντι στην Τουρκια. Επιτακτικη αναγκη να αποδωσει το μαξιμουμ ο Μπραμος

 

Και πυρετο ο Μπορουσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...