Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

multiple choice

a.Εχεις παρει τιποτα?

b.Εισαι 10-15 χρονων?

c.Τρολλαρεις?

Υπαρχει και το d. Oλα μαζι

 

:shock: :shock: :shock:

Θες και τα λες?

Ισως δεν καταλαβαινεις καν οχι μονο τα δικα μου λεγομενα αλλα απο κανεναν γι'αυτο ερχεσαι σε αντιπαραθεση(βλεπε Midi).

Εδω εφαγε 20 σελιδες να μαλωνει με τον crom271 για εναν παιχτη της εθνικης νεων. Και μολις τους ειπαν καποιοι να σταματησουν επιτελους, ο crom το εκανε, ενω αυτος και το συνεχιζε και ειναι ικανος να το ξαναρχισει τωρα. Το εκανε με εμενα. Το εκανε με τον washcloud. Τωρα το κανει με σενα.

 

Γενικα πρεπει να αντιληφθεις/αντιληφθω/αντιληφθουμε οτι καποια ατομα νιωθουν τοσο μειονεκτικα ακομα και μεσα σε ενα φορουμ, που θελουν παντα η τελευταια απαντηση να ανηκει σε αυτους, συνεπως δωσε τοπο στην κρυμενη οργη και μη δινεις σημασια... Σταματησα να του απανταω αλλα βλεπω οτι συνεχιζει να με αναφερει ενω μαλωνει με αλλον, σταματηστε το κι οι υπολοιποι μπας και απαλλαγουμε.

Εξαλλου δεν συζητα, απλως διαφωνει με ολους και στη συνεχεια βαζει ταμπελες στον καθενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλι με τον midi θα ασχολουμαστε? για ποιο λογο?

Εσυ και ο midi κανετε ο ενας το δικηγορο του αλλου?

 

Εσυ δε με χλευασες πρωτος στο ποστ #2278 ?

Ναι ετσι ειναι οπως τα λες.

Συμφωνουμε τελικα.

 

πρεπει να αντιληφθεις

αντιληφθην

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη νικη για τα πιτσιρικια της Σερβιας απεναντι στους καλους Ιταλους. Μουντομπασκετ οι πρωτοι, περιμενοντας μια απτις τεσσερις wild cards (οπως κι εμεις, οι Τουρκοι κλπ) οι δευτεροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει και το d. Oλα μαζι

 

Εδω εφαγε 20 σελιδες να μαλωνει με τον crom271 για εναν παιχτη της εθνικης νεων. Και μολις τους ειπαν καποιοι να σταματησουν επιτελους, ο crom το εκανε, ενω αυτος και το συνεχιζε και ειναι ικανος να το ξαναρχισει τωρα. Το εκανε με εμενα. Το εκανε με τον washcloud. Τωρα το κανει με σενα.

 

Γενικα πρεπει να αντιληφθεις/αντιληφθω/αντιληφθουμε οτι καποια ατομα νιωθουν τοσο μειονεκτικα ακομα και μεσα σε ενα φορουμ, που θελουν παντα η τελευταια απαντηση να ανηκει σε αυτους, συνεπως δωσε τοπο στην κρυμενη οργη και μη δινεις σημασια... Σταματησα να του απανταω αλλα βλεπω οτι συνεχιζει να με αναφερει ενω μαλωνει με αλλον, σταματηστε το κι οι υπολοιποι μπας και απαλλαγουμε.

Εξαλλου δεν συζητα, απλως διαφωνει με ολους και στη συνεχεια βαζει ταμπελες στον καθενα.

 

Φιλε τα ειπαμε αυτα, με τον crom271 απλα το παιδι ελεγε οτι ο μανικετοκουμπο κακως εγινε ελληνας. Δε ξερω αν κι εσυ συμφωνεις, για ποιο λογο ομως τα ξαναμνημονευεις? Τι περιμενεις να κερδισεις απο την υπηκοοτητα του μακινετοκουμπο?

 

Αν κατσω και απαριθμισω ολους αυτους με τους οποιους εχεις "τρολιαστει" κατα καιρους στο φορουμ θα με παρει η νυχτα.

Δειλια ειναι ΚΑΙ να απευθυνεσαι σε αλλους μιλωνας για μενα ΚΑΙ να επικαλησε προστριβες με αλλους πιστευοντας οτι ετσι κερδιζεις ποντους...

 

Το να διαφωνουμε ειναι θεμιτο. ΔΕΝ διαφωνω με ολους, οπως θεατρικα τονιζεις. Αλλα και δεν θεωρω τον εαυτο μου αυθεντια οπως εσυ, που βγαζεις επιθετικοτητα και απαξιωση σε οποιον τομησει να εχει αλλη απ τη δικη σου αποψη... Τρατζικ.

 

ΥΓ.

 

αλλα βλεπω οτι συνεχιζει να με αναφερει ενω μαλωνει με αλλον

 

Mα τι λες φιλε μου? Στο ποστ #2294 σε ανεφερε ο Herthan, εγω αντιθετα ειπα να μην σε αναφερουμε.

Επεξ/σία από walkerr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά μια υπόκλιση στους Σέρβους και τον Ντούντα. Δεν το περίμενα τόσο εύκολο απόψε. ( κρίνοντας από τα σκορ που έβλεπα ανα διαστήματα )

 

Απόλυτα επιτυχημένη παρουσία στο Ευρωμπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι wild card διαβασα ενα αρθρο σημερα που λεει οτι υπαρχει κανονισμος της FIBA πως οι 4 καρτες πρεπει να δωθουν το λιγοτερο σε 2 διαφορετικες ηπειρους.

 

Και ερχομαστε στο ζουμι. Wild card θελουν:

Απο Ευρωπη: Ελλάδα, Ρωσία, Τουρκία, Ιταλία, Γερμανία.

Απο Αμερικη: Καναδάς

Απο Ασια: Κίνα από την Ασία

Απο Αφρικη: Νιγηρια

 

Αν λαβουμε υποψιν το ευνοικοτερο για μας σεναριο σημαινει οτι μονο η Κινα θα παρει wild card και οι αλλες 3 θα δωθουν Ευρωπη.

3 wildcards δηλαδη, για Ελλαδα, Ρωσια, Τουρκια, Ιταλια και Γερμανια.

Λογικα θα τσιμπησουμε μια απτις 3.  Αν βεβαια ο Νοβιτσκι και ο Μπαρνιανι πουν οτι κατεβαινουν στο παγκοσμιο, τοτε δεν ξερω αν υπαρχει λογος να δωσουν wild card στο τσιρκο μας. Εγω δηλαδη, δεν θα μας εδινα wildcard για να αποκλεισω Νοβιτσκσι ή την φετινη Ιταλια+Μπαρνιανι.

 

(Ρωσια θεωρω δεδομενο οτι θα παρει wildcard, η Τουρκια ισως παρει γιατι μπορει να μην εχουν την σουπερ εθνικη, εχουν ομως ολα τα υπολοιπα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βραζιλία και Κινα εχουν σιγουρα μια θεση, μενει να διεκδικησουν αλλες 2 οι Ευρωπαικες ομαδες, από οτι εμαθα γενικοτερα μετραει η πορεία αλλά και η τηλεοπτικη καλυψη που η Ελλάδα φετος επιασε 40-50% !!! Αν θελει η Ελλάδα μπορει να παρει τη θεση αλλά δεν ξερω κατα ποσο εχουν τα χρηματα για να τη διεκδικησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βραζιλία και Κινα εχουν σιγουρα μια θεση, μενει να διεκδικησουν αλλες 2 οι Ευρωπαικες ομαδες, από οτι εμαθα γενικοτερα μετραει η πορεία αλλά και η τηλεοπτικη καλυψη που η Ελλάδα φετος επιασε 40-50% !!! Αν θελει η Ελλάδα μπορει να παρει τη θεση αλλά δεν ξερω κατα ποσο εχουν τα χρηματα για να τη διεκδικησουν.

 

40-50% αλλά στην Ελλάδα των 11 εκατομμυρίων. Ρωσία την έχω κι εγώ σίγουρη, όχι μόνο επειδή είναι μεγάλη χώρα, αλλά έρχεται και από μετάλλιο σε Ολυμπιακούς αγώνες, έχει και αναγνωρίσιμους σταρ, δεν βλέπω πώς μπορεί να μείνει έξω.

 

Μετά έχουμε Ελλάδα-Ιταλία-Τουρκία.

Η Τουρκία είναι μεγάλη αγορά και μην ξεχνάμε ότι ήταν η φιναλίστ του προηγούμενου Μουντομπάσκετ.

Η Ιταλία επίσης μεγάλη αγορά και με παίκτες-σταρ. Πήγε και καλύτερα από μας φέτος.

Η Ελλάδα είναι ανύπαρκτη αγορά. Τι να πουλήσει η FIBA στους χορηγούς; Διαφημιστείτε και στην Ελλάδα που δεν έχει κανείς να αγοράσει τα προϊόντα σας; Επίσης έχει πατώσει 4 χρόνια συνεχόμενα και δεν έχει κανέναν παίκτη που να τον ξέρει όλος ο πλανήτης για να κάτσει να τον δει.

 

Γιατί να μας δώσουν λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πώς, πώς Φίλιππε. Έχουμε τον καλύτερο παίκτη της Ευρώπης, τον Kill Finn (Σπανούλης ο Φινλανδοφάγος) με τ' όνομα. Πώς. Μεγάλη ατραξιόν.

 

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με όλα και τα ίδια σχεδόν ήθελα να γράψω κι εγώ. Με τη διαφορά περί Ρωσίας, ότι χωρίς Κιριλένκους, δεν τους βλέπω  να κάνουν προκοπή. Και γενικά η Ρωσία είναι όνομα, είναι οικονομική δύναμη κτλ, αλλά όσον αφορά τα μπασκετικά της, δεν είμαι σίγουρος ότι έχουν εφαρμογή στην εθνική μπάσκετ τους. Με όσα λεγονται συνεχώς περί Γερμανίας (ανόδου του μπάσκετ εκεί κτλ), δε θα μ' εξέπληττε να τους τρώγανε τη θέση, άσχετα που δεν την αξίζουν ως ομάδα. Εμάς χλωμούς μας βλέπω, υπό κάθε οπτική γωνία. Με εξαίρεση το "γενικώς καλό μπασκετικό ΟΝΟΜΑ" (το οποίο σε επίπεδο αποτελεσμάτων εθνικής το έχουμε πηδήξει αλύπητα στις τελευταίες διοργανώσεις). Νομίζω ότι θα είμαστε οι τελευταίοι από τους επιλαχόντες, ακόμη κι αν οι Τούρκοι (ως υλικό) είναι ίσως οι χειρότεροι που δικαιωματικά θα έπρεπε να πάρουν τον μέγιστο μπούλο (αλλά ελέω διαφημιστικών λεπτών και λεφτών, έχουν σοβαρές πιθανότητες να την τζουρνέψουν την καρτούλα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40-50% αλλά στην Ελλάδα των 11 εκατομμυρίων. Ρωσία την έχω κι εγώ σίγουρη, όχι μόνο επειδή είναι μεγάλη χώρα, αλλά έρχεται και από μετάλλιο σε Ολυμπιακούς αγώνες, έχει και αναγνωρίσιμους σταρ, δεν βλέπω πώς μπορεί να μείνει έξω.

 

Μετά έχουμε Ελλάδα-Ιταλία-Τουρκία.

Η Τουρκία είναι μεγάλη αγορά και μην ξεχνάμε ότι ήταν η φιναλίστ του προηγούμενου Μουντομπάσκετ.

Η Ιταλία επίσης μεγάλη αγορά και με παίκτες-σταρ. Πήγε και καλύτερα από μας φέτος.

Η Ελλάδα είναι ανύπαρκτη αγορά. Τι να πουλήσει η FIBA στους χορηγούς; Διαφημιστείτε και στην Ελλάδα που δεν έχει κανείς να αγοράσει τα προϊόντα σας; Επίσης έχει πατώσει 4 χρόνια συνεχόμενα και δεν έχει κανέναν παίκτη που να τον ξέρει όλος ο πλανήτης για να κάτσει να τον δει.

 

Γιατί να μας δώσουν λοιπόν;

 

Γιατι ειμαστε η 4η δυναμη στη παγκοσμια καταταξη.

Η Τουρκια θεωρεις οτι ειναι καλυτερη αγορα απο την Ελλαδα? Το επιπεδο του μεσου τουρκου ειναι ακομα χαμηλοτερο απο αυτο του ελληνα.

Εχουμε 3 nba ερς, μη μας υποβαθμιζεις.

Πατωσαμε επειδη στις 2 τελευταιες διοργανωσεις δεν πηραμε μεταλιο? Οι αλλοι τι εκαναν?

Για μενα θα ειναι σκανδαλο αν δε παρουμε την αγριοκαρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...