Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tεραστιος ημιτελικος.Μπραβο στους γαλλους.Συγκλονιστικος Τονι Παρκερ...Υπεροχος ο Ντιο ο κοντος αλλα πολυ δουλεια ο Πιετρους σε ριμπαουντ και αμυνα.Απο την ισπανια σε τραγικη μερα Καλντερον,Ρουμπιο,καλυτεροι τους ηταν Γκαζολ,Ρουντι,Ροντριγκεζ.

 

Παρκερ 9 συγκλονιστικος στην επιθεση

Ντιο 8 δυο πολυ σημαντικα τριποντα,αλανθαστος στις βολες,πολυ καλος στην δημιουργια

Μπατουμ 3 κακο ματς

Ντιο 7 καλος στην αμυνα,εξασφαλιζε το αμυντικο ριμπαουντ αλλα κακος στην επιθεση

Αζινζα 7 καλος στην αμυνα

Πιετρους 8 σουπερ στην αμυνα

 

Βάλε και τον Ζελαμπάλ μέσα στους καλύτερους της Γαλλίας, είχε καθοριστικά τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο και έβγαλε καλές άμυνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσουμε τον Παρκερ σημερα που ηταν ολα τα λεφτα πιστευω πως ο Ντιοτ και ο Πιετρους ηταν οι παικτες ΚΛΕΙΔΙΑ για τους Γαλλους σε επιθεση και αμυνα αντιστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wash ναι για την Λιθουανια ρωταω γιατι δεν μπορεσα να την δω ουτε σ'ενα ματς.

Δεν την υπολογιζα καθολου να σου πω την αληθεια.

 

Κατέβηκαν "χωρίς"...κατεβαστήρια/χειριστές/οργανωτές (γκάρντια δηλαδή), με όχι τις καλύτερες των προοπτικών (συν τον Γκασμάουσκας στον πάγκο...). Στην πορεία στάθηκαν "συνεπείς", με τον Καλνιέτις να το...παίζει ο βασικός τους άσσος. Φρέσκια σχετικά ενέργεια, επιμονή, "σταθερότητα" (από όσο είδα από τα ματς που είδα) και τσούκου-τσούκου φτάσαν' τελικό. Στην αρχή κι εγώ δεν θα τους έλεγα για μετάλλιο, αλλά...(....αλλά στην αρχή υπολόγιζα και εμάς θα μου πεις...).

Γενικά εργάτες (ΚΑΙ γάτες...), και φέτος φαίνεται να ΜΗΝ έχουν θέμα με ψυχολογία, όπως γενικά έχουν (μπασκετικά) ως έθνος (όταν τα χάνουν, τα...χάνουν και χάνονται). Τίποτα πάντως περισσότερο από μια "συνεπή" (και σχετικά έμπειρη) ομάδα. Δικαίως όμως στα ψηλότερα σκαλοπάτια, ενός τουρνουά από το οποίο λείψανε οι "ομαδάρες" (ΚΑΙ οι "παικταράδες"...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσουμε τον Παρκερ σημερα που ηταν ολα τα λεφτα πιστευω πως ο Ντιοτ και ο Πιετρους ηταν οι παικτες ΚΛΕΙΔΙΑ για τους Γαλλους σε επιθεση και αμυνα αντιστοιχα.

Ο Παρκερ φιναλιστ στο NBA δεν ηταν περυσι ή κανω λαθος? Επισης με ποσους ποντους τελειωσε το ματσ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Λιθουανία έχει τρία χρυσά στο eurobasket ,η Γαλλία κανένα.Μην τυχών και υποστηρίζετε Λιθουανία

 

Εχεις ζωηρη φαντασια φιλε μου, η Λιθουανια εχει παρει ενα μονο χρυσο, το 2003 :)

 

* ...μιας και το είδα τώρα : Γουόκερ, είμαι ουδέτερος οπαδικά - ο δε Μίντι είναι δηλωμένος βάζελος. Τί δεν καταλαβαίνεις...; (....ή μάλλον...Τί δεν ΘΕΛΕΙΣ να καταλάβεις; Καλύτερα δες/κρίνε την ουσία των όσων λέγονται, αντί να προσπαθείς να φιλτράρεις τα λεγόμενα μέσα από χρώματα. Σαφώς δεν είναι ό,τι καλύτερο "ως ένδειξη" να συντάσσεται η άποψή μου κυρίως με βαζέλους, "που έχουν κάθε λόγο να είναι ενάντια στον Σπανούλη", αλλά όσο μένεις στην επιφάνεια, θα...πνίγεσαι. κοίτα στα βαθειά να πας, αν θες να δεις καμμιά αλήθεια....).

 

Σου ειπα οτι σε πιστευω, γιατι επιμενεις?

Ποια ειναι η αληθεια που δεν βλεπω?

 

H μεγαλυτερη πλακα ειναι οτι το παιζει ουδετερος αδιαφθορος αντικειμενικος φιλαθλος εθνικης αλλα βαζει εκ των προταιρων οπαδικες ταμπελες σε οποιον δε συμφωνει μαζι του. Πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα η φραση "ορκιζομαι οτι εισαι βαζελος" προς τον washcloud.

 Ητοι, οταν αδυνατουμε να αντιπαρελθουμε μια αποψη/επιχειρημα καποιου, βαζουμε σε αυτον την ταμπελα του βαζελου/γαυρου/αρωστου οπαδου και voila. Και ναι ειναι ο ιδιος τυπος που μιλα για τη σοβαροτητα των αλλων, πχ τη δικη μου, ενω εχει παραφρασει και τα γραφομενα μου παραλληλα.

 

Δεν το παιζω ουδετερος, ειμαι. Καταλαβαινω οτι αυτο σε ξενιζει γιατι εχεις μαθει αλλιως.

Δεν βαζω οπαδικες ταμπελες σε οσους διαφωνουν με μενα. Η ταμπελα ομως που εχεις βαλει οικειοθελως στον εαυτο σου φωναζει απο χιλιομετρα μακρυα και μοιραια επηρεαζει τις αποψεις σου. Καλο ειναι οταν γραφεις στο θρεντ της εθνικης να βγαζεις τα πρασινα γυαλια σου. Διαφορετικα δε μπορει να θεωρησε αξιοπιστος.

Τα λεγομενα σου δεν τα παραφρασα ποτε, αυτο το εκανες εσυ γραφοντας οτι δηθεν ειπα στον wash "ορκιζομαι οτι εισαι βαζελος".

Απο επιχειρηματα εχω γραψει αφθονα αλλα τα παρακαμπτεις με σχετικη ευκολια, σημασια για σενα εχουν μονο τα δικα σου φιλτραρισμενα επιχειρηματα, για οσους διαφωνουν απλα βγαζεις μια απαξιωση...

Ομως το να απευθυνεσαι σε αλλους ενω μιλας για μενα δειχνει δειλια, και οχι απαξιωση οπως νομιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παιζω ουδετερος, ειμαι. Καταλαβαινω οτι αυτο σε ξενιζει γιατι εχεις μαθει αλλιως.

Δεν βαζω οπαδικες ταμπελες σε οσους διαφωνουν με μενα. Η ταμπελα ομως που εχεις βαλει οικειοθελως στον εαυτο σου φωναζει απο χιλιομετρα μακρυα και μοιραια επηρεαζει τις αποψεις σου. Καλο ειναι οταν γραφεις στο θρεντ της εθνικης να βγαζεις τα πρασινα γυαλια σου. Διαφορετικα δε μπορει να θεωρησε αξιοπιστος.

Απο επιχειρηματα εχω γραψει αφθονα αλλα τα παρακαμπτεις με σχετικη ευκολια, σημασια για σενα εχουν μονο τα δικα σου φιλτραρισμενα επιχειρηματα, για οσους διαφωνουν απλα βγαζεις μια απαξιωση...

Ομως το να απευθυνεσαι σε αλλους ενω μιλας για μενα δειχνει δειλια, και οχι απαξιωση οπως νομιζεις.

Τετοιες κρασοκατανυκτικες αμπελοφιλοσοφιες ουτε πολιτικος απο εδρανο της Βουλης.

 

(Βασικα τα ιδια που ελεγες και στον wash μεχρι να σου πει+να καταλαβεις+να πιστεψεις οτι ειναι ουδετερος. Για να αντιληφθει κανεις δηλαδη ποση σημασια αξιζουν τα γραφομενα σου... :D )

 

Ξερεις τι συμβαινει? Εσυ εχεις κολησει την ταμπελα του ουδετερου στο κουτελο σου, μας την ποζαρεις ως επιχειρημα σε καθε ποστ σου (μη-εχοντας-αλλα-επιχειρηματα) και θεωρωντας για καποιο λογο οτι τα γραφομενα σου εχουν παραπανω βαρυτητα απο αυτα αυτων που υποστηριζουν εναν συλλογο. Το προβλημα που αδυνατεις να παρεις μυρουδια, ειναι οτι πχ στο θεμα Σπανουλη-Τρινκιερι εχουν γραψει Παναθηναικοι-Ολυμπιακοι-Αρειανοι και ουδετεροι το ιδιο πραγμα -συμφωνωντας ουσιαστικα- κι ερχεσαι εσυ και κανεις τη διαφορα και λες σε ολους τους παραπανω οτι "εξυπηρετουν τα μικροσυλλογικα τους συμφεροντα", "εχουν φιλτραρισμενα επιχειρηματα", "σας το λεω εγω ο ουδετερος". Δηλαδη, πηγες ως τη Σαντορινη, ειδες το ηλιοβασιλεμα, συμπερανες οτι η χωρα μας δεν εχει τη γραφικοτητα που της αρμοζει και ειπες να το αναλαβεις προσωπικα το θεμα.

 

Στους χαρακτηρισμους περι δειλιας, νταξει τωρα που με ψυχολογησες τραβα ως τον καθρεφτη σου και ρωτα τον τι ειναι αυτος που πεταει τετοιου τυπου χαρακτηρισμους μεσα στα φορουμς... Eλπιζω να μη με ρωτησεις που μενω μοναχα, ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιες κρασοκατανυκτικες αμπελοφιλοσοφιες ουτε πολιτικος απο εδρανο της Βουλης.

 

(Βασικα τα ιδια που ελεγες και στον wash μεχρι να σου πει+να καταλαβεις+να πιστεψεις οτι ειναι ουδετερος. Για να αντιληφθει κανεις δηλαδη ποση σημασια αξιζουν τα γραφομενα σου... :D )

 

Βασικα ξερεις τι συμβαινει? Εσυ εχεις κολησει την ταμπελα του ουδετερου στον εαυτο σου και νομιζεις για καποιο λογο οτι τα γραφομενα σου εχουν παραπανω βαρυτητα απο αυτα αυτων που υποστηριζουν εναν συλλογο. Το προβλημα ειναι οτι πχ στο θεμα Σπανουλη-Τρινκιερι εχουν γραψει Παναθηναικοι-Ολυμπιακοι-Αρειανοι και ουδετεροι το ιδιο πραγμα ουσιαστικα κι ερχεσαι εσυ και κανεις τη διαφορα και λες σε ολους τους παραπανω οτι "εξυπηρετουν τα μικροσυλλογικα τους συμφεροντα", "εχουν φιλτραρισμενα επιχειρηματα" και λοιπα γραφικα.

 

Στους χαρακτηρισμους περι δειλιας, σε ευχαριστω που με ψυχολογησες διχως χρεωση, τραβα τωρα ως τον καθρεφτη σου και ρωτα τον τι ειναι αυτος που πεταει χαρακτηρισμους μεσα στα φορουμς... Eλπιζω να μη με ρωτησεις που μενω μοναχα, ε.

 

Επισης ξεχασα να σημειωσω πως οποιος γραψει διαφορετικη απ τη δικη σου αποψη, το χαρακτηριζεις "τρολια" :lol:

 

Αν δεν ειμαι ουδετερος φωστηρα μου, τοτε τι ειμαι? Πανιωνιος?

Τα γραφομενα ολων μας εχουν την ιδια βαρυτητα. Απλα εσυ νομιζεις οτι εισαι αυθεντια και πλακωνεις στις προσβολες και την απαξιωση οποιον δε συμφωνει με την αυθεντια σου...

Βασικα δε πιστευω οτι το κανεις αυτο μονο γιατι εχεις παντα τα πρασινα γυαλακια σου. Το κανεις γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας σου, ετσι εχεις συνηθισει να αντιδρας, σα κακομαθημενο παιδακι.

 

Πως θα ελεγες καποιον που δε μπορει να σου πει κατα προσωπο αυτο που σκεφτεται για σενα αλλα το λεει σε αλλους?

 

ΥΓ. Και σταματα να στρεβλωνεις αυτα που γραφω, τα "μικρoσυλλογικα σας συμφεροντα" δε τα εγραψα  για αρειανους κλπ. τα εγραψα για φανατικους οπως εσυ που βαζουν το γοητρο της ομαδας τους πανω απο την εθνικη(ακου εκει "περιμενει το Σπανουλη να ανακοινωση αποχωρηση"... :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κουρασες και το προβλημα ειναι οτι εδω και πολλα ποστ δεν προβαλεις κανενα απολυτως επιχειρημα πανω στο θεμα με το οποιο ΚΑΝΕΙΣ οτι διαφωνεις, παρα μονο τσακωνεσαι επι προσωπικου και... "διαφωνεις".

 

edit για το edit σου (ΤΟ ΥΓ): εχεις πλακα, διοτι στην ιδια προταση μου καταλογιζεις οτι στρεβλωνω τα λαμπρα σου λεγομενα, την ιδια ωρα που στρεβλωνεις δικα μου λεγομενα περι αποχωρησης Σπανουλη. Οποτε, παμε παλι στο γνωστο loop: Ξανακοιταξου στον καθρεφτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...