Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...το θέμα δηλαδή για 'σένα είναι ΜΟΝΟ η "βιτρίνα", Φίλιππε; Ρωτάω, επειδή (ναι μεν) αναφέρεσαι σε αυτή μονάχα (αλλά όταν είναι τόσο ελλειπής η αναφορά σου, σα να μη σε νοιάζει το παραμέσα....), χωρίς να προδικάζω.

 

Σε περίπτωση που ισχύει η ανωτέρα "υποψία" μου, κι επειδή μου 'χεις κολλήσει "ταμπέλες" "περί Σπανούλη" μερικές φορές (μεσ' στη χρονιά), ΔΕΝ έχεις κάτι περισσότερο να πεις, για ένα διαφαινόμενο ΧΟΝΤΡΟ καρκίνωμα (τώρα "η χούντα του Σπανούλη" είναι, του Βασιλακόπουλου/των ΕΟΚατζήδων είναι - δεν ξέρω ποιός φταίει σε ποιό βαθμό) που ΠΙΘΑΝΩΣ να παίζει μεγάλο ρόλο στα -πασιφανέστατα, εδώ και χρόνια- προβλήματα της Εθνικής;

[Αν είναι πάντως να μου πεις "τί σχέση έχει ο πόσο καλός/πόσο κακός παίκτης Σπανούλης, γενικώς μάλιστα, με το τί τρέχει στα παρασκήνια της Εθνικής", θα σου πω προκαταβολικά, ένας..."διαπλεκόμενος" ηγέτης, είναι κακός ηγέτης (κι ένας κακός ηγέτης, είναι καλός λόγος για τα άσχημα αποτελέσματα μιας προβληματικής και προβληματισμένης ομάδας) - κι ίσως όλα να ξεκινάνε από το πόσο ή όχι είναι παίκτης με...προβλήματα...]

 

Γενικά υποθέτω ότι κουβέντες γίνονται μεταξύ προπονητών και παλιών παικτών. Και λογικό μου φαίνεται. Ο Σπανούλης έχει πάρει 3 μετάλλια με την εθνική και 3 Ευρωλίγκες. Κάτι χρήσιμο μπορεί να πει στον προπονητή. Ακόμα κι αν είναι του στυλ "κόουτς, τον Φώτση τον ξέρω τόσα χρόνια. Για να παίξει ο άνθρωπος πρέπει να του δώσεις ρόλο, αλλιώς δε βρίσκει ψυχολογία. Για 5 λεπτά δε γουστάρει να παίζει, το έχουμε συζητήσει. Αν τον θες για τόσο, άφησέ τον να μείνει με τα παιδάκια του". Αντιστοίχως, θεωρώ ότι αν ο Πεδουλάκης δεν έκανε αντίστοιχες κουβέντες με Διαμαντίδη και Τσαρτσαρή όταν πήγε στον ΠΑΟ, κακώς έκανε.

 

Υπάρχει ένα βασικό «αλλά» σε όλα αυτά. Άλλο συζητάω με παίκτες, ακούω τη γνώμη τους και αποφασίζω εγώ και άλλο κάνω ό,τι πει ο πάλιουρας. Τότε το έχουμε χάσει το παιχνίδι. Γι’ αυτό και είναι πρόβλημα να έχεις προπονητή που είναι μικρότερο όνομα από τους παίκτες. Ο Σπανούλης μπορεί να θέλει να παίρνει τη μπάλα σε κάθε επίθεση ή να έχει γνώμη για τα συστήματα που ταιριάζουν στην ομάδα. Μπορεί κάτι να ξέρει, αλλά μπορεί να λέει και βλακείες. Αν είσαι ο Ιβκοβιτς, κρίνεις κι έχεις την προσωπικότητα να τον γράψεις εκεί που πρέπει αν σου φαίνονται βλακείες. Αν είσαι ο Τρινκιέρι, δύσκολο!

 

Ως προς τη βιτρίνα, μετράει πολύ για μένα. Γιατί ένα θέμα που το δημοσιοποιείς, πέφτει στα χέρια του Φίλιππου, του Midi και του washcloud και διογκώνεται ανεξέλεγκτα. Σκέψου να βγει ο προπονητής και να πει ότι στη χθεσινή προπόνηση ο Μπράμος είπε στον Σλούκα να πάει να πηδηχτεί. Με σωστό χειρισμό, αυτό το περιστατικό μπορεί να μην είναι καν πρόβλημα. Αν βγει και το πει δημοσίως ο προπονητής, θα γίνει προβληματάρα!

 

Ο προστατευόμενος του Βασιλακόπουλου ποιός είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αντελήφθην?

Ο καλύτερος παίκτης και ηγέτης έχει κάποιο συμβόλαιο και ειναι σίγουρη η θέση του;

Ο καλύτερος παίκτης και ηγέτης με δυο φαπες σε δυο χρόνια απο κατι νιγηριες και κατι φινλανδιες θα πει ποιος φταίει δλδ; Και γιατι να μην φταίει και ο ίδιος και να πρέπει να φύγει;;

 

Τι προπονητής ΕΘΝιΚΗΣ εισαι που το συζητάς με παίκτη. Σε σύλλογο ίσως, παίζουν συμβόλαια και επενδύσεις.

 

O προπονητης εχει το δικαιωμα να θεωρει καποιον παιχτη ως καλυτερο/ηγετη/αναντικαταστατο και να συζητα για το ποιοι μπορουν να τον πλαισιωσουν καλυτερα. Κουμαντο θα του κανεις?

 

Όσο για το...πόσοι είμαστε εμείς που έχουμε πρόβλημα με τον Σπανούλη, εννοείς ότι "είμαστε τόσο λίγοι που τί αξία έχουμε"...; Χαρ.

 

Ακριβως. Και σε συνδυασμο με αυτο που ειπες, οτι "σας τρολαρω". Πως ειναι δυνατον η θεληση της μεγιστης πλειοψηφιας να ειναι για καποιους τρολαρισμα.

 

Θα επαιρνα ορκο οτι εισαι παναθηναικος, αλλα αφου μου λες οτι εισαι συναδελφος(ουδετερος) σε πιστευω :)

 

 

Τέλος είναι απίστευτο το να έχει προκύψει θέμα (ΘΕΜΑΤΑΡΑ), κι απλώς κάποιοι να λέτε "...ψιχαλίζει...". Εντελώς όμως απίστευτο....

Τεσπα. Δατς λάιφ.

 

To oποιο ειναι?

 

Μη δινεις σημασια. Σε λιγο θα σου πει οτι οι παιχτες ΠΑΟ και ΟΣΦΠ ειναι υπερανω κριτικης οταν αγωνιζονται στην εθνικη, οι προπονητες που γινονται σκυλακια τους το ιδιο, διοτι αλλιως ειμαστε οπαδοι που θα παμε και θα μαχαιρωθουμε μεταξυ μας για να τα "μικροσυλλογικα μας συμφεροντα".

 

Καθεστε και απαντατε στην τρολια του καθενος που αδυνατει να καταλαβει οτι εχουμε σοβαρο ζητημα οταν ο προπονητης καταρτιζει ροστερ με βαση τις επιθυμιες-συμβουλες-προτροπες ΕΝΟΣ παιχτη (που ειναι αναποσπαστο μερος της αποτυχιας btw) και πολυ πιο σοβαρο ζητημα οταν βγαινει ο προπονητης και το δηλωνει και δημοσια "ξερετε τα ειπα με τον Βασιλη και συμφωνησαμε οτι ξεκινουμε ξεσκαρταρισμα: θα διωξουμε ενα αριθμο παιχτων".

 

Εσυ φιλε ποσο σοβαρος εισαι οταν φτανεις στο σημειο να γραφεις οτι... περιμενεις το Σπανουλη να βγαλει ανακοινωση αποχωρησης απο την Εθνικη?

 

Μη μου πεις οτι δηλωνεις κι εσυ ουδετερoς ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλίπ, δε χρειαζόταν να μου εξηγήσεις τί είδους/μεγέθους πρόβλημα είναι μια άσχημη βιτρίνα. Γι' αυτό άλλωστε κι έγραψα πριν για "ΜΟΝΟ". Παν' απ' όλα όμως, δεν είναι ούτε οι παράπλευρες απώλειες που μπορεί να φέρει (εντάσεις μεταξύ παικτών, χώσιμο από κόσμο ΜΜΕ και "δημιουργία -ανάλογου- κλίματος" εντός της), ούτε το "προφανές" ότι "δεν είναι ωραία", αλλά το ότι είναι ενδεικτική για το τί παίζει από πίσω της. Σαφώς και υπάρχει πάντα το ελαφρυντικό του εν θερμώ (και δη υπό διασυρμό), το οποίο όμως είναι σχετιζόμενο με το τί μοστράρεται. Στην εν λόγω περίπτωση δεν έχουμε κάποια "εκνευρισμένα υπερφίαλη δήλωση" πχ, αλλά καθαρά το ότι βγήκε κάτι στη φόρα (άσχημο η μη - προφανώς ασχημότατο στην προκείμενη). Μ' άλλα λόγια, πιάσει δεν πιάσει κάποιος το θέμα στο πληκτρολογιοστόμα του, το ζήτημα είναι υπαρκτό-ΤΑ-ΤΟ : ΑΝ ΕΙΝΑΙ δυνατόν, παίκτης ΕΘΝΙΚΗΣ ομάδας (είτε Βασίλειος Σπανούλης λέγεται, είτε Μιχαήλ Ιορδάνης, είτε Άμπαλος Χασογκόλογλου) να λειτουργεί είτε ως "επικυρωτής" του προπονητή του και των απόψεών του, είτε ακόμη χειρότερα ως υποβολέας τέτοιων (απόψεων). Ακόμη και την καλύτερη άποψη να έχει, πρώτ' απ' όλα κάνει μπουρδέλο τους υπόλοιπους παίκτες με τέτοιο "θράσος" (διότι δεν είναι ρομποτάκια, αλλά οι περισσότεροι άτομα με ολοκληρωμένη προσωπικότητα και παν' απ' όλα ολοκληρωμένο...εγωισμό). Όσον αφορά την προσωπικότητα του προπονητή, επίσης δεν είναι δυνατόν να δέχεται και πολλά-πολλά (λάθος ή σωστά). Σημαίνει ότι ΟΤΑΝ θα είναι λάθος ο παίκτης, θα τον γράφει τον κόουτς στις αρχιδάρες του, καθώς καλώς ή κακώς, στις μάχες αυτό που έχει μέγιστη σημασία είναι η τήρηση της ιεραρχίας, κι όχι το ποιός έχει τις καλύτερες ιδέες (δεν υπάρχει χρόνος για πειθώ έσω διαλεκτικής και αποδείξεων. Εκτός δηλαδή κι αν η ελληνική Εθνική Ομάδα Καλαθοσφαίρισης λειτουργεί κοινοβιακά και δεν το ξέραμε......). Τρίτον, άλλο να βγει ο κάθε Σπανούλης και εκτός από αστραγάλους στο παρκέ να καταθέσει και εμπειρία στην κουβέντα και να πει "κόουτς, να σου πω λίγο για τον Φώτση που έτσι και γιουβέτσι το παιδί", και ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟ να πει ποιούς θεωρεί ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ για το σχήμα....Αρχηγός μπορεί να είναι (φυσικός, χημικός, μαθηματικός, θεολόγος ή χωρίς επιθετικούς προσδιορισμούς - pun unintended αλλά απλά μου βγήκε), άρα εκπροσωπεί την ομάδα με τον λόγο του, και ως παίκτης κλειδί να έχει -πιθανώς- βαρύνουσα σημασία η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του άποψη - χλωρίνη Κλινέξ όμως δεν είναι, για να καθαρίζει κόσμο και καταστάσεις με εμπιστοσύνη... Και στην τελική, είναι εκεί, ο κάθε πάικτης, για ν' αφήσει ιδρώτες και κόκκαλα στα παρκέδια, ενώ ο κάθε προπονητής είναι εκεί για να του λέει τί να κάνει, πώς να το κάνει και πότε να το κάνει, επειδή ΑΥΤΟΣ έτσι (καλώς ή κακώς) έκρινε. Ρόλοι συγκεκριμένοι που δεν επιδέχονται διακρίσεων. Και ας μην μπούμε στο πόσο ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ είναι να μπαίνει ο κάθε αρχηγός σε ξένα (....; ) για τον ρόλο του χωράφια. Αν θέλει να μιλήσει για κάποιον, ας μιλήσει για τον εαυτό του και μέχρι εκεί. Τυφλός ή μαλάκας είναι ο προπονητής για να χρειάζεται σιγοντάρισμα; Κι αν είναι κάτι από τα δυο αυτά, ας πάει σπίτι του, κι όχι να κάθεται "να το συζητάει με παίκτες"...**

 

Μετά από τα παραπάνω, πιθανότατα θα μου χρεώσουν οι όποιοι καλοθελητές, πράσινες φανέλες ή(/και) εμπαθή μπουρνούζια, αλλά η αλήθεια συνεχίζει να είναι ότι δεν έχω καμμία εμπάθεια με τον Βασίλη Σπανούλη. Με τη διαφορά φυσικά ότι αν μέχρι τούδε απλά τα έπαιρνα με τις ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ (όποιες/όσες/όποτε ΧΩΡΙΣ ελαφρυντικά για την συχνότητα/επαναληψιμότητά τους) μαλακίες που κάνει εντός παρκέ, σε ΟΠΟΙΑ ομάδα και αν παίζει (ΕΘνική, ΟΣΦΠ ΠΑΟ, ΜΑΟ, ΣΑΟ), πλέον τον συμπαθώ ακόμη λιγότερο μετά τα τελευταία γεγονότα, όχι έτσι γενικά και ρατσιστικά, αλλά ΑΚΡΙΒΩΣ για τα πεπραγμένα του. Και δεν πα' να έβγαλε το πόδι του "για την φανέλα" - όταν βγάζει μάτια αλλονών μέσα στην ομάδα του (αντί να τους ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ μάλιστα, ως ένας σωστός αρχηγός θα όφειλε.......), τότε χάνει ακόμη και αυτόν τον σεβασμό που λέγαμε στην κουβέντα που είχαμε περί Κου Βαρλά (ο οποίος καλά θα έκανε αντί να ψάχνει για το που ακριβώς στριμώχνουν τ' αρχίδια τους οι τυχόν επικριτές του τοτέμ Σπανούλη, να του απευθύνει λόγο και να τον ρωτήσει αν θεωρεί ότι πρέπει να συνεχίσει να φοράει σορτσάκια, μετά από το τελευταίο του "κατόρθωμα"...Διότι μπορεί ναι μεν η Χοψωνίδου να ξέρει καλύτερα, αλλά εμένα μου φαίνεται τελείως ανάρχιδο να βγει αρχηγός και να λέει αυτά που λέει για αυτούς με τους οποίους "και στις νίκες μαζί, αλλά και στις ήττες" - πόσο μάλλον όταν όλοι αυτοί για ΑΥΤΟΝ δουλεύανε μέσα στο παρκέ!

Τεσπα, σκάω, γιατί αλλιώς θα σκάσω.....).

 

 

* ...μιας και το είδα τώρα : Γουόκερ, είμαι ουδέτερος οπαδικά - ο δε Μίντι είναι δηλωμένος βάζελος. Τί δεν καταλαβαίνεις...; (....ή μάλλον...Τί δεν ΘΕΛΕΙΣ να καταλάβεις; Καλύτερα δες/κρίνε την ουσία των όσων λέγονται, αντί να προσπαθείς να φιλτράρεις τα λεγόμενα μέσα από χρώματα. Σαφώς δεν είναι ό,τι καλύτερο "ως ένδειξη" να συντάσσεται η άποψή μου κυρίως με βαζέλους, "που έχουν κάθε λόγο να είναι ενάντια στον Σπανούλη", αλλά όσο μένεις στην επιφάνεια, θα...πνίγεσαι. κοίτα στα βαθειά να πας, αν θες να δεις καμμιά αλήθεια....).

 

 

** ...και για να χαλαρώσω ο ίδιος λίγο : ....φανταστείτε πλάκα που θα έχει, αυριομεθαύριο να βγει ο Τρινκ και να πει "....λοιπόν, σήμερα μίλησα και με Φώτση, και προς τέλος της εβδομάδας είναι να μιλήσω με Μπουρούση/Καϊμακόγλου και από βδομάδα με Παπανικολάου και Καββαδά για να μου πούνε κι αυτοί την άποψή τους"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεγαλυτερη πλακα ειναι οτι το παιζει ουδετερος αδιαφθορος αντικειμενικος φιλαθλος εθνικης αλλα βαζει εκ των προταιρων οπαδικες ταμπελες σε οποιον δε συμφωνει μαζι του. Πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα η φραση "ορκιζομαι οτι εισαι βαζελος" προς τον washcloud.
 Ητοι, οταν αδυνατουμε να αντιπαρελθουμε μια αποψη/επιχειρημα καποιου, βαζουμε σε αυτον την ταμπελα του βαζελου/γαυρου/αρωστου οπαδου και voila. Και ναι ειναι ο ιδιος τυπος που μιλα για τη σοβαροτητα των αλλων, πχ τη δικη μου, ενω εχει παραφρασει και τα γραφομενα μου παραλληλα.

 

Και νταξει ο washcloud τωρα που μας ειπε οτι ειναι αντικειμενικος θα του πουμε οτι βαζελοφερνει και θα το λυσουμε το προβλημα μας και παλι. Αμ ο ChrisXXX? Βαζελος απο κουνια. Για να μην πω για το "ειμαι ουδετερος 'γω, ειστε αρρωστακια 'σεις" σοκ που θα παθει μολις μαθει τι ομαδα υποστηριζει ο FilliposMD (ή ο ektelestes που εκανε like σε ενα απτα ποστ που λενε για το σκηνικο Σπανουλη-Τρινκιερι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως wash, ενώ δεν διαφωνώ επί των συγκεκριμένων που λες, προτείνω γενικά να μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα.

 

Πχ έστω ότι ο Μπουρούσης είναι τσιράκι του Βασιλακόπουλου και η παρουσία του δημιουργεί προβλήματα. Έστω ότι ο Τρινκιέρι το κατάλαβε, ήθελε να τον κόψει αλλα του τον φόρεσαν και μάλιστα μαζί με Καββαδά, για να μην χάνει χρόνο συμμετοχής το παιδί. Αλλά το παιδί δεν ακολουθούσε τα αμυντικά συστήματα, δεν προσπαθούσε και χαλούσε την ισορροπία της ομάδας με τα γνωστά αποτελέσματα.

Ο Σπανούλης λοιπόν βγαίνει μπροστά, αντιτιθέμενος στον Βασιλακόπουλο, στηρίζοντας τον προπονητή και τους άλλους παίκτες που ως νεότεροι δεν μπορούν να κάνουν τέτοιες δηλώσεις. Δε λέω ότι ισχύει αυτό, ένα υποθετικό παράδειγμα δίνω. Σε αυτή την περίπτωση, πάλι κράζουμε τον παίκτη γιατί πάει να κάνει κουμάντο ή τον επαινούμε γιατί τα βάζει με τον Βασιλακόπουλο για να εξυγιανθεί η ομάδα, δίνοντας στήριγμα στον αξιόλογο προπονητή; Ή αν βγει ο Μπουρούσης και πει "ο Σπανούλης έχει πηδήξει την ομάδα με τα σταριλίκια του" πάλι θα πεις ότι είναι απαράδεκτος και τραγικός επειδή έβγαλε στη σέντρα συμπαίκτη του;

 

Επίσης δεν ξέρουμε αν ο Σπανούλης πήγε στον προπονητή ή ο προπονητής στον Σπανούλη. Τέλος πάντων, εμένα είναι ο χαρακτήρας μου τέτοιος που πάντα κρατάω μια πισινή.

 

Επί του θέματος, φαπ η Ουκρανία, οπότε μια εκ των Σερβία και Ιταλία θα ψάχνει wild card. Σκουραίνουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλυτερα να μην παρουμε wild card. Ντροπη ειναι και θα ειναι ακομα παραπανω ντροπη αν κατεβουμε με τα μυαλα και τη νοοτροπια που κατεβαινουμε εδω και 2 χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, εγώ ούτε αγριοκάρτα (που είπε όμορφα κάποιος νωρίτερα) βλέπω, ούτε ημεροκάρτα - μόνο Ημεροβόγλι και παρατεταμένες διακοπές για τους παίκτες (που δεν θα κάνουν και κακό εδώ που τα λέμε). Διότι πέραν των λεφτώνε (που αποτελούν και μια καλή "δικιολογία" εδώ που τα λέμε για να μην την....ζητήσουμε καν) που ζητάνε "δια την ενόχλησις" οι Φιμπαίοι" (και άντε πες τα κάνει εξτρά χορηγία η -ανακεφαλαιοποιημένη εις βάρος κοσμάκη και αποκοσμάκη- Γιούρομπανκ και φοράνε το λόγκο της και στα βρακιά τους οι διεθνείς για απόσβεση), τα οποία δεν τα λες και λίγα μισό μύριο, οι ανταγωνιστές μου φαίνεται αδύνατο να μην την έχουν αυτοί στο τσεπάκι (Ρώσοι και Τούρκοι βασικά, από τη στιγμή που η τα μάλλα επίσης ενδιαφερόμενη Ουκραΐνα ήδη πέρασε με το σπαθί της), όταν α) τα σχετιζόμενα με αυτήν οικονομικά μεγέθη (από κάθε άποψη) είναι μαστ για την Φίμπα β) οι Τούρκοι με την Ερλάινς τους από πίσω ΔΕΝ νομίζω να είναι δυνατόν να μείνουν απόξω....(ΑΝ υπάρχει μια περίπτωση, πιο πιθανή θεωρώ να τον πχιούνε οι Ρώσοι πάντως...).

 

Όσο για το τί-πρέπει-τί-δεν-πρέπει, ΙΣΩΣ να μπορούμε να το δούμε ως....καλή ευκαιρία για......τα περίφημα "ξεκαθαρίσματα"...Να κάτσει λίγο η εθνική στο μούσκιο δηλαδή, να υπάρχει κι ο καιρός να γίνουν πράγματα...(ως φίλαθλο δεν με φτιάχνει μεν, αλλά εκτός από "μάθημα" να είναι κι ευκαιρία που είπα...Πχ αν το..."τίμημα" θα είναι στο μεσοδιάστημα να πάρει πούλο ο Βασιλακόπουλος...ε χαλάλι...). Αρκεί βέβαια ο καιρός που θα περάσει εκτός διοργανώσεων, να μην είναι για της ψωλής τον χαβά...

 

 

------

 

 

Φίλιπ, ΚΑΙ εγώ δεν είμαι των εύκολων συμπερασμάτων. Κατά τ' άλλα όμως, οι ενδείξεις φωνάζουν, για να μην πω ουρλιάζουν. Ο Σπάμμερ δεν έχει δείξει ΟΜΑΔΙΚΗ "αυτοθυσία" (όπως και στην ομάδα του) - αντίθετα δείχνει να γίνεται όσο πάει και ηγεμονικότερος, ή μάλλον, βασιλικότερος (...ο Βασίλης...) των υπολοίπων όλων...Επίσης, δεν μιλάμε για καταστάσεις (επειδή έφερες "υποθετικό παράδειγμα με Μπουρούση"), όπου ΑΠΛΑ χη ιζ μπίτσιν' (όπως ας πούμε έκανε ο Ντόρσι στον ΟΣΦΠ πέρσι) : άλλο το να μην κρατάει τα λόγια του, και ΕΝΤΕΛΩΣ άλλο να διαφαίνεται ότι α) πρέπει να του ζητηθεί από γνώμη έως άδεια από τον ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ β) να μιλάει για το ΜΕΛΛΟΝ/θέση παικτών...(μιλάμε για την έμμεση αλλά σαφή κουβέντα του Τρινκ φυσικά)...

Για τα παραπάνω λοιπόν, δεν νομίζω ότι ούτσε στο ελάχιστο ανέλαβε...."ηγετική δήλωση", την οποία είπε στη νύφη για να τ' ακούσει η πεθερά όπως λες.....Και γενικώς, αυτά τα πράγματα ή το βουλώνεις και δεν τα λες, ή αν είναι να τα πεις, βγαίνεις και τα λες τσεκουράτα : δεν χρειάζεται να "υποννοήσεις" σπόντες προς Βασιλακό, διότι δεν είναι βλήμα ο γέρων (οπότε και στις δύο περιπτώσεις, εκτίθεσαι απέναντί του με κίνδυνο να σε πηδήκσει. Συμπέρασμα; ΟΥΤΕ ΓΙ' ΑΣΤΕΙΟ δεν έριξε βολές για να τις πιάσει ο πρόεδρας...Τάλε-κουάλε τους κόβω....). Και πάνω απ' όλα : ακόμη και να έλεγε (για όποιον λόγο και απευθυνόμενος προς όποιον), το ΜΕΓΑ ζήτημα είναι ότι ΔΕΝ είναι δυνατόν να το κάνεις "μέσω προπονητή", ξεφτιλίζοντας ή απογυμνώνοντας το στάτους του. Ας τα έλεγε σε δηλώσεις, στη μάνα του, στον Βασιλακό τον ίδιο, στο Τουίταχ - ό,που ήθελε. Όχι όμως ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. Είναι λεπτή η θέση του ως μέλος της ομάδας των παικτών, δεν είναι βοηθός του έστω....

 

Όσο για το "δεν ξέρω ποιός πήγε σε ποιόν", δε καταλαβαίνω γιατί το αναφέρεις - δεν έχει καμμία -ουσιώδη- σημασία...Και ο Τρινκ να πήγε, ο Μπίλης το πολύ που όφειλε ήταν να πει "κόουτς, εγώ μόνο για πάρτη μου και τα δικά μου όποια λάθη μπορώ να μιλήσω".

 

 

...Δεν ξέρω, όταν πρωτόδα εδώ μέσα το "Εθνική Φίλων Βασίλη Σπανούλη", όντας από βάζελο, δεν μου έκατσε καλά. Και από μόνο του, και λόγω του...πρότερου πράσινου βίου του γράφοντος (DK). Όσο περνάνε όμως οι μέρες και περισσεύουν τα γεγονότα, όλο και λιγότερο με ενοχλεί ως ατάκα.........(όσο κι αν ΠΑΝΤΑ παίζει ένας "ύποπτος" να ΕΧΕΙ δική του ατζέντα για την οποία λέει αυτά που λέει - το θέμα δεν είναι πόσο σωστός "βγαίνει" αυτός ή όχι, αλλά αν βγαίνουν αυτά που λέει...).

 

 

 

* ...κι ΑΚΟΜΑ ένα ντισκλέιμερ προς όσους συνεχίζουν να βλέπουν κι εμένα με μισό μάτι : ΔΕΝ επιθυμώ (...ακόμα έστω...) καρατόμηση του Σπανούλη. Να ΣΤΡΩΣΕΙ θέλω, γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε τιποτα και για τον Μασιουλις ρε :D

Ο ενας λεει για τον Κλειζα, ο αλλος για τον Καλνιετις, ουτε ενας δεν θα αναφερει τον πρωτο σκορερ και ριμπαουντερ της Λιθουανιας σημερα? Ολοι με μικροσυλλογικα συμφεροντα ποσταρετε εδω μεσα? (που λεει και μια ψυχη :D )

 

Κατα τ'αλλα ως εδω μπορουσε ο Μπογδανοβιτς.

 

Και τωρα... Τονυ Παρκερ οε-οε-οε μπας και σταματησει καποιος τους κ**οΙσπανους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και ο Ιωνάς, Μίντι. Πολύ δυναμικός. Αλήθεια τί έχει γίνει με αυτόν στον ΠΑΟ; Τον κράτησε ο Πεδουτράκης, ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...