Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Γνωρίζω τι έχει στο μυαλό του ο Βασίλης, συζήτησα μαζί του για τις αλλαγές, το ξεσκαρτάτισμα, πείτε το όπως θέλετε. Αλλά πιθανότατα όντως θα χρειαστεί να αποχωρήσει ένας αριθμός παικτών."

 

 

Μας λεει ο προπονητης εν ολιγοις, οτι "συζητησε" με παιχτη για το τι θα γινει στην ομαδα. Ωραια λοιπον, εμενα με λενε ΝικοΖηση. Αυτοματως αναρωτιεμαι απο που κι ως που εχει λογο ο συμπαικτης μου να συζηταει/αποφασιζει/προτεινει/ρουφιανευει εμενα στον Τρινκιερι και γιατι ο Τρινκιερι δεν ερχεται να ρωτησει κι εμενα τη γνωμη μου για τον Σπανουλη? Αυτοματως νιωθω ριγμενος. Το ιδιο ισχυει και για Μπουρουση/Φωτση/Καιμακογλου/Πριντεζη και ολους τους παιχτες που ειναι ιδια "σειρα" με το Σπανουλη.  Απο που κι ως που παιχτης συζητα με τον προπονητη για το οτι πρεπει να παρουν πουλους καποιοι συμπαικτες απτην ομαδα? Περι ισοροπιων μεσα στην ομαδα η λογος

 

Για να μην παρεξηγηθω, το Χ το τρωει ο Τρινκιερι απο εμενα και οχι ο Σπανουλης. Ξερουμε οτι ο Σπανουλης πασχει απο αυτο το συνδρομο του να αποδιδει ρολους σε συμπαικτες, να κρινει τους καλους και τους κακους συμπαικτες του κλπ (περιπτωση Ντορσι που ηταν λιγο τρελος παραπανω και τα εβγαλε στη φορα), ο Τρινκιερι ομως απο που κι ως που του δινει τετοιο αερα?

 

Σπανουλης/ΔΔ/Μποντιρογκα/Αλβερτης στην ομαδα του Ζοτς πχ και να αποφασιζουν-συζητουν για συμπαικτες? Και αν εγινε/γινει να βγαινει να το δηλωνει ο Ζοτς δημοσιως για να το ακουν και οι υπολοιποι παικτες? Γελαει ο κοσμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"Γνωρίζω τι έχει στο μυαλό του ο Βασίλης, συζήτησα μαζί του για τις αλλαγές, το ξεσκαρτάτισμα, πείτε το όπως θέλετε. Αλλά πιθανότατα όντως θα χρειαστεί να αποχωρήσει ένας αριθμός παικτών."

 

 

Μας λεει ο προπονητης εν ολιγοις, οτι "συζητησε" με παιχτη για το τι θα γινει στην ομαδα. Και γιατι το συζητησε με τον Σπανουλη κι οχι με τον Ζηση ας πουμε? Και γιατι οχι με τον Μπουρουση, τον Φωτση ή τον Καιμακογλου? Απο που κι ως που παιχτης συζητα με τον προπονητη για το οτι πρεπει να παρουν πουλους καποιοι συμπαικτες?

Όντως το είπε;

 

Ξεφεύγει η Κροατία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Γνωρίζω τι έχει στο μυαλό του ο Βασίλης, συζήτησα μαζί του για τις αλλαγές, το ξεσκαρτάτισμα, πείτε το όπως θέλετε. Αλλά πιθανότατα όντως θα χρειαστεί να αποχωρήσει ένας αριθμός παικτών."

 

 

Μας λεει ο προπονητης εν ολιγοις, οτι "συζητησε" με παιχτη για το τι θα γινει στην ομαδα. Ωραια λοιπον, εμενα με λενε ΝικοΖηση. Αυτοματως αναρωτιεμαι απο που κι ως που εχει λογο ο συμπαικτης μου να συζηταει/αποφασιζει/προτεινει/ρουφιανευει εμενα στον Τρινκιερι και γιατι ο Τρινκιερι δεν ερχεται να ρωτησει κι εμενα τη γνωμη μου για τον Σπανουλη? Αυτοματως νιωθω ριγμενος. Το ιδιο ισχυει και για Μπουρουση/Φωτση/Καιμακογλου/Πριντεζη και ολους τους παιχτες που ειναι ιδια "σειρα" με το Σπανουλη.  Απο που κι ως που παιχτης συζητα με τον προπονητη για το οτι πρεπει να παρουν πουλους καποιοι συμπαικτες απτην ομαδα?

 

Αμα δε το συζητησει με τον καλυτερο παιχτη/ηγετη της ομαδας με ποιον θα το συζητησει?

 

Δε μπορω να φανταστω ποιος ειναι "ο αριθμος των παιχτων" που θα αποχωρησουν. Πλην του Φωτση, που λογικα ολοκληρωσε το κυκλο του.

Βεβαια εαν ενσωματωθουν στην ομαδα Κουφος, Καλαθης, Μανικετοκουμπο θα πρεπει να βγουν 3 αντιστοιχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....με τον ψυχολόγο του ίσως; (...Τζόνι, μας τρολλάρεις - ΔΕ μπορεί να το εννοείς αυτό που έγραψες...).

 

Μίντι, κάτι είχες γράψει για Τρινκέρι πριν από καμμιά 10άρα μέρες. Και κάτι είχα σχολιάσει, με βάση συνέντευξή του που είχα δει. Μια εντύπωσή μου ήταν απλώς βέβαια, αλλά μετά από αυτό το σημερινό, πως τη βλέπεις την εντύπωση που έλεγα;

 

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ δηλαδή...Άν έχει αρχίσει να βγάζει λίστα ο..."φυσικός σου ηγέτης" στην ΕΘΝΙΚΗ ομάδα (άμα ήταν σύλλογος, να πεις δε γαμιέται), χεσ' τα και κουκούλωσ' τα.........(κι εγώ ο ρομαντίκλας που "περιμένω να συνετιστεί και να ωριμάσει" ο Kill Ball.........)

 

 

 

---------

 

 

...ιν άδερ νιούζ, κρίμα και τους είχα συμπαθήσει τους Ητταλούζ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη φορά συμφωνώ με τον Μίντι. Πιθανώς τέτοιες κουβέντες να γίνονται στις ομάδες, δεν ξέρω, αλλά δε βγαίνει ο προπονητής να το πει δημοσίως! Για άπειρους λόγους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....με τον ψυχολόγο του ίσως; (...Τζόνι, μας τρολλάρεις - ΔΕ μπορεί να το εννοείς αυτό που έγραψες...).

 

Μίντι, κάτι είχες γράψει για Τρινκέρι πριν από καμμιά 10άρα μέρες. Και κάτι είχα σχολιάσει, με βάση συνέντευξή του που είχα δει. Μια εντύπωσή μου ήταν απλώς βέβαια, αλλά μετά από αυτό το σημερινό, πως τη βλέπεις την εντύπωση που έλεγα;

 

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ δηλαδή...Άν έχει αρχίσει να βγάζει λίστα ο..."φυσικός σου ηγέτης" στην ΕΘΝΙΚΗ ομάδα (άμα ήταν σύλλογος, να πεις δε γαμιέται), χεσ' τα και κουκούλωσ' τα.........(κι εγώ ο ρομαντίκλας που "περιμένω να συνετιστεί και να ωριμάσει" ο Kill Ball.........)

 

 

 

---------

 

 

...ιν άδερ νιούζ, κρίμα και τους είχα συμπαθήσει τους Ητταλούζ.......

Eιναι πολυ λιγος ο Τρινκιερι για προπονητης εθνικης Ελλαδος. Και επειδη ειναι "yes man" στους απο πανω του -και μαλλον και στους απο κατω του, βλεπε Σπανουλη- και επειδη για να σωσει το τομαρι του και να παραμεινει στη θεση του, δεν εχει τα @@ και την αξιοπρεπεια να τοποθετηθει δημοσια για πραγματα που ο κοσμος το χει τουμπανο...Αντ'αυτου αναλαμβανει δημοσια τις ευθυνες τριτων, για να συνεχισει να βρισκεται σε μια θεση απο την οποια μονο να κερδισει μπορει ως ατομο.

 

Δεν μου ειχε δημιουργησει την εντυπωση οτι ειναι τετοια μαργιονετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ λιγος ο Τρινκιερι για προπονητης εθνικης Ελλαδος. Και επειδη ειναι "yes man" στους απο πανω του -και μαλλον και στους απο κατω του, βλεπε Σπανουλη- και επειδη για να σωσει το τομαρι του και να παραμεινει στη θεση του, δεν εχει τα @@ και την αξιοπρεπεια να τοποθετηθει δημοσια για πραγματα που ο κοσμος το χει τουμπανο...Αντ'αυτου αναλαμβανει δημοσια τις ευθυνες τριτων, για να συνεχισει να βρισκεται σε μια θεση απο την οποια μονο να κερδισει μπορει ως ατομο.

 

Δεν μου ειχε δημιουργησει την εντυπωση οτι ειναι τετοια μαργιονετα.

 

Καταρχην να πω πως συμφωνω με τον midi αλλα θελω να κανω μια ερωτηση..

Αν θελει να σωσει το τομαρι του για την θεση του οπως λες Midi,με ποια σκεψη βγαινεις και λες στον κοσμο,δημοσια οτι συζητησες με παικτη (οποιοσδηποτε και αν ειναι αυτος) ποιος θα φυγει/μεινει στην ομαδα?

Βγαινει καποιος που θελει να κρατησει την θεση του και λεει αυτα τα πραγματα δημοσια ριχνοντας ολους τους συμπαικτες του Σπανουλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη  ("λογική") περίπτωση όντως να ισχύει το (συγκεκριμένο) σενάριο που είπε ο Μίντι, είναι να είναι ΤΟΣΟ πια λακαμάς ο Τριν, και να έχει έρθει με την εντύπωση πως "Σπανούλης = το απόλυτο τοτέμ στη μπέλα Γκρέσια, όποτε (ως γιεσμάν), καλά θα έκανα να τον αναφέρω, πιστός στη γραμμή μου του να προσπαθώ συνεχώς να τονίσω την τιμιότητα της Κας Καίσαρος"...(κάτι σαν αυτό που βλέπουμε στις ταινίες ότι ο νεοεισελθόντας στον καταυλισμό αλλόφυλος ήρως μαθαίνει ότι πρέπει να κοιμηθεί με την κόρη του αρχηγού των ιθαγενών ως διαπιστευτήριο μυήσεως - οπότε και το κάνει ακόμη κι αν είναι πιο αξύριστη κι απ' αυτόν...) (...η διαφορά στην πρίπωτσή μας, είναι ότι πάει και κοιμάται με την εν λόγω, χωρίς τελικώς να υφίσταται τέτοιο έθιμο, αλλά επειδή έτσι νόμιζε ότι παίζει σε αυτή την φυλή...).

 

Η άλλη μη-τόσο-λογική, είναι ότι ο μπουλούκος είναι παντελώς βλαμμένος τελικά, και ΑΠΛΩΣ "τα ξέρασε όλα" (και τα αξέραστα ακόμα δηλαδή....). Για τόσο βλήμα ΔΕΝ τον κόβω (πρέπει στην κυριολεξία να χρειάζεται οδηγίες χρήσεως κάθε φορά που πάει να δέσει κορδόνια, ένας άνθρωπος, για να κάνει τέτοιου μεγέθους γκάφα...).

Η "συνομωσιολογική" πλευρά του νομίσματος, θα ήθελε να διατείνεται πως "επίτηδες την πέταξε αυτήν την χειροβομβίδα, για να κάψει έμμεσα -αλλά αποτελεσματικά- Σπανούλη -και πιθανώς και όποιον της ΕΟΚ- αντί να μπει στην πιο τάκτλες διαδικασία να βάλει τις φωνές κατά τη διάρκεια πχ συνεντεύξεως τύπου, όπου θα μπορούσε να τα είχε χώσει ευθέως σε Σπανούλη ή όποιους τεσπα πήγανε να/και τον μανιπουλάρανε για να περάσουν τα δικά τους γούστα και κουμάντα για την Εθνική, λες και δεν ήταν αυτός χεντκόουτς, αλλά παιδί για θελήματα"...

 

Γενικά η πλάκα είναι πως ΚΑΜΜΙΑ από τις ανωτέρω εξηγήσεις δεν μου κάθεται, και δεν βρίσκω και άλλη λογική/πιθανή ως εναλλακτική........Το ΓΕΓΟΝΟΣ όμως, είναι ότι το ΕΙΠΕ αυτό που είπε, και ρε πούστη μου, ΔΕΝ λέγονται τέτοια πράγματα....Όσο δηλαδή κι αν υπάρχει κόσμος που (...στον θεό του, δηλαδή...ήμαρτον....), βγαίνει και λέει "αν δεν τα συζητήσει με τον αρχηγό της ομάδας, με ποιόν θα τα συζητήσει"..........(....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....με τον ψυχολόγο του ίσως; (...Τζόνι, μας τρολλάρεις - ΔΕ μπορεί να το εννοείς αυτό που έγραψες...).

 

Ποιους "τρολαρω"? Ποσοι ειστε εσεις που εχετε προβλημα με το Σπανουλη?

Η Εθνικη ειναι πανω απο τα μικροσυλλογικα σας συμφεροντα.

 

:D :lol: :D :lol:

Γελαει και το συμπαν και ο Μανικετοκουμπος.

 

Και ποιος ειναι ο ηγετης κατα τη γνωμη σου, ο Καββαδας?

 

Η άλλη μη-τόσο-λογική, είναι ότι ο μπουλούκος είναι παντελώς βλαμμένος τελικά, και ΑΠΛΩΣ "τα ξέρασε όλα" (και τα αξέραστα ακόμα δηλαδή....).

 

Αυτο ειναι δεδομενο και το εχω επισημανει απο καιρο. Ο χοντρος πρεπει να φυγει παραυτα.

Οχι βεβαια γιατι συζηταει με το Σπανουλη που ειναι αναντικαταστατος, αλλα γιατι αποδειχτηκε αμεπαρκης για τη θεση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δε το συζητησει με τον καλυτερο παιχτη/ηγετη της ομαδας με ποιον θα το συζητησει?

 

 

Δεν αντελήφθην?

Ο καλύτερος παίκτης και ηγέτης έχει κάποιο συμβόλαιο και ειναι σίγουρη η θέση του;

Ο καλύτερος παίκτης και ηγέτης με δυο φαπες σε δυο χρόνια απο κατι νιγηριες και κατι φινλανδιες θα πει ποιος φταίει δλδ; Και γιατι να μην φταίει και ο ίδιος και να πρέπει να φύγει;;

 

Τι προπονητής ΕΘΝιΚΗΣ εισαι που το συζητάς με παίκτη. Σε σύλλογο ίσως, παίζουν συμβόλαια και επενδύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Εθνικη ειναι πανω απο τα μικροσυλλογικα σας συμφεροντα.

 

Tόσες φορές που το έχω γράψει, δεν μπορεί, θα το έχεις δει : δεν έχω κανένα συμφέρον από κανέναν σύλλογο - δεν είμαι οπαδός κανενός συλλόγου. Οπότε, ή πλάκα κάνεις, ή......

 

Όσο για το...πόσοι είμαστε εμείς που έχουμε πρόβλημα με τον Σπανούλη, εννοείς ότι "είμαστε τόσο λίγοι που τί αξία έχουμε"...; Χαρ.

Γενικά διαμάντια κουβέντες πάντως...

Κατά τ' άλλα, δεκάρα δεν δίνω αν οι λοιποί 9.999.999 Έλληνες "είναι απόλυτα ευτυχισμένοι" "με τον Σπανούλη" (ή με όποιον άλλο) ή όχι. Προσωπικά πάντα για εμένα και την κούτρα μου μιλάω και γι' αυτό εκτιμώ να απευθύνονται σε αυτήν και εμένα αντί να με τσουβαλιάζουν (ακόμη και με όσους τυχόν λένε παρόμοια πράγματα).

 

Τέλος είναι απίστευτο το να έχει προκύψει θέμα (ΘΕΜΑΤΑΡΑ), κι απλώς κάποιοι να λέτε "...ψιχαλίζει...". Εντελώς όμως απίστευτο....

Τεσπα. Δατς λάιφ.

 

 

Αυτή τη φορά συμφωνώ με τον Μίντι. Πιθανώς τέτοιες κουβέντες να γίνονται στις ομάδες, δεν ξέρω, αλλά δε βγαίνει ο προπονητής να το πει δημοσίως! Για άπειρους λόγους!

 

...το θέμα δηλαδή για 'σένα είναι ΜΟΝΟ η "βιτρίνα", Φίλιππε; Ρωτάω, επειδή (ναι μεν) αναφέρεσαι σε αυτή μονάχα (αλλά όταν είναι τόσο ελλειπής η αναφορά σου, σα να μη σε νοιάζει το παραμέσα....), χωρίς να προδικάζω.

 

Σε περίπτωση που ισχύει η ανωτέρα "υποψία" μου, κι επειδή μου 'χεις κολλήσει "ταμπέλες" "περί Σπανούλη" μερικές φορές (μεσ' στη χρονιά), ΔΕΝ έχεις κάτι περισσότερο να πεις, για ένα διαφαινόμενο ΧΟΝΤΡΟ καρκίνωμα (τώρα "η χούντα του Σπανούλη" είναι, του Βασιλακόπουλου/των ΕΟΚατζήδων είναι - δεν ξέρω ποιός φταίει σε ποιό βαθμό) που ΠΙΘΑΝΩΣ να παίζει μεγάλο ρόλο στα -πασιφανέστατα, εδώ και χρόνια- προβλήματα της Εθνικής;

[Αν είναι πάντως να μου πεις "τί σχέση έχει ο πόσο καλός/πόσο κακός παίκτης Σπανούλης, γενικώς μάλιστα, με το τί τρέχει στα παρασκήνια της Εθνικής", θα σου πω προκαταβολικά, ένας..."διαπλεκόμενος" ηγέτης, είναι κακός ηγέτης (κι ένας κακός ηγέτης, είναι καλός λόγος για τα άσχημα αποτελέσματα μιας προβληματικής και προβληματισμένης ομάδας) - κι ίσως όλα να ξεκινάνε από το πόσο ή όχι είναι παίκτης με...προβλήματα...]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tόσες φορές που το έχω γράψει, δεν μπορεί, θα το έχεις δει : δεν έχω κανένα συμφέρον από κανέναν σύλλογο - δεν είμαι οπαδός κανενός συλλόγου. Οπότε, ή πλάκα κάνεις, ή......

Μη δινεις σημασια. Σε λιγο θα σου πει οτι οι παιχτες ΠΑΟ και ΟΣΦΠ ειναι υπερανω κριτικης οταν αγωνιζονται στην εθνικη, οι προπονητες που γινονται σκυλακια τους το ιδιο, διοτι αλλιως ειμαστε οπαδοι που θα παμε και θα μαχαιρωθουμε μεταξυ μας για να τα "μικροσυλλογικα μας συμφεροντα".

 

Καθεστε και απαντατε στην τρολια του καθενος που αδυνατει να καταλαβει οτι εχουμε σοβαρο ζητημα οταν ο προπονητης καταρτιζει ροστερ με βαση τις επιθυμιες-συμβουλες-προτροπες ΕΝΟΣ παιχτη (που ειναι αναποσπαστο μερος της αποτυχιας btw) και πολυ πιο σοβαρο ζητημα οταν βγαινει ο προπονητης και το δηλωνει και δημοσια "ξερετε τα ειπα με τον Βασιλη και συμφωνησαμε οτι ξεκινουμε ξεσκαρταρισμα: θα διωξουμε ενα αριθμο παιχτων".

 

Για τους πιο..."δυσκολους" να το πιασουν οτι εχουμε θεμα, εφερα και το παραδειγμα του Ζοτς -τωρα σου λεω Ιφκοβιτς για να μην με πειτε κολημενο- οτι συζητησε με τον Κρστιτς για το ποιους θα διωξουν απτην εθνικη Σερβιας. Ο Ιφκοβιτς. Να συζητησει με τον Κρστιτς (επειδη ειναι ο καλυτερος παιχτης της Σερβιας). Και να το πει και δημοσια οτι θα διωξει αριθμο παιχτων επειδη του το ειπε ο Κρστιτς... Ξαναλεω: Ο Ιφκοβιτς. Βαλτε το ρημαδι να δουλεψει λιγο...

 

 

bonus: Eπειδη ειχαμε διαφωνιες για το πως μπορει ο Τρινκιερι να επελξε τον Καββαδα: Ανθρωπος που απτη θεση του προπονητη δεχεται συμβουλες περι επιλογων στο ροστερ απο ΠΑΙΧΤΗ και δεν περναει απτο νου του οτι δεν βγαινεις να το πεις δημοσιως ακομα κι αν το κανεις, σκεφτειτε τι κανει ως προς τις αναλογες επιθυμιες των ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.

Τι yes man κλπ, ΒΑΡΑΩ_ΠΡΟΣΟΧΗ_ΚΑΙ_ΚΑΝΕΙ_5_ΡΙΧΤΕΡ_man ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα της εθνικής ξεκινάει από τον Φουστηβασιλακόπουλο.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να χαζολογούμε εμείς οι απ΄έξω. Όταν ο γέρος αφήσει τη θέση, τότε μπορεί να δούμε φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...