Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα πιστευεις οτι θα καθομαι να κουβεντιαζω με troll?

 

(θα στο αιτιολογησω γιατι σε λεω troll)

Γιατι και μονο που ανεφερες αυτο το πραγμα για τον Διαμαντιδη(ενω ξερεις οτι δεν ισχυει) το εκανες μονο και μονο για τον υποτιμησεις(σαν παιχτη,χαρακτηρα κλπ) και ταυτοχρονα υποτιμας και την δικια μας νοημοσυνη.Ενα πραγμα που το ξερουν ΟΛΟΙ(οτι δεν εγραψε στα @@ του την Εθνικη)δεν μπορεις να βγαινεις εσυ και να λες το αντιθετο(δλαδη κατι που δεν ισχυει).

 

Και μονο που το ειπες εισαι troll και δεν καθομαι να συζητησω μαζι σου.

ΤΕΛΟΣ.

 

 

Υ.Γ.Τελικα το ignore ειναι τεραστια ανακαλυψη.

 

Εσυ δεν εκραζες Σπανουλη γιατι πολυ απλα οπως πολλους , σε ποναει κι εσενα που εφυγε?

Ελα μην κρυβεστε παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε κοφτε τις μη αναγκαιες δικαιολογιες

Ουτε ανθελληνικα λειτουργησε, ουτε επαγγελματικα.

Απλα ο Παπαλουκας στην ακμη του, στην ΤΣΣΚΑ, κονταροχτυπηθηκε πολλες φορες με μας και μαλιστα ακουσε πολλα, ειδικα το '07. Προφανως ο ανθρωπος σιχτιριζει καθε τι πρασινο

 

Εγω δεν τον κατηγορω γι'αυτο, απλα αυτο που νομιζω σου λεει ο Midi ειναι οτι μην παμε να τον περασουμε ως πανεθνικο συμβολο γιατι δεν ειναι. Εκανε συνειδητες επιλογες οταν δημοσια και χωρις οφελος της ομαδας τους εναντιονοταν στον Παναθηναικο αρα τι θελετε? Να δεχτω τον Παπαλουκα εγω ως Παναθηναικος?

 

Ουτε αυτος επαιξε τον ουδετερο, ουτε εμεις παιζουμε τους ουδετερους, δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο, σε ολοκληρο τον αθλητισμο απειροι αθλητες εχουν κοντρα με συγκεκριμενες ομαδες και οπαδους, No big deal

 

 

Τα παραπανω ειναι σωστα, ακομα και αν καποια στιγμη ο παπαλουκας διακρινοταν ως προπονητης, ποτε του δε θα μπορουσε να σταθει στην εθνικη. θα χε φαγωθει πριν καν αρχισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κρινετε απ αυτο το αποτελεσμα καθως αν εμεις ειχαμε κερδισει, η ισπανια θα επαιζε διαφορετικα ;)

 

Yπόθεση είναι αυτό,ο Γκασόλ έβαλε 32 πόντους... γιατί δεν τον έβγαλε για να τον ξεκουράσει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω τη χρονικη περίοδο της περιβόητης δήλωσης όπως και την ίδια τη δήλωση.

Η συμπάθεια του Παπαλουκά προς τη ΤΣΣΚΑ που του έδωσε ψωμάκι ειναι δεδομένη όπως και το γεγονός οτι απέναντί σας ήταν πάντα ο καλυτερος παίχτης της αντίπαλης ομάδας.

Αυτό φυσικά δεν τον εμπόδιζε να ειναι αρχηγος της Εθνικης ομάδας και ΚΟΛΛΗΤΟΣ με Σπανουλοδιαμαντιδηδες έχοντας τον σεβασμό ειδικά του τελευταίου όπως ο ίδιος έχει δηλώσει.

 

Ακόμα λοιπόν και αν η δήλωση έγινε όπως ακριβως τη λες, τη δικαιολογώ απόλυτα λαμβάνοντας υποψη μου οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση λειτουργησε επαγγελματικά και όχι ανθελληνικά όπως θα ήθελες να περάσεις.

 

Επι της ουσίας, τιποτε δεν αναιρεί το γεγονος οτι ο συγκεκριμένος παιχτης τρέφει της εκτιμησης των Ελλήνων διεθνών, ξέρει μπάσκετ, ο Μεσίνα θα τον ηθελε βοηθο του και θα ήταν μια εξαιρετικη επιλογή. Ο μόνος λόγος που δε θα τον πάρουν θα ειναι καθαρά οπαδικός. Μη ξεχνάμε οτι το οπαδιλίκι στέρησε απ την Ελλάδα τον καλυτερο ομοσπονδιακό μέχρι εκεινη τη στιγμη....(που να ηταν και Ολυμπιακος ο άνθρωπος :P )

 

Εσύ λοιπόν λες όχι, εγω λέω ναι, και εύχομαι να ειναι έξυπνοι στην Ομοσπονδία και να βάλουν έναν άνθρωπο τέτοιου μεγέθους. Αν όχι αυτόν, ας βρουν άλλον με τέτοια χαρακτηριστικά.

Σου απαντησε ο DKNI.

Να σου δωσω και ενα bonus quiz τωρα?

Τελικος Ευρωλιγκας στην Αθηνα. ΠΑΟ-ΤΣΣΚΑ. Το σηκωνει ο ΠΑΟ. Ποιος παιχτης της ΤΣΣΚΑ ηταν ο μονος που δεν περασε να συγχαρει αυτους του ΠΑΟ για την επιτυχια ?

 

ΥΓ. Αν ετσι ενιωθε καλα εκανε, γουστο του και καπελο του, σιγα να μη του ζητησουμε και το λογο. Αλλα οχι να λεμε οτι δεν εχει προκαλεσει ποτε. Εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει δεν μπορεί να σταθεί; Θα διαφωνεί μια Κ.Α.Ε. (τα μαλακιμένα μιας Κ.Α.Ε.); Στα παπάρια της ομοσπονδίας. Αν θεωρεί πως κάποιος είναι καλός για την Εθνική ομάδα δεν πρέπει να μετρά τέτοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε κοφτε τις μη αναγκαιες δικαιολογιες

Ουτε ανθελληνικα λειτουργησε, ουτε επαγγελματικα.

Απλα ο Παπαλουκας στην ακμη του, στην ΤΣΣΚΑ, κονταροχτυπηθηκε πολλες φορες με μας και μαλιστα ακουσε πολλα, ειδικα το '07. Προφανως ο ανθρωπος σιχτιριζει καθε τι πρασινο

 

Εγω δεν τον κατηγορω γι'αυτο, απλα αυτο που νομιζω σου λεει ο Midi ειναι οτι μην παμε να τον περασουμε ως πανεθνικο συμβολο γιατι δεν ειναι. Εκανε συνειδητες επιλογες οταν δημοσια και χωρις οφελος της ομαδας τους εναντιονοταν στον Παναθηναικο αρα τι θελετε? Να δεχτω τον Παπαλουκα εγω ως Παναθηναικος?

 

Ουτε αυτος επαιξε τον ουδετερο, ουτε εμεις παιζουμε τους ουδετερους, δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο, σε ολοκληρο τον αθλητισμο απειροι αθλητες εχουν κοντρα με συγκεκριμενες ομαδες και οπαδους, No big deal

Σεβαστο.

 

Εγω απ την άλλη δεν ειπα να τον περάσουμε ως πανεθνικο συμβολο, διοτι δεν γινεται έχοντας παιξει σε μια εκ των 2 ομάδων που κονταροχτυπιούνται τα τελευταία χρόνια, αλλά ως άνθρωπο που τον σεβονται οι υπολοιποι αθλητές. (το ιδιο θα έλεγα και για τον Διαμαντίδη για παράδειγμα, αν ήξερα οτι τρέφει τον σεβασμό όλων)

 

Αλλωστε μετά τη πτωση του θρυλου του Γιαννακη, ο μοναδικός που έμεινε πλέον ως εθνικο συμβολο στο Ελληνικο μπάσκετ ειναι ο Γκαλης, ο οποίος και να τον παρακαλάγαμε δε θα ασχολιόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ισπανοί παίζουν χαλαρά. Εχουν εξασφαλίσει την 4η θέση μετα από το δικό μας στραπάτσο.....τι τρίτοι, τι τέταρτοι. Καλύτερα τέταρτοι κατευθείαν με Σέρβους. Ετσι κι αλλιώς ο νικητής αυτού του προημιτελικου -αν προκύψει- γινεται φαβορί για κατάκτηση.

 

Κατα τα λοιπά χλωμο για wild card. Βραζιλία και Κίνα έχουν καπαρωθουν τις δυο, οπότε μένουν δυο εισιτήρια για εμάς, Ρώσους και Μογγολους.

 

2015 ξανα εθνική.........

 

Στις ειδησεις του αντ1 μαλλον δε το πηραν πρεφα αυτο, αφου μιλανε για ελληνικη τραγωδια. Οτι χασαμε μια μεγαλη ευκαιρια απο τη συγκυρια κλπ.

 

Γιατι χλωμη η wild card? Γιατι σε Βραζιλια και Κινα? Αν δε δωσουν τη καρτα στη 4η στη παγκοσμια καταταξη σε ποιον θα τη δωσουν, σε αμπαλους?

 

2015 ξανα εθνικη εφοσον περασουμε στα προκριματικα. Τα οποια θα αρχισουν απο φετος ή απο του χρονου? Ποσα χρονια εχουμε να παιξουμε προκριματικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2015 ξανα εθνικη εφοσον περασουμε στα προκριματικα. Τα οποια θα αρχισουν απο φετος ή απο του χρονου? Ποσα χρονια εχουμε να παιξουμε προκριματικα?

 

12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος παιχτης της ΤΣΣΚΑ ηταν ο μονος που δεν περασε να συγχαρει αυτους του ΠΑΟ για την επιτυχια ?

Ο Παπαλουκάς που συνεχάρει μόνο τους διεθνής Ελληνες στα αποδυτήρια και γυρισε την πλάτη στον Αλβέρτη ? :-)

Γνωστη ιστορία. Ειχε γινει σουσουρο τοτε.

Ηταν στον ιδιο τελικο που ο Παπαλουκας ηταν ο μόνος ΕΛΛΗΝΑΣ παιχτης που χειροκροτουσε τον Νικο Γκάλη από την αρχή εως το τέλος της βράβευσης που του ειχε γινει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει δεν μπορεί να σταθεί; Θα διαφωνεί μια Κ.Α.Ε. (τα μαλακιμένα μιας Κ.Α.Ε.); Στα παπάρια της ομοσπονδίας. Αν θεωρεί πως κάποιος είναι καλός για την Εθνική ομάδα δεν πρέπει να μετρά τέτοια.

Ειναι μια αλυσιδα φιλος...και οι καε, και οι παιχτες, και οι οπαδοι και οι αρδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παπαλουκάς που συνεχάρει μόνο τους διεθνής Ελληνες στα αποδυτήρια και γυρισε την πλάτη στον Αλβέρτη ? :-)

Γνωστη ιστορία. Ειχε γινει σουσουρο τοτε.

Ηταν στον ιδιο τελικο που ο Παπαλουκας ηταν ο μόνος ΕΛΛΗΝΑΣ παιχτης που χειροκροτουσε τον Νικο Γκάλη από την αρχή εως το τέλος της βράβευσης που του ειχε γινει.

Δεν ξερω για τα παλαμακια του Παπαλουκα, για αυτα ξερετε καλυτερα εσεις οι Ολυμπιακοι απτην περιοδο που αγωνιστηκε στην ομαδα σας :D Στα μεταξυ μας παιχνιδια, ηταν εξαιρετικος σε αυτον τον τομεα παντως, ανεκαθεν :P

Αλλα τι ακριβως σημασια εχει αν χειροκροτουσε το Γκαλη απτην αρχη ως το τελος ή μονο στην αρχη, σε σχεση με τη συζητηση "δεν εχει προκαλεσει ποτε του"?! Ειναι τυπου αντεπιχειρημα στα αλλα που ειπα?

Εγω σου λεω πολυ απλα οτι το "ποτε του δεν προκαλεσε" δεν ισχυει, τιποτε περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ λοιπόν, δέχομαι οτι προσβαλε τους Παναθηναικους για τον λόγο που ανέφερες παραπάνω.

Να κρατήσουμε και εμεις οι γαβροι τωρα μανιάτικο στον Γκάλη που είχε πει οτι ο Σιγάλας τον είχε ταράξει στο ξυλο και η διαιτησία έπαιξε υπερ του Ολυμπιακου. :P

 

Το θέμα ειναι αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος κάνει για την εθνικη ή οχι λαμβάνοντας υπόψη τα πολλά θετικά του στοιχεία.

Εσυ λες οχι. Οι άλλοι?

 

Υ.Γ- Το αντεπιχείρημα ειναι οτι όντως συνεχάρει τελικά τους Ελληνες διεθνης απ την Εθνικη ομάδα στα αποδυτήρια.

Ειναι μύθος οτι δε το έκανε. Με τον Διαμαντιδη ειναι γνωστη η φιλία του.

Σα να λέμε οτι ο Πατέρας και ο Μαρινάκης ηταν τσακωμένοι :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι θα πει δεν μπορεί να σταθεί; Θα διαφωνεί μια Κ.Α.Ε. (τα μαλακιμένα μιας Κ.Α.Ε.); Στα παπάρια της ομοσπονδίας. Αν θεωρεί πως κάποιος είναι καλός για την Εθνική ομάδα δεν πρέπει να μετρά τέτοια.

 

 

 

Κατσε ρε μλκα, ποιος ειναι, ο Ομπραντοβιτς, ο Ιβκοβιτς, ο Φιλ Τζακσον, ο Αουερμπαχ, ποιος?

 

Αφενος ξεκιναμε οτι δεν θα μπορει να σταθει γιατι στο πρωτο ασυλο στον Σπανουλη και στο πρωτο κοψιμο 12αδας στον Παππα εγω τουλαχιστον, και δεν πιστευω ειμαι ο μονος, δεν θα θεωρησω οτι απλα "πηρε τους καλυτερους"

Και πες γαμα το αυτο και κατεβαζει 12αδα που συμφωνουμε

 

Δηλαδη εγω ως Παναθηναικο θα βλεπω τον ανυπαρκτο προπονητικα αντιΠαναθηναικο στον παγκο της Εθνικης? Ντοματα

 

Ας ηταν ο Ιβκοβιτς, που εχει συνδεθει με τον Ολυμπιακο. Να καποιος που εγω σαν Παναθηναικο θα δεχομουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παπαλουκας δε κανει για την εθνικη. Εχει πολυ γαμψη μυτη.

 

Με ποια προυπηρεσια θα αναλαβει ο Παπαλουκας την εθνικη? Για να μας προκυψει νεος Τρινκιερι?

Αρκετα με τους πειραματισμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε μλκα, ποιος ειναι, ο Ομπραντοβιτς, ο Ιβκοβιτς, ο Φιλ Τζακσον, ο Αουερμπαχ, ποιος?

 

Αφενος ξεκιναμε οτι δεν θα μπορει να σταθει γιατι στο πρωτο ασυλο στον Σπανουλη και στο πρωτο κοψιμο 12αδας στον Παππα εγω τουλαχιστον, και δεν πιστευω ειμαι ο μονος, δεν θα θεωρησω οτι απλα "πηρε τους καλυτερους"

Και πες γαμα το αυτο και κατεβαζει 12αδα που συμφωνουμε

 

Δηλαδη εγω ως Παναθηναικο θα βλεπω τον ανυπαρκτο προπονητικα αντιΠαναθηναικο στον παγκο της Εθνικης? Ντοματα

 

Ας ηταν ο Ιβκοβιτς, που εχει συνδεθει με τον Ολυμπιακο. Να καποιος που εγω σαν Παναθηναικο θα δεχομουν.

 

Ανύπαρκτος είναι τώρα. Σε μερικά χρόνια μπορεί να μην είναι. Αν τον πάρουν και δεν πάει καλά, ντομάτα. Όχι όμως επειδή είναι αντιπαναθηναϊκός. Οι άμεσα ενδιαφερόμενοι (παίχτες) θα μπορούσαν να πουν, κύριοι της ομοσπονδίας δεν θέλουμε τον τάδε για τον Α,Β (μας βάζει τραυματίες, μας "βρίζει" επειδή παίζουμε στην τάδε ομάδα κτλ) λόγο. Άρα δεν ερχόμαστε.

 

Τι με νοιάζει εμένα σαν φίλαθλο του Παναθηναϊκού αν ο προπονητής είναι αντιπαναθηναϊκός από την στιγμή που κάνει σωστά την δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...