Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιχτης που δηλωνε δημοσια οτι θελει να χασει στον τελικο ευρωλιγκας η ελληνικη ομαδα απεναντι στη ρωσσικη, να τον φαω προπονητη εθνικης Ελλαδος.

ΟΧΙ?

Ναι αν η Ρωσικη ειναι η ομάδα του εκεινη τη στιγμη...απλά τα πράγματα!!

Εκτος αν εσυ εργαζομενος σε μια ξένη εταιρία, σε ερώτηση που θα σου κάνουν θα πεις οτι η ανταγωνιστικη Ελληνικη ειναι καλύτερη και θέλω να ειναι αυτη πρωτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι τίτλοι στον αθλητισμό είναι εν πολλοίς παράγοντας αρκετών μαζεμένων συγκυριών Μαργαρίτα.

 

Οι Διαμαντίδης μπορεί κιόλας να έφυγε λόγω των κουμπάρων, κανείς δεν ξέρει με βεβαιότητα.

 

Ποιων κουμπαρων?

 

ναι, κι εγω πιστευω οτι μπορει και να ταν ο Ερμης αναδρομος ας πουμε. Κοιτα να δεις εγω δε θα ανεφερα το θεμα διαμαντιδη αν δεν εβλεπα ολο αυτο τον αδικαιολογητο πολεμο προς εναν παιχτη της ομαδας.

Και ειπα λοιπον οτι δε φτανει που δυνεχιζει και πηγαινει στην εθνικη (οταν αλλοι τη γραφουν για τους δικους τους λογους) αλλα τ ακουει κ απο πανω. Οταν ο Σπανουλης επαιζε με ενεσεις στα πλει οφ και τους τελικους της α1, στο καπακι εφυγε για προετοιμασια με την εθνικη. τελικα ειδε οτι δεν αντεχε και τοτε γυρισε για να κανει την εγχειρηση. Ο Σπανουλης επαιζε με τουμπανιασμενο το ποδι, ενω μπορουσε να τεθει οφ, αλλα αυτο δεν ειδα να σχολιαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν η Ρωσικη ειναι η ομάδα του εκεινη τη στιγμη...απλά τα πράγματα!!

Εκτος αν εσυ εργαζομενος σε μια ξένη εταιρία, σε ερώτηση που θα σου κάνουν θα πεις οτι η ανταγωνιστικη Ελληνικη ειναι καλύτερη και θέλω να ειναι αυτη πρωτη...

 

 

Σε ελληνικη ομαδα αγωνιζοταν κι αυτος εκεινη τη περιοδο παντως.

Οσο για το παραδειγμα σου ειναι λαθος. Εσυ εισαι αυτος που επικαλειται οτι ο προπονητης πρεπει να διεπεται απο ισχυρο εθνικο (αθλητικο παντα) φρονημα (και να το μεταλαμπαδευει στους παικτες για να τους δινει κινητρο), και την ιδια ωρα μου αναφερεις ως ιδανικο αυτον που δηλωσε δημοσιως οτι θελει να χασει η ελληνικη ομαδα την Ευρωλιγκα.

Εσυ επισης εισαι αυτος που ειπε οτι ο Παπαλουκας ηταν παιχτης που δεν προκαλεσε ποτε του, αρα και ιδανικος για εθνικη.

 

Και απλα σου λεω, οχι (γιατι δεν ειναι ετσι).

 

 

 

Για τα αλλα που συζητιουνται τι σας ειπα λιγο πιο πριν? Οτι (παλι) θα φταιξει ο Διαμαντιδης για αυτην την εθνικη. Ε, Μαργαριτα  η πρωτη, αναμενουμε και τους υπολοιπους απτην σχολη Παπαδογιαννη τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι την εγραψε στα @@ του για να παει διακοπες. :P

 

Αμα δεν εχεις κατι να απαντησεις, μη γραφεις μονο και μονο για να τη πεις στον αλλον. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω τη χρονικη περίοδο της περιβόητης δήλωσης όπως και την ίδια τη δήλωση.

Η συμπάθεια του Παπαλουκά προς τη ΤΣΣΚΑ που του έδωσε ψωμάκι ειναι δεδομένη όπως και το γεγονός οτι απέναντί σας ήταν πάντα ο καλυτερος παίχτης της αντίπαλης ομάδας.

Αυτό φυσικά δεν τον εμπόδιζε να ειναι αρχηγος της Εθνικης ομάδας και ΚΟΛΛΗΤΟΣ με Σπανουλοδιαμαντιδηδες έχοντας τον σεβασμό ειδικά του τελευταίου όπως ο ίδιος έχει δηλώσει.

 

Ακόμα λοιπόν και αν η δήλωση έγινε όπως ακριβως τη λες, τη δικαιολογώ απόλυτα λαμβάνοντας υποψη μου οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση λειτουργησε επαγγελματικά και όχι ανθελληνικά όπως θα ήθελες να περάσεις.

 

Επι της ουσίας, τιποτε δεν αναιρεί το γεγονος οτι ο συγκεκριμένος παιχτης τρέφει της εκτιμησης των Ελλήνων διεθνών, ξέρει μπάσκετ, ο Μεσίνα θα τον ηθελε βοηθο του και θα ήταν μια εξαιρετικη επιλογή. Ο μόνος λόγος που δε θα τον πάρουν θα ειναι καθαρά οπαδικός. Μη ξεχνάμε οτι το οπαδιλίκι στέρησε απ την Ελλάδα τον καλυτερο ομοσπονδιακό μέχρι εκεινη τη στιγμη....(που να ηταν και Ολυμπιακος ο άνθρωπος:P )

 

Εσύ λοιπόν λες όχι, εγω λέω ναι, και εύχομαι να ειναι έξυπνοι στην Ομοσπονδία και να βάλουν έναν άνθρωπο τέτοιου μεγέθους. Αν όχι αυτόν, ας βρουν άλλον με τέτοια χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν η Ρωσικη ειναι η ομάδα του εκεινη τη στιγμη...απλά τα πράγματα!!

Εκτος αν εσυ εργαζομενος σε μια ξένη εταιρία, σε ερώτηση που θα σου κάνουν θα πεις οτι η ανταγωνιστικη Ελληνικη ειναι καλύτερη και θέλω να ειναι αυτη πρωτη...

Tα εχεις μπερδεψει?

Το '09 το ειπε αυτο, οντας αγωνιζομενος στον Ολυμπιακο, στο Βερολινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εχεις κατι να απαντησεις, μη γραφεις μονο και μονο για να τη πεις στον αλλον. :)

Καλα πιστευεις οτι θα καθομαι να κουβεντιαζω με troll?

 

(θα στο αιτιολογησω γιατι σε λεω troll)

Γιατι και μονο που ανεφερες αυτο το πραγμα για τον Διαμαντιδη(ενω ξερεις οτι δεν ισχυει) το εκανες μονο και μονο για τον υποτιμησεις(σαν παιχτη,χαρακτηρα κλπ) και ταυτοχρονα υποτιμας και την δικια μας νοημοσυνη.Ενα πραγμα που το ξερουν ΟΛΟΙ(οτι δεν εγραψε στα @@ του την Εθνικη)δεν μπορεις να βγαινεις εσυ και να λες το αντιθετο(δλαδη κατι που δεν ισχυει).

 

Και μονο που το ειπες εισαι troll και δεν καθομαι να συζητησω μαζι σου.

ΤΕΛΟΣ.

 

 

Υ.Γ.Τελικα το ignore ειναι τεραστια ανακαλυψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη συγκεκριμένη περίπτωση λειτουργησε επαγγελματικά και όχι ανθελληνικά όπως θα ήθελες να περάσεις.
 

Ρε κοφτε τις μη αναγκαιες δικαιολογιες

Ουτε ανθελληνικα λειτουργησε, ουτε επαγγελματικα.

Απλα ο Παπαλουκας στην ακμη του, στην ΤΣΣΚΑ, κονταροχτυπηθηκε πολλες φορες με μας και μαλιστα ακουσε πολλα, ειδικα το '07. Προφανως ο ανθρωπος σιχτιριζει καθε τι πρασινο

 

Εγω δεν τον κατηγορω γι'αυτο, απλα αυτο που νομιζω σου λεει ο Midi ειναι οτι μην παμε να τον περασουμε ως πανεθνικο συμβολο γιατι δεν ειναι. Εκανε συνειδητες επιλογες οταν δημοσια και χωρις οφελος της ομαδας τους εναντιονοταν στον Παναθηναικο αρα τι θελετε? Να δεχτω τον Παπαλουκα εγω ως Παναθηναικος?

 

Ουτε αυτος επαιξε τον ουδετερο, ουτε εμεις παιζουμε τους ουδετερους, δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο, σε ολοκληρο τον αθλητισμο απειροι αθλητες εχουν κοντρα με συγκεκριμενες ομαδες και οπαδους, No big deal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πιστευεις οτι θα καθομαι να κουβεντιαζω με troll?

 

(θα στο αιτιολογησω γιατι σε λεω troll)

Γιατι και μονο που ανεφερες αυτο το πραγμα για τον Διαμαντιδη(ενω ξερεις οτι δεν ισχυει) το εκανες μονο και μονο για τον υποτιμησεις(σαν παιχτη,χαρακτηρα κλπ) και ταυτοχρονα υποτιμας και την δικια μας νοημοσυνη.Ενα πραγμα που το ξερουν ΟΛΟΙ(οτι δεν εγραψε στα @@ του την Εθνικη)δεν μπορεις να βγαινεις εσυ και να λες το αντιθετο(δλαδη κατι που δεν ισχυει).

 

Και μονο που το ειπες εισαι troll και δεν καθομαι να συζητησω μαζι σου.

ΤΕΛΟΣ.

 

 

Υ.Γ.Τελικα το ignore ειναι τεραστια ανακαλυψη.

 

 

καλα ΑΝ μαθεις ποτε κατι αλλο(περα του οτι σταματησε λογω "κουρασης"), ελα να μας το πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και αυτος ο Σπανουλης το κανει πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο να τον συμπαθησεις. Κανει σημερα λαθος πασα προς τον Καββαδα και αρχιζει και τον κραζει επι 15'' ενω παιζεται το ματς. Κανει μετα πεντακαθαρο 5ο φαουλ σε ακυρη στιγμη και αρχιζει την καραγκουνικη κλαψα στον διαιτητη. Η μη ηγετικες του εμφανισεις δενουν το γλυκο. 

Προφανως και ειναι παικτης-βαρομετρο αλλα πιστευω οτι το ουαν μαν σοου που πιθανως να εχει στο μυαλλο του δεν μπορει να το πετυχει ουτε στον Ολυμπιακο ουτε στην Εθνικη (ουτε ο ΔΔ μπορει να το κανει αλλα ποτε δεν το επιδιωξε). 

Γνωμη μου ειναι οτι η θεσπιση του ως ηγετη αυτης της ομαδας βραχυκυκλωσε τον ιδιο οσο και τους συμπαικτες του. Δεν εχει αναγκη η εθνικη απο κανεναν ηγετη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...