Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ το λες αυτο. Εσυ πας τη κουβέντα εκει. Ψάξου.

 

Εγω τα ριχνω στον προπονητή κατά βάση.

Εγω παω την κουβεντα εκε?! Ολως τυχαιως απο την ωρα που χθες η διαφορα πηγε στους 20 -πριν καν ληξει το παιχνιδι- αρχισαν οι αναφορες στον ΔΔ που ειναι διακοπες Μυκονο με το πιπινι. Μετα αρχισαν κατι αγαθες ερωτησεις τυπου "γιατι σταματησε ο ΔΔ ρε παιδια?", μετα αρχισαν τα "απαραδεκτος, προδοτης, τεμπελης".

 

btw κακως τα ριχνεις στον προπονητη. Τον εχω κρινει για τις επιλογες του αλλα για το οτι καποιοι κανανε αερα σε Σβεντ, Μπελινελι, Κοπονεν, Ντραγκιτς, Ρουντι Φερναντεζ, δεν ειναι θεμα του Τρινκιερι αλλα καθαρα θεμα προσωπικης θελησης και παθους. Διοτι η 8δα ετσι χαθηκε και οχι απο τον Τρινκιερι -παρα τα πολλα λαθη του, αν ειναι δικα του κιολας, δεν μπορουμε να λεμε οτι φταιει αυτος για την 30ρα του Κοπονεν που μας αφησε εκτος 8δας-.

Εκτος αν εισαι της σχολης οτι "ε ηταν κωλοφαρδος ο Κοπονεν (και ο Σβεντ και ο Μπελινελι και ο Ρουντι και ο Ντραγκιτς) μαζι μας, τα παλουκαρια μας οτι μπορουσαν κανανε για να τους περιορισουν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εσυ το λες αυτο. Εσυ πας τη κουβέντα εκει. Ψάξου.

 

Εγω τα ριχνω στον προπονητή κατά βάση.

Εσυ ψαξου μαλλον αμα τα ριχνεις στον προπονητη

 

Γιατι τον Τρινκιερι τον ειδαμε με μια αστεια ομαδα ποσο καλο συνολο εφτιαξε, χωρις σταρ, με παικτες που ειχαν ρολους, με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ στο παιχνιδι της, με πολυ δεμενη αμυνα, ρυθμο ελεγχομενο, που με τους Λιουνεν και τους Αραντορι εφτασε 8αδα Ευρωλιγκας

 

Δεν μπορω να δεχτω οτι ο Τρινκερι, ενας Ιταλος προπονητης, αποφασισε ετσι, στα καλα καθουμενα, οτι τωρα που θα αναλαβω Εθνικη Ελλαδος θα ειμαι τραλαλι τραλαλο, με αμυνα αστεια, με παικτες που δεν με ακουνε, με ρυθμο ο,τι ναναι, ο,τι βολευει τον αντιπαλο, με επιλογες τρελες κυριως σε περιφερεια και ρακετα και θα παρω και τα 5-6 φοργουορντ που μπορω

 

Και θα το δεις στην Ουνικς που θα κατεβασει φετος, οτι σαν εικονα δεν θα εχει σχεση με το στυλ της Εθνικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορει να έχει οποιαδήποτε αποψη για το τι φταίει. Αν σε κάποιους φταίνει ο 33χρονος που έχει σταματησει 5 χρόνια, σορρυ αλλά γελάω.

Το ίδιο ομως θα γελάσω με τον οποινδήποτε θα πει οτι ο ιδιος 33χρονος ειναι η μεγάλη παιχτάρα, ενω ο Σπανουλης ειναι ο μυρωδιάς...

 

 

DNKI ο προπονητης ειναι ο βασικοτερος κρικος μιας ομάδας. Αν αυτος ειναι ανυπαρκτος η ομάδα χανει.

Δεν έφτιαξε κάποιο συνολο. Πηρε τους καλυτερους παιχτες που υπηρχαν και απ οτι φάνηκε δε μπόρεσε να τους δέσει. Ανθρωπους που κατα βάση δε χρειάζονται δέσιμο γιατι ο ένας ξέρει απ έξω τον άλλο.

 

Αυτο ειναι η αποτυχία του. Και για αυτο λέω συνεχως πως η Εθνικη δεν έχει ανάγκη απο προπονητή αλλά απο άνθρωπο να εμπνέει την ομάδα. Αυτος απέτυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο δεσιμο ρε Cossutius? Η ομαδα, ειχε μια επιθεση που σκοραρε περισσοτερο απο καθε αλλη φορα. Στα πρωτα παιχνιδια κρυβαμε την μπαλα: σημαινει οτι μια στοιχεωδης "συνενοηση/δεσιμο" υπηρχε. Σημαινει οτι η δουλεια απτην πλευρα του προπονητη ειχε γινει.

Και μιλαμε για ομαδα με παιχτες που διακρινονται πρωτα για την αμυντικη τους θεληση και μετα για το επιθετικο τους ταλεντο (με εξαιρεση Σπανουλη, Mαυροκεφαλο, Περπερογλου ισως και Μπουρουση στους οποιους ισχυει το αναποδο).

 

Στο οτι αυτοι οι αμυντικογενεις παιχτες δεν βγαλανε αμυνες της προκοπης, φταιει ο Τρινκιερι? Να τους πει τι? Defense? Η αμυνα ειναι θεμα θελησης, δυναμης και παθους. Αν ο αλλος δεν τα εχει αυτα, οτι και να του κανεις, οτι και να του πεις, ο Κοπονεν θα σου χωνει 30ρες μεχρι να παρατησει το μπασκετ. Σορρυ, αλλα δε φταιει ο προπονητης σε αυτο. Και μην ακουσω τα περι ψυχολογικης ντοπας που οφειλει να δωσει ο προπονητης. Την εδωσε πριν το ματς με την Ισπανια, αλλα ξεχασε την συνταγη 2 μερες μετα, με την Σλοβενια?

 

ΥΓ. Ο Τρινκιερι αν ειναι μαγκας, ας παραιτηθει, εξαλλου απετυχε τυπικα. Ας το κανει ομως αφου πρωτα ξεμπροστιασει αυτους που πρεπει να ξεμπροστιασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ίδιο ομως θα γελάσω με τον οποινδήποτε θα πει οτι ο ιδιος 33χρονος ειναι η μεγάλη παιχτάρα, ενω ο Σπανουλης ειναι ο μυρωδιάς...

Για να καταλαβω, το επιχειρημα σου ποιο ειναι? οτι επειδη ο ενας σταματησε στα 29 του απο Εθνικη και ο αλλος παιζει στα 31, ο 2ος ειναι καλυτερος παικτης?

 

Οσο για τον Τρινκερι, ο τυπος εχει κανει ΜΙΑ προετοιμασια με την ομαδα και ΕΝΑ τουρνουα 10 ημερων μεχρι στιγμης

Αν εσυ απο αυτο τον κρινεις τοτε μιλαμε σε διαφορετικο level

Ειδικα δε αν συγκρινεις το στυλ της Καντου του Τρινκερι και το στυλ της Εθνικης (Ελλαδος, οχι ΗΠΑ ή ακομα και Ισπανιας να πεις χαλαλι) καταλαβαινεις οποιος ΘΕΛΕΙ να καταλαβει, οτι ο τυπος ή τρελαθηκε μεσα σε 6 μηνες ή κατι αλλο έπαιξε ΧΩΡΙΣ να αφηνω εξω το οτι σε αυτη την "αλλαγη" δεν τα καταφερε

 

Διαολε, κερδισε την Ισπανια και την Τουρκια, ομαδες που κατεβασαν χαλια συνολο αλλα καλυτερες μοναδες απο εμας. Αλλα οταν ο Ντραγκιτς σε εχει γαμησει στο ντραιβ με το καλο του χερι και ο Μπελινελι που με Ρομπινσον παραλιγο να πανε τους Μπουλς τελικο περιφερειας παιρνει ενα καρο σουτ με παικτη πισω απο το σκριν, Ή ο προπονητης ειναι ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΟΣ (που για μενα ο Τρινκιερι που ξερω δεν ειναι τοσο πολυ χαλια) ή κατι παιζει με τους παικτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσον αφορα τις wild cards.

Οι 2 απο τις 4 ειναι ηδη κλεισμενες ουσιαστικα. Η μια θα παει στην Κινα και η αλλη στη Βραζιλια. Για τις αλλες 2 βασικοι υποψηφιοι ειναι Ελλαδα, Τουρκια, Ρωσια. Ολα πρωιμα βεβαια γιατι δεν ξερουμε ακομα ποιος θα περασει απευθειας στο μουντομπασκετ.

 

Επειτα οσον αφορα τον Σπανουλη. Αν ειναι δυνατον να λενε καποιοι πως δεν ειναι ο ηγετης της ομαδας. Το τουρνουα που εκανε δεν ηταν και απο τα καλυτερα βεβαια αλλα ειναι ο ηγετης χωρις δευτερη κουβεντα. Οσο για τα λαθη ειναι και λογικο. ΟΛΗ η αντιπαλη αμυνα ειναι ουσιαστικα πανω του. Ειναι λογικο να κανει καποια παραπανω λαθη.

 

Καπου διαβασα και για Γκαλη. Κανεις βεβαια δεν ΤΟΛΜΗΣΕ να πει πως ο ταδε ειναι καλυτερος απο τον Γκαλη αλλα ακουστηκαν κατι σχολια-δικαιολογιες του τυπου ειναι διαφορετικοι παιχτες, ο Γκαλης ηταν σκορερ αλλα ο ΔΔ ειναι all around κλπ.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ο Γκαλης να μπει σε κανενος τυπου συγκριση με κανεναν αλλο ελληνα παιχτη. Ειναι με διαφορα καλυτερος απο ολους σαν μπασκετικη αξια. Οχι μια αλλα πολλες κλασεις ανωτερος. Ειναι αστεια οποιαδηποτε συγκριση.

Και μην μου αρχισετε τα παραμυθια πως δεν μπορουμε να συγκρινουμε παιχτες που παιζουν σε διαφορετικες θεσεις κλπ. Μια χαρα μπορουμε οσον αφορα την μπασκετικη αξια. Σπανουλης, Διαμαντιδης, Παπαλουκας κλπ ειναι απιστευτα μικροι μπροστα στον Γκαλη.

 

Μερικοι συνεχιζουν να αναπολουν τον αστειο προπονητικα Γιαννακη. Με την λογικη πως πηρε το ευρωπαικο αρα ειναι επιτυχημενος και καλος. Το επιχειρημα φυσικα ειναι αστειο. Σαν να μου λετε πως ο Di Matteo που καταφερε και πηρε chl με την Τσελσι ειναι καλυτερος απο τον Μουρινιο ή απλα καλος προπονητης. Δεν ειναι επιχειρημα αυτο. Προπονητικα ο γιαννακης ειναι για γελια...

Επεξ/σία από CROM271
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαολε, κερδισε την Ισπανια και την Τουρκια, ομαδες που κατεβασαν χαλια συνολο αλλα καλυτερες μοναδες απο εμας. Αλλα οταν ο Ντραγκιτς σε εχει γαμησει στο ντραιβ με το καλο του χερι και ο Μπελινελι που με Ρομπινσον παραλιγο να πανε τους Μπουλς τελικο περιφερειας παιρνει ενα καρο σουτ με παικτη πισω απο το σκριν, Ή ο προπονητης ειναι ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΟΣ (που για μενα ο Τρινκιερι που ξερω δεν ειναι τοσο πολυ χαλια) ή κατι παιζει με τους παικτες

Και ο Ντράγκιτς χθές όλο με παίκτη πίσω απ' το σκρήν σούταρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. DKNI, ειλικρινά θέλω να μας αποκαλύψεις τις πηγές σου. Αν δε σου κάνει κόπο, έτσι; Γιατί βλέπω ότι ξέρεις τα πάντα για το πώς λειτουργεί η Εθνική. Ότι ο Σπανούλης καθορίζει τα πάντα, απ' ό,τι καταλαβαίνω, διαλέγει ποιός παίκτης θα μπει 12άδα για να τον βολεύει το παιχνίδι, ποιός θα μείνει απ' έξω και όλα τα σχετικά. Λογικά αυτός διέταξε να κοπεί και ο ΝΒΑερ Παππάς για να μην τον επισκιάσει...

 

2. Το ότι ο Τρινκιέρι είχε διαφορετική ομάδα στην Καντού δε λέει κάτι. Εγώ μπορεί τη γκαρσονιέρα μου να την έχω διακοσμήσει πολύ ωραία, αλλά αν μου δώσεις μια βίλα να την κάνω σκατά. Μπορεί να ψήθηκε κι αυτός ότι ξεχειλίζει από ταλέντο η ομάδα και να έχασε τη μπάλα. Επίσης, όταν είσαι ένας φέρελπις προπονητής, χωρίς βαρύ όνομα και σε φωνάζουν να προπονήσεις μια από τις μεγαλύτερες δυνάμεις στο ευρωπαϊκό μπάσκετ και παίκτες με 8πλάσιους τίτλους από σένα, θέλει πολλά @@ για να κάνεις αυτό που θέλεις. Πχ έστω ότι στην ομάδα που ήθελε να φτιάξει δεν ταίριαζε ο Φώτσης και ο Μπουρούσης. Μπορούσε να τους κόψει; Εγώ λέω δεν μπορούσε. Ο Γιαννάκης το 2005 έκοψε Αλβέρτη και Δ.Παπανικολάου, αλλά ήταν μεγαλύτερο όνομα από όλους τους παίκτες του. Ο Τρινκιέρι ποιός είναι για να πάρει τέτοιες αποφάσεις; Δε λέω ότι δεν είναι καλός, αλλά όταν είσαι νέος, κάνεις -κακώς- και λίγη πολιτική.

 

3. Ο Διαμαντίδης είναι σοβαρό παιδί, πήρε μια απόφαση και την τήρησε. Επειδή είναι τεράστιος παίκτης, η απουσία του δεν μπορεί να αναπληρωθεί, γι' αυτό και τον θυμόμαστε σε κάθε αποτυχία. Τώρα αν αυτό μετατρέπεται σε μίσος για τον παίκτη, να'ναι καλά οι Ολυμπιακοπαναθηναϊκοί κομπλεξισμοί που δεν μας αφήνουν ούτε την εθνική να χαρούμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι αγοράσατε συνδρομη απο το σαιτ του http://www.competitions.livebasketball.tv/competitions μην ξεχάσετε να ακυρώσετε τη συνδρομη μεσα απο το σαιτ γιατι αλλιως θα χρεώνεστε καθε μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Ντράγκιτς χθές όλο με παίκτη πίσω απ' το σκρήν σούταρε...

Σωστο

 

Μα τι διαολο ρε μαλακα, εμεις που βλεπουμε ΝΒΑ 1 φορα τις 2 μερες τους ξερουμε αυτους τους παικτες, αυτοι που ειναι επαγγελματιες δεν τους εχουν ξανακουσει?

 

@Φιλιππε

 

Οι πηγες μου ειναι οι ιδιες που εχουν ολοι και ξερουν για τον αλητη τεμπελη Διαμαντιδη, για τον Βασιλακοπουλο, για τον μυρωδια Τρινκιερι κτλ κτλ

 

Οσο για την ομαδα, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν μπορω να ειμαι σιγουρος οτι ο Τρινκερι δεν νομιζε οτι προπονει τους Χιτ οπως ΠΡΟΦΑΝΩΣ και εσυ δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι δεν του φορτωσαν συγκεκριμενες επιλογες χωρις να θελει.

 

Και σε αυτο το θεμα, και στο θεμα του ποιοι παιζουν στην Εθνικη, και εσυ και εγω εχουμε την ιδια αφετηρια. Το μυαλο μας και αυτα που βλεπουμε.

 

- Για μενα η εικονα της Εθνικης ειναι πολυ διαφορετικη απο αυτη που περιμενα να δω βαση Καντου. Και μαλιστα χωρις να θεωρω οτι υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα (εννοω πως δεν θεωρω οτι η Εθνικη εχει 7-8 Σπανουληδες αρα περιμενα οπως στην Καντου 4 βιολια και 8 εργατες) ειδικα σε θεματα προσηλωσης στην αμυνα και ρολων στον αγωνα και αυτο θεωρω λιγοτερο πιθανο να εγινε επειδη σε 6 μηνες αλλαξε μυαλα ο Τρινκερι. Κατσε τον χειμωνα να δουμε τι θα κανει στην Ουνικς

Εσυ καταλαβαινω οτι θεωρεις πιο πιθανο αυτο, οτι εμπλεξε τα μπουτια του και εχασε τον χαρακτηρα του ο Ιταλος

 

- Η συνθεση και οι επιλογες (ασυνεπεις μαλιστα, οταν κοπηκαν οι Παππας και κυριως Γιανκοβιτς λογω απειριας για να μπει ο πιο ντεφορμε Περπερογλου και 1 βδομαδα μετα κοβεται ο Ιαν για να μπει ο Καββαδακος που εκανε μαλιστα αθλια χρονια περσυ, αλλαγη του Μπογρη, και ειδαμε τα αποτελεσματα) τα πολλα φοργουορντ, οι κουμπαριες, οι φιλιες, οτι καποιοι παικτες εφτασαν πιο μακρια με κυριο προσον την ομαδα που παιζουν και την καλη σχεση με τον Σπανουλη, οτι τα "Αμερικανακια" δεν ειχαν καμια ελαστικοτητα ενω για τον Μαυροκεφαλιδη καταπιαμε οσα ειχαν γινει, ακομα και η επιλογη του Φωτση (που αποτι φανηκε δεν τον υπολογιζε και αρα δεν επρεπε να τον παρει - παροτι θεωρω οτι του φερθηκε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ αφου τον πηρε), η επιλογη Παπανικολαου και Λημνιατη δλδ ελεος, πως βοηθησαμε τον Ιταλο νεο? Με το να του δωσουμε βοηθους 2 σαρανταχρονους τηλεσχολιαστες!!...

 

...εμενα μου δειχνουν οτι εχουν δωσει τα κλειδια σε μια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων που λογικα ειναι μανατζερς, παρατρεχαμενοι και καποιοι παικτες.

 

Εσυ τι πηγες εχεις και θεωρεις οτι ολα αυτα εγιναν απο το ξερο κεφαλι του Ιταλου (που ειναι βολικο για φαγωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις:

 

άνθρωπος που αντί να κάτσει να κάνει διακοπάρες με γυναίκα και παιδια, κάθεται και λιώνει για την Εθνική. Φραγκοφονιάς και μ@λακίες αλλά ξεσκίζεται για τα ψίχουλα που (ίσως) πάρει απ'την Εθνική. Δεν έχει τίποτα να κερδίσει απ'το Ευρωμπάσκετ, συμβόλαιο βαρύ έχει, δεδομένη η αξία του.

 

Ότι κάθεται και δίνει ό,τι έχει και δεν έχει για αυτην τη φανέλα, εμένα με κάνει να του βγάζω το καπέλο και να σέβομαι απεριόριστα την προσπάθειά του. όχι μόνο του Σπαν, αλλά όλων. Η χαρά με Τουρκία και (ειδικά) Ισπανία δεν περιγράφεται, ομοίως και το γαμώτο που δεν φέραμε τούμπα το ματς χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος που σεβεσαι παντως κακως κατηγορειται ως φραγκοφονια

Αλλο τον καιει, για αλλον λογο λιωνει τα καλοκαιρια με την Εθνικη (οχι βεβαια ολα, καποια καλοκαιρια που το πραγμα στραβωνε νωρις ειχε τραυματισμους) και αυτο του το παρεχει απλοχερα η Εθνικη - και ο Ολυμπιακος βεβαιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ρε τι κακό έκανα με την αθώα μου ερώτηση...

 

Εγώ ξεκίνησα το θέμα με τον Διαμαντίδη όχι για να υποννοήσω κάτι αλλά επειδή είχα την απορία γιατί δεν παίζει και είπα να ρωτήσω μήπως έγινε κάτι που δεν ήξερα.

Φυσικά εξεπλάγην όταν επιβεβαιώθηκε πως έβαλε τους προσωπικούς του λόγους πάνω απ την εθνική αλλά ως εκεί.

 

Απο κει και πέρα μου κάνει μεγαλύτερη έκπληξη η εμφάνιση διαφωνίας ολυμπιακών και παναθηναικών ακόμα και σε επίπεδο εθνικής, με τους μεν να υπερασπίζονται και να παρουσιάζουν σαν άγιο αυτόν που έγραψε την εθνική και τους δε να υποτιμούν τον ΔΔ και να παρουσιάζουν τον Σπανούλη ως καλύτερο. Κύριοι χεστήκαμε για τις προτιμήσεις σας σε επίπεδο συλλόγων, για εθνική μιλάμε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ρε τι κακό έκανα με την αθώα μου ερώτηση...

 

Εγώ ξεκίνησα το θέμα με τον Διαμαντίδη όχι για να υποννοήσω κάτι αλλά επειδή είχα την απορία γιατί δεν παίζει και είπα να ρωτήσω μήπως έγινε κάτι που δεν ήξερα.

Φυσικά εξεπλάγην όταν επιβεβαιώθηκε πως έβαλε τους προσωπικούς του λόγους πάνω απ την εθνική αλλά ως εκεί.

 

Απο κει και πέρα μου κάνει μεγαλύτερη έκπληξη η εμφάνιση διαφωνίας ολυμπιακών και παναθηναικών ακόμα και σε επίπεδο εθνικής, με τους μεν να υπερασπίζονται και να παρουσιάζουν σαν άγιο αυτόν που έγραψε την εθνική και τους δε να υποτιμούν τον ΔΔ και να παρουσιάζουν τον Σπανούλη ως καλύτερο. Κύριοι χεστήκαμε για τις προτιμήσεις σας σε επίπεδο συλλόγων, για εθνική μιλάμε εδώ.

 

Ελλάδα ήμαστε φίλε... Μόνο αυτό θα σου πω... Για αυτό δεν θα πάμε μπροστά σε αθλητικό επίπεδο και όχι μόνο.

 

Άλλοι θυμούντε τον Διαμαντίδη που σταμάτησε από την Εθνική προ Χριστού και άλλοι παρακαλάνε κακή εμφάνιση της Εθνικής για να κράξουν προπονητή και παίχτες αντίπαλης ομάδας σε συλλογικό επίπεδο.

 

Και το τοπικ ας γίνει από 'Ευρωμπασκετ' σε 'Σπανούλης vS Διαμαντίδης' :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος που σεβεσαι παντως κακως κατηγορειται ως φραγκοφονια

Αλλο τον καιει, για αλλον λογο λιωνει τα καλοκαιρια με την Εθνικη (οχι βεβαια ολα, καποια καλοκαιρια που το πραγμα στραβωνε νωρις ειχε τραυματισμους) και αυτο του το παρεχει απλοχερα η Εθνικη - και ο Ολυμπιακος βεβαιως

 

Βλέπεις ότι είσαι εμπαθής; Ο Σπανούλης από το 2004 έλειψε από την εθνική μόνο το 2011, όταν και χειρουργήθηκε!

 

Όσο για τον Τρινκιέρι και την εθνική, εγώ δε χρειάζεται να έχω πηγές. Λέω το αυτονόητο για κάθε ομάδα. Ότι όταν αποτυγχάνει, είναι γιατί ο προπονητής έκανε λάθη, οι παίκτες δεν έπαιξαν όπως μπορούσαν και τέτοια πράγματα. Εσύ μονίμως μιλάς με σιγουριά για τις παρέες του Σπανούλη, τους κουμπάρους, τους μάνατζερς και όλα τα σχετικά. Αυτά είναι τα "ασυνήθη", οπότε νομίζω σε αυτόν που τα ισχυρίζεται πέφτει το βάρος της "απόδειξης". Σε ένα γενικότερο πλαίσιο, θα συμφωνήσω ότι κάτι δεν πάει καλά στον οργανισμό εθνική ομάδα, διότι οι αποτυχίες είναι απανωτές, με διαφορετικούς προπονητές. Αλλά η δική σου θεώρηση είναι ότι από αυτό το κάτι που πάει στραβά συμβαίνει βασικά να αδικούνται παίκτες του ΠΑΟ και να ευνοούνται του Ολυμπιακού ή τέλος πάντων οι φίλοι Σπανούλη. Έχεις προβληματιστεί μήπως είσαι προκατειλημμένος; Εδώ ακόμα λες για τον Περπέρογλου που ήταν εξαιρετικός όσο έπαιξε. Δηλαδή ο Γιάνκοβιτς (που τον πιστεύω) θα έπαιζε καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...