Προς το περιεχόμενο

Samsung NX210. Αξιζει;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη μηχανη. Αξιζει τα λεφτα; Στα 480 απο κατερελο μαζι με 8gb και τριποδα.

 

Οριστε το λινκ με την πρσφορα : http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=25959&ref=3

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν αξιζει.γιατι υπαρχει η ιδια ακριβως μηχανη,με 150+ λιγοτερα ευρα

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_317&products_id=21712

 

χανει λιγο σε ευρυγωνιο και σε τηλεφακο,αλλα αν φτασεις να χρειαζεσαι αυτα τα 2-5 χιλιοστα,πας αλλου

 

τρελα μηχανακια,χειριζομαι την νχ1000 απο το κινητο με αντροιντ 4.0 και βλεπω και οτι βλεπει και η μηχανη...

Επεξ/σία από LOULATRANS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι καλη; Ειδα ενα συγκριτικο και εβγαζε την nx210 πολυ καλυτερη, ακομα και απο φωτογραφικες 1000+ ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη; Η nx210 εχει λειτουργικο και προγραμματα για επεξεργασια; Παντως ειδα οτι εχει επιπλεον gps δεκτη και καλυτερη λειτουργια 3d.

 

Γενικα θελω μια μηχανη να μου μεινει για μια ζωη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειπαν και οι παραπανω, καλυτερα την nx1000 απο nx210. Εχουν τον ιδιο αισθητηρα οποτε δεν υπαρχει λογος να δωσει καποιος τα εξτρα χρηματα. Το ερωτημα που πρεπει να σκεφτεις ειναι τι θες να φωτογραφισεις;

Αν για παραδειγμα την εχεις μονο για βολτες η αντε καμια φωτογραφια οικογενιακη δεν αξιζει κατα την γνωμη μου να παρεις μια τετοια μηχανη, καλυτερα να πας σε μια compact που θα εχει και παραπανω ευρος για να κανεις την δουλεια σου καλυτερα. Τωρα αν ομως θες φωτογραφιες νυχτας χωρις φλας, θες να ψαχτεις λιγο παραπανω στο θεμα της φωτογραφιας τοτε παρτην με 1000.

Ειναι αξιοπρεπεστατη μηχανη και με σχετικα φθηνους και ποιοτικους φακους, για καποιον που ψαχνεται σιγουρα δεν ειναι μηχανη που θα την κρατησει για μια ολοκληρη ζωη αλλα για normal χρηση ειναι ενταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην σε ξεγελαει η χαμηλη τιμη.και εγω δεν καταλαβαινω τον λογο της χαμηλης τιμη της 1000,αλλα οι φωτογραφιες που βγαζει,ειναι κλασης δσλρ,και μαλιστα οχι βασικων μοντελων αλλα κλασης δ7000 μηχανων.και εχεις και το πλεονεκτημα του ογκου,που ειναι ακρως βολικο.ο αισθητηρας ειναι δσλρ ,μεγαλος,και εχει απιστευτη ευκρινεια,οξυτητα και αναλυση.και πλεον,ενω εχω στην κατοχη μου και μια κανονικη δσλρ,την α55,με πληρη εξοπλισμο,εχω μαζι μου παντα την νχ1000 και την χρησιμοποιω σε καθε ευκαιρια.τρομερα βολικο το μεγεθος της.το μειον της,αλλα και γενικα της σαμσουνγκ,ειναι οτι δεν βγαζουν τριτοι κατασκευαστες φακους,για να πεις οτι θα βρεις φθηνους.και βεβαια στα μεταχειρα δεν βρισκεις ευκολα.

δεν ειναι μια απλη κομπακτ μηχανη,για νορμαλ χρηση,ειναι κανονικη δσλρ,χωρις το οπτικο σκοπευτρο.ειναι κλασης nex.....

Επεξ/σία από LOULATRANS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει τις διαφορες μεταξυ nx210 και nx1000; Επισης ο φακος OIS που εχει ο Nx210 τι ειναι;

 

Παντως απο τα λιγα που διαβασα ο nx1000 εχει 20-50mm φακο o οποιος ειναι χειροτερος απο τον 18-55mm φακο που εχει ο nx210, οποτε και ο 2ος ειναι λογικο να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες..

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει τις διαφορες μεταξυ nx210 και nx1000; Επισης ο φακος OIS που εχει ο Nx210 τι ειναι;

 

Παντως απο τα λιγα που διαβασα ο nx1000 εχει 20-50mm φακο o οποιος ειναι χειροτερος απο τον 18-55mm φακο που εχει ο nx210, οποτε και ο 2ος ειναι λογικο να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες..

 

Απο οσο ξερω η nx210 εχει οθονη amloed ενω η nx1000 απλη lcd. Οσο για τους φακους ο 20-50mm ειναι ποιοτικα καλυτερος απο τον 18-55, ο 18-55 υπερεχει μονο στο οτι εχει OIS (οπτικος σταθεροποιητης) και εχει ελαχιστα παραπανω ευρος (2mm στο ευρυγωνιο του και 5mm στο tele ακρο του). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...