Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλο το κόκκινο ρύζι το ψήνω και εγώ... αλλα σκέφτομαι αν χρειαστώ 3g τι κάνω? σίγουρα θα είναι ταλαιπωρία σε πιο αργό internet..αυτό μονο με κάνει να δειλιάζω να το πάρω...από που το παρήγγειλες και ποσο σου βγήκε?

 

Τι εννοείς?

 

Κανόνικότατα υποστηρίζει 3g δίκτυα.

 

Εννοείς ότι λόγω hardware είναι "αργό" σε 3g?

 

Το πήρα από merimobiles με singapore post (έχει ένα κουπονάκι "SILVA" με 5% έκπτωση για αγορές από 150-250 $) και μου βγήκε συνολικά 187,54 $ (138.07 ευρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι εννοείς?

 

Κανόνικότατα υποστηρίζει 3g δίκτυα.

 

Εννοείς ότι λόγω hardware είναι "αργό" σε 3g?

 

Το πήρα από merimobiles με singapore post (έχει ένα κουπονάκι "SILVA" με 5% έκπτωση για αγορές από 150-250 $) και μου βγήκε συνολικά 187,54 $ (138.07 ευρά).

Καλησπέρα , καλορίζικο καταρχάς ,

 Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει απο Merimobiles ???

 Exω παραγγείλει ενα tablet απο αυτούς & είμαι στην αναμονή...

 Αποστολή με Singapore...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , καλορίζικο καταρχάς ,

 Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει απο Merimobiles ???

 Exω παραγγείλει ενα tablet απο αυτούς & είμαι στην αναμονή...

 Αποστολή με Singapore...

ποτε?   

 

συνηθως 20 μερουλες κανει..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε?   

 

συνηθως 20 μερουλες κανει..!

 

Εγω εβαλα παραγγελια στις 24/12 και στο tracking φαινεται το παρακατω  που εχει κολησει στις 28/12:

 

2013-12-28 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-12-26 00:00, Received from Customer    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαλα παραγγελια στις 24/12 και στο tracking φαινεται το παρακατω  που εχει κολησει στις 28/12:

 

2013-12-28 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-12-26 00:00, Received from Customer    

Η οθόνη ταξιδεύει προς Ελλάδα. Δεν έχει κολλήσει. Απο Κίνα έρχεται με πλοίο όχι με learjet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.minideal.net/jiayu-g2f-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-with-4-3inch-corning-gorilla-glass-2-screen-wcdma-3g.html">αυτό μπορεί να συγκριθεί με το xiaomi red rice? Η πρωτη διαφορα που βλεπω ειναι η αναλυση της οθονης....

Με τους ρυθμούς που αλλάζουν τα κινητά το g2 είναι 2 γενιές πίσω τουλάχιστον απο το red.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω δίκαρτο κινέζικο από αξιόπιστο μαγαζί (π.χ. minideal, baggod ή ότι άλλο γνωρίζετε) με καλή οθόνη (IPS ??) μέχρι 5 ίντσες με καλές γωνίες θέασης όχι απαραίτητα με τη μέγιστη ανάλυση σε ppi (γιατί διάβασα ότι κουράζει τον επεξεργαστεί και στύβει την μπαταρία), μπαταρία 2000mAh+ , SD υποδοχή τουλάχιστον μέχρι 16GB (έχω δει και 64GB!), που να μην έχει πρόβλημα με τα ελληνικά και το google play. Καλό είναι να το πάρω rooted ?. 

 

Μετά από λίγο ψάξιμο έχω καταλήξει στα : 

http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html $159.99

 

http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html  $189.99

 

Με νοιάζει κάπως η ποιότητα κατασκευής και η ανθεκτικότητα αν και θα το πάρω με θήκη και ζελατίνα προεγκατεστημένη από αυτούς.

 

Μου αρέσει και το ZOPO (έχει ταχύτητα Antutu : 17.000) και είναι φτηνό : $139.99

http://www.minideal.net/zopo-zp700-smartphone-mtk6582-1-3ghz-quad-core-with-4-7inch-qhd-display.html

Δεν ξέρω τί λέει σαν χαρακτηριστικά (οθόνη, gps).

 

Δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα 200$ για λόγους τελωνείων και επειδή ...χάνω τα κινητά μου.

 

Αν έχει κάποιος προσωπική άποψη για τα παραπάνω ή για οτιδήποτε άλλο από ..πρόσφατη αγορά του, θα ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη ταξιδεύει προς Ελλάδα. Δεν έχει κολλήσει. Απο Κίνα έρχεται με πλοίο όχι με learjet

 

 

Δεν ειναι οθονη ειναι tablet και ερχεται με singpost αεροπορικως απο Σιγκαπουρη και οχι απο Κινα με καραβια και βαπορια ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι λέτε για τα ΝΕΟ Ν003 και  THL W8S ;

Με παρόμοια specs και τα δύο και με τιμή 180-190 ευρώ...

Τα έχω πιάσει και τα 2 , θα προτιμούσα το THL , το NEO μου φαίνεται πολύ φτωχό , ήταν να το πάρω αλλά ευτυχώς δεν το προχώρησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι λέτε για τα ΝΕΟ Ν003 και THL W8S ;

Με παρόμοια specs και τα δύο και με τιμή 180-190 ευρώ...

 

Σε 10-15 μέρες θα έχω άποψη και για τα 2,τα περιμένω από Κίνα.Πιστευω και τα 2 είναι ισαξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...