Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά έχω από εχθές που κάνω έρευνα αγοράς και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 2 σημεία.

  1. Ποιες κινέζικες μάρκες θεωρούνται αξιόπιστες?  (Μέχρι τώρα απ' ότι έχω καταλάβει εδώ μέσα έχετε σε "εκτίμηση" PIPO, CUBE, ONDA, AINOL). Είναι σημαντικό για μένα καθώς οι μάρκες είναι τόσες πολλές που έχω χάσει την μπάλα.
  2. Ποια καταστήματα είναι αξιόπιστα? Από πού ψωνίζετε οι περισσότεροι?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα το 

Pipo M9Pro-3G RK3188 1.6GHz 10.1 inch Tablet PC Android 4.2 Quad Core IPS Capacitive Screen 1920*1200 2GB/32GB

και θελω να ρωτησω αυτο 

RK3188 1.6GHz πως θα το δω?ευχαριστω  RK3188

εμενα γραφει Rockchip M9pro,Brand rk30sdk,code name rk30sdk,cpu ARMv7 Processor rev 0(v7I)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω από εχθές που κάνω έρευνα αγοράς και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 2 σημεία.

  • Ποιες κινέζικες μάρκες θεωρούνται αξιόπιστες?  (Μέχρι τώρα απ' ότι έχω καταλάβει εδώ μέσα έχετε σε "εκτίμηση" PIPO, CUBE, ONDA, AINOL). Είναι σημαντικό για μένα καθώς οι μάρκες είναι τόσες πολλές που έχω χάσει την μπάλα.
  • Ποια καταστήματα είναι αξιόπιστα? Από πού ψωνίζετε οι περισσότεροι?
Ευχαριστώ.

 

Παιδιά θα ήθελα μια καθοδήγηση.

 

Επίσης έχω σταμπάρει τα εξής:

Γνώμες? Για το Onda έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια.
Περιμένω με ενδιαφέρον...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε μια εφαρμογή την cpu identifier από το playstore και θα δεις τα χαρακτηριστικά του ταμπλετ σου

δεν μου τρεχει στο PIPO τι κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα υπαρχουν δυο  cpu identifier το δευτερο ετρεξε και ηρθε η καρδια στην θεση της και μ αρεσει παρα πολυ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


εχω και ενα αλλο προβλημα με το PIPO βαζω το USB καλωδιο και το συνδεω με το pc αλλα δεν συνδεονται,καμια ιδεα?τωρα που τα λυνουμε ολα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά θα ήθελα μια καθοδήγηση.

 

Επίσης έχω σταμπάρει τα εξής:

Γνώμες? Για το Onda έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια.
Περιμένω με ενδιαφέρον...

 

Για το PIPO M9 μπορω να σου πω μιας κ το εχω αρκετο καιρο 

Ειναι φοβερο μηχανημα Πολυ καλη υποστηριξη απο την κοινοτητα για custom roms κλπ. 

Γενικα νομιζω οτι ειναι ανωτερο απο ολα τα υπολοιπα που σταμπαρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα υπαρχουν δυο  cpu identifier το δευτερο ετρεξε και ηρθε η καρδια στην θεση της και μ αρεσει παρα πολυ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

εχω και ενα αλλο προβλημα με το PIPO βαζω το USB καλωδιο και το συνδεω με το pc αλλα δεν συνδεονται,καμια ιδεα?τωρα που τα λυνουμε ολα ευχαριστω

οταν συνδεεις το USB, δεν σου βγαζει επιλογη το ταμπλετ για την "ενεργοποιηση/ απενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου USB"..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν συνδεεις το USB, δεν σου βγαζει επιλογη το ταμπλετ για την "ενεργοποιηση/ απενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου USB"..? 

η κατι εκανα λαθος η κατι δεν εβλεπα η επρεπε να μου απαντησης εσυ μαλλον το πρωτο ευχαριστω πολυ ολα λυνονται αποψε,εχω και αυτο το προβλημα εχω ενα ανταπτορα για το καινουργιο μου pipo.O ανταπτορας απο την μια ειναι αρσενικο usb(για να το βαλω σε OTG) και απο την αλλη ειναι θυλικη υποδοχη για ιντερνετ αλλα εχει δισκακι με drivers .κοιταξα τ αρχεια και βρηκα ενα android το εβαλα στο κομπιουτερ μου και σκεφτομαι να το περασω στο tablet αλλα δεν βλεπω εκτελεσιμο αρχειο να βαλω και το setup?ευχαριστω

http://imageshack.com/a/img59/9115/ipv8.jpg

υπαρχει λυση?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...