Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκει που το ειχαν αν δεν το προσεχα θα το πετουσα μαζι με τις φουσκες και εγω νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι αν κανω λαθος και καποιος γνωριζει καλλιτερα ας μας πει..ευχαριστω φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ήρθαν και σε μένα τα Icoo!!!

Είναι ΤΕΛΕΙΑ!

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί, αλλά να πω ότι ανακάλυψα έκπληκτος ότι οι 2 sim που παίρνει μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για κλήσεις!!!!

Οπότε είναι άριστο υποκατάστατο των 2 συσκευών που είχε η μητέρα μου με αυτό το μηχανάκι το οποίο έχει μεγάλη οθόνη με σχετικά μικρή ανάλυση=μεγάλα γράμματα για να βλέπει μια χαρά!

Δοκίμασα κλήση hangout, δουλεύει άριστα. Και κανονική κλήση φυσικά.

Έχει gps, έχει κάρτα microsd, έχει ραδιόφωνο. Πολύ καλή συσκευή.

Ο πατέρας μου μου φώναζε που δε του πήρα και αυτουνού :-)

Η κάμερα η πίσω είναι 2 μεγαπίξελ και φαίνεται στις φωτογραφίες, αλλά δεν σκάω φυσικά!

Η μπροστινή για βιντεοκλήσεις είναι ικανοποιητική. Το wifi μια χαρά φαίνεται να πιάνει. Η μπαταρία με ανοικτή οθόνη καταναλώνεται κατά τη γνώμη μου γρήγορα :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν και σε μένα τα Icoo!!!

Είναι ΤΕΛΕΙΑ!

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί, αλλά να πω ότι ανακάλυψα έκπληκτος ότι οι 2 sim που παίρνει μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για κλήσεις!!!!

Οπότε είναι άριστο υποκατάστατο των 2 συσκευών που είχε η μητέρα μου με αυτό το μηχανάκι το οποίο έχει μεγάλη οθόνη με σχετικά μικρή ανάλυση=μεγάλα γράμματα για να βλέπει μια χαρά!

Δοκίμασα κλήση hangout, δουλεύει άριστα. Και κανονική κλήση φυσικά.

Έχει gps, έχει κάρτα microsd, έχει ραδιόφωνο. Πολύ καλή συσκευή.

Ο πατέρας μου μου φώναζε που δε του πήρα και αυτουνού :-)

Η κάμερα η πίσω είναι 2 μεγαπίξελ και φαίνεται στις φωτογραφίες, αλλά δεν σκάω φυσικά!

Η μπροστινή για βιντεοκλήσεις είναι ικανοποιητική. Το wifi μια χαρά φαίνεται να πιάνει. Η μπαταρία με ανοικτή οθόνη καταναλώνεται κατά τη γνώμη μου γρήγορα :ph34r:

Μπραβο ρε συναδελφε! Καλως τα δεχτηκες!!!

 

Εγω ημουν πιο αισιοδοξος και ειχα χτυπησει cube...και δεν ηρθαν...

 

Καλη χρονια με υγεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί, αλλά να πω ότι ανακάλυψα έκπληκτος ότι οι 2 sim που παίρνει μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για κλήσεις!!!!

 

 

 

μονο για κλησεις,

οχι και για κλησεις.

Καλορίζικα !!

Εγώ είχα βάλει ενα και ένα και πήρα το 3ο το μακρύτερο  

φοβηθηκες, ακυρωσες και ζητησες refund...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά μιας και οι πρώτες εντυπώσεις από όσους παρέλαβαν είναι καλές, και μιας και βλέπω παρόμοιο στο focalprice, σκέφτηκα να ενημερώσω όσους ήθελαν και δεν πρόλαβαν.

 

Το δίνουν στα ~75 δολλάρια, δηλαδή ~55 ευρώ. Σίγουρα δεν είναι η τιμή της αρχικής προσφοράς.

 

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει καλά τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, να επιβεβαιώσει ότι είναι το ίδιο μοντέλο;

 

(Βλέπω για παράδειγμα ότι αυτό του dx έχει μία κάμερα 2MP κι ακόμα μία 0.3, ενώ αυτό του focalprice έχει δύο των 0.3MP)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά μιας και οι πρώτες εντυπώσεις από όσους παρέλαβαν είναι καλές, και μιας και βλέπω παρόμοιο στο focalprice, σκέφτηκα να ενημερώσω όσους ήθελαν και δεν πρόλαβαν.

 

Το δίνουν στα ~75 δολλάρια, δηλαδή ~55 ευρώ. Σίγουρα δεν είναι η τιμή της αρχικής προσφοράς.

 

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει καλά τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, να επιβεβαιώσει ότι είναι το ίδιο μοντέλο;

 

(Βλέπω για παράδειγμα ότι αυτό του dx έχει μία κάμερα 2MP κι ακόμα μία 0.3, ενώ αυτό του focalprice έχει δύο των 0.3MP)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μπραβο στο συμφορουμιτη που καταφερε και παρελαβε (και μαλιστα 2)

Απο την ολη ιστορια που συνεβη στις 19 του νοεμβρη (icoo+cube) υπολογιζω οτι παρελαβε ενα 10% απο οσους το παλεψαν εκεινη τη μερα. Και εγω ειχα προτιμησει Cube και οπως γραφτηκε παραπανω καταφερα και πηρα refund στα τελη του δεκεμβρη.

Βρωμομαγαζο το dx με οτι να ναι πληροφοριες απο το live chat με αναμονες ημερων για restock απο το προμηθευτη και @@ και στο τελος και με το ετσι θελω απο τη μερια τους προχωρησαν σε refund οταν ειδαν μαλλον οτι δε θα ειχε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ stock το tablet. Μακρια και αγαπημενοι :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβηθηκες, ακυρωσες και ζητησες refund...

Δε κατάλαβες. Ακόμα και αυτοί που δεν ακυρωσαμε και ειμασταν αποφασισμενοι να περιμενουμε μεχρι το τελος των 45 ημερων του Paypal ,μας ακυρωσαν μόνοι τους μετά από ενα μηνα,με το ετσι θελω ,αφου φυσικά πρωτα κρατησαν τα λεφτά μας(2Χ60 για μενα) (κατι θα εβγαλαν,ισως το κερδος-ρευστοτητα που ηθελαν ,γιατι απο αυτα που εστειλαν δε νομιζω να εβγαλαν κατι.. :) ) .

Από μενα ποτέ ξανα dx.com (ειχα ξαναψωνισει παλιοτερα και ηταν οκ,αλλά προφανώς ηταν τυχαιο) .

Δεν αξίζει ουτε την ταλαιπωρία ουτε το ρισκο. Ασε που οι τυποι στο support δε παιζονται. Οτι να ναι λεει ο καθενας.

Οσο για αυτους που παρελαβαν. Καλοδουλευτα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβες. Ακόμα και αυτοί που δεν ακυρωσαμε και ειμασταν αποφασισμενοι να περιμενουμε μεχρι το τελος των 45 ημερων του Paypal ,μας ακυρωσαν μόνοι τους μετά από ενα μηνα,με το ετσι θελω ,αφου φυσικά πρωτα κρατησαν τα λεφτά μας(2Χ60 για μενα) (κατι θα εβγαλαν,ισως το κερδος-ρευστοτητα που ηθελαν ,γιατι απο αυτα που εστειλαν δε νομιζω να εβγαλαν κατι.. :) ) .

Από μενα ποτέ ξανα dx.com (ειχα ξαναψωνισει παλιοτερα και ηταν οκ,αλλά προφανώς ηταν τυχαιο) .

Δεν αξίζει ουτε την ταλαιπωρία ουτε το ρισκο. Ασε που οι τυποι στο support δε παιζονται. Οτι να ναι λεει ο καθενας.

Οσο για αυτους που παρελαβαν. Καλοδουλευτα!

 

Δεν θέλω να υποστηρίξω το εν λόγω κατάστημα, εξάλλου κι εμένα το ίδιο που περιγράφεις μου έκαναν (ακύρωση). Απλά αν μιλάμε για paypal ως τρόπο πληρωμής, έχω την εντύπωση ότι δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί ο πωλητής χρήματα με τον τρόπο που αναφέρεις. Ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει καλύτερα.

Αυτό βέβαια το οποίο σίγουρα έχουν κερδίσει είναι δημοσιότητα, είτε αρνητική είτε θετική. Όποιο κι αν είναι το πρόσημο, η δημοσιότητα και η αναγνωρισιμότητα, παίζει το ρόλο της. Ειδικά όταν μιλάμε για κινεζικά online καταστήματα που ψάχνουν να βρουν έναν τρόπο να ξεχωρίσουν από τον ανταγωνισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρωμομαγαζο το dx με οτι να ναι πληροφοριες απο το live chat με αναμονες ημερων για restock απο το προμηθευτη και @@ και στο τελος και με το ετσι θελω απο τη μερια τους προχωρησαν σε refund οταν ειδαν μαλλον οτι δε θα ειχε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ stock το tablet. Μακρια και αγαπημενοι :-(

 

και το icoo και το cube ήταν διαθέσιμα και είναι ακόμα στην αρχική τους τιμή πριν τα αναγκαστικά refund, η ακυρώσεις έγιναν επειδή το dx δεν ήθελε να πωλήσει σε όλους όσους παρήγγειλαν στην τιμή της προσφοράς όχι επειδή δεν είχε stock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το icoo και το cube ήταν διαθέσιμα και είναι ακόμα στην αρχική τους τιμή πριν τα αναγκαστικά refund, η ακυρώσεις έγιναν επειδή το dx δεν ήθελε να πωλήσει σε όλους όσους παρήγγειλαν στην τιμή της προσφοράς όχι επειδή δεν είχε stock

 

Λες να μη γνωριζω αυτα που γραφεις? Επικαλουμαι τι μου ειπε το live chat σχετικα με διαθεσιμότητες κατι που εγραψα και σε προηγουμενες σελιδες. Για το icoo δε ξερω αλλα για το cube ακριβως αυτο που γραφεις ρωτησα. Απο τη στιγμη που φαινεται διαθεσιμο (αλλα και πιο ακριβο) γιατι δε μου στελνουν το ιδιο αφου ειναι ιδιο προιον

Και κατι ακομα τι θα πει δεν ηθελε να πουλησει? Αν δεν ηθελε να πουλησει να μη τα ειχε στη σελιδα με χαμηλοτερη τιμη. Τι σοι τακτικη ειναι αυτη που τη δικαιολογεις κιολας με τη φραση αναγκαστικο refund.. Eπιμενω οτι ειναι βρωμομαγαζο και τσαμπα να δωσει ενα προιον δε μπενω καν σε διαδικασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...