Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τιποτα για το zopo zp998 ή γενικά για την αιτερία ξέρει κανείς ψίνωμαι να πάρω κανα κινέζικο High end καμία πρόταση ?

 

δε παραγγέλνεις και κανένα λεξικό;

φιλικά πάντα, αλλά μας τύφλωσες ρε παιδάκι μου....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Xiaomi Red Rice λίγο πιο κάτω στο minideal $189.99=137.6E

 

υγ. Και στο merimobiles το ίδιο το έχουν, αλλά α) θήκη, ζελατίνα και root πάνε έξτρα β) δεν θυμάμαι τι παίζει με τις αποστολές, από Mini έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι στέλνουν με απλό ταχυδρομείο, δηλωμένη μικρή τιμή κλπ.

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει παραλάβει κανείς το icoo?

 

 

αν παραλάβει κανείς το icoo απο dx ας ενημερώσει...

 

 

2

Ήρθε το ICOO!

post-165264-0-73578200-1388441799_thumb.jpg

 

(Παραγγελία 19/11

 Αποστολή 30/11

 Παραλαβή (Λάρισα) 30/12)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα από Bangood στις 21/12 ένα PIPO S1 Pro. 

Στις 22/12 μου έστειλαν tracking number, ωστόσο ακόμα δεν υπάρχουν 

πληροφορίες σε αυτό το tracking number. 

 

Δεν έχει περάσει ήδη αρκετός καιρός για να μην υπάρχει πληροφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα από Bangood στις 21/12 ένα PIPO S1 Pro. 

Στις 22/12 μου έστειλαν tracking number, ωστόσο ακόμα δεν υπάρχουν 

πληροφορίες σε αυτό το tracking number. 

 

Δεν έχει περάσει ήδη αρκετός καιρός για να μην υπάρχει πληροφορία;

 

Λογικα επρεπε να εχει ενημερωθει μιας και θελει περιπου 2-3 ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τιποτα για το zopo zp998 ή γενικά για την αιτερία ξέρει κανείς ψίνωμαι να πάρω κανα κινέζικο High end καμία πρόταση ?

 

δε παραγγέλνεις και κανένα λεξικό;

φιλικά πάντα, αλλά μας τύφλωσες ρε παιδάκι μου....

Σορι αλλά είμαι διαλεκτικός και δεν σκαμπάζω μια από ορθογραφία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα από Bangood στις 21/12 ένα PIPO S1 Pro. 

Στις 22/12 μου έστειλαν tracking number, ωστόσο ακόμα δεν υπάρχουν 

πληροφορίες σε αυτό το tracking number. 

 

Δεν έχει περάσει ήδη αρκετός καιρός για να μην υπάρχει πλη ροφορία;

Λογικά έχεις 2 αριθμούς , έναν από την τοπική  εταιρία που ανέλαβε να το παραδώσει σε μία διεθνή και τον αριθμό της διεθνούς.

Βάλε εδώ http://www.17track.net/index_en.shtml και τους δύο να δεις τι γίνεται , αν και είναι ακόμα νωρίς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το site panda will ειναι αξιοπιστο?Γιατι σκεφτομαι να τσιμπισω το ταμπλετακι που εστειλε ο leros.

Παιζει να περασει κανα τελωνιο?

 

Mη κανεις το λαθος. Μαυρο χαλι. Σημερα ανοιξα live chat session ειχα τη σειρα 50. Ζητησα πληροφοριες για ενα Cube tablet το οποιο το εχουν διαθεσιμο για αγορα και κατεληξε να μου πει θελει 7 με 10 μερες για να το φερει ο προμηθευτης. Δηλαδη πας εσυ βαζεις τα λεφτα στη καρτα πας στο panda κανεις τη παραγγελια περιμενεις καποιες μερες να γινει το order processing το χρημα δεσμευεται για να μαθεις στο τελος οτι δεν ειναι διαθεσιμο. Μακρια απο αυτους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη κανεις το λαθος. Μαυρο χαλι. Σημερα ανοιξα live chat session ειχα τη σειρα 50. Ζητησα πληροφοριες για ενα Cube tablet το οποιο το εχουν διαθεσιμο για αγορα και κατεληξε να μου πει θελει 7 με 10 μερες για να το φερει ο προμηθευτης. Δηλαδη πας εσυ βαζεις τα λεφτα στη καρτα πας στο panda κανεις τη παραγγελια περιμενεις καποιες μερες να γινει το order processing το χρημα δεσμευεται για να μαθεις στο τελος οτι δεν ειναι διαθεσιμο. Μακρια απο αυτους

 

Όπως τα λες. Απλά έχω την εντύπωση πως το μεγαλύτερο ποσοστό των γνωστών κινεζομάγαζων, κάπως έτσι δουλεύει, ειδικά όταν κάποιο προϊόν έχει καλή τιμή/μεγάλο ενδιαφέρον.

 

Αν εξαιρέσεις τη συγκεκριμένη συμπεριφορά και επιπλέον δε βιάζεσαι να παραλάβεις, το pandawill είναι αξιόπιστο με την έννοια πως δε θα σου φάνε τα χρήματα και δε θα σου στείλουν άλλα αντί άλλων (απ τη μικρή εμπειρία μου μαζί τους). Έχω πάρει tablet απ αυτούς και μια θήκη σε δεύτερη παραγγελία. Επειδή καθυστέρησε πολύ η παραλαβή της θήκης, ζήτησα refund και στη συνέχεια την παρήγγειλα ξανά. Μετά από ~1 μήνα μου ρθαν κι οι 2 θήκες μαζί, κάπου είχε κολλήσει στα ΕΛΤΑ η πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες. Απλά έχω την εντύπωση πως το μεγαλύτερο ποσοστό των γνωστών κινεζομάγαζων, κάπως έτσι δουλεύει, ειδικά όταν κάποιο προϊόν έχει καλή τιμή/μεγάλο ενδιαφέρον.

 

Αν εξαιρέσεις τη συγκεκριμένη συμπεριφορά και επιπλέον δε βιάζεσαι να παραλάβεις, το pandawill είναι αξιόπιστο με την έννοια πως δε θα σου φάνε τα χρήματα και δε θα σου στείλουν άλλα αντί άλλων (απ τη μικρή εμπειρία μου μαζί τους). Έχω πάρει tablet απ αυτούς και μια θήκη σε δεύτερη παραγγελία. Επειδή καθυστέρησε πολύ η παραλαβή της θήκης, ζήτησα refund και στη συνέχεια την παρήγγειλα ξανά. Μετά από ~1 μήνα μου ρθαν κι οι 2 θήκες μαζί, κάπου είχε κολλήσει στα ΕΛΤΑ η πρώτη.

 

Μακαρι καθε αγορα του συμφορουμιτη καταρχην να ειναι επιτυχημενη. Η κινεζικη αγορα ειναι δυσκολη οπως εγραψες και εσυ και συνηθως εμπεριεχει ρισκο. Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο λογο να ειμαι κατηγορηματικος μαζι τους αλλα η σημερινη τους συμπεριφορα ιδιαιτερα στο live chat ηταν αθλια και ειπα να το μοιραστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 tablet απο Panda έχω παραγγείλει , εντάξει δεν δικεδικούν δάφνες ταχύτητας , αλλά κατά τα άλλα δεν είχα κάποιο πρόβλημα ....

 

 

Mη κανεις το λαθος. Μαυρο χαλι. Σημερα ανοιξα live chat session ειχα τη σειρα 50. Ζητησα πληροφοριες για ενα Cube tablet το οποιο το εχουν διαθεσιμο για αγορα και κατεληξε να μου πει θελει 7 με 10 μερες για να το φερει ο προμηθευτης. Δηλαδη πας εσυ βαζεις τα λεφτα στη καρτα πας στο panda κανεις τη παραγγελια περιμενεις καποιες μερες να γινει το order processing το χρημα δεσμευεται για να μαθεις στο τελος οτι δεν ειναι διαθεσιμο. Μακρια απο αυτους

 

Παραμονή πρωτοχρονιάς είναι .... και λίγο σου είπανε .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά έχεις 2 αριθμούς , έναν από την τοπική  εταιρία που ανέλαβε να το παραδώσει σε μία διεθνή και τον αριθμό της διεθνούς.

Βάλε εδώ http://www.17track.net/index_en.shtml και τους δύο να δεις τι γίνεται , αν και είναι ακόμα νωρίς..

 

 

Ένα track number έχω, τύπου RX282138...DE. 

Έστειλα mail στην bangood, οι οποίοι ουσιαστικά δεν μου απάντησαν γιατί 

δεν εμφανίζει πληροφορίες στο track. Η αποστολή έγινε στις 24/12 και οχι στις 

21/12 που έγραφε το mail που μου είχαν στείλει.

 

Edit

Βρήκα κάποιες περισσότερες πληροφορίες, όντως με κάποιο τοπικό ταχυδρομείο

 

 

2013-12-24 14:36, Departured at, Flytexpress Sorting Center

0001-01-01 00:00, Item picked up at, Flytexpress Sorting Center 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pandawill στελνει τα πραγματα αλλα αν σου κατσει προβλημα (πχ ελλατωματικο μοντελο), τον ηπιες!

 

θα σου σπασουν τα νευρα και θα σε αναγκασουν να δεχθεις μικροτερο refund, εχουν αναφερθει περιπτωσεις 2 μεχρι και 4 μηνων!

 

Για οσους ρωτανε αν το ταδε σαιτ ειναι αξιοπιστο, ριξτε και μια ματια στα ειδικα σαιτ (πχ wot, trustpilot κλπ), με μια αναγνωση τα βλεπετε ολα. Και εδω μια αναζητηση εχει πολλα παραδειγματα.

 

 

 

Ένα track number έχω, τύπου RX282138...DE. 

Έστειλα mail στην bangood, οι οποίοι ουσιαστικά δεν μου απάντησαν γιατί 

δεν εμφανίζει πληροφορίες στο track. Η αποστολή έγινε στις 24/12 και οχι στις 

21/12 που έγραφε το mail που μου είχαν στείλει.

Νωρις ειναι φιλε, γιορτες εχουμε, ολες οι ενδιαμεσες διαδικασιες ειναι πηγμενες, χαλαρωσε και περιμενε, ετσι και αλλιως και αφου δεις το tracking θα περασουν μερες μεχρι να ερθει. Μην ανησυχεις αδικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...