Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό φαίνεται για τα λεφτά του , αλλά ( πάντα υπάρχει ένα "αλλά" ) υποθέτω ότι έχει μικρής χωρητικότητας μπαταρία και θα είσαι με έναν φορτιστή στο χέρι .

Ρίξε μια ματιά και στα reviews του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.fasttech.com/products/0/10002784/1381305-enb-enb-tri18650-1a-318650-li-ion-battery-usb-emer

Να συμπληρωσω στα πολυ σωστα πραγματα που λεει ο prento οτι η μεγαλη διαφορα τον φτηνων μπαταριων/power bank εκτος απο την χωριτικοτητα ειναι και ο ρυθμος εκφορτισεις δηλαδη ποση απο την ενεργεια τους χανουν οταν δεν χρησιμοποιουνται και αυτο εχει μεγαλη σημασια σε ενα power bank.

Φαντασου να το εχεις μαζι σου για μια ωρα αναγκης και οταν παρουσιαστει αυτη η αναγκη (καποιες βδομαδες ισως απο τοτε που το φορτισες) βαζεις στο power bank το κινητο και τζιφος.

 

ευχαριστώ για την απάντηση.

με την ευκαιρία, εσύ τι μπαταριες χρησιμοποιεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43.87€

 

 

http://www.focalprice.com/CE0655W/SANEI_N60_6.5_Capacitive_Touch_800x480_Android_4.1.2_Dual_Core_A20_1.2GHz.html

 

Dual Core Με HDMI. Το μοναδικο μιον ειναι τα 512 μνημης αλλα για τα χρηματα του η για καποιον που θελει μια πρωτη εμπειρία με τα TABLETS πιστευω αξιζει.

 

 

Dual core A20 1.2GHz processor
6.5" 5-point capacitive touch screen with 800x480 resolution
Android 4.1.2 operating system
Supports Wi-Fi, G-sensor, FM radio and external 3G functions
Supports an external TF card up to 32GB

 

 

 
General Specs Brand & Model SANEI N60   Product Type Tablet PC Screen Size 6.5" Operating System Android 4.1.2 Processor Type/CPU Type Cortex-A7 CPU Manufacturer Allwinner CPU Model A20 dual core  CPU Speed/Processor Clock Speed 1.2GHz RAM/ Technology DDR 3 RAM Memory 512MB Hard Drive Type NAND fast flash Hard Drive Capacity 8GB Extension Card Supports an external TF card up to 32GB Keyboard Touch screen Touchpad Technology Capacitive LCD Max Resolution 800x480 Additional Features/Functions Bluetooth N/A HDMI Supports connection of HDTV GPS N/A Camera Front: 0.3 mega pixels G-Sensor Yes Games Supports 3D games Language English, Arabic, Bulgarian, Catalan, Croatian, Czech, Danish, Dutch, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian, Portuguese, Russian, Roman, Spanish Battery & Power Battery Type 2800mAh rechargeable battery Battery Run Time Audio: 20 hours, Video: 5 hours Input/ Output Connectors USB Port 1 x Micro Audio Port 1 x 3.5 mm audio port Video Port 1 x Micro HDMI HDMI Port 1 x Micro HDMI Card Slot 1 x TF card slot SIM card N/A Communications Wireless Connection Wi-Fi Call Type N/A 3G Supports external 3G Wireless Protocol 802.11b/g/n/u Supported Formats Video MP4, AVC, WMV, 3GP, MPG, AVI, FLV, SWF, RM, RMVB, MKV, MOV, DAT (VCD format), VOB (DVD format), PMP, MPEG, ASF, TS, TP (up to 2160P) Audio MP2, MP3, WMA, AMR, AAC, WAV, FLAC, OGG Picture JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF, (built-in Mali-400MP GPU) Ebook PDF, TXT, EXCEL, etc. Product Details (without package and accessories) Dimensions 18.3 X 10.0 X 0.7 CM Weight 291 g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα & Χρονια Πολλά ,

Ποια ειναι η γνωμη σας για το Pipo U8 ??

Το είδα εδω http://www.merimobiles.com/pipo-u8-rk3188-quad-core-android-4-2-7-85-inch-ips-1024-768-tablet-pc_p/meri7586.htm

 Σε αυτά τα χαρακτηριστικά - τιμη έχετε να προτεινετε κάποιο αλλο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα & Χρονια Πολλά ,

Ποια ειναι η γνωμη σας για το Pipo U8 ??

Το είδα εδω http://www.merimobiles.com/pipo-u8-rk3188-quad-core-android-4-2-7-85-inch-ips-1024-768-tablet-pc_p/meri7586.htm

 Σε αυτά τα χαρακτηριστικά - τιμη έχετε να προτεινετε κάποιο αλλο ???

χρονια πολλα.

 

το U8 το εχω εδω και 2 μερες στα χερια μου. κι εγω απο merimobiles το πηρα!!!

 

ειναι απο τα κορυφαια 8αρια που μπορεις να παρεις. ειναι ταχυτατο, με καλη οθονη IPS, πολυ στιβαρη κατασκευη (Αλουμινενιο, γαρ...!!). 

 

κοιταξε καλα τα χαρακτηριστικα, και την συνδεσιμοτητα του, και αν εχει ολα οσα θελεις, παρ΄το με κλειστα ματια....!! 

 

ο,τι θελεις να μαθεις, ρωτα με..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα.

 

το U8 το εχω εδω και 2 μερες στα χερια μου. κι εγω απο merimobiles το πηρα!!!

 

ειναι απο τα κορυφαια 8αρια που μπορεις να παρεις. ειναι ταχυτατο, με καλη οθονη IPS, πολυ στιβαρη κατασκευη (Αλουμινενιο, γαρ...!!). 

 

κοιταξε καλα τα χαρακτηριστικα, και την συνδεσιμοτητα του, και αν εχει ολα οσα θελεις, παρ΄το με κλειστα ματια....!! 

 

ο,τι θελεις να μαθεις, ρωτα με..!!

Όταν κάνεις update απο το play store κολλάει στην παράλληλη χρήση πχ facebook ή surf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αντιστοιχο μ αυτο http://www.minitake.com/en/freelander-px1-7-ips-android-42-mtk8389-3g-phablet-p-78381.html?currency=EUR&change_lang=1&language=en αλλα με ποιο καλυτερη μπαταρια και ποιο φτηνο εχετε να προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι..! αν και το εχω, οπως ειπα, μολις 2 μερες στα χερια μου, εχει τυχει να εχω ανοικτο browser, facebook και ταυτοχρονα να κανει ενημερωσεις απο το Play store, χωρις προβλημα...!!!!

 

ομως προσεξτε εδω, μια....λεπτομερεια!!!!!!

 

οταν "τεσταρετε" παραλληλες εργασιες (multitasking) που περιλαμβανει συνδεση στο ιντερνετ, θα πρεπει να γνωριζετε, οτι παιζει εξισου μεγαλο ρολο και η καλη-γρηγορη συνδεση..!!   μην περιμενετε να κανετε παραλληλες εργασιες, σε αργη συνδεση και να μην κολλησει...!!  ειναι φυσικο...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομως προσεξτε εδω, μια....λεπτομερεια!!!!!!

 

οταν "τεσταρετε" παραλληλες εργασιες (multitasking) που περιλαμβανει συνδεση στο ιντερνετ, θα πρεπει να γνωριζετε, οτι παιζει εξισου μεγαλο ρολο και η καλη-γρηγορη συνδεση..!!   μην περιμενετε να κανετε παραλληλες εργασιες, σε αργη συνδεση και να μην κολλησει...!!  ειναι φυσικο...!!!

 

Όταν λέμε κολλάει λέμε ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ TABLET όχι αργεί στο ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.minitake.com

 

εχει παρει κανειςτιποτα ?  ειναι αξιοπιστο ??

απο τρεις παραγγελιες παρελαβα την μια οι αλλες δυο ταξιδευουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε κολλάει λέμε ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ TABLET όχι αργεί στο ιντερνετ...

 

δεν με καταλαβες..!! 

 

κανω την διευκρινηση, γιατι οι περισσοτεροι οταν ανοιγουν εφαρμογες που δουλευουν με ιντερνετ, πχ facebook, skype, viber... κλπ, και βρισκονται σε αργη συνδεση, εχουν την εντυπωση οτι κολλαει το ταμπλετ..!!  δεν μπορουν δλδ, να το ξεχωρισουν αυτο..!! 

 

κατα τα αλλα ειπα οτι το PIPO U8 δεν μου εχει κολλησει καπου....(του πο@στη δλδ, αν κολλουσε με 2GB RAM DUAL CHANNEL..!!!) 

 

αλλα...οπως επισης ειπα..., το εχω μολις 2 μερες στα χερια μου..!!  πρεπει να περασει λιγος καιρος να δω πως συμπεριφερεται, αν και δε νομιζω να εχει θεματα.... καθως ειναι τερας, σε τεχνικα χαρακτηριστικα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για να ακριβολογούμε οχι και τερας σε τεχνικα χαρακτηριστικά με rk3188 και αναλυση οθονης 1024*768. Πολύ καλό σαν ταμπλετάκι ,αλλά για όποιον θελει τεχνικά χαρακτηριστικά αυτή τη στιγμή η καλυτερη επιλογη και μαλιστα επωνυμη σε πολύ καλή τιμή  ειναι το toshiba του amazon. Αν δεν ειχε και τα προβληματακια με το software κανενα κινεζακι με τις παρουσες τιμές που εχουν δε το ανταγωνιζόταν.

Σε 10αρι κανενα καλό κινεζικο σε φυσιολογική τιμή παιζει; Το ψηνω για το toshiba Που ανεφερα πριν αλλα το σκεφτομαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Toshiba μάλλον έχει διαστημική οθόνη και είναι πολύ δυνατό σε σχέση με τα κινέζικα, αλλά πας σε tablet που δεν μπορείς να κάνεις ούτε root; :/ Σίγουρα έχει νόημα για κάποιους, απλά νομίζω ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω τέτοια υποχώρηση

Sorry για το off

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...